Насред пролетна умора, ДЕКЕМВРИйки заедно са си опора

  • 15 298
  • 291
  •   1
Отговори
# 255
  • Мнения: 2 614


Честит Имен ден на всички малки и големи Георгиевци! Честит професионален празник на всички военни! Нека Свети Георги ни дава здраве и сили да се справяме с живота!!!
Зеч, страхотен кулинарен шедьовър си направила. Възхищавам ти се, че ти остава време за подобни дейности!  Hug Heart Eyes

Мише, ако е вирус, наистина няма смисъл от АБ! Аб не убива вируси, но както прецениш. Аз давам Мукоплант, или Мукосолван - това според кашлицата и с благословията на хомеопата. За Т-понижаващо, можеш да си купиш Беладона - от всяка аптека, в която продават хомеопатични на Боарон. Нека да е в ниска потенция, ако се налага можеш да даваш по около 3-4 гранулки през деня (това е нещото, което съм правила с Калина) но пред вид, че си е индивидуална хомеопатията, не знам дали е правилно да си предписваме така лекарства! Ако се притесняваш дали ще се получи прибягвай до Панадол. Можеш за много висока Т и течен аналгин да даваш - по 1 капка на кг тегло. Дано се оправи бързо Моната!

# 256
  • София
  • Мнения: 531
Честит Имен Ден на малки и големи именници-победоносци!

С много късмет и здраве да си носят имената!   Heart Eyes

Мишелин, стискам палци да се оправи бързо Мони!  Praynig Пиши каква са казали лекарите.

ВикиPeace

Хотмама нещо се загуби...  newsm78

Весето и тя... Хей, Весе, какво става с теб? Листовките ли те стресираха или кормуването те плени?  Hug

Искам да се похваля - тази нощ Надето за първи път спа на голямо легло.  bowuu Това е една от грижите ми - как ще стане този преход от затворено към отворено, защото тя много се върти на сън и рядко спи по средата на леглото - все е на единия край с глава, лепната за преградата. Та като за първи път (откак се е родила никога не е спала извън своето легло) е добре - не е падала!  Mr. Green Поизбутала е на 2 пъти въглавниците, чието предназначение беше да служат като прегради, но не ги е последвала. Wink И най-важното - доволна е!  Grinning Казва, че на това легло се спи по-хубаво, отколкото в нейното, вече наречено "бебешко".  Wink
Знам, че се продават отделно прегради за легла, ама много скъпи, беее. например, тази newsm78 Някой от вас ползва ли/ползвал ли е подобни мобилни пособия? 

Прекрасен празник на всички желая!
  bouquet

# 257
  • Мнения: 458
Привет!

Честит празник на Гошко на Зеч, на Жорко на Яни, на Ланг, на всички военни и въобще на всички, които празнуват днес!

Аз да почерпя, че при нас троен празникът - и аз и мъж ми, че пък взехме и се оженихме на тази дата  Laughing







Аз довечера съм нощна, така че, ще се размина с празнуването. Весел празник на всички!

# 258
  • София
  • Мнения: 3 918
Честит имен ден на именниците!
Да са живи, здрави и нека името им носи много щастие и късмет!




# 259
  • Варна, морето и сините вълни!
  • Мнения: 2 618
Честит имен ден на всички, които празнуват днес!
Да са живи и здрави и много усмихнати!


Габи, честита ви годишнина, дълъг и щастлив семеен живот!

Мише, хомоепатично не мога да ти кажа, защото е строго индивидуално, но мога да ти дам от нашите коластри. Изспани в устата облекчават нмого болката.
А температурата - аз лично не я боря, оставям я да вилнее и да опече вируса. Давам много течности Peace
Обади се ако имаш нужда!

# 260
  • Мнения: 9 494
Честито на всички именници!  bouquet
[/size]

Габи, честита ви и годишнина! Още дълги години безоблачен семеен живот!  bouquet

Черпя ви и за здравето на моя баща-и той е именник днес


 cook cook cheers cheers

# 261
  • Мнения: 600
Честит имен ден на всички именнци - бъдете здрави, ведри и много усмихнати!
Габи, честита ви годишнина!

Правде - Кали наистина е страхотна и по детски неподправена и естествена на снимките.  Hug За фотографа какво да кажа, ако не беше казала, че ти си я снимала щях да си помисля, че я е снимал холивудски професионалист  Simple Smile
Мише - съвет за кашлицата мога да ти дам, защото съм го изпитала и съм убедена в качествата на тази "бабешка" рецепта, тя помогна там където всички купешки сиропи се провалиха, а и аз не вярвам особено в качествата на последните. Та рецептата е - мажат  се два листа хартия с мед и трябва да се залепят на гърдите и гърба на детето, но предварително се изрязва по една дупка на всеки, там където ще се падне сърцето при залепянето, т-е- върху областта на сърцето компрес да няма. С този компрес трябва да се преспи, прави се от вечерта, а на сутринта меда е попил и само трябва да се изплакне. Няма случаи да не ми е помогнало - и на Сиси и дори за мен. Дано Мони бързо оздравее!!!  Praynig Praynig
MTV - аз се опитах да заведа Сиси на куклен театър, но тя изпадна в такава паника, още преди представлението, че се наложи да излезем, защото плачеше неутешимо.  Confused По-натам ще опитам пак. Сиси също обича много да лепи разни неща, за това й купувам от Кауфланд разни стикери за стъкло и по половин час много успешно се занимава с тях. Освен това е хубаво, че могат да се разлепят и пак да се лепят и са ефтини. Пускат от тях за всички големи празници с мотиви за съответния празник.
Елс -  сачувствам ти за неяденето на Стени. Миналата година купувах за Сияна едни сироп за апетит - Пиковит и имаше временен ефект, та не знам да ти го препоръчам ли или не. За продуктите на Аквасорс съм чувала много хубави неща и мисля, че ще ги опитаме ин ие.
Аз пък имам друг проблем - Сияна непрекъснато яде - мине не мине малко време и ми вика "Мамо искам нещо вкусно". Лошото е, че въпросното "вкусно" е нещо нездравословно - я шоколад, я нещо тестяво (отворил се е апетит в тази посока), а по Великден едвам я ограничавах с по едно яйце на ден, ако не я бях спирала сигурно щеше да яде по три  Shocked Rolling Eyes Каква беше тая яйчна мания незнам. Супи и манджи яде с уговорки. Та така.
За статискита с килата - точна цифра не мога да посоча, но може би някъде към 11,500 кг. Последно я теглихме януари месец без дрехите и беше 10,700 кг.

