Помогнете да се защитя!

  • 1 796
  • 33
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 372
Леле,колко загрижени татковци имате.Нашия дори не знае какво има в бурканчетата с храна и не ме е питал дали пие вода newsm78.Ама аз съм му казала,че по тези въпроси няма мнение и това е.Аз не го уча как се ремонтира колата и не искам да ми се меси по отношение на храненето на децата.

# 16
  • Мнения: 249
Ако искаш ще ви срещна с нашата педиатърка. Тя е по - отворена за тези неща.
Пиши. Няма проблем да ви срещна с нашата педиатърка.

Да, благодаря! Ще се възползвам от предложението. Само че как ще стане? Да ти пиша на ЛС ?

Освен това най - добрият показател за функциониране на бъбреците са пълните памперси. Вземи теглилка и мери всички напишкани памперси. Извади тежестта на един чист памперс и ще получиш общото количество течност което преминава през бъбреците

...И това съм го правила...веднъж премерих, че за около 5 часа беше изпишкала 130 гр...(предполагам, че е достатъчно)

Уф, много гадно, че мъжът ти не те слуша за тези неща ConfusedТой нали ползва интернет, пълно е със статии по въпроса....
Не, че не ме слуша...напротив не мога да се оплача кой знае какво то съпруга си, но просто изпаднахме в конфликт по този въпрос...

Той нали ползва интернет, пълно е със статии по въпроса....
...да, ползва и дори повече от мен...Бих казала, че е повече от компютърен специалист, въпреки, че професията му е друга...комютрите са му като мания-хоби...
...Но проблема е, че вече имаме едно дете, което е отгледано по малко друг начин и това го кара да се замисли...

Сина ми не пие вода по препоръка на педиатърката му.
...Лошото е , че нашата педиатърка не се задълбочава много в обяснения (а и явно няма много време да следи новостите свързани с бебетата, защото вече е и Джи-пи и има много пациенти),...въпреки, че последния път когато бях при нея по друг повод и й казах, че бебчо продължава да е изцяло на кърма - тя ме подкрепи и каза, че това е най-доброто - но на консултация общо-взето минаваме за 1 минута и щом наддава добре не се интересува как се храним... #Crazy


# 17
  • Мнения: 249
Това не са експерименти, а препоръки след задълбочени проучвания на Световната Здравна Организация, УНИЦЕФ, Американската Асоциация на Педиатрите, Британското Здравно Министерство (съвсем наскоро то проведе седмица на кърменето и изнесоха отново информация за кърменето) и на още много други професионални медицински организации от световен мащаб.

Дори и Африканските бебета не си увреждат бъбреците (макар че никой не им изварява водичка, тя по принцип не достига на много места, а и е доста по-топло там - но кърменето задоволява нуждите им).

Водата не само че не е нужна, а по-скоро може да се окаже вредна при кърменето на поискване, защото измества от стомахчето количеството хранителна и много полезна кърма, което то иначе би поело.
...И аз това се опитвах да му обясня!... Той просто иска да се срещна лично с педиатър и да чуя това от устата му, а не препредавано от някой друг...
Няма какво да се защитаваш, ти си майката и ти решаваш!
...Никол, не си съвсем права! no Това дете не е само мое, а и негово...не смятам, че той няма право да се меси в начина на отглеждане и възпитание на децата ни ... напротив и той трябва да участва с каквото може...Смятам, че е редно да сме на едно мнение за всичко , свързано с децата  и не е нужно да крия или да правя нещо напук на него....

# 18
  • Мнения: 713
Е, притеснява се човекът. Съвсем нормално е думата на лекар да тежи повече за един баща. ina_5kova, кажи на мъжът ти, че в UK съветът на мед. лица е да не се дава вода защото млякото съдържа достатъчно. Защо не вярва татето на писаното по въпроса в Интернет? В специализираните сайтове информацията е от консултанти с медицинско образование. Мойта дъщеря вода не беше близвала до 6-тия месец и после само си играеше на пиене до годинката. Поздрави и успех в борбата.

# 19
  • Мнения: 46 518
.........Никол, не си съвсем права! no Това дете не е само мое, а и негово...не смятам, че той няма право да се меси в начина на отглеждане и възпитание на децата ни ... напротив и той трябва да участва с каквото може...Смятам, че е редно да сме на едно мнение за всичко , свързано с децата  и не е нужно да крия или да правя нещо напук на него....

Не говоря за съпруга ти, на него можеш да му покажеш и форума и статии в Интернет, да отидете заедно при педиатър, който се интересува от световната практика и т.н.
Отговорих на това:

............Онзи  ден споделих това с няколоко майки, чийто деца са на възрастта на голямата ми дъщеря и се развихриха едни страсти и нападки, че "Аз уж съм интелигентна жена , пък ще повредя бъбреците на бебето, трябва де се дава вода, за функционират правилно  и т.н." blahblah blahblah blahblah........

