Лесно ли общувате с децата си?

  • 1 396
  • 25
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 370
напоследък ми е доста трудно.много ината и опарничава е станала.не ме слуша,отговаря или се прави ,че не ме чува какво й говоря.започвам да се чудя аз ли нещо не съм както трябва,в мен ли е причината или....не намирам общ език.верно е ,че съм малко строга и необичам лигавщини ,обаче тя си прави каквото поиска.и се опитва да държи тон на всички в къщи!опитва се и  да лъже.незнам как,но тряба да оправя това положение ,че после съвсем ще  го закъсаме.явно е период на ръстежа,но ще ми излезне през носа. newsm78

# 16
  • Мнения: 22
Здравейте пак Сега намирам време пак да се включа Явно сме горе долу в едно положение.  Вчера ходи при др. дете на рожд. ден Когато се прибра го питах как е прекаръл -каза добре ; играхте ли си - да; ядохте ли -да ; какво -не помня а сетих се две филии ама незнам с какво бяха ; друго какво имаше-пуканки но аз не ядох защото не ги намерих ;а откъде видя че има пуканки -видях ги в ръката на друго дете. И така вадя му думите с ченгел и усещам че не ми се разговаря и понеже все ми е опонент постоянно се препираме абе сложно е да го опишеш с малко думи . С външни хора се държи добре разговаря обяснява ето сега се сещам че като ходим при леля му тя го попита нещо и той всичко и разкаже Нещо в моя подход не е както трябва бързо губя търпение и май все бързам А сестра му е една хитруша винаги знае какво да каже и как да се оправдае и тя еточно обратното на него.

# 17
  • София
  • Мнения: 6 999
За общуване - общуваме си прекрасно /в повечето случаи/, но ако питаш за споделяне - не е много по тази част дъщеря ми. Аз пък и не я разпитвам много-много. Какво яла, с кой играла, какво точно са правили в градината май в повечето случаи научавам от учителките й. Да не говорим, че има навика /наследен от мен/ да си измисля и информацята, която ми поднася и понякога ме набутва здраво...

# 18
  • Мнения: 1 909
Синът ми е толкова отнесен в собствените си мисли, че започнах да губя търпение напоследък - дори за неща, които той ме пита и уж чака да му отговоря, не слуша отговора, и се налага да повтарям по няколко пъти.

Намерих частично решение в това, да му пиша бележки - Вместо да повтарям по сто пъти и да се надявам да ме чуе в някой момент, му давам бележка, например "какво искаш за закуска", "време е да си измиеш зъбите" и т.н. Засега действа Joy

# 19
  • Мнения: 7 201
Дияна е на моменти, но мога да кажа, че лесно общуваме с нея. Тя по принцип е от приказливите, т.е. не млъква.
Peace И Дани е така.Понякога ината му е малко в повече,но тогава баща му е насреща! Mr. Green

# 20
  • Мнения: 8 999
Засега - да. Малки са още и аз /и баща им/ съм единственият експерт в живота им. Също съм единствената меродавна инстанция, от която търсят одобрение, похвали, а също така приемат и упреци и критики.

# 21
  • Мнения: 9 052
с моето  да  Wink

# 22
  • София
  • Мнения: 62 595
Вчера моите направо избиха рибата. Щерката съчинила едно стихче, което е от този вид, които и ние си разпространявахме като деца като кавъри на песни и стихотворения. Определено не е за казване на родител, но ние много се забавлявахме с него. Единствено я предупредих да внимава да не я хване учителката, че тогава не й мърда забележката. Помислих си, че засега сме добре с общуването, щом са готови да ме посвещават и в глупостите. Аз не бих посмяла да направя това с моите родители.

# 23
  • Мнения: 1 608
Точно на тази възраст общуването с детето ми ми носеше най-голямо удоволствие.

# 24
  • София
  • Мнения: 7 097
Специално за градината също не е много склонна да споделя  Rolling Eyes
Като я взема обикновено я бомбардирам с въпроси, а тя мълчи или се прави на разсеяна и внезапно заговаря за нещо друго. Понякога директно ме отрязва или важно заявява, че ще говорим в къщи. Нямам избор, освен да я оставя на мира, а тя по някое време сама започва да говори на тема "градина" и разказва, ако има нещо за разказване или за оплакване. Затова и напоследък не я притискам и даже спрях и да я разпитвам.

# 25
  • Мнения: 2 907
До момента общуването ни е изключително трудно! Дано това се промени с времето  Praynig

Общи условия

Активация на акаунт