Топло лято наближава,АВГУСТовско бебе здраво шава

  • 14 940
  • 283
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 2
здравейте, от няколко дена се каня да пиша и все нещо става.
еми аз съм пак в някакъв шаш #Crazy оказах се без доктор..нали ви писах как ме изгониха от Шейново и аз сама си отидох в майчин дом да дам кръв за БХС и дадох и си взех резултата и всичко беше наред и си казах, няма да се обаждам на докторката ми веднага -тази, която уж ме следи-Богословова в Шейново, а ще изчакам 10 дена да мине и ФМ и тогава със всички резултати отивам. сега като се замисля при Богословова на преглед не съм била от 10 ти февр някъде..както и да е. и така, решавам аз след като вс е наред с БХС да изчакам, отивам при Марков и той ми казва, че нещо не вижда добре шийката, пита откога не си била на лекар и аз викам еми не знам, примерно била съм на ЖК 7 дни преди Марков, но при Богословова отдавна..и ми казва обади й се да те прегледа защото не виждам шийката добре, може да бъркам, но сега е вреето да се види ако има скъсяване. някой следи ли ми мисълта...мн объркано ooooh!
та на другия ден веднага аз й се обаждам, това беше миналия петък сутринта и тя ми казва следното/ сигурна съм че изобщо не се сети коя съм, нищо че уж ме следи.. #2gunfire/ та тя ми казва: излизам в отпуска, 2 седмици ме няма..и мълчи..и аз мълча...не знам какво да кажа..и аз я питам е добре какво да правя, д-р марков каза, че може да има скъсяване и че е опасно..тя ми вика еми отиди в патологична бременност, там да те прегледа д-р Василев, той е всяка сутрин и той ако прецени-забележете ТОЙ, не тя, да ти направи серклаж !!??!!! ей така го реши ..по телефона...дори неми предложи да ме прегледа набързо извънредно преди да отиде в отпуска.. #2gunfire #Cussing out #2gunfire #Cussing out направо откачих !!!
обаче аз нямам избор, веднага в колата и газ в Шейново и отивам при този василев и му обеснявам всичко от до...той тръгна да ме слага на видеозона, обаче от съседния кабинет почнаха платените прегледи /ползват 1 видеозон между 2 стаи/ и му казват че трябва да освободи и той ми вика, добре слизай, иди в др стая на ръка ще те прегледам..а др Марков изрично каза да ме премерят с вагинален ехограф, на ръка можело и да се излъже човек за точните см...и лягам аз, той ме проверява с ръка, и казва: дааа малко е скъсена...може би ще трябва серклаж, д-р Богословова да каже ooooh! ooooh! и аз викам ама тя е в отпуска, каза вие да прецените, и той гледа умно, едно такова несигурно и ми казва, еми елате утре да ви вземат секрет!!! пак отново да ме човъркат #2gunfire и ако ви е чист секрета може да се прави серклаж и аз тогава писнах, викам ама как така веднага ще ме шиете, нали се дават хапчета, почивка ала бала...знам, че има и други начини, нямам никакво разкритие, канала ми е абсолютно затворен...е обяснете ми какво беше това, ако не бях прочела тук във форума какво е серклаж като едното нищо щяха да си ме зашият без причина....или поне без основателна... #Cussing out #Cussing out и аз вече изпаднах в някакъв ужас, звъннах на един познат лекар, той ме прати при една жена по спешност в събота сутринта да ми прегледа шийката с ултразвук, той ме успокоява по телефона..аз в истерия и бясна, как може! тия в ШЕЙНОВО НА САПУН !!!!!! ебати прехвалените и важни доктори...
та, отивам при тази жена, вярно не я познавам, не мога да съм 100 % освен по препоръките на този човек, тя изродила неговите деца и т.н. и тя ме прегледа жената, каза, че няма такова нещо, че секлаж се прави в краен случай, че имам малко контракции и да си почивам да пия магнезий и така, ако нещо не съм добре да й се обадя. отвсякъде ме гледа, през корема, през влагалището и с ръка, 100 часа ме оглежда и се чуди защо ме шашкат в Шейново..
камък ми падна от сърцето, обаче сега съм без доктор Sick повече на тоя серд Богословова няма да се обадя, досега си казвах такава е жената, по-темерут ама е добра ..а сега тя ме остваи ей така на произвола на някакви колеги те да преценяли...е направо нямам думи!
та сега  се оказвам в пети месец май по средата, без да знам какво да правя - чета правите си някакви изследвания на кръвта, трябвало да чуят в пети месец тоновете на бебето а аз къде да отида какво да правя не знам...обадих се на едн адокторка от Щерев, където май накрая ще се ориентирам и си записах час чак за края на април, сега се чудя не изпускам ли нещо??
 Praynig Praynig Praynig
МОЛЯ, ако някой ми е изтърпял дългата тирада да ми каже - изпускам ли нещо? има ли някакво изследване, което трябва сега да се направи и е важно да търся как да стане...фатално ли е да дам кръв чак в 24-25 седмица когато ми е насрочена следващата ЖК??? а тоновете на бебето? кога трябва да се чуят?  newsm45 помощ! отчаяна съм, извинявам се ако има здравни работници, ама направо ги ненавиждам докторите в момента......направо ми иде да се разрева ей тук на бюрото за резил на офиса.. smile3518
благодаря на всеки отзовал се .

