Емота

  • 32 658
  • 178
  •   1
Отговори
# 60
  • Мнения: 25 839
Няма да ти пиша, защото не владея маймуницата.
Няма да ти кажа и да млъкнеш, а само ще ти предложа да си поговорим тук, ако пропишеш на български език, естествено.  Laughing

# 61
Темата на Нова "Емотата"
Типично за "Емотата"
Живота на "Емотата"

ЕМО - Емоционално Малтретиран Обект

Говори се много за тях,но знаем ли достатъчно за техният стил,мислене,начин на живот...Мисля,че е важно да надникнем в техният свят,за да знаем накъде се ориентират понякога децата ни.


П.С. Съжалявам ако темата се повтаря или ако не е в правилният форум,нека Модераторите да се погрижат.


Така... първо за темата на нова за имотата.... пълна простотия, точно показаните могат да бъдат наречени позьори. мен ме водят "емо" (казва се "имо") но аз предпочитам да не се обвързвам с етикети. изглеждам както поискам и се чувствам, слушам каквато музика поискам, в случая скриймо (подраздел на имо музиката), хардкор и каквото още ми хареса... целият стил е въз основа на музиката, от там нататък се заражда стилът на обличане и до известна степен начина на мислене. НЕ е задължително да се режеш ако си имо... много го правят защото може животът им наистина да е труден (познавам и съм чувала за толкова много тийнейджъри с проблеми, много по-сериозни от ненаписани домашни, както беше споменал някой по-рано), а самонараняването понякога действа като наркотик. разбира се има и недоразбрали "имота", които смятат че ТРЯБВА да се режат и е абсолютно ЗАДЪЛЖИТЕЛНО да са обратни или поне бисексуални. затова просто забравете за темата на нова... като я гледах щях да получа инфаркт от наговорените глупости. и аз искрено се надявам скоро тази мания да приключи защото ми омръзва от мои връстници които решават да "пробват" да се клъцнат и си казват, цитирам, "ми че ко па?"

# 62
Аз съм на 12 и Емо стилът ми харесва аз неискам да си режа вените,да се самообивам нито пък имам проблеми с живота си. Осеща се че баба ми не ме обича много тя умира за батко ми а с мен се дарйи малко по добре от доведено дете,но не заради това искам да ставам Емо.Розовият цвят не ми е на 1-во място,но ще си нося каквито цветове искам модата им ми харесва няма да сам далеч от тяхната,но не всичко искам да е същото.Аз искам да сам Емо и може би ще стана около 14 или 15 годишна а дори и ако може от 13г Wink.Вие говорете че Емотата са кви ли не и че са кривият път,но кривият път го строите вие защото вместо дапоказвате обичта си(като ни подкрепяте дори да знаете,че правим грешки,но нали човек се учи от грешките си.) вие правите точно обратното лишавате ни от това което искме и вместо да мислим,че  ни обичате и искате да ни предпазите ние си мислим че правите точно обратното newsm26 .Затова искам замо да разберите оставете ни да си се развием по нашия си път а не по тоз които ви ни чертаете откаде знаете дали ще ни хареса дали ще се чустваме добре в него или накратко казано дали тои ще е нашият розив свят или тоз които ние си изберем  newsm34 !!! Tired family4

# 63
  • Мнения: 51
Разбирам, че не искат да вървят по пътя на родителите ,но това ли е начинът Ви питам аз?Да и аз съм разведена и имам дете и не искам и да си помислям ,че един ден моята плът и кръв ще ме нарани толкова като по този начин показва себе си.щЕ КАЖЕТЕ ТОВА Е ЕДИН ОТ НАЧИНИТЕ.......
ЕЕЕЕ НЕ!!
Стига сте се оправдавали от това ,че родителите Ви не намират време за вас и само работят!Защо работят? Да ви осигурят нужните прищявки и да им серете на главата по този начин?Това показва вашата незаминима любов ксъм тях!!Вие не приемате техният начин на живот,как искате те да приемат вашият!
Вижте какво слънчица златни -НАУЧЕТЕ СЕ ДА ОБИЧАТЕ СОБСТВЕННИТЕ СИ РОДИТЕЛИ И СЕ ОПИТАЙТЕ ДА ГИ РАЗБЕРЕТЕ ЗАЩО СА ПОСТЪПИЛИ ТАКА?

# 64
  • София
  • Мнения: 62 595
Мимона,

Ти хубаво размахваш пръст на тойновете, но я вземи се замисли какво послание са чували те през детството си? Родителите не работят само за пари, а и за задоволяване на собствените си нужди от принадлежност към колектив, кариера, самочувствие и т.н. Сигурно през цялото време тези, същите родители са обяснявали на децата си как не могат да ги заведат на кино, защото трябва да "работят, да изкарат парички и ще купят хубав подарът на детето". Е, хайде сега, кажи ми с какво съзнание израстват тези деца? За тях парите купуват хубави неща и са оправдание за родителското отсъствие от живота им. Като станат тойнове тези деца просто правят това, на което са били учени - възползват се от парите като начин на откупване на времето, но в същото време се бунтуват и не искат да са като родителите си. Каквото повикало, такова се обадило.

