Списък на добрите учители в държ. у-ща

  • 200 766
  • 469
  •   1
Отговори
# 435
  • Мнения: 173
За гр. Добрич да ми препоръчате добър учител по английски и математика.

# 436
  • Мнения: 209
Препоръчайте ми добър педагог, който тази година завършва работа с четвъртокласниците и съответно ще поеме първи клас в 32 СОУ за учебната 2014/2015 година  Rolling Eyes

# 437
  • Мнения: 4
Малко смешно ми звучат тези мамини вълнения, относно избора на учител в първи клас. Преди години не сме избирали своя учител и въпреки това, всеки от нас обича първия си учител и не би го сменил с друг. По стечение на обстоятелствата, работих в доста училища в София. В списъка на "най-добрите учители" виждам хора, които познавам и не мисля, че мястото им е там.
Мисля, че понятието "добър учител" е относително, защото различните родители търсят различни качества в учителя: някои искат учителят да е строг, други - да не е строг; някои търсят млад учител, а други - по-възрастен и т. н. Типовете учители са много, защото и те са хора, а всеки човек е различен. Тъй като децата ви ще прекарват голяма част от времето си с учителя, се замислете какво е вашето дете и от какъв човек има нужда до себе си.
И още нещо интересно. Чули ли сте някое малко дете да каже, че не харесва родителите си. За него мама винаги е най-хубавата и най-добрата, а татко е най-силния и най-умния. Така и учителят, какъвто е да е той, за детето е най-добрия, най-хубавия, най-умния...
Не се притеснявайте, скъпи майки, която учителка и да изберете, тя ще се погрижи за вашите деца и ще им даде това, от което имат нужда.

# 438
  • софия
  • Мнения: 25 774
TatqnaI, изобщо не съм съгласна с написаното от теб и нищо интересно не си написала. Да не говорим, че няма нищо смешно в желанието на всеки родител да иска най-доброто, според неговите критерии за детето си. Знам първокласници, които не харесват учителя си и ходят с неудоволствие на училище точно, защото учителят се държи неподходящо с тях.
Да, училище не се избира само заради учителя в първи клас. Изборът на начално училище е комплексен. Но първият учител е много важен. Аз, освен училище, избрах и учител за моето дете. Не съжалявам. Госпожата ни е прекрасна. Детето си харесва както училището, така и госпожата и ходи с удоволствие, без напрежение.
А това, че някой си щял да се погрижи за детето ми в настоящето време, изобщо не го вярвам и не разчитам на случайности. На всички е ясно с какъв бал и колко от студентите специалност "педагогика" я учат с осъзнат избор и желание. Освен това, да си учител е призвание и вътрешно желание, а не задържение, поради стечение на обстоятелствата. Да не говорим, че като цяло, поради нелекия живот, хората са станали изключително лоши.

Съветът ми към майките, на които предстои да запишат децата си в първи клас е първо да изберат училището и след това учителя Peace Училището, заради средата, в която детето прекарва по-голяма част от деня и другите даца, с които общува, учителя - заради знанията, навиците и подхода, които ще възпита у детето към учението; заради чисто човешкото отношение, което ще има към децата, бидейки с него повече време през деня, отколкото с родителите си. И да, изберете учител, ако имате тази възможност.

И, между другото, когато ме записваха в училище, далечните 80сет, майка избра и училището, и учителката. Така че, този избор винаги е бил правен. Може би, не от всички родители, но това е въпрос на лична нагласа, приоритети и кой как вижда "ходенето на училище".

Последна редакция: ср, 12 мар 2014, 10:46 от zvanche

# 439
  • София
  • Мнения: 1 735
И аз не съм съгласна с написаното.Даже и сега като сравня двете учителки на детето си в детската градина,разлика от земята до небето.Едната винаги ангажирана с децата,амбициозна,адекватна на проблемите им.Другата пълно безхаберие,вечно каквото я попитам не знае,позволява си да ги удря.Точно това ме амбицира да разбера не само кои са учителките на бъдещите първокласници,но се и срещнах с предпочитаната от мен г-жа.

# 440
  • Мнения: 4
Изобщо не съм си и помисляла да се правя на интересна. Просто споделих мнение, но вие вероятно сте от хората, които не допускат до себе си чуждо мнение. Провокира ме едно име в списъка на "най-добрите". Това е колежка, която познавам много добре и знам как се държи с децата. Ако стоиш до вратата на класната стая, ще се шокираш от крясъците, обидите и тона, с който говори на своите ученици /тогава първокласници/. Влизайки в учителската стая, отново започва да крещи: "Тия идиоти, кретени..." и така все в този дух.
И други прехвалени имена имаше, но ще спра дотук.
Съветът ми е да не се доверявате на чуждо мнение. Идете, срещнете се, разговаряйте с всички учители и сами изберете своя учител. Нямате представа как се води борбата за събиране на ученици. Нещо като предизборна борба, но в умален мащаб. Използват се всякакви средства и почтени, и не дотам почтени. Всяка година съм свидетел, а съм го изпитала и на собствен гръб.
Защо хората четат избирателно!? Последният абзац беше предназначен да вдигне рейтинга на професията. Grinning
Пожелавам ви да изберете най-добрата учителка за своето дете!!!

# 441
  • София
  • Мнения: 4 032
TatqnaI , всички хубави впечатления в тази тема са в резултат на преки наблюдения над дадените учители.  И каква борба за събиране на ученици, в София?!? Може в някои от лошите училища да няма желаещи, в добрите училища, при добрите учители места няма. И не е вярно и твърдението, че едно време за нас учителите не са избирани. Поне за мен, моите братовчеди, моите приятели, всички бяхме при проверен учител в началното училище. И това преди толкова, когато образованието беше в пъти по-добро от сега.
Аз лично избрах учител за голямото ми дете. Завършвайки 4 клас, сега и в ново училище, където мога да съпоставя,  още повече виждам колко много е дала тази госпожа на детето -  като знания, навици, умения и т.н. Така че още веднъж ще впиша г-жа Наталия Билковска от 104 ОУ в този списък.

