редно ли е гей двойки да отглеждат деца?

  • 27 660
  • 558
  •   1
Отговори
# 540
  • Варна
  • Мнения: 2 269
пак питам. какво правим с децата на хомосексуалните двойки. взимаме ли им ги.

matakosmata виж на този въпрос нямам отговор, наистина. За мен дискусията се води основно за право да се отглежда осиновено дете. За него обществото или съответните институции решават кой би могъл да му стане родител или не. Честно казано, не си представям, че е възможно (и разумно) да се отнеме дете от биологичния му родител, ако той е хомосексуалист.
Сложен е въпроса. Аз нямам готово решение.

# 541
  • Мнения: 3 423
А момчетата, които са отглеждани само
от майка и баба, има ли вероятност да
станат педали един ден и ако да, защо?

# 542
  • Мнения: 2 792
Кифле, бъркаш сексуалната ориентация с пола. Нямам какво да ти кажа.
 Какво в тази насока бих могла да объркам, приемам корекции на объркването си ?

# 543
  • София
  • Мнения: 2 840
А момчетата, които са отглеждани само
от майка и баба...

...са много тъжна гледка в повечето случаи.
За жалост.
Лични наблюдения.

# 544
  • Мнения: 984
Кифле, http://bg.wikipedia.org/wiki/%D0%A1%D0%B5%D0%BA%D1%81%D1%83%D0%B … D0%BE%D1%81%D1%82 - май достатъчно популярно е написано. Hug

# 545
  • Мнения: 4 753
А защо всъщност всички, които са ЗА отглеждането на деца от хомосексуални двойки толкова коментират дали детето ще стане гей като е с такива родители, или ще запази хетеросексуална ориентация? Защо пред вас стои въобще този проблем? Ако сте дотолкова разкрепостени в мисленето си по въпроса, трябваше точно обратната теза да защитавате - че ще е хубаво за детето ако и то един ден стане гей, за да се гордеят с него мама и мама или тати и тати! Нали в крайна сметка за вас хомосексуализмът е нормален?!  Ако го приемате като такъв, респективно трябва да приемате, че и детето ако стане хомосексуалист в такова семейство също ще е нормално! Защо въобще публикувате тези статистика на колко хомосексуални двойки се падат по колко хетеро-ориентирани деца, в сравнение с другите...?  newsm06 newsm05

Ние, които сме ЗА хомосексуалистите да гледат деца не ни е страх и пред нас не стои такъв проблем, но го коментираме, защото вие, които сте ПРОТИВ го изтъквате като причина за да не гледат деца.... Всеки родител се гордее с детето си по различни причини и най-малко би ме интересувало това с каква сексуална ориентация е... все едно да кажа, че не се гордея с него, ако се е родило далтонист или нещо подобно, което му е вродено и го различава от другите... Причините за гордост далеч не са толкова прости и в голяма степен зависят не от самите деца, а от разбирането на родителите им.... В тази насока, ако един ден твойто дете се окаже, че е с грешна сексуалност ти ще се гордееш ли с него, защото е станало прекрасен човек по други показатели или директно ще го отхвърлиш???

# 546
  • Мнения: 4 138
е, това поне е едно начало. мерси, Северина.
да, само че в българия ще расте броят на двойките имащи собствени деца и притежаващи хомосексуална ориентация. не става да могат да гледат своите деца и да ги считаме за способни да бъдат добри техни родители, а пък да не стават за осиновители.
просто не е възможно, защото законът не прави разлика между децата. не би трябвало да го правим и ние, ако мислим единствено и само за тяхното добро.
иначе излиза, на ония ненормалните, децата кучета ги яли..........
всичко е вързано, няма как.

аз оставам с впечатление, че повечето отричащи тук просто имат ужасно мръсни фантазии и надзъртат единствено и само в спалните на дадените двойки, а не се занимават с това как протича ежедневието им. секса е хубаво нещо, ама мисля, че никой от нас не го практикува нон стоп пред децата си.
ако две жени да кажем живеят заедно, нямат секс помежду си, но проявяват нежност една към друга под формата на целувка или нежно докосване без да влагат похотливи желания, те хомосексуални ли са...........и по някаква причина не желаят да имат секс с никого.