# 65
На мен много ми харесва стилът EMO,но не по начина по който ги има на някои снимки в нета-например че си режат вените или пак са нещастни и плачат,аз харесвам в тях това че има някои които се обличат яко и гримирват Wink  bouquet

# 66
  • Мнения: 51
 StopRadostinaHZ-не размахвам пръст!Просто се възмутих от начинът, по който тръгват тези деца!Не се категоризирам от тези родители ,който предпочитат кариера,соц. положение и т.н.Всяка свободна минута отделям за него.Права си в това ,че каквото повикало-такова се обадило!
Но има и по добри методи в това да показваш,че си по различен от останалите!И синът ми имаше проблем,но нормални за едно 11 год.Сега двамата се допълваме във всяко едно нещо!Докато работя на едното място се подготвя за училище и пише домашни,а сега когато е във ваканция ми помага в домакинството.Така ни остава да си набавим нужното време за нас!Влезе ми в положение,че не става да се разпъвам навсякъде и за всичко и след това да имам сили да се забавляваме заедно!
Колко от тези деца,се опитаха да разберат родителите си?Колко от тях направиха усилия да се включат в ежедневните неща заедно с тях?
ЕЕЕ не става само от едната страна.За всяко нещо трябва да положиш усилие и ако наистина са желаели да намерят време да прекарат с родителите си щяха да постигнат поне едно "добър ден"!НЯМА НЕВЪЗМОЖНИ НЕЩА!!Просто си търсим оправдание и виновни!!
Може да ви звучи банално,старомодно или както искате така го наречете,но не приемам този начин на изкупление!!
 

# 67
  • София
  • Мнения: 62 595
Тази връзка и взаимопомощ се изгражда преди настъпването на пубертета. Според мен повечето родители много удобно се скриват зад оправданието "трябва да работя, защото нямаме пари" и после се чудят защо децата им ги отсвирват. Или общуването се ограничава с "какво яде, написа ли си домашните, изпитваха ли те". Подозирам, че самите родители много често не осъзнават емоционалната част на родителството и се ограничават само с материалните придобивки или парите за частни уроци. Във всеки случай съм научила едно - ако на човек не му е добре вкъщи, той търси всичко, което му липсва навън.

# 68
  • Мнения: 51
ЗДР!!толкова много се задълбах в темата,че обсъждаме как ще продължим нататък!работя в салон за красота и това с пиерсингите ще се наложи да се прави само в присъствието на родител!Що се отнася до прическите едва ли тук от колегите знаеше за ЕМО-стилът!Това наистина са позьори който са доста разглезени и не хаят за утрешното!
Що се отнася до родителското нехайство и оправдания от тяхна страна пак не оправдават този вид пуберство!
Моля всички колеги от бранша НЕ ПРАВЕТЕ НИЩО БЕЗ СЪГЛАСИЕТО И ПРИСЪСТВИЕТО НА РОДИТЕЛЯ!БЛАГОДАРЯ!
Късмет на Вас сладури подражатели на всякакъв вид мода!!  bouquet

# 69
А знаете ли като какво е възникнал този стил? Аз се поинтересувах и дъщеря ми ми обясни. Преди да стане това,което е сега , емо стила е представлявал нещо като общо название за хората на изкуството. Всички,които изразявали емоцийте си чрез определен вид изкуство - картина,песен,стих,снимка.. били емо,защото били емоционални и изразявали тези си емоции по по-различен начин. Това обаче не успяло да се наложи и закратко изчезнало,докато последните години някое хлапе не го възродило , само че вече в сегашния вид - клуба на самоубийците отритнати от обществото. (бтв не съм чела всички линкове и ако това вече сте го чели - извинявам се) .
Иначе за мен това е пълна глупост. И дъщеря ми имаше такъв перчем,но това беше миналата година и нямаше нищо общо. Просто тва са деца,които страдат от липса на внимание.

# 70
Емо е разклонение на хардкор пънк музиката, възникнало в средата на 80-те години в САЩ като  реакция срещу насилието, стеротипите, еднообразността и проблемите в хардкор пънка през 80-те  (насилие, разделение на "крюта", политически радикализъм, нео-наци скинхедс, клиширани текстове,  клиширана музика и т.н.. за справка гледайте документалния филм American Hardcore, има го по  всички торенти). Като прототип на емо пънка се смятат Hüsker Dü от Минеаполис, които през 1984  издават албума "Zen Arcade", който се смята за първия емо пънк албум.

