Опасно ли е да се спи с бебе на 1 месец?

  • 1 926
  • 35
  •   1
Отговори
# 15
  • В заешката дупка
  • Мнения: 4 932
По принцип има някои препоръки, които е добре да се следват, за да се осигури максимална сигурност:

1. Без завивки първите няколко месеца. С чувалче вариантът е идеален. Възглавниците  също се махат.
2. Новороденто бебе спи между стената и майката, а не до бащата, който обикновено няма вродения майчин инстинкт да усеща бебето до себе си докато спи.
3. Да няма разстояние между леглото и стената, където бебето може да се заклещи.
4. Да не се спи с бебето ако е употребяван алкохол, наркотици.
5. Ако някой от възрастните е доста едър, също не е добре да спи с бебето.
6. Матракът трябва да е твърд, така че като легнеш да на правиш дупка и бебето да се търкулва към теб.


Това в общи линии...

# 16
  • София
  • Мнения: 3 064
Ами, нашата педиатърка изрично ни беше  забранила, защото знаела за нещастен случай, но аз открих, че това е единствения начин да спим.  Заспиваше си в кошарата, като се събуди нощем, го взимах при нас. И досега е така, само дето вече сам се търкулва Simple Smile

# 17
  • Мнения: 2 274
Покрепям Че Ка!
В началото като се роди и аз ствах, взимах го, кърмех го и пак го връщах в леглото и това не ми пречеше, защото бях с хиперлактация и се налагаше да се цедя! Като се регулира млякото обаче започна да ми става много уморително ставането нощем, защото дефакто аз спях над него докато сучеше! Една вечер просто го гушнах, сложих го до мен и си легнах! Мога да ти кажа, че от тогава взех да се наспивам въпреки че той сучеше през 3 часа! Като поотрасна и взе да се върти сложих едно навито на руло одеало до стената за да не се залепя за нея! Сега вече си спи в неговото легло, което е залепено за нашето и без решетка! Нощем като се събуди се примъква до мен и цока.
Не се притеснявай - няма да го задушиш! Просто като знаеш, че бебо е до теб инстинктивно дори и в съня си го пазиш  Peace! Само не го слагай между вас с татито. Веднъж ми се случи да го оставя малкия така и добре че бях будна, щото мъж ми като се завъртя за малко да се разположи удобно върху бебето  ooooh!!
Успешно кърмене от мен   bouquet!

# 18
  • Мнения: 1 428
Според мен всеки трябва да си спи в леглото,защото като свикне бебо при вас...............И така ще спите спокойно и на широко Joy

# 19
  • В заешката дупка
  • Мнения: 4 932
Ако вариантът в едно легло не те устройва, кърменето се улеснява и ако прикрепиш (здраво!) легълцето до вашата спалня и свалиш решетките. Дупката обаче между леглата не трябва да има.

Ние така спим. Аз само се протягам към неговото легълце и така го кърмя.

# 20
  • Мнения: 695
Ако вариантът в едно легло не те устройва, кърменето се улеснява и ако прикрепиш (здраво!) легълцето до вашата спалня и свалиш решетките. Дупката обаче между леглата не трябва да има.
Да, и аз съм си мислила за този вариант. Кошарката си е до мен, успоредно на спалнята ни, на 20тина см от нея, но засега матрачето е на горната позиция (около 2 педи над нивото на нашето легло). Така ми е удобно през деня и затова не исках да го свалям. Но може би ще опитам, защото нощният сън ми е по-важен, а при този вариант са спазени всички важни 6 точки, които ти спомена. В другия случай (беба при нас) тя или трябва да е между мен и един не едър но все пак тежък татко, или да е в края на леглото с опасност (макар и малка) да се търкулне, пък и може случайно да се плъзне под нашите завивки... Добрееееее, довечера ще има прегрупиране на нашата многофункционална стаичка:) Да видим newsm78

# 21
  • Мнения: 1 098
Спя с детето си откакто беше на 4 месеца. И аз като теб се притеснявах, но след първата нощ заедно притесненията ми се изпариха. Оттогава се наспивам, въпреки че го кърмя по три пъти.

# 22
  • Мнения: 159
Моля да ме извини авторката на темата, че ще се намеся не съвсем по въпроса, но искам да ви попитам като се кърмите легнали нали трябва бебето да се оригне? Как става това? Мен това повече ме притеснява.

