Ходите ли с обувки вкъщи?

  • 13 399
  • 306
  •   1
Отговори
# 285
  • varna
  • Мнения: 676
Слагам си чехлички,защото краката ми все пак трябва да си отпочинат.Предполагам,че във Варна не е по-чисто от Бургас.

# 286
  • Мнения: 186
Леле,Диди,положението е безнадеждно.Абе,хора,не мога да разбера вие само в лайна и кал ли стъпвате,че само за това говорите????На мене честно да си кажа,не ми се е случвало,а и ако ми се изцапат подметките от малко прахолях или кал,имам си изтривалка и се бърша.После си слагам домашните чехлички или обувчици.Но да си нареждат гостите обувките в коридора ми като пред джамия,е това вече ме дразни.
Онзи ден си вървя и пред мен един ром така се изсекна с ръка и с такъв замах си плюсна сопола на земята,че щях да повърна.Аз имах "късмета" да го видя,преди да настъпя гадостта,но дали хората след мен са имали същия "късмет".И ти знаеш ли колко пъти си настъпвала всякакви гнусотии,които не оставят видими следи върху подметките ти?Ние поне забелязваме какво настъпваме или не настъпваме.

# 287
  • Мнения: 3 770
Ама нали се разбрах ме,че всички си ходим в къщи с чехли и спорът е за гостите?!Нямате ли изтривалки пред вратата?

# 288
  • Варна
  • Мнения: 1 576
Когато е кално им подавам чехли, с които им намеквам да се събуят.Когато няма кал, не ми е проблем да влизат с обувки,защото всичко освен детската ми е в гранитогрес и се чисти лесно и бързо след  гостите с прахосмукачката ми Румба,която си чисти сама,дори като не съм в къщи. Laughing

А ние в къщи си ходим с чехлички естествено.

# 289
  • Мнения: 1 701
всичко освен детската ми е в гранитогрес и се чисти лесно и бързо след  гостите с прахосмукачката ми Румба,която си чисти сама,дори като не съм в къщи. Laughing



Ти пък си много нахална ... Crossing Arms
И аз искам таква прахосмукачка ...
И ако може някой и да простира прането...

# 290
  • Мнения: 3 216
Като поживях малко из Европата се опитах да ходя и в кьщи с обувките,както всички там. Ами не успях.Толкова ми е криво,неудобно,едно такова сякаш сьм на гости. Не можах да се науча.

# 291
  • Linz
  • Мнения: 11 619
Не, събуваме се.

# 292
  • Мнения: 3 770
Като поживях малко из Европата се опитах да ходя и в кьщи с обувките,както всички там. Ами не успях.Толкова ми е криво,неудобно,едно такова сякаш сьм на гости. Не можах да се науча.

Много точно си го казала "сякаш сьм на гости".Изводът е - семейството с чехли ,когато дойдат гости според ситуацията и разбиранията!

# 293
  • Мнения: 224
Ние не ходим с обувки из къщи ,но като дойде някой не се събува не ми е удобно да им кажа събуйте се Rolling Eyes. Тук по принцип не се събуват  и малко ще се поучудят ако ги накарам  Mr. Green.Добре че нямам килими и пътеки и бързо се справям с чистенето Grinning 

# 294
  • Мнения: 730
Леле,Диди,положението е безнадеждно.Абе,хора,не мога да разбера вие само в лайна и кал ли стъпвате,че само за това говорите????На мене честно да си кажа,не ми се е случвало,а и ако ми се изцапат подметките от малко прахолях или кал,имам си изтривалка и се бърша.После си слагам домашните чехлички или обувчици.Но да си нареждат гостите ми своите обувки в коридора  като пред джамия,е това вече ме дразни.


Освен калта и лайната, които хич не са рядко явление, може да се настъпят всякакви гнусотии от рода на храчки, сополи, какви ли не боклуци. Да не говорим колко е прашно по улиците. И да, имаме си изтривалки, които не мисля, че толкова добре ще ми изтрият подметките, особено от кал.  Положението е безнадеждно, ама не с друго, а с мръсотията по улиците.

# 295
  • Мнения: 3 770
Или Пловдив е много чист град или аз явно съм голяма мечтателка,та все гледам небето и не виждам такава страшна мръсотия,каквато описвате?!

# 296
  • Мнения: X
От вчера се въздържам......ама повече немога и ще питам- като ви идват гости вие с обувките ли сте?`Щото така едните са с мръсните обувки,другите са си с чистите пантофки или чехлички...не говоря за приеми около басейн,питам за нормално семейно гости.И като писах,че давам чехлички-у нас идват основно много близки хора,идват често и никой не се е обидил ни най-малко....дори на по-големи събирания някои от гостите си носят от къщи техни си/и пантофки за децата,`щото и тях събуваме/....

Диди,кажи къде е толкова чист Пловдив-аз лично ходя из централните му части и все съм с мръсни обувки?

# 297
  • Мнения: 3 770
Аз затова още в началото на тази тема поясних,че когато си с близки приятели може да се събуваш и да не ходиш официално облечен.Моето семейство поддържа контакти и с хора ,с които не съм близка приятелка и които не се събуват у нас ,нито аз у тях.Не знам за кой път ще повторя,че тази тема е преливане от пусто в празно.Някои даже я приемат като война - тук няма победители,няма победени.Има различни мнения,различен начин и стил на живот.Не мога да разбера крайните изказвания , които намекват за произхода на човек,културата,възпитанието и хигиенните навици.В крайна сметка всеки тук има някаква среда и стандарт на живот и по тези критерии определя държанието си.Аз не обичам да съм крайна!За мен е важен компромисът и във всяка ситуация реагирам според конкретния случай - не действам стереотипно!Не мога да кажа,че в къщи се ходи единствено и само с чехли/от гостите/,както и че се влиза само с обувки,защото и двете твърдения за мен ще са лъжа.И както отново писах по-горе всеки си гледа от собствена камбанария.Някой в началото ми беше писал,че за официални гости имало ресторанти!Да ,има и често ги посещавам и събираме приятели по различни случаи,но както казах семейството ми има и контакти , които налагат понякога да направя официална вечеря и в къщи.И съгласете все пак ,че в този случай наистина не мога да накарам гостите да се събуват?Мисля ,че темата щеше да има друг вид , ако просто бяхме дискутирали кой как постъпва с обувките и чехлите спрямо начина си на живот!За съжаление тя се превърна в бойно поле ,където се нападаме и обиждаме , а честно казано не виждам причина за това!

# 298
  • Мнения: 3 622
В къщи не ходим с обувки и гостите които идват се събуват и им давам домашни чехли. Но досега не ми се е случвало да ги моля да се събуват те сами се сещат да го направят  Peace

# 299
  • varna
  • Мнения: 676
Наистина смятам че темата вече се изчерпа.Въртим едни и същи отговори.Всеки си знае своето,атакува и критикува тези с различно мнение.Започна да става скучно.

Общи условия

Активация на акаунт