Предстои ми ИНСЕМИНАЦИЯ, да поговорим-2

  • 35 681
  • 786
  •   1
Отговори
# 15
espoir не знам защо си предубеждение за неуспешно инсе в Пловдив? Сигурна ли в София за успеха си? Аз лично имам 3 нуеспешни в София, но все пак решението е изцяло твое. На твое място бих опитала в Пловдив, като по близо - все пак пътя натоварва излишно, но където и да започнеш успех. Относно часовете - във всички клиники е с предварително записване, предстоят и празници, има стартирали процедури и така. Hug

# 16
  • Мнения: 945
В Щерев по-лесно дават часове, защото е цяла болница и има много лекари, на които да разчиташ. Все пак гаранция за успех няма никъде. Късмет е! Важното е как ще ти обработят спермата и кога ще я поставят. Другото е Божа работа.

# 17
  • Мнения: 143
Момичета искам да попитам при  самата инсеминация има ли някакви болки?

# 18
  • Пловдив
  • Мнения: 3 193
Мира,болки няма.Усещането е като при цитонамазка.Успех!

# 19
Момичета искам да попитам при  самата инсеминация има ли някакви болки?
По принцип няма болка, като гинекологичен преглед е.

# 20
  • Мнения: 67
espoir, аз ходя в клиниката на Щерев - при д-р Тимева. Последния път като бях /последните дни на март/ записваха за средата на април, тоест има чакане около 2-3 седмици в зависимост от лекаря. После влезеш ли в листата е по-лесно, в смисъл уговаряш се с доктора, казваш на момичетата на регистратурата и те те вмъкват, нищо че може и да няма свободни часове. За да не излезе че само хваля, аз имам едно неуспешно инсе там, беше ми първото. Но не съм се отказала. Пак там ще отида за второто. Двете биоложки са много мили и винаги се стараят да помогнат. Ние инсето го правихме със замразена сперма, защото мъжът ми не е в БГ. Случи се така, че да може да дойде за 2 дни и пак даде материал, който го прибавиха към предния, а не ни го таксуваха като ново замръзяване. Инсето струва 385 лева, като ти включва и фоликулметрите, но не включва лекарствата и изследванията. Болницата си има собствена лаборатория и като ти направят изследване то си отива директно в твоята папка и при следващия преглед доктора има всичката информация.
Ами май това е. Дано съм ти била полезна. Ако искаш повече инфо, насреща съм.
Стискам палци на всички!!!!

# 21
  • София
  • Мнения: 2 061
Дюди, благодаря ти и аз. Ще изчакам спермограмата на мъжа ми. Той ще ходи другата седмица във вторник. Не зная след колко време излизат резултатите и според това ще се ориентираме. Наистина много ценни съвети ми даде. Ако не можем да се включим в графика на Владимиров по-рано ще се ориентирам към клиниката на доц. Щерев.
Тя някъде близо до болницата "Тина Киркова", т.е Св. София понастоящем, ли е?

# 22
  • Мнения: 117
Дюди, благодаря ти много за информацията, наистина ми беше много полезно, ние сме се ориентираликъм август, септември, защото искаме известно време мъжът ми да пие витамините и добавките,които му изписаха и се надяваме да има подобрение в спермограмата. Иначе аз знам че няма гаранция, ама като че ли ми се иска в София, така съм се настроила. То разумно обяснение май нямам... Дюди, още един въпрос, какви точно изследвания трябва да имам, и ако си ги направя тук, там ще ми ги признаят ли. И дали биха се съгласили на инсе без стимулация, аз знам че е по хубаво да има повече фоликули, но аз имам проблеми с гърдите и са ми малко противопоказни хормоналните лекарства. Предполагам все пак има някой по леки и безобидни за организма и като дойде момента, към който и гинеколог да се ориентирам, ще се съобрази с това и ще ми предпише нещо по ненатоварващо, ако има такова, разбира се.

