стара тема

  • 1 724
  • 43
  •   1
Отговори
# 15
  • София
  • Мнения: 1 185
Не будя - щом спи не е гладен!  Peace

# 16
  • Мнения: 728
в родилното ме караха да го будя за да яде.. Когато се прибрах в къщи спрях тази практика. Според мене спящо дете не трябва да се буди. При все че повечето пъти това е за удобство на майката а не на детето

# 17
  • Мнения: 959
Синът ми го будех. Отчитам го ,като голяма грешка. Детето се изнерви. Тъкмо заспиваше и аз, го будех да яде. Единственото което постигнах е че, се научи да будува.
Малката, не съм я будила. Сама се будеше, на 4 часа и беше, много по спокойно бебе. Peace

# 18
  • Мнения: 4 621
Никога не съм будила детето за хранене, незовисимо дали през нощта или през деня. Глупаво е да му се разваля сънят, заради това че станало еди-колко-си часа.
Аз също Peace

# 19
  • Мнения: 5 393
Не съм го будила за ядене. Когато едно бебе е гладно, се буди само.

# 20
  • Мнения: 9 973
грях е да го буди,по-добре да не го прави

# 21
  • Мнения: 3 376
Никога не съм будила сина си и през ум не ми е минавало.
Когато огладнееше сам се събуждаше.

# 22
  • Мнения: 676
Не съм го будила, ако е гладно детето само ще си се събуди.

# 23
  • Мнения: 228
Несъм будила.. Ако е гладно то само се събужда.. Както показва практиката - и двете ми деца са имали периоди, в които са спали непробудно и са пропускали хранения, както и да реват през час заради глад...

# 24
  • Мнения: 3 092
А , будех я в началото ....защото не ми харесваше идеята да си проспива денят , виж през нощта тя сама си се будеше .
Освен това педиатърката ми каза да не я оставям да спи повече от 4 часа , беше свързано със СВДС , но не съм запомнила подробности . Embarassed

# 25
  • София
  • Мнения: 1 522
Аз доколкото знам до края на втория месец, най-късно до края на третия месец повечето бебета се отказват от нощното хранене. Ние се отказахме на края на втория месец. просто спря да се буди в два-три часа, а направо в шест часа се будеше, но при всяко дете е различно. По принцип след като стане на два месеца мисля, че твоята приятелка може да си позволи да не го буди нощем бебчето. Ако е гладно само ще се събуди.


# 26
  • в Надежда-та
  • Мнения: 4 983
Никога не съм го будила Naughty, ако е гладен сам ще се събуди.
А на 2-3м попринцип бебетата се отказвах от храненито през ноща.

# 27
  • Мнения: 1 763
Не съм го будила. Будеше се сам първия месец, после започна да спи по цяла нощ.

# 28
  • Мнения: 931
Момичета много ви благодаря за отговорите.Аз също не мисля че е редно да се буди детето ако само не го направи, но моята приятелка е толкова притеснителна, че си внушава само глупости,че ако детето не било яло повече от 4 часа щяло да му стане нещо.Незнам кой и ги вкарва ти яфилми но сега ще и дам да прочете темичката.
И още ведъж много ви мерси   bouquet

# 29
  • София
  • Мнения: 553
В родилното лекарите ми казаха да я будя, защото тя много спеше, а и заспиваше докато я храня. И аз от незнание го правих, но слава Богу само за кратко време. После я оставих тя да ме води и така тя сама си направи режим, като по часовник и ядеше почти в точно определени часове +/- 1/2 час. От нощното хранене също сама си се отказа около третия месец.

Общи условия

Активация на акаунт