Как се адаптираха децата ви в яслата/градината?

  • 4 780
  • 55
  •   1
Отговори
# 30
  • Мнения: 2 211
Свикна лесно, защото месеци преди да тръгне на градина го подготвях психически. Оставях го за малко по клубове и постепенно увеличавах времето без мама, разказвах как протича ежедневието на децата в ДГ с точна последователност. Научих го да се облича и обува. Положих много усилия, защото аз съм единственият човек, който го гледаше и той изобщо не беше свикнал да се отделя от мен. Много се страхувах да не изпадне в шок от раздялата и новата обстановка. Слава Богу, преодоляхме това изпитание успешно.

# 31
  • Мнения: 576
Дъщеря ми вече трети ден е на ясла. Смятам , че много лесно се адаптира. newsm44 (да не ме чуе дяволът само). Папка, спи. Много съм доволна. Смятам, че за адаптацията на децата най-голямо значение има екипа , който се грижи за тях. Благодаря на всички от детска градина "ЕЖКО БЕЖКО" в Драгалевци! newsm17 newsm51 newsm10

# 32
  • Мнения: 1 243
Ние сме вече седмица за по 1 час или час и половина.Сутрин е голяма драма.Яслата ни е точно срещу Морската градина и вече имам чувството ,че Иво реве освен заради мен и защото като тръгнем за ясла си мисли ,че отиваме в детския кът в Морската ,а се озовава в яслата.Всяка сутрин му обяснавам,но като види входа и започва да се дърпа и крещи.Влизаме с рев и гърчене.Днес ми позволиха да вляза с него в стаята -всичко беше ОК,но като излязох и веднага започна да крещи Sad Sad Sad.Когато се върна да го взема слава Богу се е успокоил и заиграл.Днес ги помолих утре да остане и за обяда ,а те се начумериха #2gunfireАми то детето тъкмо се е наревало и успокило ,заиграло и аз се появявам да го взема -и хоп на следващата сутрин пак ревове и крясъци!НАправи ми впечатление ,че умишлено отлагат приспособяването и по-дългия престой newsm78Още едно детенеце е ново и майката каза ,че втора седмица го искат за по 1 час ,а то почти не реве-само хлипа и се успокоява почти веднага.Нормално ли е това според вас?Кога ще го оставя поне за 2-3 часа?

# 33
  • Мнения: 2 315
3-ти ден сме на ясла.За по час.Голям рев първите 2 пъти!
Днес отивам да я взема след 1 ч. и ми казват -спокойна е ,заиграла се е ,елате след 1ч. и половина,дори яла малко и то сама!
Утре ми казаха -до обяд!
В нашата градина не допускат майките да влизат.Би било много хубаво и по-лесно,ама няма

# 34
  • Мнения: 3 929
Много бих искала да ви успокоя и окуража, но толкова са различни децата, все пак. Моят син тръгна на ясла на 1 год. и 11 мес. и свикна...и аз не знам бързо или не. Много плачеше в началото, когато го водех. Иначе си играел с децата, хранел се, но не искал да спи на обяд. Ходи три седмици, тъкмо свикна, разделяхме се без плач, разболя се и пак наново. После пак ходи 2 седмици, тъкмо свикна и хоп - пак болен. И така. Иначе започна да спи следобед, да играе с децата, но има сутрини, когато плаче и до ден днешен, защото не си е доспал, криво му е или кой знае какво. Има и сутрини, когато влиза без проблем, дава ми целувки, пожелава ми лека работа и така.
Искрено ви желая на всички по-бързо адаптиране на децата ви. Знам от опит, какво мъка съм преживяла заради детето си и колко неспокойни дни съм имала в работата, мислейки за детето.

# 35
  • Мнения: 8 246
Виктор е за трети ден на ясла. Първият ден не могли да го преспят на обяд и ми се обадиха да го взема в 1часа. Не е плакал, но категорично отказал да стои в креватчето. Вкъщи винаги заспива сам, но все пак на непознато място е по-друго. На следващият ден му занесохме любимата възглавничка и успял да заспи. Вечерта все още я стискаше в едната ръка. Не позволил да му я вземат. Все още не знам как се е държал днес, но щом не ми се обадиха, явно си е заспал. При него проблемът е само със спането в яслата. Иначе вкъщи си беше много спокоен след ясла - не ни е търсил да се гушка (той това никога не го прави). Обаче явно осъзна, че мама също може да изчезне и сега дърпа и мен за ръката, когато иска да покаже нещо или да отиде някъде. Преди да тръгне на ясла, ако баща му си беше вкъщи, аз спирах да съществувам. Явно си ме имаше за даденост и сега изведнъж разбра, че не е така, и започна да обръща внимание и на мен, а не само на баща си. Тази сутрин докато пресичахме двора на яслата гледаше малко намусено - явно е запомнил какво ще се случи. Изненадах се, когато ми казаха, че е седял мирно на гърнето заедно с другите. Досега вкъщи не се е задържал за повече от 5 секунди. Пускат им песнички и малкият гледал да е все по-близо до музиката. Мисля си, че засега нещата се развиват добре.

# 36
  • Мнения: 742
втори ден сме на ясла... за сега положението е добро Hug Дори сутринта тръгна детето с желание...много се надявам винаги да е така Hug Аз също се чувствам по-спокойна...само дето още не мога да се организирам, че детето не е край мен...