# 20
  • Мнения: 3 161
Силно ти препоръчвам също Книга за кърменето. Може да го убеди, а за теб със сигурност ще е много полезна. Има и статии във вестници и списания по темата напоследък в подкрепа на изключителното. Интересуват ли те, т.е. биха ли му повлияли на мнението?

# 21
  • Мнения: 228
Aз съм давала вода на детето от самото му раждане,но при нас никого не ми е отказвала водата.В момента сме на близо 1 година и изпива минимум 300mlвода дневно и толкова нощно време,но си мисля ,че ако детето неиска не виждам ,защо трябва да му се дава, то най-добре си знае.А  при нас имаме проблем с ходенето по голяма нужда и ни препоръчаха да пие много вода и сокове. newsm78 newsm78 newsm78 newsm78

# 22
  • Overijse, Belgie
  • Мнения: 1 131
Марти е на 9,5 месеца и още не пие вода, нито сокове! Течността е само кърма! Но се замислям, че в горещото сигурно ще ожаднява.

Само едно се чудя - как човечеството е оцеляло с увредени бъбреци толкова години, преди да са измислени шишетата и начин да се преварява водата???

# 23
  • Мнения: 228
Само едно се чудя - как човечеството е оцеляло с увредени бъбреци толкова години, преди да са измислени шишетата и начин да се преварява водата???

Aми просто са пили от локви и листата на дърветата.
Ами без лъжица и чиния как не са умрели от глад Laughing Laughing Laughing

# 24
  • Мнения: 3 161
Само едно се чудя - как човечеството е оцеляло с увредени бъбреци толкова години, преди да са измислени шишетата и начин да се преварява водата???
Aми просто са пили от локви и листата на дърветата.
Интересен начин да удовлетвориш жадното си бебе - от локва! Как не се бях сетила.  Joy

# 25
  • Мнения: 1 072
Абе аман от тая вода!
Дани го захранихме на 6 месеца, до това време беше само кърма. Много е злояд, а и много време не пиеше нищо друго освен мляко, което лятото си е гадно. И, кой беше виновен: кърмата! И мама, че така е направила. Мъжът ми не ме е обвинявал, той се осланя изцяло на моята компетентност по отношение на хранене и боледуване на децата (симптоми основно), но бабите ме умориха от досаждане. Сега на второто - да сме му давали от малък, да се научи. Пак е само на кърма, опитах се една нощ да му дам водичка, за да го отучвам да се учи - то като хвана шишето, изпи сигурно 150 мл. вода! И не заспа докато не го накърмих! Това беше моето даване на вода и слушане на баби! То като си пие, си пие (дано така и яде).
А с тия бъбречни проблеми ако не му даваш вода, какво да ти кажа, тука болниците пълни ама пълни ти казвам само с бебета с бъбречни проблеми, те нали холандците прости, та и те само на кърма я карат. Добре, че българските баби поне са компетентни, че иначе не знам как щяхме да се оправим!

# 26
  • Мнения: 7 106
Eто една сканирана изрезка от весник по този въпрос. Специално съм я копирала в два екземпляра - един за майка ми, един за свекърва ми. Те в първите месеци също ми пилеха на главата с тази вода, а Ева не щеше и да я помирише. И до ден днешен не пие повече от 50-70 мл. вода. Никога не съм я наливала и насилвала.

http://www.bgphoto.net/photos/3806/o632526110402031250.JPG

Изрезката е от весник " Доктор". Дано да се чете добре.

# 27
  • Мнения: 249
Eто една сканирана изрезка от весник по този въпрос.

Браво!  smile3501Супер изрезка!!! С две три думи е казано точно това, което би накарало нашите противници да се замислят newsm78 за обратното " вредно" въздействие, което може да има излишното даване на вода!

# 28
  • Стара Загора
  • Мнения: 3 919
http://www.bgphoto.net/photos/3806/o632526110402031250.JPG

Изрезката е от весник " Доктор". Дано да се чете добре.
Кратко, точно и ясно, мерси Щали Grinning

# 29
  • Мнения: 249
Здравейте момичета!
Да знаете, че вече на 99% сме победили...
...В началото съпругът ми беше малко "обидено-ядосан", че съм писала във форума и съм го била "излагала" и не искаше въобще да погледне какво ми пишете...но след това като видя и колко много отговори получих, в моя защита и се предаде...всъщност каза, че въобще не е бил противник на тази теза...просто иска да чуя това от лекар...
...На шега снощи ми каза да ви пиша, че се е предал ... да се поуспокоите...
...Сега просто остана да осъществим среща с лекар, което всъщност ще ми бъде от полза и след това, защото може да се допитвам до него и занапред...
...Благодаря ви за помощта!!!

Общи условия

Активация на акаунт