Крадат ли столчетата за коли?

  • 1 797
  • 35
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 109
и ние не сваляме- но ве4ер колата е в двора на кооперацията....ина4е като паркирам някъде , ми е свито ,докато се върна..ама няма как...

# 16
  • sofia
  • Мнения: 1 187
Вече 4 години си държим столчето в колата и слава Богу никой не е правил опит да го краде. Дано и за напред е така.

# 17
  • UK/София
  • Мнения: 7 681


 Не ми се е случвало.Аз както съм си отнесена често забравям и да си заключвам колата.

# 18
  • Пловдив
  • Мнения: 295
И аз не съм чувала за такъв случай,
но няма да се очудя, ако има.
Чупят стъкла, за да вземат винетка,
колко му е да вземат и детското столче
за някой лев.  Confused
Отвратително е

Аз не свалям столчето от колата.

# 19
  • Мнения: 5 393
Кошницата си я качвахме с нас вкъщи, но столчето не го демонтираме , стои си в колата.Не сме имали проблеми засега.

# 20
  • Мнения: 2 891
За първи път чувам, че някой взима столчетата от колите  Thinking

# 21
  • Мнения: 606
  Нашто си е в колата и за сега не са го измъкнали. А колата даже седи отключена. За да го отмъкнат, трябва да има порядъчно търсене на столчета втора ръка, както е с радио-СД плеърите. Повечето хора гледат да си купуват за детето нови неща и това е разбираемо.

# 22
  • Мнения: 1 426
крадат коли, барабар със столчетата

# 23
  • Мнения: 1 172
  За да го отмъкнат, трябва да има порядъчно търсене на столчета втора ръка, както е с радио-СД плеърите.
Абсолютно. Още повече, че при столчетата има и разделение на групи. Докато един СД плейър би паснал на всяка кола, то столче 9-18 кг ще върши работа само за дете 9-18 кг.
Цитат
Повечето хора гледат да си купуват за детето нови неща и това е разбираемо.
Така е. Аз не бих купила 2ра употреба столче от непознат. Най-малкото защото не мога да съм сигурна, че не е претърпяло катастрофа, а оттам и не мога да съм сигурна доколко ще обезопаси детето ми.

# 24
  • Мнения: 4 877
ние сме пък вече 8 г. все със столчета - различни  Grinning, спрямо възрастта. Разбивали са ни колата 2 пъти, бяха откраднали слънчеви очила и подобни глупости. Столчето - не. Ама, това беше преди промените в закона. Сега знае ли човек, може и крадците да са почнали "да уважават" закона и гледат на всяка цена да се снабдят. Луд народ сме, ужас!

Благодаря за темата и инфото! Човек не винаги може да се сети за всички безумия, с които може да се сблъска. Аз изобщо не бях се замисляла за подобно нещо. Но, жалко, крадлив народ сме.

# 25
  • Мнения: 463
Надявам се, че не.

# 26
  • София
  • Мнения: 750
На моя близка й разбиха колата в центъра, единствено столчето откраднаха.
Моето стои в колата, но не е особено примамливо, доста старо е.

# 27
  • Mediterraneo
  • Мнения: 38 340
Бе да го крадат, ако толкова много искат  ooooh! Никога не ми е хрумвало да прибирам вечер столчето от колата  Stop Вече и музиката не прибирам даже.

Така е. Аз не бих купила 2ра употреба столче от непознат. Най-малкото защото не мога да съм сигурна, че не е претърпяло катастрофа, а оттам и не мога да съм сигурна доколко ще обезопаси детето ми.

Пръц...
Аз пък се убих да си търся столче втора употреба преди да купя това.

# 28
  • Мнения: 4 877
На моя близка й разбиха колата в центъра, единствено столчето откраднаха.
Моето стои в колата, но не е особено примамливо, доста старо е.


тотално ме разбихте. Вече и това ли да пазя?!
А ако си с няколко деца ?- голям удар за бандюгите.
Ненормална работа!

# 29
  • Мнения: 1 172

Така е. Аз не бих купила 2ра употреба столче от непознат. Най-малкото защото не мога да съм сигурна, че не е претърпяло катастрофа, а оттам и не мога да съм сигурна доколко ще обезопаси детето ми.

Пръц...
Аз пък се убих да си търся столче втора употреба преди да купя това.

Не знам какво имаш предвид с този си постинг. В съветите за покупка на столче 2ра употреба обикновено пише нещо подобно на
"The best advice is do not buy a second-hand child seat.

You cannot be certain of its history. It may have been involved in an accident and the damage may not be visible. Very often the instructions are missing from second-hand seats which makes it more difficult to be sure that you are fitting and using it correctly.

Second-hand seats are also likely to be older, to have suffered more wear and tear and may not be designed to current safety standards.

It is far better to buy a new child seat. Prices range dramatically, and it is not necessary to buy the most expensive one. Ask your local Road Safety Department (part of your Council) whether they know of any child seat discount schemes.

If you must use a second-hand seat, only accept one from a family member or friend (don't buy one from a second-hand shop or through the classified ads) and then only if you are absolutely certain that you know its history, it comes with the original instructions and it is not too old."

Също както и в инструкциите на новите столчета пише, че след претърпяна катастрофа (дори и детето да не  е било в столчето по време на катастрофата), това столче вече не гарантира сигурността на детето. Знам, че за някои марки столчета се предлага възможност да се тества столчето след претърпяна катастрофа, доколко то е сигурно.

Общи условия

Активация на акаунт