# 23
  • Мнения: 8 242
Спя със сина ми откак се е родил.. Не сме имали никакви проблеми - много бързо му хванах габаритите  Mr. Green
За оригването - той спи по принцип по корем - като се насмучеше се обръщаше по коремче и си се оригваше сам и заспиваше.. Това от 20тия ден.. Все пак с по 10-20 кърмения на нощ, ако ставам всеки път да го оригвам  Crazy

# 24
  • Мнения: 695
...като се кърмите легнали нали трябва бебето да се оригне? Как става това?
Ами тя Малечка по принцип доста връща/плюе след ядене, затова аз гледам след кърмене да не я движа много много... Често в момента, в който я изправя за оригване, тя започва да връща, а ако внимателно я сложа да спи не повръща. Т.е. и през деня не се оригваме всеки път. Общо взето ако спи не я будя, ако не спи я мъча за оригване минутка две и я оставям. А няколкото пъти когато спахме заедно въобще не е повръщала, макар че не съм се и опитвала да я оригна наистина (правилно си усетила, че ако майката заспива докато кърми едва ли ще тръгне да оригва бебочето).
Дори не се бях замисляла за това, благодаря ти за въпроса... интересно какво мислят и правят другите мами, които спят с бебчетата си? Аз въобще май не съм много прилежна точно в това отношение, четох че не е фатално и да не се оригне бебето, а и след като установих, че повдигането и потупването могат да накарат моето да повърне съвсем не съм последователна...

# 25
  • Мнения: 2 274
той не е от оригващите се, ама не ми е и повръщал - с 2 думи - не съм го оригвала

# 26
  • Мнения: 4 242
От няколко години спя с кърмаче, сега с две, не смятам че е опасно, по скоро безопасно имайки предвид риска от СВДС, защото статистиката сочи че вероятността детето да спре да диша когато е до майка си е почти нулева, тъй като слушайки нейния ритъм се "подсеща" един вид. Майчиния инстинкт е толкова силен че няма начин да нараниш или задушиш бебето. Аз макар и умряла за сън се пробуждам няколко пъти вече в мига, в който таткото обръщайки се замята ръка към беборана, и го спирам.
Две години спях с дъщеря си от едната страна и съпруга от другата. После тя поиска да си спи в своето легло което долепихме до нашето. Сега каката си спи в нейното долепено до моята страна на спалнята, а бебата между нас с таткото. Скоро обаче като се нанесем в новата спалня, смятам каката да се долепи от страната на таткото а бебата да се инсталира в креватчето си което ще е долепено от моята страна. Как го обясних само  Rolling Eyes Имам предвид че пак ще сме накуп само че с малко повече простор Mr. Green

# 27
  • Мнения: 1 674
Че кое му е опасното.Ние така спим,от когато бебо навърши 1 месец.

# 28
  • Мнения: 398
 Ами и ние много често си спим тримцата на една спалня.Добре ,че таткото ни е 2 метра ,та е поръчвал голяма спалня.
 Иначе аз спя по средата , пазя дребния от таткото ,а отстрани на спалнята съм сложила табуретки с възглавници да пазят дребния и да го подпират.
 Кофти е ,че се чувствам малко като в менгеме ,ама по-важно е да открадна малко сън.

# 29
  • Мнения: 35
Здравейте,мамчета!
И аз от скоро открих колко е по-удобно кърменето в легнало положение.А и на бебка повече и харесва.Само таткото малко недоволства.Страх го е да не я затисне когато бебка е между нас.В началото и аз се притеснявах много.Слагах инстинктивно ръката между бебка и тати,чаках я да се нахрани,заспи и тогава я връщах обратно в кошарката.Докато една вечер умората си каза думата.Както съм си кърмила бебата и двете сме заспали,коя от двете по-напред незнам newsm78,но се събудих когато усетих едно познато специфично боцкане т.е бебата се наспала и като и замирисало на мамината цицка решила да се самообслужи на бързо LaughingПонеже ние се кърмим на чести интервали и по-продължително дори и през деня се кърмим легнали,защото ръцете бързо умаляват,а пък така и аз мога да открадна някоя и друга минутка сън Wink.Обикновено само през деня я вдигам  да се уригне,защото вечерта като си цока и заспива.Но понякога дори и да се е уринала като и дойде в повече  повръща.Та с този проблем незнам как да се справя newsm78.

Общи условия

Активация на акаунт