stell-a, помня, че ти беше в Щерев, чувала ли си някакви отзиви за д-р Тимева? доволна ли си от тази клиника? благодаря ти, дано се оправяш по-бързо  bouquet

# 16
  • Мнения: 1 266
Бубка, ида с линейката  Heart Eyes
Спокойно, пиле, нищо няма да изтървеш - трябва да дадеш кръв за пълна кръвна с утайка и обикновена урина във втори триместър. Ако не ти се чака чак до края на април да ти го назначи лекар, отиди в Цибалаб и си го назначи сама - после ще ги обсъдиш с мен на лични, ако нещо те притеснява. Дотогава - вземи от личния седем дни болничен и лежанката на дивана. Не защото се налага, ами за да се разтовариш психически и да си починеш. Микробиологията ще ти я направят после, тя не е спешна.

Тонове се слушат веднъж в шести, по два пъти в седми и в осми и всяка седмица в девети месец - има време още - ДИШАЙ. Освен това винаги можеш да отидеш в Токуда, например ако ти зачестят контракциите, да си платиш 15 лв. и да ти направят запис на тоновете.

Айде гуш  Hug и няма да плачем, нали  Heart Eyes

# 17
  • Мнения: 2
 newsm45 аааааааа направо ме разплака с бързия си отговор,  Hug  bouquet благодаря.
бях длъжна да питам а и така ме ядосаха тия..ама мани..щом нищо не е еспешно ще си чакам да ми назначат всичко по реда след месец..надявам се всичко е наред, поне бебо си мисля, че е чук, аз може да се разпадам, ама тоя сигурна съм е супер як и си е ок  Sunglasses
коте, за съжаление нямам право на отпуска, работя в гадна капиталистическа фирма на граждански договор..ще си ходя на бач, ама за сметка на това, от май се отдавам на пълен мързел! никакво работене...хехехе ще си дебелея на дивана в пълен мир със себе си..само да се установя докторски и всико ми е 6!
мерси пак и гуш  bouquet

# 18
# 19
  • Мнения: 955
Здравейте момичета! Честит празник на патерици на всички рожденици, да са живи, здрави и много обичани  bouquet
malkabubi  съжалявам за неприятностите. Аз за съжаление не мога да ти дам никакъв съвет, защото не съм наясно с проблема, но ти давам пълната си подкрепа Hug.
Някой писа,че имал проблеми с "ходенето". Аз също бях така преди 2-3 седмици и страшно ме болеше корема. Бях се притеснила, да не е от бременността, но после се убедих, че е от червата. Ако щете се смейте, но на мен ми помогна един бабин лек - чаша доматен сок с 1-2 суп.л. олио или зехтин. Резултат - до края на деня. Надявам се и на вас да помогне.
Нашият господинчо вече е доста активен. Освен през деня вече се научи да ме буди и вечер. Ако беше някой друг щях да го убия, ама като ме събуди моето бебе и ми става едно хубавоооо Laughing
Баща му много се ядосва, че като си сложи ръката на корема ми и то спира да рита, странна работа newsm78. Сега вечер му чете приказки и ми е толкова смешен, не съм го виждала в такава светлина Laughing
Хейде лека вечер на всички и хубави сънища!

# 20
  • Мнения: 31
еllleмислех че само нащо не иска да ритне баща си а тои милия чака ли чака щом и махне ръката си ритка детето.Много се ядосва

# 21
  • Мнения: 82

stell-a, помня, че ти беше в Щерев, чувала ли си някакви отзиви за д-р Тимева? доволна ли си от тази клиника? благодаря ти, дано се оправяш по-бързо  bouquet


[/quo

миличка нямам думи да изразя възмущението си от това,което си преживяла !!!!!!!!!!
аз съм страшно доволна от клиниката и от моята докторка -д-р Андреева и горещо ти я препоръчвам,но за Тимева също съм чувала хубави неща,скоро една приятелка роди при нея и е доволна.Изуми ме това,че с преглед с ръка ти предлагат серклаж,това е недопустимо-в кой век живеем!!!!Дължината на шийката на матката се измерва задължително с вагинален видеозон,на мен в момента редовно ми я следят заради контракциите и при мен е възможно да се стигне до серклаж ако нещата се влошат,но искрено се надявам да се разминем(и аз и ти),въпреки че там(докато лежах в клиниката) се убедих,че в серклажа няма нищо страшно и много бременности се доносват благодарение на него-но пак повтарям-дано всичко си протече нормално и накрая да гушкаме здрави сладки бебчета,прегръщам те  Hug

забравих да добавя-Ася ти ставаш все по-добра в правененто на нови теми-справила си се блестящо,това е най-красивата тема,която съм виждала   bouquet

# 22
  • SZ
  • Мнения: 10
Добро утро на всички!
Желая ви много хубав ден и само полужителни емоциии днес!  love001  love001  love001
И: pregnant,ама внимателно!