Последна редакция: ср, 09 апр 2008, 16:04 от matakosmata

# 547
  • Мнения: 4 138
А момчетата, които са отглеждани само
от майка и баба, има ли вероятност да
станат педали един ден и ако да, защо?
ми знам ли, имам обаче един познат и е отгледан така. голям е педал. обаче е хетеросексуален де Mr. Green
жена, отгледана от мъже педалка ли е тогаз, а.
не е ли по лесно да им викаме абриажи, за прегледност и леснина. защото амбриаж е долен ляв педал.

# 548
  • София
  • Мнения: 108
stelt 77, моето дете аз съм си го носила девет месеца, родила съм си го, гледам го и го възпитавам. Единственото което ме интересува е то да е щастливо и здраво. За мен е важно да му дам равен с другите деца старт в живота, желанието ми е то да се чувства комфортно в средата и обществото, в което живее. Ако то един ден стане гей - не мога да те лъжа, че няма да съм във възторг, дори ще съм ужасно притеснена от факта. Това не означава обаче, че ще го отхвърля - абсурд. Ще се опитам да заживея с тази мисъл. Но поне ще знам, че съм му дала равен старт с другите хора в живота и самото то е избрало да поеме по пътя на различието. А при гей двойките се получава точно обратното - да речем взимат дете, което не е родено с някакъв недъг ( т.е. то е като повечето деца), то има реален шанс в живота да тръгне наравно с другите му връстничета, но видиш ли неговите родители newsm05 newsm06 - осиновители, за да задоволят някаква своя потребност го осиновяват и "ампутират" тази  му възможност още преди самото то да е решило иска ли да бъде различно или не. Ето това за мен е нередно!

# 549
  • Мнения: 2 792
 
 Хатшепсут, мерси но доколкото помня, посоченото от теб мое объркване се отнасяше за  сексуалната ориентация и пола, а не сексуалността, както и да е....

# 550
  • Мнения: 984
Именно. Сексуалната ориентация е елемент на сексуалността. Но това не е темата.

Сексуалността има четири компонента:

Биологичен пол
Полова идентичност
Социално-полова роля
Сексуална ориентация

# 551
  • Мнения: 3 423
Вземете да се ориентирате сексуално
и да оползотворите ориентацията си,
а не да задълбавате в кухи спорове!!!
Това ще е добре и за вас, и за форума.

# 552
  • Мнения: 984
Колко от вас познават лично обратни,
които живеят с партньорите си и с деца?
Какви са ви преките впечатления? ...

Гледам че има зададени въпроси. За да не словоблудстваме смподели лични впечатления.

# 553
  • София
  • Мнения: 8 348
познавам
жени са, живеят заедно от почти 18 години
имат дъщеря на 14
въпросната дъщеря си има приятел
много симпатично и уравновесено момиче е
родителите и не размахват налява и надясно сексуалната си ориентация и едната не се обилча като мъж, за да е ясно, кой с каква роля е в семейството
а да, момичето нарича и двете мамо, мамо Аля и мамо Роси

# 554
  • Варна
  • Мнения: 2 269
е, това поне е едно начало. мерси, Северина.
да, само че в българия ще расте броят на двойките имащи собствени деца и притежаващи хомосексуална ориентация. не става да могат да гледат своите деца и да ги считаме за способни да бъдат добри техни родители, а пък да не стават за осиновители. просто не е възможно, защото законът не прави разлика между децата. не би трябвало да го правим и ние, ако мислим единствено и само за тяхното добро.иначе излиза, на ония ненормалните, децата кучета ги яли..........
всичко е вързано, няма как.
Принципно си права. Но само по принцип. Аз съм убедена, че ако едно дете расте в среда на хомосексуално семейство това ще му се отрази във всички случаи. И не само в положителна насока. Това е личното ми мнение и то няма много общо със законите и правото. Simple Smile И тогава пак опираме до въпроса, кой има право да решава кое е добро за едно дете и кое не? Само родителите или?

Общи условия

Активация на акаунт