Ходите ли с обувки вкъщи?

  • 13 383
  • 306
  •   1
Отговори
# 15
  • София
  • Мнения: 15 466
Минзухарче, а как издържаш смрадта от нечии крака?Защото има и такива.

# 16
  • на плажа
  • Мнения: 1 866
У нас каним гости по нормални поводи и нищо не им става като си разделят маратонките от дънките.
Никол, развесели ме.  Peace
 Аз също мразя да ми влизат вкъщи с обувки, а ходя на гости и приемам гости само най-близки приятели, с които можем да си душкаме чорапките.

# 17
  • Мнения: 425
Естествено че не NaughtyНе искам в дома ми да е свинщина.
Това може би се практикува в домове в които няма меки настилки,а само ламинат теракот и т.н.в,които върви постоянно една домашна прислужница с парцал и стирка след гостите Mr. Green

# 18
  • Мнения: 679
Не, не ходим с обувки в къщи.
Както аз уважавам чистотата и труда на другите, така бих желала и мен да ме уважават затова, че съм изчистила.
Но разни хора, разни идеали... Случвало ми се е да дойдат гости да видят бебето /на 2 месеца беше/ и влязоха с обувките да ошетат навсякъде  #2gunfire Никаква съобразителност ...

# 19
  • Варна
  • Мнения: 2 268
Аз пък се облещих когато един страхотно мил доктор от "Бърза помощ" нахълта при 20 дневното ми бебе с обувките, с които е джапал из болницата. Но като се поразмислих, го приех за разумно в някаква степен. Но това чак "като се размислих", а първоначално  Shocked
В къщи никого не карам да се събува, ако желаят да, ако ли не, няма проблем. Оставям гостите сами да преценят как ще им е по- удобно. А когато аз отивам на гости се събувам при всички положения.
Ясно е, че в къщи никой от домашните не стои с обувки, макар мъжа ми и голямата щерка често да се разхождат обути когато забравят нещо. Close

# 20
  • Мнения: 4 784
Мразя някой като дойде вкъщи да влезне с обувките, особено като вижда, че там живее малко дете. За мен това е адски нехигиенично. Преди години, известно време живях в щатите и се потрисах всеки път като ги виждах как се мотаят с обувките из къщи и даже и по леглата /е не нощно време/.

# 21
  • Мнения: 428
Не  Naughty Не си се представям в ролята на вечната чистачка...

# 22
  • Мнения: 743
Не, категорично. Имаме малко дете и постоянно изпуска нещо, а после го лапа. Не е хубаво, като се има предвид колко животни пикаят по улиците. А и не мога всеки ден чистя като луда из къщи. Но има хора, които не се съобразяват с тези неща и си влизат с обувките и не се сещат дори да попитат дали е удобно.

# 23
  • Мнения: 111
Не, не ходим с обувки в къщи.За мен това е пълен абсурд. Когато сме на гости, винаги се събуваме.Когато имаме гости , те винаги се събуват. Просто задължително правило.

# 24
  • София
  • Мнения: 2 296
Не, не ходим с обувки в къщи.За мен това е пълен абсурд. Когато сме на гости, винаги се събуваме.Когато имаме гости , те винаги се събуват. Просто задължително правило.


Взе ми думите от устата!  bouquet

# 25
  • Мнения: 1 559
Но е проява на провинциален манталитет да караш гостите си да се събуват. На мен също не ми е приятно да се събувам, когато ходя на гости. Така съм възпитана и това са моите разбирания.

Малиии,значи мен тук ме смятат за провинциална селяндурка... hahaha Joy
Тук е прието да се ходи в къщи с обувки,но на мен ми е хипер неприятно,някой да не зачита труда ми,щото то си е труд да лъскаш все къщата #2gunfire(а аз съм примерна чистница)..Научила съм и холандските ни приятели,да се събуват...и те вече си знаят,без да казвам..... bowuu
Добре че и не каним много гости в къщи Naughty...имаме ли повод,ги водим на ресторант Crazy Party.....хем са си обути,хем не им слугувам,хем и по интересно Laughing

# 26
  • Мнения: 1 505
Това допитване важи ли и за тези,които живеят извън България.Защото в къщи си ходим с чехли,но гостите ни никога не се събуват,с плочки сме тук и рядко вали,и улиците са чисти,,а в бг сме с персийски килими и там е задължително да се събуваме,просто е немислимо с обувки.

# 27
  • В града на хумора...
  • Мнения: 605
В къщи си ходим с чехли , имам и за гостите и като отида на гости също ми предлагат такива !
Първо не е хигиенично и второ не е удобно с обувките !

# 28
  • Мнения: 1 447
не, не ходим с обувки вкъщи. Иначе ще трябва да бърша и да мета след всеки човек по няколко пъти на ден. Никак не е хигиенично.
Не мисля, че е проява на провинциален манталитет да караш гостите си да се събуват, но все пак... щом "столичните граждани " казват, може и да е така. В нас всички ( дори и гостите ) се събуват,и то без покана. Никога не ми се е налагало да карам някого да се събува. Явно е проява на "провинциален манталитет".

Не е провинциален манталитет ,а в дебелите  Simple Smile книги по етика , как да се държим в обществото , английски протокол и разни други от сорта , пише че обувката като част от облеклото трябва да си стои там където й е мястото ,т.е. на краката и само в най-добрия си приятел евентуално можеш да се събуеш.Но както вече писах не обичам да ми се ходи с обувки в къщи.
Единствено съпругът ми доста често си позволява да влиза обут направо се пръскам от яд newsm61

# 29
  • Мнения: 4 668
Но е проява на провинциален манталитет да караш гостите си да се събуват.
Забелязала съм , че най - много говорят за провинциален манталитет , хората , които го притежават и то в изобилие ...
Един вид крадеца вика - дръжте крадеца  Confused

Колкото до ходенето с обувки в къщи - не , не се ходи !
Гостите ми все пак се намират в моята къща и там важат някакви правила . Това е .
Ако им се пуши , понеже са гости какво ?
Дали да не им разреша да ми осмърдят всичко ...

Скоро по повод на едно такова изказване , заявих на една госпожа , че аз много скоро ще бъда една селянка от Бистрица  Laughing Оставям София на големите граждани ... повечето дошли от провинцията

Общи условия

Активация на акаунт