# 442
  • Мнения: 4
Казах, каквото мисля, че трябваше да кажа. Съжалявам, ако не ви харесва.
Хубав ден и успех в намирането на добри учителки, на всички мами и  деца!!!
 newsm63

# 443
  • София
  • Мнения: 7 673
TatqnaI, противоречиш си.
.
Не се притеснявайте, скъпи майки, която учителка и да изберете, тя ще се погрижи за вашите деца и ще им даде това, от което имат нужда.

Провокира ме едно име в списъка на "най-добрите". Това е колежка, която познавам много добре и знам как се държи с децата. Ако стоиш до вратата на класната стая, ще се шокираш от крясъците, обидите и тона, с който говори на своите ученици /тогава първокласници/. Влизайки в учителската стая, отново започва да крещи: "Тия идиоти, кретени..." и така все в този дух.

Нямам против чуждото мнение, стига то да е обосновано и логично. Аз всъщност в случая не разбрах какво мислиш по въпроса за избора на учител.
Хем има страшилища, хем всяка ще се погрижи за децата по най-добрия начин.

# 444
  • София
  • Мнения: 2 508
Имало и мислещи хора наоколо. Самият факт, че някой се е замислил над метода на избор (едно ниво нагоре в абстракцията), а не над клюките и мненията, е радостен. Ако си стоим само на коя даскалица какво направила, нищо няма да излезе от българското образование.

# 445
  • Мнения: 135
Някой има ли представа кои са учителите които тази година ще поемат първокласниците в 19 СОУ Елин Пелин ?  bouquet

# 446
  • София
  • Мнения: 2 768
аз също споделям мнението на TatqnaI и разбирам какво има предвид.
Друг е въпроса, че тона в първото и изречение  "Малко смешно ми звучат тези мамини вълнения" на мен също не ми допада  Peace

# 447
  • Мнения: 5 940
И аз споделям изцяло мнението на TatqnaI в тази му част

Мисля, че понятието "добър учител" е относително, защото различните родители търсят различни качества в учителя: някои искат учителят да е строг, други - да не е строг; някои търсят млад учител, а други - по-възрастен и т. н. Типовете учители са много, защото и те са хора, а всеки човек е различен. Тъй като децата ви ще прекарват голяма част от времето си с учителя, се замислете какво е вашето дете и от какъв човек има нужда до себе си.
.

# 448
  • Мнения: 209
ОК - нека задам въпроса си така - кой учител за първи клас през тази учебна година в 32 СОУ бихте препоръчали за чувствително дете Rolling Eyes Не търся амбициозен и прекалено взискателен учител, а внимателна и мила госпожа с голямо търпение  Peace Ако имате мнение за г-жа Ваня Николова и г-жа Павлова (незнам малкото й име) ще се радвам да го споделите   bouquet

# 449
  • Мнения: 2
Да започнем с чувствителността. Ей, Бога ми, всички деца са крехки и  чувствителни! Неприятно усещане  оставят   родители, които смятат, че само тяхното дете е много чувствително и най-ранимо сред себеподобните. Да го знаете – всички са чувствителни, дори и чуждите деца.Наблюденията ми показват единствено разлика във възпитанието – егоцентричност и оттам мнителност и преживяване на всеки отбелязан от околните дефицит, вторачване от страна на родители / а оттам и на детето/ във всеки жест, дума, поглед и влагане в тях на смисъл, който учителят дори не предполага,  че му се приписва.
Как да разбираме   недостатъка „амбициозен  и  прекалено взискателен“ учител? Пак от практиката можем да го преведем като учител, който да не иска много-много да се знае, но да е достатъчно любезен да не наранява чувствата ни със съответна справедлива оценка, а да ни пише шестици, защото обратното  ни разстройва, унижава, демотивира и каквото се сетите там. Изисква се да е и много  „мил“, „търпелив“  и внимателен“, когато детето идва без домашни работи и неподготвено с изучения материал, и  да не го повдига  на въпрос, защото това  ни създава тревожност и също ни травмира. Трябва да проявява огромна воля и търпение да уцели онзи момент от обучението, когато детето е получило по-ниска оценка,  семейството е разгърнало /най-сетне/ учебните тетрадки на детето си, видяло е поредицата от въпросителни знаци върху празните и непопълнени упражнения и е решило с част от времето, вместо в разходки, гости, компютърни игри,  телевизия,  да помогне на детето си да научи един урок. А милият и търпелив учител трябва на всяка цена и точно тогава да изпита детето, защото противното е проява на отношение, което много разстройва и дете, и семейство.
А пък моето разбиране е учителят да си гледа съвестно работата, да изисква знания и умения върху изученото и да оценява, както си е по учебния план и програма, а амбициите и критериите колко детето да знае си ги поставяте вие – родителите,  и  получавате оценяване на детето, което си е заслужило според труд, способности и желание без прояви на каквато и да е чувствителност, а само на вашата подкрепа.
И искам да подкрепя TatqnaI в това, че често сред прехвалените учители попадат такива, които не работят, пишат шестици, за да си нямат разправии и не „тормозят“ децата да учат, което им гарантира огромната им любов и благодарност, а и на родителите, защото не им създават усещане за неуспешност, не ги товарят с грижи . Да му мислят в 5. клас – тогава лоши са учителите, училището, системата, вселената…

Общи условия

Активация на акаунт