Насред пролетна умора, ДЕКЕМВРИйки заедно са си опора

  • 15 284
  • 291
  •   1
Отговори
# 270
  • Мнения: 438
Здравейте и от един голям заплес,какъвто съм аз....
На патерица, честито на всички,които празнуваха вчера, сред които беше и моят мъж! Много здраве и късмет да им носи храброто име!
Габи-на теб още дълги години щастлив семеен живот с любимия човек до теб!
Зори-стискам палци и те прегръщам,всичко ще се оправи.
 mishelin -дано вече да е минало най-неприятното и вече да с еоправя малката мишка!
На мен от вчера всичко ми е свито на буца.....нали днес сме на ясла. Нямахме особени проблеми сутринта,то от толкова приказки последните дни.....насълзиха и се очичките,но не се разплака ,както само тя си може...Татко и обаче пак си порева,че щяло да се тормози детето там и каква майка съм била да я пращам да я мъчат.Сега след малко отивамда си я прибера и да стана пак "добрата майка".
Пожелавам ви слънчев и приятен ден!

# 271
  • София
  • Мнения: 3 895
Здравейте Hug.
Мише, аз съвет не мога да ти дам и затова вчера нищо не писах. Дано днес вече да е по - добре Монката и каквото и да е бързо да отмине Praynig.
Мимис, а на каква възраст се слага ваксината против шарките? Питам защото Дани в Германия го ваксинираха и против трите на 1 год. и 2 мес., а искам да ваксинираме и Ани, но лекарката нищо не ми е споменавала и аз от теб научавам, че и тук се слага ваксина против вариола и морбили Embarassed.
Цвети, аз не мисля, че като си изпратила Анна Мария на ясла си лоша майка, напротив така й правиш добро като я приобщаваш към други дечица. Предполагам няма майка на която да не и е мъчно, че детето й тръгва на ясла/градина, но така дечицата стават по - самостоятелни и не толкова зависими от нас, което ще им помогне за в бъдеще.
Зори, имаш и моето палцестискане Praynig.
Дани, Сияна поне хапва нещо, защото наш Дани и тестени храни не слага в устата си Tired.

Ето няколко негови снимки:
http://images25.snimka.bg/005761670-big.jpg
http://images25.snimka.bg/005761671-big.jpg
http://images25.snimka.bg/005761675-big.jpg
http://images25.snimka.bg/005761677-big.jpg
http://images25.snimka.bg/005761680-big.jpg

Чао и приятен ден  bouquet.

# 272
  • София
  • Мнения: 530
Мимис, а на каква възраст се слага ваксината против шарките? Питам защото Дани в Германия го ваксинираха и против трите на 1 год. и 2 мес., а искам да ваксинираме и Ани, но лекарката нищо не ми е споменавала и аз от теб научавам, че и тук се слага ваксина против вариола и морбили Embarassed.


Марти, мъничка е още принцесата, затова лекарката нищо не ти е казала.  Heart Eyes На 13 месеца се слага тази ваксина - значи горе-долу както в Германия. До 1 годишна възраст детето има имунитет срещу шарките, специално това съм чела за морбилито. Предполагам, с това се обяснява и 13 месечната възраст - веднага щом се изчерпа вроденият имунитет, се засилва ваксината.  Peace

Какво стана с очето? Тя вече става голяма за операция...  Confused Помня, че очна лекарка каза, че обикновено се оперират / сондират до 6 месечна възраст, докато още хрущялът в носа не се е преобразувал в кост. Пиши какво става. Всеки ден ли й сълзи очето? Дразни ли я? На капки ли сте?  Hug

Снимките са супер! В зуу сте ходили, а? Хареса ли му на Дани? Изглежда добре. Да, по-слабичък е, отколкото като по-малък, ама пък си има здрав вид детето. И голям изглежда!  thumbsup Дано прояде скоро и спреш да се тормозиш (за това Wink ). 

Пачи! Хайде, мила, разкажи как беше Смолян. Или вие само по пещерите висяхте? Wink

Хубав ден!
  bouquet

# 273
  • Варна, морето и сините вълни!
  • Мнения: 2 618
Който е фен на ваксините да не ми чете поста, моля!

Лично мое мнение е че ваксинитe са начин фармацевтичните концерни да си имат един постоянен доход от страна на младото поколение. Ваксините не предпазват от заболяване ама изобщо.
Смята се, че щом вкараме щам, причиняващ дадена болест организма ще си изгради антитела срещу болестта. Това е обаче само теория, защото всеки организъм си има антитела и ако в организъм с нужните антитела се вкарат нужните щамове по кръвен път реакцията е толкова бурна, че понякога изхода е летален.
А при нормално разболяване всичко първо минава през лигавицата на носа, гърлото и организма е подготвен за някакъв отговор. Докато при директно инжектиране всичко отива в организма.
Отделно самите ваксини съдържат олово, алуминий, желязо и какви ли не ценности - консервиращи компоненти. Няма да казвам колко безценни за организма са тези елементи.