# 37
  • Мнения: 1 243
Като ви чета ,чак започвам да ви завиждам! CryПри нас става все по-зле CryГолям рев и крясъци,а вече почти 3 седмици ходи на ясла.Не иска да се храни там,а как ще спи ум не ми го побира.закача децата и ги бутал понякога.а иначе е много добро и мило дете,любвеобилно,е ееемалко е дивичък ,но никога до сега не ми се е случвало по разходки да бута деца или да ги щипе newsm78
Днес сутринта тъкмо си помислих ,че ще минем без рев ,а само с нацупена физиономия ... влезе сам малко помрънка ,но лелкато реши да го вдигне...и хоп-пак рев и истерия.Мисля в понеделник да говоря с персонала да се правят ,че не го виждат като влиза и чак като си замина тогава да му обръщат внимание.
Замисляли ли сте се ,че малчовците може да плаяат и от белуите престилки на лелите и учителките newsm78Защо са облечени като мед. персонал? newsm78

# 38
  • Разград
  • Мнения: 3 110
Ами,синът ми ходи 2 дни и това беше.Предварително много си говорехме за градинката,ходихме да я видим.Беше толкова впечатлен и сам си реши,че иска да ходи на градинка.Е,добре.Първият ден отидохме,влезе си в стаята.Излизайки чувам страхотен рев.Плакал,но се успокоил,даже ял.Поспал малко,събудил се и почнал пак да реве.Обадиха ми се,веднага го взех.Детето даже каза,че пак ще отиде.Да,обаче следващият път беше по-зле(беше при другата госпожа).На обяд ми се обадиха,отивам,какво да ви кажа,детето беше със сини кръгове около очите си от рев.Взех си го и реших,че това ще бъде.Вкъщи съм си и не е проблем да си стои и той вкъщи.Но се чудя,какво става ако майката е на работа?Това дете каталясва от рев,ужасно е.Стресът е огромен.Не искам да го причинявам на детето си.
Говорих с директорката и ще ходим заедно при децата,да си играят,когато са навън или в парка,за да свикне с тях и учителките.Ще опитаме отново през септември.

# 39
  • София
  • Мнения: 2 181
Моят личен опит показва, че колкото по-голямо е детенце, толкова по трудно свиква  Confused ...

А моят, че всичко си зависи от детето  Wink моето тръгна на 3 г. и 1 месец, с огромен ентусиазъм, нито един ден не е плакала, на практика адаптация нямаше, всяка сутрин става с въпроса кога ще я водим в градината, включително събота и неделя  Crazy

Мдааа,и при нас е така.Тръгна преди 2 седмици.Първия ден отидох да я взема на обяд,а тя вече си беше легнала с децата.Сутрин дава зор да я водим по-рано и ми се кара като отида да я вимам.Има малко мрънкане само в момента на разделяне в детската.

# 40
  • Мнения: 276
Здравейте мами, вече 3 дни дъщеричката ми ходи на ясла. Сутрин не плаче много, повече плаче на обяд - като я взема. Много ме притеснява това, че там не иска да се храни. Не яде нито закуската, нито обяда си. Днес й взех храната за видим дали ще яде у дома. Хапна половината от второто, супата изобщо не иска да я вкуси. Не мога да разбера дали не й харесва яденето (аз го опитах и беше много добре сготвено и вкусно) или просто това е един вид ответна реакция. Нещо като "гладна стачка".   Какво мога да предприема за да се адаптира по-лесно? Иначе през останалато време не плаче, играе си с децата, само пустото хранене го пропуска. Още не съм я оставяла за цял ден, защото леличките се притесняват да не стои цял ден гладна. На мен ми е много тъпо без нея у дома, но скоро започвам работа и ми е още по-притеснено как ще се адаптира. Сега като ви чета разбирам че не само при нас е трудно положението.

# 41
  • Мнения: 74
няма за какво да се притесняваш много рядко ни се слчва да яде в градината но като се прибере в къщи си хапва добре.Аз никога не съм я взимала на обяд нито в яслата нито в градината и свикна много бързо но все пак всяко дете е различно.

# 42
  • Мнения: 1 645
Дани тръгна направо на градина.
Адаптацията беше около 2 седмици.
Бързо свикна и винаги ходи със желание.

# 43
  • Мнения: 1 517
Дани тръгна направо на градина.
Адаптацията беше около 2 седмици.
Бързо свикна и винаги ходи със желание.
Така стана и с Ники.
След втората седмица спря да плаче , третата пробва варианта:там няма да правя това , онова но сега с голямо желание ходи

# 44
На нас все още ни е много трудно с тази ясла. Оги тръгна преди 6 месеца и спря да плаче сутрин само за 2 седмици и сега пак на ново. Пада едно дране и тръшкане. Оплакваше се, че едно голямо дете /3г и 2 месеца/го бие. Ние говорихме с лелите и с майката. Вечер като го взимах оставахме в двора на яслата да си играе с децата и той си играеше много с това дете. Лелите казват, че се успокоява после хапва си много добре, спинка си и даже се побийвал с другите деца.
По принцип моят малък мъж си е голям ревльо още от бебе, но си го мисля цял ден дали е добре.
Просто не трябва да позволяваме да ни манипулират си мисля аз , колкото и да ни е мъчно за тях.
Аз съм влизала в яслата без той да ме вижда - така си играе с децата. Почти всяка вечер казва, че иска в яслата , защото си играели с децата.

Общи условия

Активация на акаунт