редно ли е гей двойки да отглеждат деца?

  • 27 660
  • 558
  •   1
Отговори
# 525
  • Мнения: 984
Не я опровергава. Потвърждава я.
Опровергава единствено теорията, че хомосексуализмът е генетично заложен.

# 526
  • София
  • Мнения: 8 348
Не я опровергава. Потвърждава я.
Опровергава единствено теорията, че хомосексуализмът е генетично заложен.

според тази теория примера се попива
следователно всички деца расли при хетеросексуални родители трябва да са хетеросексуални

а дали е генетично заложен или предразположен и тн. - на бебетата много не им личи гейчета ли са или хетеро
чак когато се започне сексуалното осъзнаване може да се тръгне и в едната или другата посока
ако, разбира се мама и тати не са отявлени хомофоби и тогава задължително някой ще върви срещу наклонностите си, в името на запазване на любовта на родителя

# 527
  • Мнения: 197
Кой е казал, че теорията е валидна и за единия и за другия лучай? Все пак условията са различни.      И ако бъдещето е на хомотата значи   Homo sapiens  е на изчезване.

Ималко отвратително звучи следното ми предположение ама вече се ядосвам....Ако бай Пешо от село си обича козичката и утре реши да си осинови детенце и той да си играе на тати, а козичката на мама?

# 528
  • Варна
  • Мнения: 2 269
Кой е казал, че теорията е валидна и за единия и за другия лучай? Все пак условията са различни.      И ако бъдещето е на хомотата значи   Homo sapiens  е на изчезване.

Ималко отвратително звучи следното ми предположение ама вече се ядосвам....Ако бай Пешо от село си обича козичката и утре реши да си осинови детенце и той да си играе на тати, а козичката на мама?
Твърдо "За"! Няма да нарушаваме правата на бай Пешо, я ! Това е нетолерантно! Mr. Green

# 529
  • Мнения: 984
според тази теория примера се попива
следователно всички деца расли при хетеросексуални родители трябва да са хетеросексуални

В това "всички" е проблема. Не всички - процентното разпределение, споменато от мен по-горе показва, че е по-вероятно дете отглеждано от хомосексуални да стане хомосексуално и по-малко вероятно да стане хетеросексуално. Обратното също е валидно : дете отгледано от хетеросексуални е по-вероятно да стане хетеросексуално, отколкото хомосексуално. И това се потвърждава от факта, че хомосексуалните са нищожно малцинство.

Благодаря ти за добрия тон.

# 530
  • Мнения: 4 753
Ималко отвратително звучи следното ми предположение ама вече се ядосвам....Ако бай Пешо от село си обича козичката и утре реши да си осинови детенце и той да си играе на тати, а козичката на мама?

Ако бай ти Пешо е достатъчно кадърен ще си направят детенце с козичката и ще си го гледат без проблеми, защото ще са биологичните му родители...  Mr. Green

# 531
  • Мнения: 9 865
Ако бай ти Пешо е достатъчно кадърен ще си направят детенце с козичката и ще си го гледат без проблеми, защото ще са биологичните му родители...  Mr. Green
Така де, да се народят малки сатирчета, а не някакви си учени да ми кръстосват ембриони в лабораторни условия. В природата е истината.

# 532
  • Мнения: 4 138
И стига развявайте знамето на толерантността като някакви революционерки. Не става въпрос дали имаме нещо против самите хомосексуалисти. Едва ли има съфорумка, която да не приема хомосексуализма. В края на краищата, всеки да си ляга с кого си иска, стига да не го прави против волята му. Тук става дума за влиянието им върху трети лица, в случая съвсем беззащитни деца. Ако то е негативно, пък било и в минимална степен, смятам, че е повече от оправдано да не отглеждат деца.

пak се връщаме в началото. как, кога и кому, ако да речем този начин се приеме, ще бъде отказвано правото за отглеждане на дете.
избирателно ли или генерално. за кои деца става въпрос.
когато две жени живеят заедно, безпроблемно могат да имат колкото деца поискат.
когато двама мъже живеят заедно, пак могат да гледат собтвените си деца. говорим за репродуктивни възможности, а не за секусална ориентация.
хубаво е да имаш мнение, обаче искам отговор не само на това, дали е редно или не, а след като мислите, че не е редно и ви интересува единствено доброто на децата, да ми отговорите какво правим с тези деца след като вече са налице.
или как въобще решаваме проблема.
или който се е признал за хомо му прекъсваме тутакси репродуктивните органи. ами ако пак се върне в лоното на НОРМАЛНИТЕ, а.

Северина, аз съвсем съзнателно бих поверила детето си на двойка лесбийки, на 45 съм, имам богат житейски опит и съм психически доказано здрава. така че повярвай, колкото и да не ти се иска.

както писах, статии бол, изследвания бол, само че не и на български език, или поне засега не съм намирала подобни. говорим за сериозни и задълбочени изследвания. може би ако някой в българия се заеме с това ще има повече и по обстойна информация. дадох линкове към страници, от които човек може да почерпи информация, но на немски. нямам време да правя преводи, но е факт, че в германия например браковете между еднополови индивиди са разрешени. говоря за германия, защото имам наблюдения и не искам да прозвучи като - на мен ми казаха, чух.............