Само прост пример - ваксината против тетанус има давност 6 м. Ако сега се ваксинираш и се убодеш на ръждив пирон след 7 месеца ти е нужна нова ваксина, защото 6 месеца не си могъл да се убодеш та да си ползваш ваксината. Това е реален случай в моето семейство, затова го знам  Mr. Green

Имам и още доводи против ваксините, но мога да ги споделя на тези които се интересуват, защото не всички мислят така като мен!
Всеки сам за себе си взема решения и си носи отговорност за постъпките си!

# 274
  • Варна
  • Мнения: 616
Айде да се отчетем  Mr. Green
Мони е с бронхит - доки изписа АБ (мама пък не го купи). Хомеопатката ни прати на снимка на дробчетата и реши да пробва хомеопатия за 24 часа и ако до утре няма частична промяна  ще се наложи АБ, защото бил напреднал доста и може да даде усложнения  Sad Следобеда спа изумлителните 3 часа с кратки прекъсвания заради кашлицата. Днес не е яла почти нищо, но не я натискам - наливам я течности и се моля да се разминем с гадното АБ Praynig

# 275
  • Мнения: 1 461
Здравейте
Марти страхотни снимки
На 6 май Мая проходи , днес правих питка стана страхотна http://kar4ita.multiply.com/photos/album/38/pro6tapulnik
Мишелин да оздравявате бързо  Hug

# 276
  • Мнения: 799
Ахой и от мен!
Аз пак се разболявам, така че тези дни ще скатая от работата и ще се отчитам по-редовно  Sick
Зори,   Praynig Hug
Данидо, МТВ, аз да кажа за комперса с меда - направих на Маги преди няколко месеца и положението си ... такова таковата. Значи събужда се Маги през нощта и реве неутешимо. Брех гушкам я, давам вода, чай, бисквити, нищо не помага, реве ли реве и крещи "боли ме", но от рев не мога да разбера къде точно. Изпадам вече в паника и се сещам, че съм я наклепала с мед, заради кашлицата. Свалям  пижамата, махам бодито и виждам, че гадният мед се е спекъл върху кожичката й (по ръбовете на вестника) и така я щипе, че тя направо не може да си поеме дъх от рев. Една част се е размазала по бодито, та и то е станало като шкурка. Айде в банята, чисти дрехи и заспа като пън. Така че не съм радетел за този метод. Има едно кремче "Пулмекс бейби" с евкалипт и не-знам-си-какво-си, който уж е за облекчаване на гърдичките.  Peace
Марти, не знам какво му се притесняваш на Дани, изглежда 2 пъти по-голям от Маги, която яде редовно  newsm78 Важното е да е здрав  Peace
Кари, браво на Мая   bouquet А как търкулнахте тази квадратна питка  Joy
Зеч, забравих да те поздравя за тортата, нямам думи просто... Не знам защо, но моите манджи стават вкусни за ядене, но далеч не привлекателни на вид.  newsm78
Цвети, стига глупости и безсмислени терзания, така, както я караш ще си лоша и като тръгне на градина, и като тръгне на училище (а последното е задължително все пак). Тежко е, но ползите са повече, повярвай ми.  Peace Ето например Маги се е научила на "Ти си плупак" (Ти си глупак) и го използва всеки път, когато нещо не й се угоди (демек - на място  Mr. Green). След като я смъмрих няколко пъти и обясних колко лошо е това, постигнах следния ефект: вместо "пуф-паф" казва "плу-пак" и като и откажем нещо само прошепва "ти си...", а "плупак" изговаря само с устни, без звук  Joy Ако не ходеше на детска, откъде щеше да знае такива хитрости  hahaha
Куклен театър - вече 2 пъти водих Маги и пожънах невероятен успех. Сега само като и предложа да ходим на театър и й се насълзяват очите от радост. Едната постановка (Любопитното слонче) беше ОК, а втората (Трите прасенца) - отврат (по мое мнение, де). Но... Маги се кефи и на двете. И иска пак да ходим да "пляскаме и цуеме" (разбирайте "пляскаме и танцуваме", не "пляскаме и псуваме", което ще научи на 10 май, когаято мисля да я заведа на Левски-ЦСКА  Mr. Green). От другите мероприятия, бабите са я водили на парада за 6-ти май и от него е много възторгната - имало "молети", войниците "цуели" (тук обаче това означава "марширували") и викали "ураааааа".
За Смолян - изкарахме си чудесно - бяхме в страхотно хотелче, със страхотна кухня и толерантен към деца персонал  Mr. Green Първия ден наблегнахме на яденето, втория ден отово ядохме, но се и придвижихме около 500 метра (от едната кръчма в другата), на третия ден вече ме хвана лудата и ги подбрах да ходим по пещерите (Ягодинска и Дяволско гърло), където освен, че ядохме, успяхме да хванем и лека форма на мускулна треска, а последния ден ходихме до пещерата Ухловица и там вече направо може да се каже, че се разбихме от ходене и катерене, и чак успяхме да огладнеем  ooooh! Магарето издържа стоически на тези походи, защото бяхме вкарали легендата, че в пещерите търсим дракона ("драконО" според нейния спелинг) и накрая дори го намерихме или по-точно намерихме дупката, в която се е скрил и му оставихме солетка и драконови семки (последното е наужким). Въобще детето се държа много прилично, далеч по-малко я овиквах, отколкото в София  Peace
Като резултат още се боря със затварянето на 2-ри, 3-ти и 4-ти стомах и се опитвам да възстановя нормалния си хранителен режим, но за сега без успех. В тази връзка довечера ще гогвя смилянски боб (то без армагани от почивката не може  Mr. Green).
Иначе градът е страхотен, ама аз това си го знам от преди това, защото съм ходила 2-3 пъти там. Догодина, след като се приключи кърменето на бебе Ру (това е кодовото име на №2), ще ходим на класическо пещернячество в Родопите с всичките му там влизания в реки, пускане с въжета и т.н.
За ваксините - аз ще пасувам, не че нямам мнение, ама да не влизаме в излишна полемика...  Peace
Кила - идея си нямам нито колко тежи, нито колко е висока, само знам, че вежи ме и трудно да я вдигам, но едва ли е повече от 12-13 кг.
Айде стига ви толкова, няма да се връщам повече назад, че пак няма да изчистя кочината, наречена "нашият дом"  Mr. Green