Като първи емо групи се смятат тези от област Колумбия (столицата Вашингтон и околието), годината  е 1985 и тази експлозия на емоционално заредени пънк рок банди започва да се нарича "revolution  summer". Появяват се банди като Embrace, Rites Of Spring, Ignition, Soulside, Fire Party,  Marginal Man, Jawbreaker, Beefeater, Kerosene 454, Samiam, Dag Nasty, Gray Matter и др. Това,  което отличава тези банди е музиката, която е по-мелодична, тексовете на песните са по-поетични и  често в сценичното поведение на бандите има емоционални изпълнения като плачене на сцената и  т.н., за разлика от мачисткото поведение и агресията от хардкор бандите преди това.  Идеологията  обаче си остава 10000% пънк рок!!!

В началото на 90-те сцената се разделя на две, едните остават тотално ъндърграунд и верни на DIY  идеалите на хардкор-пънка, другите започват да търсят комерсиален успех и започват да свирят  лекичък инди-рок. Началото до средата на 90-те обаче бележат и експлозията на политическата веган  стрейт-едж сцена. И като се смесят радикалните политически и веган стрейт-едж идеи на 90-те с  емоционалния хардкор на гореизброените емо-пънк банди от края на 80-те се появява нова вълна  ъндърграунд емо-пънк, много по-тежък и радикален от когато и да било. Има фанатизирани  политизирани лейбъли и списания като Ebullition и HeartattaCk, които дават почва на такива банди.  С всяка изминала година се появават по-радикални и брутални емоционални хардкор банди... Policy  of 3, Maximillian Colby, Anasarca, Heroin, Mohinder, Honeywell, Angel Hair, Palatka, Saetia,  Orchid, Portaits Of Past, Wolves, Ampere, Sinaloa, Union of Uranus, Makara, Mara'akate, Living  War Room, Off Minor, Reversal of Man, Usurp Synapse, Bucket Full Of Teeth, To Dream Of Autumn,  Funeral Diner, Yaphet Kotto, Fingerprint, Ivich... сцената се разраства и до Япония, Европа и  почти всички части на света. И продължава да е тотално ъндърграунд и много силна и днес.

Но около 2000 г. медиите се опитват да присвоят понятието "емо" и музикалните разклонения на  пънка "емокор" и "скриймо" като ги превърнат в продукт на поп културата и тийн мода. Това е  всичко с прическите, рязането на вени, черните гримове (всъщност заемки от други стилове като  готик, глем рок, детрок и т.н.). Това, което по телевизията го представят за емо е всъщност  новата мода в поп културата като нео-метъла преди години...

В действителност емо не е субкултура, не може някой човек да се нарича емо, това е просто стил  музика, който обаче е част от пънк субкултурата и няма собствена субкултура.

С две думи емо е музикален стил в по-широката ниша на пънка, а човек, който слуша емо се нарича  хардкор пънк (или пънкар както е по-известно).

Това, за което говорите вие и го наричате ЕМО е всъщност маркетингов приом и медиен термин,  откраднат от пънка. Човек, който се нарича емо е просто тинейджър, който асимилира новата мода с  големи бритони и тесни дрехи, така както преди години беше модерна гръндж модата и наричаха  хората, които и се кефят наркомани и също с тенденции към самоубийства. Нищо ново под слънцето...

Групите, които ги дават по MTV като My Chemical Romance нямат нищо общо с истинското емо, освен че свирят с китари и барабани. Това са просто поп-рок банди с мениджъри, правещи им емо пи-ар т.е. откраднали са думата емо от пънка, за да я използват в мтв поп културата. Истинските емо банди никога няма да ги видите по телевизията и никога няма да можете да си купите техен албум от музикален магазин. Те са ъндърграунд и си имат собствени DIY ъндърграунд мрежи на комуникация и дистрибуция. И нямат някаква определена мода. Освен че се дистанцират от всякаква мода, дори и от пънк/хардкор униформата.

ето няколко интервюта и биографии на БЪЛГАРСКИ с някои истински емо банди:

Интервю с  емо бандата Daitro
Интервю с  емо бандата Aussitot Mort
Интервю с  емо бандата Funeral Diner
Биография на емо  хардкор бандата Four Hundred Years
Биография на класическата  емо банда Policy of 3
Биография на емо  бандата Maximillian Colby
Биография на емо бандата  Saetia
Интервю с емо бандата Hot  Cross
Интервю с  emo-violence бандата Reversal of Man
биография на емо бандата  Manrae

клипове:
http://vbox7.com/play:08f1f189
http://vbox7.com/play:ee69cafe
http://vbox7.com/play:2ed504ad
http://vbox7.com/play:c501da20
http://vbox7.com/play:9c4424dc
http://vbox7.com/play:164b406b
http://vbox7.com/play:5f9b817b
http://vbox7.com/play:9dae8635
http://vbox7.com/play:a5c92cda
http://vbox7.com/play:fabbf92e
http://vbox7.com/play:f5f2e577
http://vbox7.com/play:428fed3b