и пак сигурно ще се върнем на това, колко задръстена, скапана и извратена нация са немците и че не ни интересуват. и който ги дава като пример да си ходи при тях. впрочем, едно грозно и невъзпитано изказване. ползва се предимно, когато човек няма други аргументи.

живеем на една планета, влизаме в различни съюзи и това предполага да взаимстваме опит.
като цяло нации, приели този начин на съжителство са развити позитивно във всяка една насока. най-вече в социална.
да ползваме максимата на шопа, видял жирафата и казал - е, те такова животно нема, е лично за мен неприемливо.
когато съм против нещо, се аргументирам и защо и споменавам и милсля за алтернативно решение, както и за последствията, както и за времето, в което живеем. сляпото отричане е признак на ограничено мислене. а ограниченото мислене спира еволюцията и развитието.

когато ще е отричане и човек ще е опонент на дадена кауза, за да уважат мнението му, би трябвало да го аргументира.
в противен случай е просто чесане на езици. обичам да уважавам опонентите си, най-вече когато не съм съгласна с тях. а за да ги уважвам трябва да има за какво. в противен случай дискусията се превръща в наддумване на женки.

пак питам. какво правим с децата на хомосексуалните двойки. взимаме ли им ги. защото има две алтернативи за отглеждане на дете. осиновяване и създаване. отпада като дускусионна тема осиновяването и се концентрираме върху създаването.
а бай Пешо няма как да направи на козата детенце, засега........... Mr. Green
това е тема за дискусия през следващото двайсетилетие.ако съм жива дотогава, бих взела с голямо удоволствие участие в нея.

Последна редакция: ср, 09 апр 2008, 15:32 от matakosmata

# 533
  • Мнения: 4 753
И това се потвърждава от факта, че хомосексуалните са нищожно малцинство.

С други думи повечето хомосексуалисти са отгледани в хомосексуални семейства, които от своя страна също са отгледани в хомосексуални семейства и т. н.  newsm78 Т.е. те от векове си се гледат така...

# 534
  • Мнения: 3 423
Колко от вас познават лично обратни,
които живеят с партньорите си и с деца?
Какви са ви преките впечатления? Защото
ми се струва, че преобладаващите мнения
тук са плод на закостенели нрави и суховато
теоретизиране на база фантазии, предположения,
допускане, отхвърляне. И много ограниченост, много.
Непознатото е най-лесно да бъде отречено. Така излиза.

# 535
  • Мнения: 2 792
Не я опровергава. Потвърждава я.
Опровергава единствено теорията, че хомосексуализмът е генетично заложен.

според тази теория примера се попива
следователно всички деца расли при хетеросексуални родители трябва да са хетеросексуални

Напратив, ако приемем тази теория за вярна, би следвало всички момчета отглеждани в изцяло хетеросексуална женска среда, да попият женската сексуалност и да развият влечение към мъжкия пол, като единствен показан им сексуален  модел на поведение.
 Реципрочно същото да е относимо и момичетата, отглеждани само от хетеросексуални бащи.

# 536
  • София
  • Мнения: 62 595
Лиске,

Не само излиза, че непознатото се отхвърля. То си е така. За всяко непознато нещо. Предпазва ни физически и психически от сътресения. Ако го нямахме, едва ли щяхме да оцелеем и да предаваме опита си от поколение на поколение. През целия си живот балансираме между познатото и непознатото, а преценката ни дали да оставим нещо е пряко свързана с ползата, която имаме.

# 537
  • София
  • Мнения: 6 999

А защо следва да се чака обществото да проумее и да свикне с нещо, което го има, за да се случи то? При положение, че е ясно - това е бъдещето.

Опа!
Шоуто "Ясновидци" е в екстаз.
Открихме те, ей!!!

Айде, не се свени, дай малко детайли за ясното бъдеще, че аз още не съм отворила третото си око, почти кьорава съм в този смисъл Shocked

Достатъчно е да погледнеш 100 години назад и да видиш какво е било тогава това нещо "семейство", после да погледнеш "семействата" около себе си сега и ... Сама ще прогледнеш в бъдещето и ще разбереш на къде вървят нещата.

Иронията я прескачам.

# 538
  • София
  • Мнения: 108
А защо всъщност всички, които са ЗА отглеждането на деца от хомосексуални двойки толкова коментират дали детето ще стане гей като е с такива родители, или ще запази хетеросексуална ориентация? Защо пред вас стои въобще този проблем? Ако сте дотолкова разкрепостени в мисленето си по въпроса, трябваше точно обратната теза да защитавате - че ще е хубаво за детето ако и то един ден стане гей, за да се гордеят с него мама и мама или тати и тати! Нали в крайна сметка за вас хомосексуализмът е нормален?!  Ако го приемате като такъв, респективно трябва да приемате, че и детето ако стане хомосексуалист в такова семейство също ще е нормално! Защо въобще публикувате тези статистика на колко хомосексуални двойки се падат по колко хетеро-ориентирани деца, в сравнение с другите...?  newsm06 newsm05

# 539
  • Мнения: 984
Кифле, бъркаш сексуалната ориентация с пола. Нямам какво да ти кажа.

Лиска, според приятел мой с хомосексуална ориентация цитирам: "педерастът си е педераст, гледа на живота педерастки: не ще да е баща - това ще му развали маникюра и прическата".

Общи условия

Активация на акаунт