колко често да преваряваме шишетата

  • 4 148
  • 66
  •   1
Отговори
# 45
  • плевен
  • Мнения: 1 249
Изобщо не съм стерилизирала - веднага след хранене мия с гореща вода и препарат, след това хубаво изплаквам. Синът ми е на 2г и още нощем ползвам шише. До сега не е имал гъбички в устата.

# 46
  • София, Борово
  • Мнения: 1 773
Стерилизирам след всяко хранене, но имам о/о 10 шишета и стерилизирам на куп, което е 1-2 пъти за денонощие.

# 47
  • Мнения: 311
След всяко хранене, но първо се измиват. По-лесно е да си купиш няколко шишета, за да изваряваш по 1-2 пъти на ден!  Peace
Peace

# 48
  • Мнения: 165
до 40 ден преварявах преди всяко хранене, след това по 1 път на ден

# 49
  • София
  • Мнения: 17 592
Имах шишета като за ден и половина, така че ги миех и стерилизирах в края на деня или на другата сутрин. Иначе за толкова малко бебе - определено след всяко млечно хранене. Изваряването е голямо мъчение, по-добре си вземи стерилизатор. За МВ има на цена от порядък 15 лв., много повече пари ще изхарчиш за ток да ги изваряваш на печката по 15 мин... Към 7 месечен беше, като спрях да ги стерилизирам.

# 50
  • Пловдив
  • Мнения: 818

Стерилизирах след всяко ползване до 1 година  Peace.

# 51
  • Мнения: 523
Стерилизирам шишетата веднъж дневно.През останалото време ги мия с четка,препарат и вода разбира се Mr. Green.Намеренията са ми след 6-ти месец да спра с изваряването.
И аз така , защото ако се стерилизират след всяко хранене , по тях се натрупва така да се изразя котлен камък от чешмяната вода.

# 52
  • Мнения: 1 195
След всяко хранене шишето се измива добре с четка, която достига навсякъде, след което се изварява.

все още стерилизирам Peace,имам 6-7 шишета така че веднъж на ден не ми пречи да стерилизирам

# 53
  • Мнения: 1 666
Аз стерилизирах след всяко хранене в стерилизатор за микровълнова. Към деветия-десетия месец почнах постепенно да разреждам, до към годинката вече не стерилизирах.

# 54
  • Мнения: 172
Стерилизирах шишетата до 6-я месец след всяко хранене,после започнах веднъж на ден и след годинката спрях да ги стерилизирам.

# 55
  • Разград
  • Мнения: 2 102
На баткото ги стерилизирах след всяко хранене. На бебето, което засега пие само вода. След като изпие водата от шишето, това става за един ден, и го стерилизирам.

# 56
  • Мнения: 252
Стерилизирах след всяко хранене, до 6 месец.

# 57
  • Мнения: 1 428
Никога не съм стерилизирала.Мия с пур и гореща вода  Peace

# 58
  • Мнения: 991
На нас педиатърката ни каза да не стерилизираме и да не преваряваме водата. Аз обаче все пак стерилизирам шишетата веднъж седмично и купувам дестилирана вода от магазина.

# 59
  • Мнения: 780
Шишето за вода стерилизирах веднъж дневно, за мляко-след всяко хранене.

Общи условия

Активация на акаунт