Бихте ли купили играчки втора употреба?

  • 10 700
  • 100
  •   1
Отговори
# 15
# 16
  • Мнения: 6 206
Играчките втора употреба са забранени за продажба със закон.
И няма как да е по друг начин, защото кой носи отговорност и кой решава, че една играчка е в добро състояние в смисъл безопасна.
Като нова това е производителят, а като втора употреба кой?
Няма начин просто.

# 17
  • Мнения: 9 814
Бих купила нещо скъпо и голямо, като например джип, чиято цена върви към 400 лв., а втора употреба се намира почти на половината, пързалка, люлка или колело т.е. неща, които не се лапат, детето не ги гушка или не ляга да спи с тях.

# 18
  • Мнения: 29
А защо са забранени? До колкото знам най-малко от Продавалника можеш да си купиш и бебешки дрехи и играчки ... А всъщност, има ли изобщо магазини за играчки втора употреба?

# 19
  • Мнения: 7 201
Не бих купила! Naughty
Не купувам втора употреба нищо за никого - камо ли на детето не мога да си представя да купя нещо, което нито знам от къде е дошло, нито на кого е било - чак ми е гадно като си го помисля.
Peace

# 20
  • Мнения: 6 206
А защо са забранени? До колкото знам най-малко от Продавалника можеш да си купиш и бебешки дрехи и играчки ... А всъщност, има ли изобщо магазини за играчки втора употреба?
Не мога да ти кажа, не знам.
Но знам, че са забранени, това е сигурно.
Може би от първа ръка може, но не и да правиш бизнес. Както е с дрехите втора употреба
Дрехи втора употреба за бебета до 1 год също са забранени

# 21
  • Мнения: 700
Роднини ми носят от САЩ - живеят в малко градче с много деца. Твърдят, че магазините са пълни с почти нови играчки. Носили са ми маси на Фишер Прайс, всякакви неща на Чико. Лего с килограми.
Но само пластмаса.  Peace
Така или иначе мия всичко преди да попадне при детето ми - дали е минало през чайна фабрики и складове и преседяло по прашни и мръсни места или е дошло от друго дете, аз лично не виждам разлика.
Плюшени неща не бих взела, но искам да ви кажа, че живеем в съседство със склад на Амекс и ако видите как съхраняват и товарят играчките и в какъв прахоляк ги разпиляват, товарят и претоварват, и нови няма да вземете.

# 22
  • Sofia
  • Мнения: 8 221
Аз знам, че има магазини втора употреба  където се продават играчки . А щом са забранени, значи не се спазва закона. Naughty

# 23
  • София
  • Мнения: 39 771
Купувала съм само по благотворителни базари с определена кауза.

# 24
  • Мнения: 3 880
Благодарение на Ибей купихме и продадохме много игри и играчки Wink В смисъл, че  продаваме тези, които не са интересни вече, заради израстване на детето и купуваме подходящи за възрастта. Става въпрос за разни електронни играчки, превозни средства, игри и т.н. Плюшени играчка нова не бих я купила пък камоли ползвана ooooh! Достатъчно е това, което получава като подаръци- и така сме заринати с плюшковци. Не съм купувала естествено и съвсем бебешки играчки, които са предназначени почти само за в устата, но и едно бебе има нужда от много по-малко разнообразие на играчки, отколкото дете на 3-4-5 години.

Този закон за забраната само в БГ ли е? Защото тук не съм чувала за подобен...

# 25
  • UK/София
  • Мнения: 7 681


 Не, не бих!В Англия ходихме на ведна плей група и там игрчаките бяха толкова мръсни и гнусни, че се отврятих.Стане ли дума за игрчка втора употреба ми се явявят кофти асоциации.Но също не бих купила и дреха втора употреба!

# 26
  • Мнения: 1 733
Купих веднъж, но така и не му я дадох,защото ми беше гнусно. Повече не бих купила!

# 27
  • Мнения: 5 877
Не, не бих. Май. Но и в момента съм скептично настроена към смисъла от трупането на ОЩЕ играчки. Но купувам книжки от кашоните.

# 28
  • Мнения: 163
Не, не съм купувала и вероятно никога няма да купя играчки втора употреба. Не съм привърженик на купуването на каквото и да било втора употреба.

# 29
  • варна
  • Мнения: 1 830
Не, не бих купила Crossing Arms. Като знам как си целува и прегръща играчките, а в повечето случаи и спи с тях и да са втора употреба #Crazy

Общи условия

Активация на акаунт