Емота

  • 32 641
  • 178
  •   1
Отговори
# 45
  • София
  • Мнения: 10 367
Според племенницата ми "искат да се самоубиват, но имат много готини прически и дрехи". Толкоз като анализ от една 16 годишна девойка. Tired

# 46
  • София
  • Мнения: 10 367
Сега изгледах и третото клипче, колкото и да се опитвах да погледна сериозно...се смеех. Неграмотно и елементарно и от емоционална гледна точка написан текст.
Много е презадоволено това поколение, а пубертетът е най-подходящата възраст да се изпуснат нещата от контрол. За по-голямата част, обаче, това просто си е модно течение.

# 47
  • Sf
  • Мнения: 978
Има цял емо-сайт. http://www.theemo.net/

Не знам дали е точно поза. Може би на моменти са емо, на моменти - не са. Зависи от настроението. А както са емоционално нестабилни повечето, то може да се смени 10 пъти за половин час.

В класа на дъщеря ми има две емо-девойки. Останалите ги смятат за луди, но личи, че само ги тресе хормона яко. Едната от тях я познавам - нормално дете е. Беше поне - преди пубертета. Дано ги опазим, аз не виждам как може да се повлияе в подобен случай.

# 48
  • У нас
  • Мнения: 304
В класа на моята дъщеря има 3 девойки от въпросното движение , 2 рокерки ,няколко метали и металки-така ,че свят шарен. Но важното е ,че всички се разбират и не нарушават пространството на личен избор,до крайности не съм чувала да се е стигало/дано да няма/. Peace

# 49
  • София/Горна Оряховица
  • Мнения: 274
Сега изгледах и третото клипче, колкото и да се опитвах да погледна сериозно...се смеех. Неграмотно и елементарно и от емоционална гледна точка написан текст.
Много е презадоволено това поколение, а пубертетът е най-подходящата възраст да се изпуснат нещата от контрол. За по-голямата част, обаче, това просто си е модно течение.
Много точно описано  Wink . Повечето от тея "емеционално нестабилни" обекти са си чисто и просто презадоволени мамини и татини дечица. Сутринта се буди - решава че е готино да си емо - и готово. Сменен гардероб, прически, аксесоари. На другата сутрин вече живота е смотан и гаден. И понеже е модерно в това си състояние се задържат доста дълго време.

Иначе не че имам нещо против различните. И мене ме отписват като непоправим случай на "метълка", ама на външен вид го докарвам до търсеща спонсориране фолкаджийка hahaha . Мога и аз да си нося широките дрешки и черния молив, но не искам. Важното е да няма крайности. Всичко умерено е подходящо. И с малко контрол от нас може и да излязат хора. Joy

# 50
  • София
  • Мнения: 62 595
На това едно време са му казвали, че малко бой е ял като малък или не е работил достатъчно за прехраната си, че да няма време за глупости.

# 51
  • София
  • Мнения: 10 367
И с малко контрол от нас може и да излязат хора. Joy
Joy Не се и надявай, ще излязат толкова, колкото и от нас. Не ни ли виждаш какви сме ляльовци?  Mr. Green

Вчера се качих с малката в един автобус, една баба подгони едно "емо" да стане, че дете се качва. Младежът не стана, естествено, аз и не настоявах, де. Но си представям как страда от жеското отношение на обществото към него  Cry, не може да си поседи, разни баби и бебета му се нахвърлят...Мъка-а-а.

# 52
Ето един линк за емотата:
http://en.wikipedia.org/wiki/Emo
Много съжалявам че е на английски език,но информацията е кнокретна и мисля,че може да е от полза Peace

# 53
  • Sf
  • Мнения: 978
Вчера се качих с малката в един автобус, една баба подгони едно "емо" да стане, че дете се качва. Младежът не стана, естествено, аз и не настоявах, де. Но си представям как страда от жеското отношение на обществото към него  Cry, не може да си поседи, разни баби и бебета му се нахвърлят...Мъка-а-а.

Ставането в градския транспорт не е проблем само на емотата, да не им вменяваме и това, все пак. Не ги защитавам, но не вярвам целия останал автобус да се е изправил на крака и да ти е предложил място.  Wink

# 54
  • София
  • Мнения: 10 367
Не, нямах това предвид. Нито исках някой да ми отстъпи място. Но когато един тинейджър си е поставил за цел да е нещастен и такива дреболии са му добре дошли. Мърморещи баби много. А такива работи и на нас са разправяли: "Стани, бе, младеж/девойко, не виждаш ли бабата/бебето/бременната? Какво поколение сте, ох, ние...едно време...".  Wink Не вменявам вина.

# 55
  • Мнения: 166
Чудя се дали да не стана ЕМО, като може да се представя за ДМО (Данъчно Малтретиран Обект). И само защото ме съм обект, а субект, ще продължа да си гледам позитивно. Дали тези деца ако извървят пътя от "обект" към "субект" ще оздравеят? А всъщност - как се чувстват родителите им? Мода, мода, ама...

# 56
И времената на този стил ще минат и то много скоро.....

# 57
  • Мнения: 1 731
Ще кажа само следното:Прекалено малко отговорности им се дават и прекалено много са оставяни на свобода.То от чудене какво да се прави по цял ден ,е тая мода.Я му дай една лопата без копче и да видим дали ще мисли  за глупости. #Crazy Rolling Eyes

# 58
  • UK
  • Мнения: 205
Сред повечето хора, с които съм говорила, Емотата са възприемани най-често като позьори.
А и не е задължително да са депресирани. Имам две приятелки, които са в гореспоменатия стил, а и двете са най-оптимистичните хора, които познавам.
Проблема е, че се навъдиха прекалено много ''емота'', които се мислят за много ''тру'', като слушат My Chemical Romance  Rolling Eyes Аз съм слушала емо музика и тя е доста по-твърда от който и да е метъл, мога да ви кажа.  Wink
А за стила на обличане - според мен няма значение. И аз съм имала период, в който се обличах адски шантаво, ходех с различни кецове даже по едно време, с много гривни и разни такива дрехи. Слава Богу, отмина.
Колкото за емотата - за мен те са просто хора, които искат внимание.
А това с рязането на вени е, меко казано, глупаво. Един им е живота, няма смисъл да го пропиляват.

# 59
zdraveite razbrah za tozi forym i mn se kefa 4e ima hora koito obru6tata vnimanie na tozi problem no ima hora koito i mn obijdat no te ne sa na na6eto mqsto za da razberat kakfo nie e Cry taa.. az sum emo ne sum ot tezi koito samo pozirat i se pravqt na interesni az sum ot tezi hora koito naistina go 4yvstvat rovih se v neta i dobre4e ima mqsto kudeto horata mogat da ni razberat a ne katy te sre6nat po ylicata i da po4nat da te obijdat :S na mene ne mi se e zly4valo da me biqt i dano ! sega sled toq komentar sig 6te ima mnogo hora koito 6e po4nat e q mlukni tam i nekfi takiq ama na mene ve4e mi e se taa ako nqkoi iska da si polafim da pi6e na skype didinky_ Simple Smile Wink

Общи условия

Активация на акаунт