# 23
  • Мнения: 2 343
Днес започнах проследяване на цикъла. Док  каза че спермограмата позволява спонтанно забременяване, но на мен не ми се вярва много.Само 10% по СЗО.
И така 13 мм фоликул и 5мм лигавица. Това е за мен. Пак на преглед на 8 април.

# 24
  • Мнения: 67
Stacked , клиниката се намира много близо до Тина Киркова/ или Св.Ана" мисля че сега се казва, не знам, аз си я знам като Тина Киркова Laughing/ На около 50-ина метра е. Сайта е www.ivf-bg.com

espoir , Аз отидох в клиниката на Щерев след доста обиколки, лапароскопия и т.н. Когато отидох носех всички изследвания и резултати, които съм правила или имам като информация. Докторът ги прегледа, избра това, което му беше необходимо и даде на акушерката да ги преснима, после ми ги върна /протокол от лапароскопията, антропологични измервания, хламиди, хормонални изследвания на репродуктивните хормони - такива неща имах/. Тоест взимат под внимание всичко, което си правила, но ако преценят, че някои изследвания са стари, ще назначат нови.

После ми назначи изследване на яйчниковия резерв, аз съм правила много стимулации преди това, които водеха все до хиперстимулационен синдром и това беше важно. /струва - 200 лева/. След това правих хидротубация и започнахме стимулацията. Преди хидротубацията дадох кръв за утайка. Преди инсето дадох кръв за ЛХ и ФСХ и утайка.

Това, което ми обясника за инсето е, че не е хубаво да има чак толкова много фоликули, има опастност от многоплодна бременност. 2-3 максимум казаха че е най-добре, не повече. така че и естествен цикъл мисля, че е ок. А ако се прави стимулация са си хормони и задължително трябва да кажеш какви проблеми имаш с гърдите. Такова нещо като "ненатоварващо" аз не знам. newsm78 Laughing

# 25
  • Мнения: 244
Здравейте и от мен.Да споделя с вас и моите притеснения...Миналия месец налри пих Дуфастон, та сега имам някакво леко зацапване кафеникаво-розово, чудя се може да е овул или някакъв проблем защото последния МЦ беше на 16.03. и е още рано за нов МЦ.Вие какво мислите, може ли да е от лекарството.А иначе ние първото инсе мислим да го направим на нестимуриран цикъл. Поздрави и се надявам скоро на хубави новини от Вас  Hug

# 26
  • Мнения: 244
Espoir, ти кой лекар посещаваш в Пв?

# 27
  • Мнения: 244
Момичета вече сайтът ни работи и можете да видите ако искате www.shishkovi.com  Blush

# 28
  • Мнения: 117
Дюди, благодаря ти за подробния отговор, а за това с гърдите си права, ще трябва внимателно да се обмисли стратегията, че направо ми е забранено да пия каквито и да било хормони, но аз сега започнах ясмин за 3 месеца, защото пък иначе ми изтънява толкова лигавицата на матката, че ми спира цикъла. и Докато мъжът ми 3 месеца пие добавки, аз се реших на ясмин, за да може като го спра после да имаме един два месеца за действие, и оттам нататък ще го мислим. Може би това ще са ни последните опити, пробваме от една година, трябваше по рано да направим спермограма,ама а де...., трудно узряхме за това решение, а аз направих 2 стимулации с клостилбегит, голямата грешка, те направо ми взривиха гърдите и онкологът тогава каза: ти имаш едно дете ( ние имаме едно детенце на 2 г.) и то има нужда от майка, не постигай целта си на всяка цена, за да не оставиш 2 деца без майка. Та така, след тези 3 месеца, ще имаме 2 или 3 месеца за опити, ако стане, стане, ако ли не...., край на опитите, така е било писано. Може би това е и една от причините да се ориентирам към София. Та това е при нас положението.

# 29
  • Мнения: 117
Цвети, много готино, сега хвърлих един бърз поглед, после ще разглеждам подробно всички снимки.    Wink

Общи условия

Активация на акаунт