Ходите ли с обувки вкъщи?

  • 13 419
  • 306
  •   1
Отговори
# 240
  • Ямбол
  • Мнения: 28 236
А аз си мислех, че точно селяните ходят с обувки вкъщи. Поне досега съм виждала такова нещо само по селата и в цигански къщи.

# 241
  • Мнения: 1 701
А аз си мислех, че точно селяните ходят с обувки вкъщи. Поне досега съм виждала такова нещо само по селата и в цигански къщи.

И в Европатаааа...
И в Америкатаааа...
Нищо не знаеш ти, нищоооо...

# 242
  • Пловдив
  • Мнения: 614
wish   ---Направо се попиках от смях с изказването ти.


Ама как хубаво им го каза на "европейките","американките"и "гражданките"

# 243
  • Мнения: 4 753
Ама айде, моля ви, да не обиждате баба ми... кво като е селска женица... и тя си събува чинно обущата пред вратата и си мете килимите секи ден.  Mr. Green У наше село ората са културни.

# 244
  • Стара Загора
  • Мнения: 6 391
Не  Peace

# 245
  • Мнения: 1 103
НЕ не ходя естественно.Въпреки това чистя всеки ден а като забравя нещо влизам  кво да правя  Mr. Green.А гостите ги карам да се  събуват нормално е  newsm78.

# 246
  • Мнения: X
Не,децата ми са все по пода/но и преди да се появят пак беше същото/.......На гостите също не давам възможност да влязат с обувките-още на вратата им връчвам чехлички/купувам повечко и ги пера в пералнята редовно/...много рядко се случва някой майстор или инкасатор да се намъкне обут......след което пада дизинфекция/но все пак имам идея какво може да се донесе отвън/

# 247
  • Мнения: 275
В къщи се събуваме и обикновено ползуваме чехли. Когато се налага да взема нещо забравено не се събувам. И аз смятам, че е крайно не възпитано да накараш гостите си да си свалят обувките. Така съм възпитавана и считам, че това е правилното. Вярвам, че всеки има съответните разбирания, съобразно модела който е наследил. Непременно се събувам в къщата на семейства от ориенталски произход, защото това е обида за дома им. Имам приятелка от Иран, която когато ми идва на гости не се събува, но държи аз да го правя когато връщам визитата. И това не е продиктувано от хигиенни съображения - има си домашна помощница на разположение. В България никой не ме е карал да се събувам. Правила съм го по мое желание, но не обувам чужди чехли. Мъжът ми също.

# 248
  • Мнения: 0
да се събуя или не?!...това ли е въпросът на нашето съвремие, това ли определя дали сме цивилизовани (модерни) или сме от гората...мдаааа сложен въпрос...няма да го развивам, само ще кажа, че смятам, че е по-хигиенично да се събуеш...даже ми звучи доста здравословно, е ... все пак зависи къде влизаш нали

# 249
  • Мнения: 285
НЕ и ако някой влезне с обувки ще го гръмна #Sniper Joy Joy Joy

# 250
  • Мнения: 43
Вкъщи да , и на други места също , става въпрос на гости при някой  Peace

# 251
  • Мнения: 111
НЕ, ако някой гост реши да си спести събуването... просто няма да стъпи повече у нас!

# 252
  • Мнения: 463
Неееееееее....
Луда да съм да се събуя аз в къщи...
Ми да не съм селянка, че да ходя по шарени чорапи.
Колко е европейско само да стъпиш с ботушите  килимите, да видиш как остава кална стъпка или част от кучешко ако, което е настъпано по невнимание...
А колко по-европесйко е още не съвсем проходилото ти дете да пълзи след теб от радост и гореописаните да полепнат по малките ръчички, след което в малката устичка.
Важното е че съм европейка.
А от няколко дни смятам да стана и американка, защото гледах в един филм, как хората се прибират в къщи и не само не се събуват, а с обувките се тръшкат по дивани, по легла, дори върху завивките...
Мдааааа...
Да не съм няк'ва селянка аз!

Много сме, силни сме Laughing

# 253
  • Мнения: 681
Добре де, аз не мога да разбера защо всички така сте се хванали за тия дето ти идват на гости?
Естествено,че всички си ходим с пантофите в къщи(каквато е всъщност темата), но защо трябва да карам гостите си да се събуват като е невъзпитано и извън всякакъв етикет? Whistling
Дори е неестествено. bowuuНе бих си и помислила,че ще ми дойдат елегантни хора на гости и  на мъжа както е с костюм да  подам пухкафи пантофи? Blush
Хора,нещо не ми се връзва-все пак бъдете Естети. Praynig
После чистиш и  готово.... newsm78
А това,че със съседката можеш да си пиеш кафето по пантофи е друг въпрос.

# 254
  • Мнения: 186
Добре де, аз не мога да разбера защо всички така сте се хванали за тия дето ти идват на гости?
Естествено,че всички си ходим с пантофите в къщи(каквато е всъщност темата), но защо трябва да карам гостите си да се събуват като е невъзпитано и извън всякакъв етикет? Whistling
Дори е неестествено. bowuuНе бих си и помислила,че ще ми дойдат елегантни хора на гости и  на мъжа както е с костюм да  подам пухкафи пантофи? Blush
Хора,нещо не ми се връзва-все пак бъдете Естети. Praynig
После чистиш и  готово.... newsm78
А това,че със съседката можеш да си пиеш кафето по пантофи е друг въпрос.

Мъжа с костюма,ако е достатъчно интелигентен няма да чака специална покана да се събуе.А,ако не няма само чехлите да са му кусура.И не смятям,че влиза в етикете да ти вкарват храчки,сополи и кучешки лайна в къщи.

Общи условия

Активация на акаунт