# 277
  • Мнения: 1 666
Зори, на линия сме с палците, чакаме добри новини от теб! Praynig Peace

Пачи, не се давай на болестите! Хубаво сте си изкарали! На мен ми е непостижимо - до Смолян съм ходила веднъж, едва оцелях до там от драйфане.

Мишелин, надявам се все някак да го преборите бронхита. Аз не отричам традиционната медицина, защото, лоша или добра, само химията може да даде бързи резултати.

За ваксините и аз ще замълча, защото от такива спорове няма смисъл, а и нещата не само черни или само бели!

Утре съм на фетална морфология, после ще докладвам!

# 278
  • Мнения: 600
Здравейте и от мен.
Мише - дано детето бързо оздравее! Praynig Hug
Пачи - жалко, че при вас се е случило подобно нещо с компреса. При нас много помогна и Сиска се сърди само като го слагах.  Peace
Зори - чакаме новини, мила!  Hug Praynig
Елс - и от теб също, вярвам, че всичко ще е ок!  Praynig Hug
Марти - Дани е много сладък, дай малко снимки и на Анито!  Hug
Кари - Мая много пораснала, вече е малка дама!  Hug Питката е супер!
За ваксините - няма да коментирам нищо, но и аз като Елс смятам, че нещата не са нито само черни, нито само бели  Peace
Аз днес и вчера незнам на кой свят съм, само ми се реве  Confused Дребната и двата дни плака зверски като я оставяхме в яслата. Сутринта ми вика "Мамо не мога без теб"  Rolling Eyes Направо пищя сутринта и дори вътре коментираха лелите (оставам да чуя кога ще спре да плаче), че повърнала малко от сутрешното мляко (наоследък пак си иска сутрин). Като капак днес, понеже и мъжа ми беше с нас, вика "Ми тя до сега не е ревала така" и обвини мен, че съм виновна за това. Идва ми да го застрелям  #2gunfire Като че аз искам да реве. Бе в последно време за всичко съм виновна #Cussing out
Айде отивам си, че да не осмърдявам темата повече.  Rolling Eyes

Последна редакция: чт, 08 май 2008, 11:24 от Flash Dance

# 279
  • Мнения: 1 666
Дани, какво има предвид мъжа ти с това "досега така не е плакала"? Че когато я води той, Сиска не плаче или поне плаче по-малко ли? Защото ако е така, значи сте му намерили лесното - просто той да я води и толкоз. Така ще е най-добре за всички!
Ох, като знам, че и нас тепърва ни чакат такива истории....

