Празнуване на празниците отделно?

  • 4 951
  • 67
  •   1
Отговори
  • София
  • Мнения: 571
Здравейте!
Струва ли ви се нормално след 4-5 годишна връзка партньорите да празнуват празниците поотделно - мъжа с неговото, а жената - с нейното семейство?  За мен е много странно - в такъв случай мисля, че мъжа и жената са си отделно семейство и няма нищо странно самостоятелно да посрещнат празниците. Пускам и анкета, за да добия по-ясна представа. Интересно ми е масово хората как празнуват празниците Simple Smile

# 1
  • Мнения: 1 189
Какво значение има как е масово? Всеки приема или не приема някакви неща за редни. Ако партньорите мислят еднакво драма няма.

# 2
  • София
  • Мнения: 571
Искам да видя различните гледни точки, за да ги разбера по-добре, ако щете и клюкарско го приемете Grinning

# 3
  • Мнения: 40 913
Така празнувахме като бяхме гаджета. Откакто сме семейство просто няма начин да се делим. Иначе гледаме да ги уважим и да се видим - на Бъдни вечер ходим при едните, на Коледа при другите. Но все сме заедно. Тази година ще сме си сами, де.

# 4
  • Мнения: 2 352
Не, не ми се струва нормално.
От както сме заедно с моя мъж празнуваме празниците заедно. На обяд ходим при неговата рода, а на вечеря при моята. Такава традиция си създадохме още докато бяхме гаджета. Всички са доволни.

# 5
  • Мнения: 3 730
Тоест сте си гаджета,въпреки 5-годишната връзка.И то такива гаджета,че сте като тийнове.Всеки при мама по празниците.Не сте никакво семейство.Това за мен не е нормално.
На Бъдни вечер сме у едните родители,на Коледа сме у другите.
Всяка година е така.Тази също.

# 6
  • София
  • Мнения: 28 565
И ние докато бяхме гаджета празнувахме отделно. Поне в повечето случаи. След като сключихме брак, в повечето случаи сме заедно.

# 7
  • Мнения: 19 854
Здравейте!
Струва ли ви се нормално след 4-5 годишна връзка партньорите да празнуват празниците поотделно - мъжа с неговото, а жената - с нейното семейство?  За мен е много странно - в такъв случай мисля, че мъжа и жената са си отделно семейство и няма нищо странно самостоятелно да посрещнат празниците. Пускам и анкета, за да добия по-ясна представа. Интересно ми е масово хората как празнуват празниците Simple Smile
Не.
При 4-5 годишна връзка се предполага, че вие сте си нещо като семейство и сте си двамата. Иначе е явно връзка за секс.

# 8
  • Мнения: 46 516
Не. И не познавам такива двойки.

# 9
  • Мнения: 5 563
Като сме били гаджета, съвсем в началото, всеки си беше със семейството. Щом се отделихме и заживяхме заедно (а после и сватба, деца и т.н.) си празнуваме Бъди вечер при едните родители, Коледа при другите. Ако мъжа ми изобщо е тук, понеже е моряк. Ако не, аз и децата сме с моите родители и на двата празника, а с неговите се виждаме през деня.

# 10
  • Мнения: 121
Точно днес коментирах подобен казус с мъжа ми. Поводът беше, че тук в Германия такова поведение е съвсем в реда на нещата. И се променя едва като се появят децата. Много наши познати празнуваха по този начин, даже и след сключване на брак.
За мен това не е нормално. И мисля, че в България също повечето хора биха го сметнали за най- малко “странно”. Може на Бъдни вечер да сте на гости на неговото семейство, на Коледа на твоето. Или на Коледа с едните, на НГ с другите...

# 11
  • Мнения: 4 009
Да. (От 5 години сме заедно) Моето семейство е далеч, неговото с удоволствие ще ме обеси на червата ми. На коледа е починал дядо ми, не го празнувам като празник, нито съм религиозна или спазваща някакви суеверни ритуали - това за мен е обикновен ден. Той си ходи да си види роднините, аз с кеф си седя вкъщи или излизам с приятели през деня. На тази коледа ще ходи да види баба си в друг град, докато е още жива жената - аз няколко дни ще бъда сама - никой няма да ме закача за нищо, ще си почина като бял човек.

# 12
  • Мнения: 7 409
Моят мъж вече 17 години си празнува празниците без мен, сам вкъщи ( почти винаги съм на работа поне на единия празник ), но го е приел и не се оплаква.Въпрос на разбиране.

# 13
  • Мнения: 46 516
Моят мъж вече 17 години си празнува празниците без мен, сам вкъщи ( почти винаги съм на работа поне на единия празник ), но го е приел и не се оплаква.Въпрос на разбиране.
Ако обстоятелства, като отговорна професия, го налагат е съвсем различно от това да са свободни и по желание да поемат в различни посоки.

# 14
  • Мнения: 3 640
Ние с ММ още от както бяхме гаджета празнуваме Коледа при родителите ми, а НГ - при неговите роднини. Така вече 6 години и тази година пак ще е така.
Само миналата година беше обратно; при моите на НГ.

Общи условия

Активация на акаунт