цитат от интервюто с французите Daitro:
Цитат
В момента "емо модата" е феномен сред тийновете (12-16 годишните хлапета) в България и  всичко става въпрос за скъпи дрехи, фалшиви образи и банди по телевизията. Всъщност ние нямаме  никакви emo/screamo банди тук, а тази цялата мода е изключително лошо асимилирана от повечето  хора, дори повечето хора в т.нар. ъндърграунд кръгове се отнасят към нея с много предразсъдъци.  Описвате ли се (Daïtro) като emo/screamo група и как би обяснил разликата между "underground emo"  и "mainstream emo" за тези хора, за които единствения допир с емо е фалшивия образ изграден от  медиите и изконсумиран от тези хлапета?

Ние определено харесваме emo punk определението, защото то има смисъл за нас, откакто то описва  емо бандите, които винаги са/били наши вдъхновения: Yage, 12 Hour Turn, Sinaloa, Policy of 3 и  мн. др. Тези банди са силно свъразни с DIY сцената... Screamo звучи по-негативно за нас, понякога  то е свързано с част от пънка, която не харесваме особено, така че да бъдем наречени 'screamo' не  го приемаме за комплимент. Както и да е, през последните 3 или 4 години музикалната преса и  лъскавите списания откраднаха думите "emo" и "screamo" от пънка, за да ги направят начин за  печелене на пари в голям мащаб, това стана лицето на емо и скриймо за обикновените хора, което  наистина е тъжно, дори и на хората от пънк сцената да не им е направило впечатление. Ъндърграунд  емо и мейнстрим емо нямат едни и същи цели и идеали. Според мен всяка мейнстрийм банда е много  егоистична и с мания за величие, докато ъндърграунд и DIY бандите искат да изградят силно  радикално съобщество. Мейнстрим емо е ориентирано главно към тийнейджърите, крепи се на външен  вид и мода, като рок звезди, докато на ъндърграунд емо бандите изобщо не им пука за това. Колкото  до мейнстрим screamo бандите, музикално ги определям като модерен нео-метъл, имат същите клишета,  толкова скучно и предвидимо. Начинът по който изглеждат, по който се държат като рок звезди в  клиповете е тоооолкова патетичен, всъщност не ме дразни, просто ме кара да умирам от смях като ги  видя... Но сега, когато съм вече по-стар е забавно да видя хлапетата, претендиращи да са много  ъндърграунд, защото слушат лъскави скриймо банди, които всъщност са просто продукт на тази нова  мода, създадена от медиите... няма за какво да се ядосвам... вероятно бях същият на 17, когато  слушах Nirvana и други банди на големи лейбъли, претендирайки че слушам ъндърграунд музика,  хаха!! Но ако хората от пънк сцената слагат всички 'screamo/emo' банди в една торба, гледат на  тях с едни и същи предразсъдъци, мисля че сериозно изпускат голяма част обективност и трябва да  погледнат добре, че пънка може да има много различни лица. Стилът музика, който свириш не  означава всичко, над всичко е това което казваш и изразяваш с бандата.

ето снимки на истински емо групи, да виждате бретони и срязани вени???

Rites of Spring

Honeywell

Frail

Still Life

Policy of 3

Funeral Diner

Endzweck

Sinaloa

La Quiete

Ampere

The Assistant

Amanda Woodward

Anasarca

Raein

Hot Cross

# 71
  • Мнения: 25 839
Благодаря, rites of spring , много ми беше интересно, нищо, че повечето неща вече съм ги чела. Впечатляващо обяснение.   Peace

# 72
Аз слушам Ой и Пънк(хардкор,днб,габа също).
Емотата са противи и мазни гейове.Напушеняци и алкохолици.
STRAIGHT EDGE IS MY WAY!

# 73
 Naughty леле, ква глупост изръси. Няма емота, има емо музика. Има хардкор-пънкове, а не емота. А повечето емо групи са straight edge, алкохолиците и напушеняци ги търси в Ой сцената, нали слушаш и ой. А "мазни гейове" е много странно определение, при положение, че наистина слушаш хардкор и пънк, тази субкултура е против форми на дискриминация като расизъм, сексизъм или хомофобия, която в случая май не е проблем за теб... съжалявам, но ако наистина си straight edge само създаваш лошо име на идеите.

# 74
А ако наричаш "емотата" алкохолици и напушеняци кво да кажем за ДНБ и габа, които също слушаш  Laughing сега кажи, че на ДНБ и габа партитата няма наркомани  Joy

Общи условия

Активация на акаунт