# 280
  • Мнения: 458
Виктор също плачеше по-малко, когато баща му го водеше на ясла. Когато аз го водех се скъсваше от рев.

http://gstaykova.multiply.com/photos/album/58#1 малко снимки от нас

# 281
  • Мнения: 438
Дани - ако знаеш мила колко ми е познато всичко това......
Днес още от нас започна да ми провежда психо-атаки. Толкова ме обичала,защо не съм я искала и съм искала да я ставям в яслата. Тя нищо не искала,само да сме си заедно и да я гушкам. Половин час ми нарежда подобни речи,аз си бършех сълзите скришно от нея,но ако си беше баща и у дома просто нямаше да даде да я заведа на ясла. Там се разделихме като ми помаха с ръка и и се насълзиха очичките,но без рев. После е била спокойна през цялото време и щом се е наобядвала се е залепила за прозореца да ме чака. И като отидих то беше радост,то беше чудо. Лелите искаха да я оставя да спи,но си я взех пък утре ще го мислим дали ще остава ,или не.
Ох,оплаках ви се и аз,но ми олеква като го споделя със сподвижници. Благодаря ви,че ме изчетохте!

# 282
  • Мнения: 2 614
Здравейте!
Този път на тема ваксини и медицина/хомеопатия ще съм пас. И на мен не ми се влиз в полемики. Свят различен, хора разни.... няма как всички да сме на едно мнение!
Пачи добре си дошла, моля не се разболявай, ще те заведа в понеделник да се позабавляваш и да си изкараш негативните (ако има такива) настроения при едни лоши хора  Mr. Green Радвам се, че ви е харесало.
Но пък за яслата искам да споделя нашия опит (отново  Mr. Green) Няма спасение от мен, ей....
Та значи, когато Калина я водехме аз и Кирил в началото тя винаги плачеше, ама много. Аз ревях след това и деня ми беше ужасен. Докато един ден, така се случи, трябваше да идвам до работа, да си подам молба за прекратяване на майчинството и Кири сам я заведе, и О!Чудо - Калина не плакала. Даже не махнала с ръка за довиждане и направо си влезнала. На следващия ден пак заедно я водихме - пак рев. И експериментирахме - оказа се, че когато Кирил я води - не плаче, а като е с мен много . От тогава, докато не свикна я водеше все той, за да не се разстройваме всички....
Така че пробвайте различни варианти, дано помогне и при вас това!  Peace
С Калина само веднъж сме ходили на Куклен театър и не плака. Но напоследък с това мое работене и в съботе - все не остава време за културни мероприятия.
Кари, супер е питката, но Пачи ме е изпреварила с въпроса за търкалянето  Mr. Green
Поздрави и чудесен ден ви желая!   bouquet


# 283
  • Мнения: 799
Правде, в понеделник съм на линия, ще се чуем да се уточним за място и час на явката Peace
За яслите - или аз съм голямо коравосърдечно дебелокожо перде, или Маги е прекалено добричка (а.к.а. Добринка Добринкова), но не сме имали такива ексцесии с тръгването на ясла. Ревеше е, но 5 минути след влизането се успокояваше. Има го и факторът, че колкото е по-малко детето, съответно по-малко говори, е по-лесно. Щото ако ми беше казала "мамо аз много те обичам, и не искам да си губя времето в тъпата ясла със смотания Андро, който е глупак, а предпочитам да те гушкам и да си играеме заедно", със сигурност щях да се разчуствам. Но тя само нареждаше мантарата "не ика дека гина, мама доди, тати земе" и това не беше особено травмиращо. Дано се адаптират децата  Hug

Нова тема? Заглавие? "ДЕКЕМВРИйки искат вече на море, чакат слънцето да напече" или тематично "ДЕКЕМВРИйчета на ясла ходят, майките им из нета бродят"  Mr. Green

# 284
  • Мнения: 799
Габи, снимките са стрАОтни. Много голям Виктор, бе   bouquet Това Жоро и Габи Янини ли са?

Общи условия

Активация на акаунт