Последна редакция: вт, 06 май 2008, 17:02 от Flash Dance

# 262
  • Мнения: 799
Честито и от мен на Ланг, малкък Зечов, на Жорко Янин, на Габи и семейство и на всички, които празнуват днес!   bouquet Здраве и късмет да ви носи името  Hug
Ние се прибрахме благополучно, магарето обиколи 3 пещери (Ягодинска, Дяволско гърло и Ухловица) да търси дракони, и така и не ги намери, но като цяло се представи достойно. За награда вчера го оставихме при бабите и сега отиваме да си го вземем  Mr. Green
Утре ще се включа по-активно от офиса и по другите теми.

# 263
  • Варна
  • Мнения: 616
ЧЕСТИТ ИМЕН ДЕН НА ВСИЧКИ ИМЕННИЦИ И ИМАЩИ ИМЕННИЦИ В СЕМЕЙСТВАТА СИ !!!!

Момичета много благодаря за идеите, но повечето са неприложими поради упоритостта на магарето #Cussing out Снощи като се рових намерих рецепти на баба Ванга и сега пием разни чайове и бълвочи. Има ефект някакъв - снощи не можех да и пипна вратлето толкова беше надуто, а днес отвън поне е добре. Зачервено е, но с многото чай се застопори малко положението. Днес е спала 2 пъти и в момента сама си легна - дали ще заспи това е отделен въпрос. Утре сутрин отиваме при личната и съм записала и час при хомеопат - като се приберем ще пиша пак Peace

# 264
  • Мнения: 2 897
Честит имен ден на всички именници - бъдете здрави и много щастливи!

Аз минавам транзит, нямам кой знае какво за писане, а съм и много уморена(не съм ви чела). Операцията ще бъде утре или в четвъртък, ще науча утре сутрин след визитация. Зависи от това дали е излекувано възпалението. Ще пиша веднага щом мога.
За сега пожелавам на всички спокойна нощ и успешна работна седмица.

# 265
  • Мнения: 9 494
Зори ще стискам палци утре Praynig Praynig Praynig

Мишелин, да не е гнойна ангина или пък некоя заушка Rolling Eyes Дано от чайовете и поразмине Hug

Ей Пачи, голяма разходка сте направили! Аз се качих до Ухловица, ама що майни отнесе тая пещера...да бяха направили един лифт! После имах 3 дни мускулна треска ooooh!
Къде отседнахте там?

Flash Dance у наше село нема Кауфланд Sad Иначе само добри отзиви чувам за тоя магазин Mr. Green ще взема да ида до Сливен само заради него Thinking

Зечка страшна торта пак си измайсторила! Браво!!!

# 266
  • София
  • Мнения: 531
Мишелин, да не е гнойна ангина или пък некоя заушка Rolling Eyes

При нормални ваксинации Мони трябва да е ваксинирана срещу заушка (комбинираната ваксина с/у шарките на около 13 месечна възраст), така че не би трябвало тази болест да е възможен вариант.

  bouquet

# 267
  • Мнения: 9 494
То няма на 100% гаранция, че ваксината "пази" и няма да се разболее...но поне ще е по-леко. И против шарките има ваксини, но се карат..хепатит-и той не е изключен...туберкулоза примерно, също..
Поправи ме ако греша  bouquet

# 268
  • София
  • Мнения: 531
Не съм нито специалист в областта на здравеопазването и ваксините, нито съм задълбавала в тази тема, така че говоря най-вече от обща култура и където каквото съм чела, а то взело, че ми останало в главата.  Peace

Шарките, срещу които се правят ваксинации, в по-голямата си част са вече в миналото (Слава Богу). Децата боледуват най-вече от варицела, срещу която не се ваксинира. Ваксините пазят от едра шарка (вариола), морбили, заушка. Аз бях учудена да прочета тези дни за огнища на морбили в Англия, защото точно преди година пък четох, че тази болест вече от почти 50 години се среща изключително рядко...  newsm78 За туберколозата - предполагам е въпрос на липса на реваксинация + организъм + начин на живот. За хепатита - ваксината е нова - едва от 15тина години, така че повечето хора над 25-30 г. не са ваксинирани. А и видовете хепатит са много, надали ваксината ги обхваща всичките...

  bouquet

# 269
  • Мнения: 9 494
...а и мутацията на вирусите....а бе оня горе да ни пази Praynig

Въпреки прогнозите за мрачно, студено и дъждовно време, ви желая усмихната и спорна седмица! Hug

Общи условия

Активация на акаунт