За домашната помощница и как тя си върши работата

  • 6 377
  • 80
  •   1
Отговори
# 60
  • Мнения: 2 759
... - не можеш да имаш домашна помощница срещу храна и легло по принцип.
                   Защо да не можеш  newsm78?

# 61
  • Варна
  • Мнения: 1 744
... - не можеш да имаш домашна помощница срещу храна и легло по принцип.
                   Защо да не можеш  newsm78?
И аз се присъединявам към въпроса.

# 62
# 63
Вие като ходите на работа в яйца, брашно  и олио ли ви плащат?
Момичето е взето на РАБОТА , като домашна помощница в тази къща.
Имала е нужда от слугиня и се е обърнала към фондация, която й я е осигурила.
Така пише в постинга на авторката, тази тема е за домашните помощници.

Може ли да ми посочите някъде по света трудово взаимоотношение с работодател, при което заплащането става под друга форма , освен парична? И ако има такава , как работника си плаща данъците и осигуровките? Във филии хляб? Въпросният работник, като излиза на улицата в какво плаща дрехи, обувки, кино? В олио?

Последна редакция: пн, 14 апр 2008, 19:23 от hei astrid

# 64
  • Пловдив
  • Мнения: 23 956
newsm78 За порода кученца ли си говорите,за нов вид машинка ли ?Вие изперкахте .Хайде сменете тона  и говорете с уважение за дамите,които ви помагат.
Няма какво да говорим. Жената, която чисти у нас е оръжеен инженер, специалист по леко стрелково оръжие. Доста по-образована от мен засега. Не е виновна тя, че във вазовските заводи плащат малко и понеже е на възраст не може да си намери друга работа (по-добре платена). И затова се опитва да изкарва някой лев допълнително. Аз я уважавам и чисти перфектно. Peace

# 65
  • Варна
  • Мнения: 1 744
Нека вдигнат ръка тези, които имат сключен  трудов договор с домашната си помощница.

# 66
Нека вдигнат ръка тези, които имат сключен  трудов договор с домашната си помощница.


Хайде да не вдигаме ръка, че сме го изкласили училището. Stop
Аз имам договор с жената, която работи у нас.

И ако си прочела това , което казах към Монда беше, че по принцип  не можеш да имаш домашна помощница срещу храна и легло, няма такива трудови взаимоотношения в 21ви век никъде по света, защото хората освен задължения имат и права. Реално можеш сигурно да имаш и 10.
Леля ми в Африка си има един чернокож, който й отваря портата, при влизане в къщата. Той това работи, но тя му плаща заплата и допълнително му осигурява храна и подслон. Жената, която работи у нас също има храна и подслон, но и договор, заплата и почивен ден. Има право на ваканция, болнични, адресна регистрация и тн. Отношенията са ясни между нас, аз не съм й приемно семейство ( както и жената от примера не е ), не е осиновена, а ако беше просто  приютена щях да кажа, че е приютена, защото е бездомна, а нямаше да я записвам в тема за домашни помощници.  ooooh!

# 67
  • Варна
  • Мнения: 1 744
Нека вдигнат ръка тези, които имат сключен  трудов договор с домашната си помощница.


Хайде да не вдигаме ръка, че сме го изкласили училището. Stop
Аз имам договор с жената, която работи у нас.

И ако си прочела това , което казах към Монда беше, че по принцип  не можеш да имаш домашна помощница срещу храна и легло, няма такива трудови взаимоотношения в 21ви век никъде по света, защото хората освен задължения имат и права. Реално можеш сигурно да имаш и 10.
Леля ми в Африка си има един чернокож, който й отваря портата, при влизане в къщата. Той това работи, но тя му плаща заплата и допълнително му осигурява храна и подслон. Жената, която работи у нас също има храна и подслон, но и договор, заплата и почивен ден. Има право на ваканция, болнични, адресна регистрация и тн. Отношенията са ясни между нас, аз не съм й приемно семейство ( както и жената от примера не е ), не е осиновена, а ако беше просто  приютена щях да кажа, че е приютена, защото е бездомна, а нямаше да я записвам в тема за домашни помощници.  ooooh!

Браво smile3501

# 68
  • Мнения: 13 512
Нека вдигнат ръка тези, които имат сключен  трудов договор с домашната си помощница.

Аз, и и плащам осигуровки на 4 часа!

# 69
  • Варна
  • Мнения: 1 744
Монда, как са уредени нещата - всеки ден ли идва при теб? Доволна ли си от работата й?
Питам, защото си търся човек, който да работи добре и да е съвестен.

# 70
  • Мнения: 3 827
Вие като ходите на работа в яйца, брашно  и олио ли ви плащат?
Момичето е взето на РАБОТА , като домашна помощница в тази къща.
Имала е нужда от слугиня и се е обърнала към фондация, която й я е осигурила.
Така пише в постинга на авторката, тази тема е за домашните помощници.

Може ли да ми посочите някъде по света трудово взаимоотношение с работодател, при което заплащането става под друга форма , освен парична?
спри се , бе , жена !!!!
ти имаш домашна помощница , а момичето е слугиня ?? това как го класифицира ?
как да няма такива отношения по света ?
системата опер каква е ? тя не е за студенти ! , тя е точно същата система - момиче живее в семейство и гледа децата срещу  символични джобни , без трудов договор и заплащане ...

# 71
Аз нямам домашна помощница, казах 'жената която работи у нас", функциите й са по-сложни. Вземете да четете малко повече и по-малко да се ядосвате, когато има друго мнение. 
О'Пер системата не е трудово взаимоотношение и там бенефита за момичетата е друг.
Пътуват, научават нов език и най-вече са в легални взаимоотношеня с приемащата страна.
Имат легализирани права и задължения.
Каза ли се все пак коя е тази фондация или се държи в тайна? 

Последна редакция: пн, 14 апр 2008, 21:41 от hei astrid

# 72
  • Пловдив
  • Мнения: 23 956
На au-pair момичетата в Дания е задължително по да им се осигурят възможност да посещават курс по датски език. Има минимум от часове. Това е идеята да се завлечеш на другия край на Европа. Била съм в Дания, не знам за другите страни как е.

# 73
  • Мнения: 13 512
Монда, как са уредени нещата - всеки ден ли идва при теб? Доволна ли си от работата й?
Питам, защото си търся човек, който да работи добре и да е съвестен.

Да, всеки ден. По 3-4 часа макс, без събота и неделя. Предната ми жена работи у нас  5 години, но започна  да ходи и на други места и да отсъства по 1 ден в седмицата и аз я отстъпих. Сегашната ми е от година- много съм доволна и от нея/ аз по принцип не съм много придирчива, не ходя след тях да броя прашинките и да вдигам нещата да  видя дали отдолу има прах/. Важното е ,че имам пълно доверие, има кл'ч,естествено..знае абсолютно всичко кое къде е. Господ здраве да и дава..

# 74
  • Варна
  • Мнения: 1 744
Късметлийка Peace.
Аз засега не мога да попадна на такъв човек. Имах една жена - злато човек. Тя се задържа най-дълго - към 3 г.,  после отиде да гледа децата на дъщеря си в чужбина и оттогава не мога да намеря достойна замяна.

Общи условия

Активация на акаунт