Искам второ!!!!!!!!

  • 4 039
  • 70
  •   1
Отговори
# 30
  • Мнения: 2 556
За съжаление не за всички случаи има рецепта.

Мой колега навремето разправяше наляво и надясно колко е доволен, че жена му се "изхитрила" да забременее тайно с второто и колко им било добре сега. Той самият твърдо не искал второ, приел го на свършен факт. Обаче не всеки реагира така. Гаранция няма. Според мен който твърдо не иска второ, много трудно се навива.

# 31
  • София
  • Мнения: 276
Както са казали момичетата- с много такт и разговори. С манипулиране, не мисля че е добра идея. Изложи си твоите доводи, че сага ви е последната възможност( от към възраст), че за детето ще е по-добре да не расте само, и когато вас вече ви няма, ще има поне морална упора (и не само това)....
   Дете не се гледа лесно нито на 20, нито на 30, нито на 40 години. Знаете че ви предстоят бесънни нощи и др. съпътстващи моменти, но всичките трудности си струват и се забравят след време.

  Тъка, че, просто  му обясни че при всички положения първите години ще ви е трудно( особенно ако нямате помощ от никой), но пък детето е безценно!

успех ти пожелавам!

# 32
  • Мнения: 5 370

Добре,а ако случайно стане второ,това пак ли ще навреди на брака ти?
А той едно дете ли е?
Обикновено жените се дърпата от второ дете,мъжете по-рядко.
Аз например съм от тези дърпащите се,макар винаги да съм искала две деца.Обаче обстоятелствата така наложиха...
В един момент осъзнах,че децата ми ще са с много голяма разлика и няма за кога повече да отлагам.
[/quote]
1. Не, той не е едно дете. Даже са с различни бащи и много се обичат и си помагат.
2. Няма как да стане второ, освен ако.....не се предприемат "едни особени мерки", да не уточнявам какви. И веднага ще се досети.

# 33
  • София
  • Мнения: 11 715
1. Не, той не е едно дете. Даже са с различни бащи и много се обичат и си помагат.
2. Няма как да стане второ, освен ако.....не се предприемат "едни особени мерки", да не уточнявам какви. И веднага ще се досети.

Това че има брат означава,че не знае,че не е хубаво да си сам,не го е изпитал.
Остава единствено с много търпение и такт да започнеш да го навиваш.
Детенцето не иска ли да си има братче или сестриче, да включиш и него в навиването?
А възрастта ти не бих казала,че е пречка за второ дете.Правят се малко повече изследвания,но вероятно ще ги изтърпиш.

# 34
  • Мнения: 5 370
Хе хе-Мечтателка, след като съм била "разполовена" вече веднъж при секцио, едва ли ще се шашна от изследванията. Дала съм си сама на себе си някакъв вътрешен срок до 38-та ми годишнина. Ако дотогава не реши-вече и аз ще съм аут.
П.С. Лошото е, че започнах да се развивам професионално в една област, която, се оказва, много ми допада. Но всяко забавяне или по-сериозно спиране за дълъг период  би довел до....хм, изоставане.
Абе да сме живи.

# 35
  • Мнения: 904
Аз съм от другата страна на барикадата Laughing,не искам засега второ дете,за разлика от мъжа ми,който напоследък е доста настоятелен.Аз имам сестра и съм наясно колко е добре да имаш близък човек/особено в по-късни времена/,а той е сам.Но от друга страна живеем в гарсониера и... Mr. Green

# 36
  • Мнения: 2 556
Е, greta, нали не мислите цял живот да сте в гарсониерата, спокойно  Simple Smile

# 37
  • София
  • Мнения: 12 554
Аз също съм от страната на барикадата на gretacvetina   Mr. Green Мъжът ми по принцип иска второ дете, аз обаче не.  Naughty
И ние живеем в гарсониера, нямаме помощ отникъде, а аз нямам и нерви. Мъжът ми са три деца и смятам, че това е било най-голямата грешка в живота на родителите му. Защото не са имали нито парите, нито способностите да ги изучат и дадат добър старт в живота. Всичко, което е постигнал съпругът ми го е направил сам и то с къртовски усилия. Е, не смятам, че е нормално на 42 квадрата да живеят четирима души.

# 38
  • Мнения: 2 556
Е, и ние в момента живеем натясно (аз вече съм с две), но скоро ще се преместим. Много ми е странно защо мислите, че винаги ще сте в този апартамент, на това положение и т.н. Нали нещата постоянно се променят?

# 39
  • София
  • Мнения: 71
Е, и ние в момента живеем натясно (аз вече съм с две), но скоро ще се преместим. Много ми е странно защо мислите, че винаги ще сте в този апартамент, на това положение и т.н. Нали нещата постоянно се променят?
Колкото и да сте натясно, пак сте много по-добре от нас, с двата големи апартамента, където е тихо и самотно като в музей! Предпочитам твоето положение, честно ти казвам!!!

# 40
  • Мнения: 2 556
Grizanka, желая ти от сърце мъжът ти да се навие (ако той е, който още обмисля). Успех!!!

# 41
  • София
  • Мнения: 71
Grizanka, желая ти от сърце мъжът ти да се навие (ако той е, който още обмисля). Успех!!!
Благодаря ти мила! Да, той не ще по някакви си негови, несериозни за мен причини. И според мен въобще и не обмисля, просто отказва. Ще почакам още малко, пък.... Колкото и да е добър и свестен, не мисля, че може да ми компенсира липсата на детенце.

# 42
  • Мнения: 46 526
И аз искам, но мъжът ми не ще да го износи, ако се навие съм готова и на 3 бр. Sunglasses

# 43
  • София
  • Мнения: 1 272
Аз срещнах малко трудности, но успях да убедя моя мъж като му казах че аз ще поема отговорността изцяло да се грижа за децата и на шега го заплаших че вече съм намерила баща на второто си дете(беше чиста лъжа Laughing), но пък си мисля че той също искаше ....незнам. Май всеки е различен и трябва да намерим точния път към сърцето му.

# 44
  • София
  • Мнения: 11 715
Фльонга Заблейкова какви са тези срокове?Започвай да навиваш мъжа си 38,39,40,когато тогава.
А за работата не се притеснявай.След като имаш желание,баби ли,детегледачки ли ще намериш вариант и за двете неща.Ти само го навий твоя мъж.Сигурна съм,че ще успееш.Започвай още тази вечер.
Никол аз пък исках някой друг да роди вместо мен.Ама да ти кажа не се намери друг,та пак аз си бях на фронта.Но не съжалявам,макар да имах не лека от към емоции бременност.
Гризанка от сърце ти желая скоро да видиш две чертички на тестчето.
Момичета само да кажа,че ако чакате подходящия момент в един момент имате чувството,че никога няма да дойде.А времето минава.
Аз така отлагах,но имаше и обективни причини затова.Когато вече всичко си беше дошло на мястото,детето ми беше пораснало,не създаваше проблеми,не бяхме зависими от баби и т.н. с две думи бяхме "Здравей живот" изведнъж осъзнах с колко голяма разлика ще са децата ми.Може би това ме накара да се "осъзная" и не съжалявам.
Но аз винаги съм искала две деца,колкото и в определени моменти да съм се дърпала.
Успех на всички Ви!  bouquet

Общи условия

Активация на акаунт