За или против униформите в училище?

  • 19 629
  • 367
  •   1
Отговори
# 15
  • София
  • Мнения: 170
За!

# 16
  • Мнения: 9 903
за, разбира се. Имаше една голяма хубава тема преди време в "Нашите деца", там добре си дърпахме косите.

# 17
# 18
# 19
  • Мнения: 5 370
Като екс-даскал съм 200% ЗА!!! Излишно е да обяснявам защо.

# 20
  • Мнения: 2 556
Гледам, че всички освен мен са "ЗА". Аз се чудя детето ми, след като си има собствени готини, подбрани специално за него дрехи, защо трябва да ходи всеки ден с една и съща неизбрана от мен униформа и къде въобще ще си носи дрехите, като е в училище по цял ден? Ще ги пазим за събота и неделя? Добре, че нямаме униформи засега, пък дано и занапред  Simple Smile Не се заяждам с никого, просто изказвам мнение.

# 21
# 22
  • Мнения: 1 897
   Като ученичка бях категорично против униформите. Смятах, че униформата обезличава, уеднаквява и  едва ли не вкарва в рамки личността и индивидуалността на всеки, принуден да я носи.
   Сега, като родител съм на коренно различно мнение. Считам, че униформата е отличителен знак и децата би трябвало да я носят с гордост като символ на престижа на училището, в което учат. Ако е с хубав дизайн, от качествени материи и изчистена кройка, освен улеснение за родителите, униформата ще е комфортна и удобна и на децата по време на училищните им занимания. Освен това гледам на въвеждането на униформите  като първа стъпка към разрешаването на проблема с нелицеприятната  гледка учениците в по-горните класове да изглеждат  в училище като току що пристигнали от  дискотека.

Последна редакция: пн, 31 мар 2008, 13:35 от Ulia

# 23
# 24
  • Мнения: 46 517
Против.

Копирам си мнението от една от старите теми:

Цитат
1. Представете си какви подигравки ще отнесат прекалено слабите и прекалено пълните деца, които с добре подбрани дрехи прикриват недостатъците. Това ще им се отрази на целия живот, особено ако го преживеят през пубертета. Големи жени сте, ясно ви е, че за всяко тяло си има модел, мислите ли, че ще седнат да ги доизкусоряват специално за детето ви?
2. Мен лично пола не може да ме накара да облека никой, а предполагам, за повечето събирания ще изискват момичетата да са с полата от комплекта /поне се надявам да има и панталон и пола в комплекта/  
3. В един студен зимен ден предпочитам АЗ да преценя кои топли дрехи ще облече, а не да разчитам на преценката на училището за материята

И добавям, че финансово не знам как ще издържат повечето родители, защото няма да са безплатни, а трябват поне няколко комплекта, за да бъде с чисти дрехи всеки ден.

Иначе подкрепям идеята за ограничения в облеклото и емблема, която може да се закачва на различните дрехи.

# 25
  • София
  • Мнения: 18 679
Твърдо "за".
Тесс, като порасне дъщеря ти и поиска да ходи с циците отвънка и дънки, от които й се вижда цепката на дупето, ще разбереш Mr. Green Шегувам се, разбира се, вярвам, че точно твоето дете никога няма да ходи по този начин, но в общи линии това са ми съображенията - това днешното не са ученици, а к....и с перспективи, без извинение.
Униформата на едно престижно училище се носи с гордост и учи децата да проявяват индивидуализма си с органа, който им е между ушите, а не с този, който е между краката или с портфейла на мама.
Така мисля аз.

# 26
  • В тъмната гора.
  • Мнения: 2 343
ЗА!

# 27
  • До хладилника, който обичам
  • Мнения: 22 825
Гледам, че всички освен мен са "ЗА". Аз се чудя детето ми, след като си има собствени готини, подбрани специално за него дрехи, защо трябва да ходи всеки ден с една и съща неизбрана от мен униформа и къде въобще ще си носи дрехите, като е в училище по цял ден? Ще ги пазим за събота и неделя? Добре, че нямаме униформи засега, пък дано и занапред  Simple Smile Не се заяждам с никого, просто изказвам мнение.
Погледни от тази страна:
Далеч не всички имат финансови възможности да подбират готини, специални дрехи за детето си. И сама знаеш колко силно може да иска човек нещо, а просто да няма как да го има.
Абсолютно излишно е това да се насажда при децата. И сега ми стига - още в детската градина - детето да иска нещо "като на едикойси", а аз да знам, че макар да не съм зле финансово, просто не мога да си позволя да купя нещото "като на едикойси" и така детето ми, което не разбира чак пък толкоз от пари, да страда.
Всеки може да облече готините специални дрехи, подбрани само за детето му, след училище - все пак има доста часове денят, в които те не са в клас.

# 28
  • Мнения: 1 072
Нямам претенции. Може би по-скоро против. Но твърдо ЗА въвеждането на етикет в обличането на учениците.

С гордост се носи униформата на престижно училище. А на непрестижно с негордост се носи.  Grinning

# 29
  • Мнения: 2 556
Е, аз си имам мое мнение и мога да се радвам, че още нямаме униформи  Simple Smile Ако се реши да има, ще се съобразя, но ще ми е безкрайно неприятно.

Общи условия

Активация на акаунт