показания за индуциране на раждане

  • 7 413
  • 37
  •   1
Отговори
# 15
Djulichka -   да де, нй-вероятно имах предвид, че ще предприемат стъпки към раждането, а няма да чакат да тръгне само, а дали влагалищно или секцио....друг въпрос....


_yan - за днес не знам, но много лекари предпочитат да предизвикат раждане(в смисъл ако сте си ангажирали лекар), преди да дойдат почивните дни, за да не ги занимават пациенти събота-неделя....



Това си е гадно и няма нищо общо с медицината. Може и тава да е причина за повдението им. Аз се бях притеснил че виждат нещо лошо в изследванията и не искат да ни кажат ... но явно причините за поведението им не са били медицински.

# 16
  • София
  • Мнения: 44 122
Ами така на кумата ми например лекаря й казал - айде, че идват събота-неделя, да ти предизвикаме раждането петък, че уж да е по-спокойно....и тя се съгласи...никакви други показания нямаше...просто щото идвали почивните дни...ама си и го бил казал в прав тескт.....и това не е изолиран случай.....
Което не е гаранция, че това е била причината и при вас...но може....
Има лекари, които пък по пронцип още на деня на термина тръгват рутинно да предизвикват раждането, без да гледат има ли показания за това...


А всъщност тази дата все пак е ориантировачна и може да не е много и вярна.....ама.....

# 17
  • Мнения: 158
Djulichka -   да де, нй-вероятно имах предвид, че ще предприемат стъпки към раждането, а няма да чакат да тръгне само, а дали влагалищно или секцио....друг въпрос....


_yan - за днес не знам, но много лекари предпочитат да предизвикат раждане(в смисъл ако сте си ангажирали лекар), преди да дойдат почивните дни, за да не ги занимават пациенти събота-неделя....



Това си е гадно и няма нищо общо с медицината. Може и тава да е причина за повдението им. Аз се бях притеснил че виждат нещо лошо в изследванията и не искат да ни кажат ... но явно причините за поведението им не са били медицински.

И аз мисля, че ако няма индикация за проблем, едно раждане трябва да се остави да протече по естествен начин. Така е по-добре и за бебето, и за майката. За съжаление много лекари искат просто да са в пълен контрол и не им се чака и за това са склонни да го предизвикат по-рано, да го вместват в график и т.н.

Не знам какъв е вашия случай, но ако наистина няма проблеми, е най-добре да изчакате. Страхотно е, че ти като мъж стоиш твърдо до жена си за тези неща. Като цяло за една жена в такъв момент е много трудно да устои, ако лекарите я натискат за нещо.

САМО това, че е няколко дена след термин не е причина за предизвикване на раждане. Терминът не винаги отговаря на истинската дата, когато трябва да роди.

Аз лично родих девет дена след термин  - бебето изобщо не беше преносено, водите бяха абсолютно бистри. Раждането си почна само. (Беше в МД София, те ми казаха, че ще чакаме 7 дена и на 8мия влизам в болницата за наблюдение. )

а жена ти никакви ли признаци на родова дейност няма - разкритие, контракции?

# 18
та така, тази сутрин родихме дъщеричка, 3.8 кг, 51 см

имахме малки разногласия с доктора  #2gunfire защо не искаме системи и хапчета ... и докато се разберем бебка изскочи.

всичко мина като по ноти. без епизотомия и практически без разкъсвания ... имаше 2-3 вътрешни шева, но това направо не се брои в нашите болници Simple Smile

а да ... бебето нямаше никакви признаци за преносване ... не искам и да си мисля какво щеше да бъде ако бяхме послушали докторите и бяхме извадили бебка преди 3 седмици, както настояваха

# 19
  • Мнения: 9 973
честита щерка!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!да е жива и здрава и много да ви радва!!!!!!!!!!!!!!!!!!  bouquet  bouquet

# 20
  • София
  • Мнения: 44 122
Браво! Честито! Да ви е жива и здрава дъщеричката и много топлина и радост да ви носи Simple Smile
А на мама бързо възстановяване Simple Smile

# 21
  • Стара Загора
  • Мнения: 6 391
ЧЕСТИТО да ви е жива и здрава   bouquet

# 22
  • ....от ляво до десния завой...
  • Мнения: 273
Преносване , мътни води , калцирала плацента и общо взето всичко , което докторите сметнат , че би причинило страдание на плода .  Peace

мда, плюс губене на тоновете....явно за сегапроблем нямаш....
Ангелче , при загуба на тоновете , едва ли някой ще я чака да роди влагалищно. Според мен ще я резнат , като стой , та гледай .

Аз бях така при първата бременност! Sad Това ми се случи....
Важното е, че за _yan и семейство всичко се е развило нормално! Peace
Честито бебенце и много да ви радва! Hug
 
  bouquet
~~

# 23
  • Мнения: 1 877
Честито и от мен!Много отговорен и заинтересован татко си! Браво!
Да е жива и здрава малката ви принцеса!

# 24
  • Мнения: 686
Да са ти живи и здрави и жена ти и малката дъщеричка! Много да ги обичаш и много радост да ти носят!

# 25
  • кв.Изток
  • Мнения: 1 219
Честита дъщеричка!  bouquetБързо възстановяване на майчето. Peace

# 26
  • Мнения: 6 274
                                                                Честито !!!! Да ви е жива и здрава и много да ви радва !!!                                                                                                           bouquet  bouquet  bouquet

# 27
  • Мнения: 1 488
честито!!!!
Добре сте направили 4е сте изчакали!
Да ви е жива и здрава и много да ви радва!

 newsm51 1stroller

# 28
  • Мнения: 172
Честито и от мен  bouquet Да ви е жива и здрава щерката,а на мама бързо възстановяване!

# 29
  • Мнения: 610
Честито бебче  bouquet Да сте живи и здрави и много послушни.

Общи условия

Активация на акаунт