Откога двете деца в отделни стаи?

  • 2 429
  • 32
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 984
Arctica, така говориш, защото имаш сестра, аз имам брат с две години по-голям от мен и сме делили една стая. Повярвай ми искаше ми се да сме в отделни, когато го тресна пубертета го чувах нощта как си опознаваше по пубертетски тялото, наистина отвратително. Не съм имала проблем и не мисля, че с брат си мога да споделя момичешки проблеми, както и той момчешки. Като искат да са отделно, нека да бъдат, ако се обичат и на фронта, след това не се появи някоя снаха, която да всява раздор, ще се разбират до живот

# 16
  • София
  • Мнения: 11 711
Да вероятно всичко,което казваш е така Arctica.
Предполагам,че не всички родители имат възможност да осигурят отделни стаи на двете си деца /моля да не бъда погрешно разбрана/.
Тогава е съвсем естествено и нормално децата да си бъдат в една стая.
При положение,че има възможност двете деца да бъдат в отделни стаи,то тази възможност трябва да се оползотвори.Това си е мое мнение,разбира се.
Имам син и дъщеря с разлика 7.6 години.Имат отделни стаи,но малката все гледа да се навре при брат си.При възможност и брат и при нея.
Отделно, че обикновено сме всички заедно,но при необходимост всеки си има своето местенце.
А това да не са егоисти,да са приятели,да се съобразяат един с друг е въпрос и на възпитание и отношение към децата от страна на родителите.

# 17
  • Мнения: 4 371
А това да не са егоисти,да са приятели,да се съобразяат един с друг е въпрос и на възпитание и отношение към децата от страна на родителите.
Точно така Peace

# 18
  • Мнения: 6 506
Цитат
Повярвай ми искаше ми се да сме в отделни, когато го тресна пубертета го чувах нощта как си опознаваше по пубертетски тялото, наистина отвратително.
Това е основателна причина две разнополови деца да бъдат в отделни стаи. Разбирасе,всичко е въпрос на възможности. Peace Не мисля,че да имаш собствена стая е предпоставка да си егоист. Могат да си помагат и да си споделят и без да стават свидетели на гореспоменатото .

# 19
  • София
  • Мнения: 11 711
Сетих се се за два случая и реших да ги споделя.
Единия е за моя бивша съученичка.Бяха 3 сестри с разлика около 10 години между първата и последната.Имаха "детска стая",но тя казваше,че в тази стая е като в туристическа спалня.
Другия случай е за наши познати.Имат апартамент около 100 кв.м.Холът им беше около 35 кв.м.Лишиха се от големия хол в името на това децата ми момиче и момче с 5 години разлика да имат отделни стаи,а не да са в една общаМалки стаи,но самостоятелни.

# 20
  • София, център
  • Мнения: 3 455
Няма нищо по-хубаво от притежанието на мъничко лично пространство.

Ако можете да си го позволите - действайте.

Детето ще бъде благодарно!

Успех!

# 21
  • Мнения: 1 909
И аз мисля, че на каката ти отдавна й е време да си има собствено пространство - ако не отделна стая, то поне стаята да е разделена така, че да си имат всеки собствена територия.

За нашите решихме да бъдат в една стая, макар че имаше възможност да ги отделим още от началото, за да свикнат един с друг. Оказа се добро решение - дори не си пречат през нощта когато единия или другия се събуди, играят заедно, въобще за момента няма проблеми.

Сега обаче размишлявам - малката  скоро ще трябва мине на голямо легло и тогава ще трябва или да ги разделим, или да направим легла на два етажа. Мисля, че ще ги оставя те да решат Laughing

# 22
  • Мнения: 3 880
Близостта на децата зависи от самите деца, а не от стаите им PeaceС брат ми (5 години по-голям) бяхме до късно в една стая и не си спомням да сме били особено близки, даже напротив- лазехме се допълнително по нервите Wink и доста от караниците ни е можело да ни бъдат спестени, ако бяхме в отделни. Добре поне, че живеехме в къща с огромен двор и много друго пространство та тяснотата не беше така осезаема, ако бяхме в апартамент щеше да е още по-зле Simple Smile

# 23
  • Мнения: 647
Имам разнополови деца и мисля , че до възрастта от 14-15 годишни няма да ги отделя в отделни стаи . Както е написала Biba Sparrow близостта на децата зависи от самите деца, а не от стаите им. Поне засега децата ми са доволни от това , че са заедно.Играят заедно , гледат телевизия заедно и т.н. и т.н. Налага се често да правят компромиси един спрямо друг и мисля , че това им се отразява добре , научават се на търпимост. Вгледай се в децата си и предцени.Нещата са индивидуални.

