Мами, какво образование имате?

  • 10 016
  • 205
  •   1
Отговори
# 135
  • Мнения: 3 268
Голям смях с това - "магистър", "бакалавър"...
Колко дръпнала образователната система в България!


Да бе,по мое време нямаше такива работи.Учиш 5 години и си висшист.Сега са егати простотиите.

# 136
  • София
  • Мнения: 11 790
Голям смях с това - "магистър", "бакалавър"...
Колко дръпнала образователната система в България!


Да бе,по мое време нямаше такива работи.Учиш 5 години и си висшист.Сега са егати простотиите.

За съжаление отдавна съм завършила  Sad,но тези неща ги имаше още тогава.
Всъщност всички учеха 5 години /с много малки изключения/ и излизаха магистри.

# 137
  • Мнения: 2 577
Завърших преди 8 години Българска филология - магистър. Успоредно учих и Публична администрация. Не съм ходила на държавни изпити по второто висше - семестриално завърших. Определено второто го записах за да се докажа, после разбрах, че това не ми е в кръвта - да съм чиновник на бюрце, но сега уча , за да си взема дипломата. Все пак не съжалавям - светогледът и мисленето се променят с всяко ново начинание.
 Постоянно специализирам по първата специалност, но това не ми е достатъчно.
Ще ми се да попадна малко в университетска среда, че този семеен живот Mr. Green

# 138
  • Мнения: 576
висше - магистър  , счетоводство и контрол

# 139
  • Мнения: 4 753
Първо си изкарах магистратурата. Мисля си обаче, че ако бях срещнала мъжа си преди това едва ли щяхме да се съобразяваме.

# 140
  • Мнения: 174
Аз все още съм студентка, другата година завършвам smile3529

# 141
  • Sofia
  • Мнения: 4 229
Аз съм с юридическо образование. Завършила съм го доста преди да родя.
Поработих, родих две деца и в момента карам втора магистратура по международни отношения и право на Европейския съюз.

# 142
  • Мнения: 3 268
Уау,Додо,ще те правим депутат в Европейския парламент значи!!! Wink

# 143
  • Мнения: 268
 Семестриално съм завършила магистратура - Експлоатация на Електронно - Приборната Авиационна Техника. Живот из здраве, надявам се юни да успея да предам дипломната работа.
Родих 3 курс, благодарение на безценната помощ на майка ми при отглеждането на детето, успях да стана инженер и да завърша образованието си без да прекъсвам, заедно с моите колеги и приятели. Детето стана не планирано...

# 144
  • Sofia
  • Мнения: 4 229
Уау,Додо,ще те правим депутат в Европейския парламент значи!!! Wink

Мнението ми за европейските институции е "особено". Но ще се въздържа от коментар - темата е друга Simple Smile

# 145
  • София
  • Мнения: 749
На 16.06.1994 защитих дипломна работа (Магистър "Компютърни технологии" в ТУ-София), а на 25.06.1994 се роди първото ми дете. Ако бях планирала нещата, нямаше да се получат толкова добре Joy Затваряш една страница и веднага обръщаш друга. Слава богу, не ми се е налагало да съвместявам няколко "дейности". А това, че родих веднага след ученето ми даде възможност хем да започна спокойно някъде работа след това, хем да се утвърдя като специалист, хем и за още деца да мога да помисля Simple Smile

# 146
  • СОФИЯ
  • Мнения: 431
висше- магистър

# 147
  • Мнения: 106
ВИСШЕ ИКОНОМИЧЕСКО - МАГИСТЪР

# 148
  • Мнения: 1 322
Висше- магистър по финанси.

# 149
  • Мнения: 1 304
Като гледам процентите на анкетата-все магистри са се събрали тука,браво! Grinning

Общи условия

Активация на акаунт