Как постъпвате с некоректните колеги?

  • 2 499
  • 35
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 649
ООООООООООО при мен няма такива работи. Каквото кажа се изпълнява!!!

# 16
  • Мнения: 2 401
Не ходя при шефовете да топя колеги, вижда ми се тъпо. Но пък скандали завихрям.

Сори, ама тъпото е да го възприемаш като топене, тъпо е и второто - скандалите.

# 17
  • Насред хаоса
  • Мнения: 5 464
Отивам директно при него с доказателствата за грешките му и го правя на гъз пред всички, включително и пред шефа. Гадно, ама действа! Като опрах няколко пъти пешкира заради такива, се научих, че това е най-добрият подход.  Peace

# 18
  • Мнения: 139
Няма верен начин.
Ако шефа е решил да толерира некомпетентни служители и челна стойка да направиш резултат няма да има.
На мен ми писна от такива ситуации и напускам.
След безброй караници с мързеливци и лекета, накрая шефа ми каза ти си конфликтна и им говориш назидателно,което е недопустимо. Същия шеф идва да ме пита това защо не е свършено, кой отговаря, ти го свърши и тн.
Писна ми тъпаци да получават колкото получавам и аз, а освен всичко друго да трябва и да ги обучавам, протежета да си клатят краката и да са неграмотни, на български и на англйсики и ... ох! Напускам!
Отивам да дишам дълбоко!

# 19
  • София
  • Мнения: 2 271
Йоли, права си да напускаш в такава ситуация. Наистина, щом не те оценяват, значи не заслужават професионализма ти. Също така не заслужават и нервите ти, така че се махай от там и гледай напред в бъдещето.
При мен ситуацията е по-различна. Както казах вече, аз съм в тази фирма от 1 месец. А и не съм сигурна, дали колегата се държи така само с мен, защото нямам наблюдения върху отношенията между хората още. Може да изпитва някаква антипатия към мен, въпреки че съм любезна с всички...
Както и да е. Все ми е тая. Аз, каквото зависи от мен го върша. И не съм на работа, за да ми каже шефа браво. Така че няма да се ядосвам. Старая се да гледам позитивно на нещата  Grinning
Желая на всички хубав ден!

# 20
  • Мнения: 3 641
А , как бихте потръпили, ако разберете,че Ваш колега Ви е влизал в профила. Чете съобщенията и публикациите . Все пак сте му имали някакво доверие.  Rolling Eyes
Стана ми мног криво, това с аси лични неща и незнам как да постъпя. Но определено има промяна в отношението ми към колежката

# 21
  • Мнения: 1 038
Никога не съм изпадала в подобна ситуация.С пряка реч всичко се оправя.Обясни на колежката ти, че като не си върши работата лошо за нея, лошо и за теб.И, че за да се разбирате и работата да върви, всеки трябва да си върши задълженията.
За съжаление в повечето фирми винаги има някой, който се толерира независимо, че е некадърник, а от такива страдат другите.

# 22
  • Мнения: 1 318
Email до колегата, в който с любезен тон обяснявам какво и как трябва да се направи, краен срок и копие до шефа. Не трябва да се покриват мързелите.

# 23
  • София
  • Мнения: 2 271
Шефа ми е от типа "биг бос", който изобщо не  се интересува от дребни недоразумения, или проблеми. При него се влиза със свършена работа. Пита защо не  е свършено нещо, не за да му се оправдаваш, а за да ти натрие носа. Общо взето, ако седна да го занимавам с проблеми между колеги, ще ме изгони от стаята  Rolling Eyes...
Иначе съм подхвърлила където трябва за въпросната некадърност и незаинтересованост  Twisted Evil

# 24
  • Мнения: 281
Не съществуват за мен от момента в,който са станали такива. #2gunfire

# 25
  • Мнения: 2 401
Не съществуват за мен от момента в,който са станали такива. #2gunfire

 Laughing Как така не съществуват, нали трябва да работиш с тях? Или  отказваш да сътрудничиш?  Simple Smile Много е вероятно тогава и ти да престанеш да съществуваш за шефа си.

# 26
  • Мнения: X
Качвам колегата на тезгяха

# 27
  • Мнения: 3 423
Качвам колегата на тезгяха
Това какво точно значи?
Правите секс ли, че да го
стимулираш да работи, или...

# 28
  • Мнения: X
Качвам колегата на тезгяха
Това какво точно значи?
Правите секс ли, че да го
стимулираш да работи, или...


това си е наш жаргон. Значи фащам го за ушите и яко конско докато се изприщи, признае се за виновен и се скрие в ъгъла да си ближе раните. С две думи, гледам да не чакам шефа да ми прави забележка,ами директно се разбираме помежду си с колегата.

# 29
  • София
  • Мнения: 2 271
Качвам колегата на тезгяха
Това какво точно значи?
Правите секс ли, че да го
стимулираш да работи, или...


това си е наш жаргон. Значи фащам го за ушите и яко конско докато се изприщи, признае се за виновен и се скрие в ъгъла да си ближе раните. С две думи, гледам да не чакам шефа да ми прави забележка,ами директно се разбираме помежду си с колегата.
Да де, ама това значи да се изпокараш с половината колеги. Аз не искам да ме обявят за скандалджийката на офиса. Rolling Eyes

Общи условия

Активация на акаунт