# 23
  • Мнения: 202
Добро утро! Разписвам се в страхотната нова тема и бързам да ходя на ФМ-моля стискайте ми палци всичко да е ок, че и мен ме разтресе нещо, уж бях много спокойна... ConfusedЩе пиша следобяд за отчет Heart Eyes

# 24
  • Мнения: 64
Добро ви петъчно утро момичета!  Wink
Дано и при вас времето клони към подобрение както е тук на морето, а от там и настроението ни !
 
malkabubi , приеми моята подкрепа също, защото меко казано притиснението ти е било огромно. Вярвам, че добър лекар в София ще откриеш, а и както е казала Марта, няма да изпуснеш нищо важно до тогава. Моите втори кръвни изследвания и урина ще ми вземат чак към 25-26 седмица, и тонове тогава вероятно ще ми чуят за първи път /изключвам тези които чуха на ФМ/, защото който е минал от там знае, че измерват ритъма. Опитай да се успокоиш и стискам палци за безпроблемно бременеене от тук насетне-нека това да ти е притеснението до края.  Hug

PS Стели, добре дошла отново. Не изчезвай повече, поне не и по такъв повод  Hug

Бланш,  стискаме палци.

Слънчев ден на всички !    bouquet

Последна редакция: пт, 04 апр 2008, 09:35 от Feb

# 25
  • Мнения: 26
Добро петъчно утро мачета Simple Smile

Първо искам да благодаря за комплиментите за темата  Embarassed

Стелче мила радвам се че си добре и стискам палци повече проблеми да нямаш. А Август ще направим една бебешорска среща всички августовски мами  Heart Eyes
Бубе тия доктори са за разстрел. Вярвам че всичко ще е наред и ще си намериш най-добрия доктор  Heart Eyes Ако мога да помагам нещо свиркай Wink
Бланш стискам палци и знам, че всичко ще е наред. Чакаме отчет и снимков материал после  Heart Eyes

Хайде лек Ви ден и по-спокойно. Мислете за  smile3504 и не ги натоварвайте с притеснения. Целувки на всички  love001

# 26
  • Мнения: 18
Здравейте на всички и от мен !
Новата тема и страхотна , поздравления за Ася:)
На всички които днес са на преглед или на ФМ пожелавам успех и се надявам всичко да е наред.
Пожелавам Ви слънчев и усмихнат ден!
Следобед ще ви чета на кои какво са му казали за бебоците  Laughing

# 27
  • Мнения: 2
мерси на всички мили дами-мами Hug
днес се събудих пък болна newsm78 едно такова ми е странно...корема много ме боли имам разстройство и ми се вие свят. сигурно съм настинала вчера..ама не, никви доктори  Laughing сега ; чудя се какво можеше да се пие  newsm78- май само парацетамол, нали?
ще поровя в нета да проверя, и после ще пазя леглото/дивана/тоалетнмата хаха Mr. Green цял ден, добре, че не съм на работа:)
успех на бланш за ФМ, много е яко, не се притеснявай:)
хубав ден

# 28
  • Мнения: 1 410
Кога успяхте да напишете толкова много ,не мога да ви изчета.
Новата темичка е страхотна.Браво на ASIJA
Най-малкото ми е болничко Weary.Сополиви се и кашля.Добре ,че си взехме инхалатор и започнахме инхалациите.То и каката подсмърча,ама МАлечка от хремата започва веднага да кашля.Тъкмо бях прибрала сиропите - хайде днес пак ги извадих.Надявам се с инахалациите да мине бързичко.След седмица става на годинка и трябва да е във форма.Уф,момичета знам ,че не вие до моите проблеми,нали все пак е форум е за бъдещи мами,ама ми се искаше да се оплача .
А иначе - кървенето и болезнените венци и аз го имам.То май си е класика за бременността.Този път имам и ужасен сърбеж по краката.Знам,че през бременността се случва.Сега се мажа с бебешко олио.Общо взето имам си почти всички бременни оплаквания.
За Боголовова знаех ,че е добър лекар.Но май ще си променя мнението и за нея.И изобщо до кога в държавните ще е такова отношението?И като си помисля,че ще раждам този път в държавна и само се притеснявам какво ще е отношението(е то си има хора и ХОРА).И аз съм работила в държавна боница ,ама винаги съм се държала добре с хората.
Лек ден на всички!Отивам да направя на Малечка обяд.Дано да хапне.

# 29
  • Мнения: 202
Здравейте пак! Значи: мина ФМ, всичко е ок, слава богу и Асе-моля те за розов щъркел, категорично ще съм женска мама Party; а иначе от Мазнейкова съм възмутена, ама не ми се коментира в детайли сега: няма отношение, голяма примадона; аз и не исках при нея да ходя на ФМ, но моята докторка настоявше, че била добър диагностик Twisted Evil; както и да е-изтърпях я и най-важното-всичко с беба е добре, а и каката е на седмото небе, че ще си има сестричка Grinning

Общи условия

Активация на акаунт