Ползвате ли залъгалка и пият ли бебчетата ви от шише?

  • 2 624
  • 64
  •   1
Отговори
# 15
  • София
  • Мнения: 928
Радвай се, че не иска залъгалката, после ще се чудиш как да я отказваш Thinking

# 16
  • Мнения: 1 197
Вие ползвате ли залъгалка?

 Хубава работа!Как ме виждаш на 32г.,180см. да се разхождам по улиците лапнала залъгалка Rolling Eyes



 

 
LaughingДъщеря ми ползва и двете,но залъгалката,напоследък не я долюбва много

# 17
  • Мнения: 4 401
и моето дзверче беше така докато не почна да завира всичко в устата  и тогава пробвахме много залъгалки и се оказа че има една с формата на зърно....леко сплескана от единия край мисля ,че е на НУК .
От шише така и не засука направо от чаша на 8-9 м.преди това с лъжичка.
На последък проявява интерес към шишето с мек накрайник на АВЕНТ но предимно да го дъвче или да си чеше венците.
Не се отби още се кърмим ,макар според мен да е голяма.

# 18
  • Мнения: 5 401
Вие ползвате ли залъгалка?
Хубава работа!Как ме виждаш на 32г.,180см. да се разхождам по улиците лапнала залъгалка Rolling Eyes

Хе хехех... За младите майчета е трудно да не се идентифицират с рожбичките си, а вече за по-опитните ми е направо смешно като чуя да говорят за себе си и детето в множествено число..

Не, Каби не е ползвал биберон и беше активно кърмен до 7 м. - без вода, без чайчета!  Peace Защо се притесняваш, че бебчето не иска шише? Когато излизате на разходка, кърми навън. Можеш да се загърнеш с някакъв плат или да поставиш бебето в слинг, така че да кърмиш, без да се безпокоиш!

Ето виж как:
http://www.bg-mamma.com/site/content/view/700/
http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=24525.0
http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=20536
http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=23953.0

# 19
  • Мнения: 85
Моето бебе ползва залъгалка и пие от шише но малко. Бибката я ползва за приспиване а вода пие по има няма 20мл на денонощие  Laughing Като излизаме го кърмя. И през ум не ми е минавало да го храня със шише.

# 20
  • Пловдив
  • Мнения: 1 263
Благодаря на всички! bouquet Вероятно ще се учим да пием вода с лъжичка, като въведем нататък и твърди храни Hug
Вие ползвате ли залъгалка?
Хубава работа!Как ме виждаш на 32г.,180см. да се разхождам по улиците лапнала залъгалка Rolling Eyes
Хе хехех... За младите майчета е трудно да не се идентифицират с рожбичките си, а вече за по-опитните ми е направо смешно като чуя да говорят за себе си и детето в множествено число..
Laughing Laughing Laughing
А в кръга на шегата - то залъгалки има за всяка възраст, ама сигурно ги обсъждат в друг форум Wink

# 21
  • Стара Загора
  • Мнения: 6 391
Моята дъщеря за моя радост въобще не пожела залъгалка  Peace Пропи вода на 1 година

# 22
  • София
  • Мнения: 17 592
Хм, не знам, не съм кърмила. Но бебчо си пие - от самото начало от всякакви шишета, с всякаквъ биби, и си харесва бибичките - също всевъзможни видове.

# 23
  • в Надежда-та
  • Мнения: 4 983
Е то детето ти е едва на 9 дена.
И сина ми не искаше залъгалка в началото.
Иначе сега си я използва и от шише пие Peace

# 24
  • Мнения: 576
Залъгалката я махнахме на 1,4г. все още пием от шише с биберон

# 25
  • Мнения: 378
В началото не давах нито залъгалка, нито вода от шише - само кърмех. Малкият започна да пие вода към годинка, баткото - към 6 - 7 месеца, след като захраних.  Simple Smile
От залъгалката се суче по различен начин и в началото кърменото бебе може да се обърка - давах след 5 - 6 месеца, понякога.  Simple Smile
 

# 26
  • Мнения: 1 666
И заслужава ли си да настоявам да се научи да пие от шише и да ползва залъгалката?

За залъгалката не настоявай, нищо не губи като не я смуче непрекъснато. Тъкмо после ще имаш един вреден навик по-малко за отучване. Моят син1 без да е бил кърмено бебе1 така и не пожела биберон, който не пуска нищо!

За шишетата - да не би биберона да не й харесва? Защото при нас го имаше този проблем - Авент му идваха твърди, Нук не ги хареса като форма, та се спряхме на Чико накрая. На въпроса дали си заслужава да я учиш да пие и от шише, нека кърмачките с по-голям опит от моя (20-дневен) се произнесат, но скромното ми мнение е, че си заслужава, защото иначе няма да може да мръднеш никъде без бебето.

П.П. Тази Никол на 9 дни ми звучи познато... newsm78

# 27
  • Мнения: 1 104
Ние сме ползвали и ползваме и двете. Със залъгалката проблеми не сме имали, но и без нея можеш да минеш. Както са казали и други мами, сега се чудя как да я махна. Като прях да кърмя и трябваше да минем на шише, голям зор беше, но след няколко дни беба се научи да се храни от шише.Вие сте едва на 9 дни, не се притеснявай ще се научите да пиете от шише.

# 28
  • Мнения: 1 440
И при двете ми дъщери едно и също-нито биберони,нито шишета признават,кърмени са.
А от коликите спасение няма,период който преминава все пак.

# 29
  • Мнения: 431
Аз в момента имам големи проблеми с храненето на детето,защото свикна само на гърда и сега кърмата ми намалява,а той не иска никакви биберони  Shocked!Пищи,блъска с ръце,гладен е ,но не яде от биберон !Пробвах всякакви форми,всякакви марки,но няма резултат.Вече втора седмица се борим  Sad .Направо съм в ужас !
Затова,аз лично съжалявам,че го отучих от шишето(този навик му беше създаден в родилното);

Общи условия

Активация на акаунт