Преквалификация или квалификация?

  • 2 630
  • 30
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 281
Квалификация.

# 16
  • Мнения: 4 300
Минават ми мисли през ума и за двете.
Смятам обаче, че съм добра в това, което правя. Не съм сигурна дали има друго, с което бих искала да го заменя. Така че най вероятно квалификация.

# 17
  • Мнения: X
Не мисля нито за едното, нито за другото. Ако се наложи да избирам обаче, бих избрала преквалификация.
Не желая да работя това, за което съм учила, а именно детска учителка.

# 18
  • Мнения: 5 539
Бих се преквалифицирала, но на 30 се чувствам малко стара да ходя по лекции и изпити Rolling Eyes Пък и на 35, начинаеща без опит в новата професия едва ли ще имам шанс.


# 19
  • При хората, които обичам
  • Мнения: 3 192
Аз се преквалифицирах вече веднъж. От инженер станах икономист. Сега работя всъщност и по двете си специалности, та явно и младежкия, и зрелия акъл са ми в полза.
Но има още какво да науча и ще науча. Квалификация е моя отговор.

# 20
  • Мнения: 2 401
Ще избера това, което ме КЕФИ, дори ако трябва да почна съвсем от 0.  И съм го правила - няколко пъти, имам коренно различни една от друга специалности и не съм загубила, щото всичко съм правела с кеф. Това е ключето за мен. 

# 21
  • Мнения: X
май засега аз единствено ще ти отговоря извън БГ

въпреки специалността ми комп. инженер, имах доста специфичен проф. опит, което ми ограничаваше сферата на търсене тук, в нашето малко градче
затова се захванах с преквалификация - в друга област, пак към същата специалност
докато правех планове как да продължа и какво да избера, за да не стоя без занимание, ми изкочи сегашната практика към една косултантска фирма и за момента се уча какво е да си инженер тук

иначе съм твърдо за преквалификация, ако ти омръзне дадена професия или нямаш шанс да я упражняваш
но май при теб просто трябва едно дообучение според тамошните стандарти и практика после при някой да научиш тънкостите

успех
става бавно, но сигурно
не се отчайвай

# 22
  • Мнения: 2 388
Ако имам възможност определено ще избера нещо съвсем различно. Дори обмислям да запиша нова специалност.

# 23
  • Мнения: 1 897
По-висока квалификация в моето образование би означавало да се стремя към академична кариера, а такава не ми е необходима. По-скоро още практически опит и знания в моята си професионална сфера бих искала да трупам.
Има и други области в които искам да натрупам знания и умения, но не бих заменила професията си с друга.
Значи все пак квалификация.

# 24
  • Мнения: 212
Смятате ли че на 38 г. вече е късно човек да се преквалифицира. Аз съм на толкова и се чудя за нова квалификация но това означава ново образование което е поне 4 г. т.е. вече ще съм станал на 42 г. и тогава евентуално да започвам от нулата някак не ми звучи реално. При вас как е. Някой от вас започвал ли е нова професия на тия години...

# 25
  • Мнения: 1 479
Смятате ли че на 38 г. вече е късно човек да се преквалифицира. Аз съм на толкова и се чудя за нова квалификация но това означава ново образование което е поне 4 г. т.е. вече ще съм станал на 42 г. и тогава евентуално да започвам от нулата някак не ми звучи реално. При вас как е. Някой от вас започвал ли е нова професия на тия години...
На 42 сьм и ми се иска да си осьвьршенствам 2-та  чужди езика,а нещо и компютрите ме влекат ThinkingКогато човек има желанието-не е кьсно.

# 26
  • Мнения: 11 315
Два пъти се преквалифицирам досега. Последният път сама.
Борисе, никога не е късно да станеш за резил. С теб май сме набори.

# 27
  • Мнения: 22 436
И едното и другото са добре, зависи човек от какво има нужда.
По моята специалост квалификацията е аспирантура и т.н. нагоре - не ме влече. Другото е яко учене за различни сертификати, сега обмислям да се занимая с един такъв.
А по принцип не си работя по специалността. )))) Поне не пряко. )

# 28
  • Мнения: 2 386
Благодаря ви за мненията, за мен те са ценни.
Аз лично съм на 25 и имам шанса да започна отначало без особени сътресения, но не съм решила с какво точно.. Мисля си, че досега учех за професия, а сега мога да уча изцяло за удоволствие, нещо ново и различно.. Ако избера квалификацията ще потъна в много дълбоки (PhD) води.. Rolling Eyes

# 29
  • Oslo
  • Мнения: 659
Сега с нови сили, ще кандидатсвам в медицинският колеж във Варна. Винаги ми е било мечта, то ясно, че лекар няма да стана, но може поне акушерка или мед.сестра.
Въх, недей!!!! Освен ако ще приемаш и тази работа като хоби......щото ако чакаш доход от нея, гладна ще умреш. Заплащането на сестрите е по-ниско даже от това на учителите, малко над минималната заплата е.

Общи условия

Активация на акаунт