Молитва на 40 ден

  • 7 169
  • 94
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 1 031
Да, на 40-тия ден от раждането отидохме в църквата и свещеника прочете т.нар. чиста молитва. Това е първото влизане в църквата на бебето и на майката след раждането.

И ние така Peace
Бяхме в същата църква, в която се венчахме със съпруга ми и по-късно там кръстихме и синчето Simple Smile

# 16
  • Мнения: 200
Не,не сме.

# 17
  • Бургас
  • Мнения: 10 348
Не.Падаше се на 22 декември, беше доста студено и аз казах че в това време детето няма да си покаже носа на въж  Naughty , бях едно паникьосано.Но иначе гости поканихе, само жени  Grinning

# 18
  • Мнения: 413
Да, но както вече са казали молитвата е главно за майката.

# 19
  • в Надежда-та
  • Мнения: 4 983
Да.

# 20
  • Мнения: 472
Ритуала с погачата го пропуснахме, но на т.нар. чиста молитва на 40-тия ден ходихме.

# 21
# 22
  • Мнения: 65
Да. Ходихме на църква и носихме погача, вино и олио. Ритуалът е свързан с това, че и Дева Мария, на 40-я ден завела малкия Христос в църквата. В този смисъл, не съм съвсем убедена, че молитвата е за майката. Още повече, че в самата молитва се говори за детето, макар да не се споменава името му, тъй като още не е кръстено по църковните канони.

# 23
  • София
  • Мнения: 7 038
Да, ходихме в църквата, в която после го кръстиха, а погачата я направихме два дни преди това.

# 24
  • Толбухин
  • Мнения: 2 505
не

# 25
  • Мнения: 610
Да,ходихме за чиста молитва на 40тия ден Peace

# 26
  • Мнения: 1 666
Не. Този обичай не е много популярен в нашия край, аз лично го научих от форума. Освен това 40-ия де на сина ми се падаше насред -20-градусов студ и беше немислимо да го водя където и да е.

# 27
  • Пловдив
  • Мнения: 558
Да Peace

# 28
  • Мнения: 3 929
Да, четоха му.

# 29

Общи условия

Активация на акаунт