Положението ми се влошава

  • 2 656
  • 19
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 4 380
в коя държава си?
мъжът ти българин ли е и какъв ти е статуса там?
пиши по-добре в родители в чужбина

Канада
Легални емигранти сме. Но с работата е доста трудно.

Милата! Мъжът ти си няма представа как ще му се стъжни живота.  Я не се притеснявай! Няма такава работа, с която да не можеш да издържаш себе си и децата, а мъжът ти ще проклиня деня в който е решил да се развежда в тази матриархална страна.

От колко време си в Канада, с каква професия си и каква работа търсиш? Имаш ли нужда от адвокат? В коя провинция си? Има безплатни адвокати за социално слаби. Има огромно количество служби за помощ на жени в подобно положение.

Сега прочетох, че те биел мръсникът... Sick Как си с езиците? На френски или английски оправяш ли се?
Обади се в местното CLSC  на инфо-санте! Обаждането е анонимно, дори да те попитат за име, кажи че желаеш анонимност. Ще кажеш, че си жертва на домашно насилие, мъжът ти те бие и имаш нужда от помощ. Те ще ти кажат с какво могат да помогнат- навсякъде ресурсите са различни. Ще те поеме социален работник и могат да ти предложат жилище за убежище в кризисна ситуация. Ще ти обяснят как стоят процедурите по евентуален развод и какви ресурси имат за материална помощ.

Дръж се мила! Просто си нямаш на идея как ще му излезне през носа на твоето мъжле! Дръж ни в течение или ми пиши на лични!

Последна редакция: пн, 31 мар 2008, 04:41 от xenia

# 16
  • Мнения: 3 034
аз също сега разбирам за твоята история  Sad наистина, напиши къде си, потърси службите - тук има страшно много възможности за майки като теб - ще ти предложат като начало подслон ако решиш да се изнасяш, можеш да разчиташ на подкрепата и на специалисти, адвокати, психолози, на грижа за децата - отивам сега да чета какво си писала преди. при всички случаи не оставяй нещата така и не се панирай, че сега нямаш работа! в тази държава майки като теб са доста подкрепени като цяло. на мен също можеш да пишеш на лични ако искаш  Peace

уф, много грозна история! видях, че децата са големи... все пак потърси женските организации и тези за закрила срещу домашното насилие, и двата вида са страшно силни в Канада! макар че явно не си го направила преди, защо? взела ли си някакво решение сега или?  newsm78

Последна редакция: пн, 31 мар 2008, 05:28 от simplyaven

# 17
  • Мнения: 4 668
Ако продължаваш да търпиш , само ще си влошиш положението  Confused
Мъжът ти ми е ясен , наглец  Sick Намерил любовница и сега понеже му пречиш те гони ...
Послушай xenia и simplyaven , потърси службите , отърси се от тормоза , намери адвокат ...
После си намери работа - няма начин да не е възможно , стъпи си на краката и се разведи .
Децата явно са големи - ще се ориентират сами  Hug

# 18
  • Мнения: 2 401
Кофе, послушай Ксения, моля те.  Непременно се обърни към социалните, можеш и към полицията направо. Оттам ще те поеме който трябва и ще ти уредят абсолютно всичко. На мухльото наистина ще му се стъжни.  Действай решително, не се оставяй на страха.

# 19
  • Canada
  • Мнения: 1 773
Съжалявам, че чак сега попадам на темата.
Можеш да направиш много неща и то венага!
Ако пак ти посегне, веднага звъниш на 911 и се оплакваш - описваш всичко с подробности, включително от кога те малтретира физически и психически. Целият разговор се записва и ще послужи като доказателство в съда.
Обезателно потърси организация, която се занимава с проблемите на жени като теб и потърси помощ и съвет от тях. навсякъде ще водят отчет, че си се обаждала и посещавала. Самата ти си води записки кога и на кого си звъняла/говорила и какво са ти казали.
Знам за случай на физически малтретирана жена, която след заплаха за убийство от страна на мъжа й (защото поискала развод), се обажда на 911 и след 10 мин. идва полиция и го прибира. Два дена по-късно тя рещава да оттегли обвиненията си, но й отговарят, че е невъзможно, зашото имат всичко на запис и от тук нататък го поема федералния закон. Доколкото си спомням на първото дело беше осъден да не доближава жена си на по-малко от 250 м., а децата можеше да вижда само в присъствието на социален работник.
За децата не се притеснявай, големи са и съвсем скоро ще си променят отношението към баща си. За това, че не работиш и нямаш доходи, също да не ти пука, ако се разведете, мъжът ти е длъжен да ти плаща издръжка, докато не си намериш работа. Ако след като се разведете, децата решат да останат с баща си, любовницата много скоро ще разбере, че собствените й деца са й достатъчни и твоите ще се върнат при теб.

Общи условия

Активация на акаунт