кажете как

  • 2 041
  • 47
  •   1
Отговори
# 15
  • София
  • Мнения: 12 554
Здравейте мами,кажете ми как да спрем нощното хранене.Все още се буди нощем за ядене,а когато му давам само водичка ми се буди на минути и сънят ми е мисията невъзможна.Кажете какво да правя,мисля че е големичък за ядене нощем.Да продължаваме ли така или няма да се спи,докато се отучи.  МЕРСИ предварително  bouquet                                         ПП Една позната ми каза,че дъщеря и е вече на 3г. и все още се буди,не ми се иска и ние да сме така.

Не се спира! Хайде пробвай ти да заспиш, когато си гладна, а? А пък някой да те залъгва да почакаш няколко часа...
Синът ми яде през нощта до 9 месечен. И то понякога по 2 пъти. След това се отказа сам.

# 16
  • Мнения: X
Голямата ми пиеше нощем мляко до 2г.6м. Какви води, какви пет лева? Я пий на гладно вода да видиш дали няма д ати се прияде още повече. Когато детето е готово само си отказва, дете на сила нито можеш да накараш да яде, нито да спре, а не мисля, че е и редно.

# 17
  • Ботевград
  • Мнения: 2 289
И моето бебе само се отказа, когато му дойде времето.
Въпреки всичко, сега понякога все още се буди и яде по нощите Peace
Ставам, храня и пак заспиваме Peace

# 18
  • Мнения: 2 090
Наистина бебето само ще покаже кога е подходящият момент.Моето още втория месец започна(след храненето около 21h) да се събужда чак към 4 часа,и тогава го хранех.Постепенно започна все по-късно-в 4.30,после в 5,5.30 и накрая в 6.Така бяхме дълго време,но както то само си настрои режима,така го спазвах Hug.Като чета постовете на всички майчета,всички сме на едно мнение-няма начин да стане ние когато искаме,става когато бебето реши thumbsup

# 19
  • Мнения: 959
Емо до 2 г. и 8-9 месеца ядеше мляко посред нощ.

 И моят син, беше така. Изпиваше по 2 шишета кисело мляко. ooooh! И ако, решех да се направя на разсеяна ... ставаше лудница  Crazy
После сам, реши че, не иска вече. Peace

# 20
  • София
  • Мнения: 146
R_O_S_E_L_I , пробвай да му даваш да заспива с мляко. Изтегли по-рано вечерята и преди да заспи му давай мляко, така може пък и да изкара до сутринта. Да се получи нещо като десерт, можеш да слагаш и бисквитки вътре. Ако не, другите момичета са ти го казали - даваш и това е. Аз проблем не съм имала, защото моят спря да се буди за нощно ядене на 1 месец.

# 21
  • Мнения: 34
Мамче, аз ще ти кажа моята приятелка какво направи - тя е с близнаци. Остави ги сами да се сетят през нощта и се събудят за хапване. Тогава им даваше "гола водица".  Успех!!!

# 22
  • София
  • Мнения: 44 120
Спира го когато детето е готово за това. Дотогава правилното решение е да го храниш и да не се опитваш да го отказваш насила.
Синът ми ядеше до година и половина.

 Peace

# 23
  • Мнения: 523
Аз спрях нощното хранене така : на всеки три дена намалявах количеството мляко с по 10 мл , за да не е фрапиращо по - малко . Със сигурност ще стане!

# 24
  • София
  • Мнения: 6 011
Пробвай да изтеглиш супата напред и да вмъкнеш едно мляко преди лягане.
Ако и така не става - аз не бих правила нищо, ще го храня нощем и това е.

# 25
  • София
  • Мнения: 928
Пробвай да изтеглиш супата напред и да вмъкнеш едно мляко преди лягане.
Можеш да добавиш и бисквитка в млякото  Peace

# 26
  • Мнения: 114
Да споделя и аз моя опит:
Не се будеше от глад , а по навик и не искаше биби... Просто опитах с чая на Блевит Суено и скоро тя престана да се буди в 2ч.
/Със същото съдържание има и чай на Хип - лайка, маточина и липа/
Заспива с мляко.

# 27
  • Мнения: 4 784
Моят син също искаше нощем да яде и не съм го лишавала. Защо да го мъча детето. Какво лошо има в това?

# 28
  • Мнения: 20
Всяко дете е различно и според мен стандартна рецепта няма, Ивайло пи мляко до кум 2години и несхто и сам се отказа. Наблюдаваи си детето, то само ще си кайе какво иска и от какво има нужда. Просто след като се наяде ако можеш му дай малко вода да намалиш киселината , заради зъбките. Не че става на 100 % но поне реагираш по някакъв на4ин.

# 29
  • София
  • Мнения: 17 592
Хм, наистина ми се струва, че отдавна е излишно нощното хранене... Пробвай с по-обилна вечеря и разредено мляко през нощта.

Общи условия

Активация на акаунт