Та, къде мога да си изследвам “отровната” кърма?

  • 1 380
  • 20
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 2 051
Атопичен дерматит не се получава от кьрмата. Има различни фактори, може да е от водата с която кьпеш детето например, както и с това с което го мажеш след баня, от мокрите кьрпички(от цялата серия Нивея пьрвата бебка имаше атопичен дерматит както и от олиото за бебета).....
....от прах за пране, синтетични дрешки също....Т.е. може да е причинен от допир, от контакт, не от храна.

# 16
  • вляво от асансьора
  • Мнения: 1 262
Това ми напомня на моя приятелка,която личната й я убедила,че кърмата й е "нитратна" и тя си отби детенцето.Но аз си мисля друго-нали кърмата променя своя състав постоянно Thinking.Тогава какъв е смисълът от изследване на хранителния й състав,след като той е променлива величина?

# 17
  • София, Младост 2
  • Мнения: 8 374
Е това ми е любимата тема - къде да се изследва кърмата Grinning Ами иди в банката за майчина кърма да ти я изследват за качество да видиш какво ще ти отговорят и как ще те изгледат - няма да ти казвам,за да не ти развалям удоволствието,но вземи и мама с теб,че да се кротне най-сетне след преживяването Grinning
Кърма се изследва само за наличие на бактерии или някакви вредни вещества в нея  - но не и за състав Grinning

# 18
  • При рома, пурите, какаото и бабиериндосите
  • Мнения: 3 607
Извинявам се, но това ми звучи леко безумно. Свеки прави някакви намеци, но понеже е разбрана що годе и като скръцна със зъби дава заден ход Mr. Green
Съветът ми е като на Бу. Заведи я с тебе на лекар алерголог да и скръцне- какво месо на дете с алергия, а може би бананче че е по- хранително, или пък ягодки, я давай и жълтък, че може обрива да е от липса на желязо. #Crazy Не се впрягай и си карай както си знаеш. Между другото сърбежа по очичките също може да е алергия. Ако е по беличко бебенцето се случва. Но наистина за хомеопата е добра идея. Моя приятелка не можеше да си захрани детето много дълго време. Хомеопат оправи детето и то дори вече е на градина, а наистина беше изключително зле с обривите.

# 19
  • София
  • Мнения: 2 019
Предполагам, че можеш да изследваш кърмата си във всяка лаборатория. Аз изследвах моята в Кишинев, така че за България не мога да ти препоръчам конкретно място, но след като тук правят това изследване на всякъде, защо и в България да не е така. На мен ми откриха стафилококи в кърмата и една докторка ми каза да спирам да кърмя докато се излекувам, но после друга ми каза: Ти какво стерилна кърма ли искаш да му даваш на това дете? По-добре си го кърми, защото стафилококите са в норма, а по-страшно ще бъде ако няма достатъчен имунитет и се разболее. На такива малки деца (1месец) веднага даваме антибиотик и от него може да получи дисбактериоза, което е много по-страшно. И продължих да си кърмя детето без да си лекувам стафилококите. Иначе и аз си мислех, че нещо в кърмата ми не е във ред, защото беба имаше ужасни колики денонощно и един път като пробвах да й дам нан беше много по-спокойна, но се оказа че е било случайно. Сега нещата се нормализираха. Така, че кърми си спокойно, ако искаш си направи изследването, но по-хубаво от твоето мляко за детето си няма да намериш. Успех!

# 20
  • Мнения: 155
Да вмъкна едно уточнение..
За състава на кърмата имаше “криза”, но тя беше в началото на кърменето, когато Гоги беше на 1-2 месеца. Като стана ясно, че бебо наддава добре, въпросът за “нехранителната кърма” отпадна. Сега под “отровна” майка ми има предвид за наличие на стафилококи или някакви други бактерии. Смятам, именно това да изследвам. Но, ако имах стафилококи, си мисля, че бебо щеше или да има секрет, или пъпчици с гнойни връхчета, или нещо от този род, ако не се лъжа..
Кожата на бебо е меко казано ужасна- вече и под памперса има зачервени екземични петна, каквито има по гушката, сгъвките на крачетата и китките, а цялото му тяло е на дербни червени пъпчици и много сухо, бели се..И Мустелата не помога, а не ми се маже за трети път с кортикостероиден крем.
Да, ще ходим на хомеопат. 

Общи условия

Активация на акаунт