# 24
Arctica, така говориш, защото имаш сестра, аз имам брат с две години по-голям от мен и сме делили една стая. Повярвай ми искаше ми се да сме в отделни, когато го тресна пубертета го чувах нощта как си опознаваше по пубертетски тялото, наистина отвратително.

Говоря така, защото (както за трети път казвам) имам приятелка на 17, която дели една стая с 20-годишния си брат откакто са се родили, приятелят ми (на 22) е делял стая с 2-години по-малката си сестра допреди една година, познавам много семейства, в които децата са в пубертета (и са разнополови), делят една стая и нямат никакви проблеми.
За опознаването на тялото, проблемът не е че брат ти го е правел, а че го е правел по време когато и ти си в стаята. Това, че ти се е сторило отвратително вече не е проблем заради стаята ви, а защото може би си била възпитана в такъв дух или просто имаш нещо против такива нормални неща. Ако брат ти се е самозадоволявал пред теб, проблемът не е в липсата на друга стая (за стотен път - има баня! ако е толкова без-стаено положението), а във вашите отношения. В моето семейство (а и в повечето, които познавам) се толерира приятелството между братята и сестрите. Както в един пост споменаха - ако децата имат силна приятелска връзка помежду си, отделните стаи няма да я нарушат, но няма и да способстват за развитието й. Ако децата имат силна приятелска връзка - отново - общата стая няма да е проблем за личното пространство независимо от пола им.
Да, имам сестра и сме близки. Спала съм в една стая с приятели-момчета (никое от които не ми беше повече от приятел) и никога не сме имали проблеми за личните пространства.

# 25
  • Мнения: 196
аз лично бих се радвала когато дойде момента и пойска лично пространство и бих предприела веднага някакви мерки Hug

# 26
  • Мнения: 3 336
И аз да се изкажа Grinning Със сестра ми сме били винаги в една стая, което доведе до множество битки с какви ли не приспособления - сабо, дървена закачалка и какво ли още не. Трудно детство имахме заедно и сега връзката ни не е силна, тя живее в чужбина и се чуваме 1 път на 2 месеца я се чуем, я не. Нашите постоянно бяха на работа, докато се приберяха вкъщи ставаше 6-7 часа и като по-голяма сестра аз се "грижех" за реда вкъщи, а сестра ми за хаоса Rolling Eyes Така че независимо от моето старание вечер си отнасяхме караницата и двете. Сестра ми свикна да ми ползва дрехите, първо умалелите, след това и всички останали, съответно сума ти дрехи ми съсипа, козметиката ми в един момент също разбрах, че е обща и т.н. Заминавайки за щатите ми сви за едно лято един доста скъп куфар на самсонайт, просто защото имах неблагоразумието да й откажа таксиджийска услуга в ранни зори преди заминаването, защото й бях обидена за нещо. Така че тя използва последни ямомент, за да си пререди нещата в моя куфар. Когато на мен все пак ми потрябва за да замина на сватбено пътешествие, тя ми отговори, че решила, че няма да ми трябва. Върна го целия ожулен и облепен с лепенки от летищата, които даже не си направи труда да изчисти. така че има и такива отношение между две деца от едно семейство, независимо, че сме еднополови Rolling Eyes

В отговор на темата, и аз бих отделила децата ми когато и ако имат желание за това Peace Не бих им се налагала в това отношение, за да не се получава като при мен и сестра ми.

# 27
  • София
  • Мнения: 4 867
Както става видно от описаните примери, (не)съжителството на братя и сестри в обща стая само по себе си няма много общо с развитието на отношенията им. Има обаче много общо с удобството.
Почти 13-годишното ми дъщеря снощи си легна уморена в мига, в който аз и сестра й (почти на 6) се прибрахме от тренировка. Е, ако деляха една стая, уморената кака нямаше да може да заспи още поне час. Разбира се, снощи беше изключение. Като цяло ситуацията се повтаря, но в обратен ред, дребната си ляга и заспива, слушайки своята музика, докато сестра й още дълго чете/чати и бърбори по скайп.

# 28
  • Мнения: 2 479
Как успявате да отделите 2 стаи за деца Rolling Eyes? Ние сме в тристаен - кухня,хол, спалня и детска - не виждам как да приспособя втора такава Thinking.

# 29
  • София
  • Мнения: 4 867
Как успявате да отделите 2 стаи за деца Rolling Eyes?

Предвидили сме достатъчно стаи, дори още не използваме активно целия капацитет на къщата.
Навремето моите родители приспособиха т. нар. мокро помещение за кухня, хранехме се в хола, а кухнята беше превърната във втора детска стая.

Общи условия

Активация на акаунт