Готвенето - въпрос на чест, удоволствие, задължение...

  • 6 799
  • 93
  •   1
Отговори
# 60
  • На небето
  • Мнения: 5 530
От както се помня обичам да готвя, не обожавам да готвя (но не и да ям). Като малка правех сладкиши за майка ми, а сега за мъжа ми. Обичам да експериментирам в кухнята. Както казва и мъжа ми едно ядене не се повтаря при мене, всеки ден е нещо различно и шанса да го вкуса пак е минимален. Справям се добре, който не е ял от моята кухня той не ме е похвалил (колко скромно  Embarassed) Никога не готвя по-задължение, винаги за удоволствие. Както казвам аз, ако едно ядене не го направиш с любов не става. И колкото повече любов влагаш толкова по-добре се получава, това е тайната съставка на всяко ядене.
Свекърва ми готви по-задължение (дори по-скоро и е неприятно) и съответно не се справя особено добре. Майка ми също готви по-задължение, справя се "прилично". Може би е до дарба или до желание, не знам.

# 61
  • Мнения: 2 617
В къщи готви мъжът ми, доставя му определено удоволствие, за разлика от мен.
Аз имам хоби да събирам рецепти, някои от които изпробваме. Ако имам желание, понякога правя нещо, но това е по изключение.

# 62
  • Мнения: 11 747
Днес гледах филм по Нешълнъл Джеографик за скорошното бъдеще и hai tech домовете. Предвижда се къщи, които сами да се почистват, да пускат отоплението, да пълнят ваната и разбира се - да готвят.

Сега още не живеем в такива, но пък всичко се продава готово навсякъде. Супермаркетите имат огромни щандове с току що сготвени, топли и ухаещи храни и то с огромно разнообразие. Има и полуфабрикати, които за няколко секунди или минути в микровълновата са готови за ядене. Разбира се може да поръчаме от пицария, китайски ресторант, рибен ресторант или тип Българска кухня храна за дома.

В този ред на мисли смятам, че готвенето е вече хоби и би трябвало да се прави само за удоволствие, разтоварване, като творчество, дори екзотично и екстарвагантно занимание. Няма нужда да е по задължение.

# 63
  • Мнения: 27 524
Днес гледах филм по Нешълнъл Джеографик за скорошното бъдеще и hai tech домовете. Предвижда се къщи, които сами да се почистват, да пускат отоплението, да пълнят ваната и разбира се - да готвят.

 Crazy Crazy Crazy
Дали ще е хубаво?  Thinking

# 64
  • Мнения: 11 747
Ами на филма изглеждаше неприветливо, като космически кораб и роботи... Но тези неща стават постепенно, в момента в който се усетим, вече няма да можем да си представим, че бихме живели по друг начин.

# 65
  • Мнения: 2 550
Аз готвя за удоволствие.
Напоследък нещо нямам муза и почти не готвя.
Надявам се скоро отново да ме връхлети творческо вдъхновение, че много почнах да спонсорирам гладен.бг  Mr. Green

# 66
  • Мнения: 3 641
Искрено се възхичавам на готвещите с удоволствие. Това си я цяло изкуство  bouquet
Аз обаче много не си падам, по-скоро по-задължение и много рядко за удоволствие. Embarassed
Въпреки ,че е с нежелание пак става вкусно обаче

# 67
  • Мнения: 4 629
Аз обичам да готвя и много добре се справям. Баба ми беше страхотен готвач хем от сърце готвеше, хем страшно вкусно. Аз се запалих покрай нея  Heart Eyes

Напоследък съм се запалила по индийската кухня

# 68
  • Мнения: 6 461
Обичам да готвя,но все още има какво да се иска  Mr. Green

# 69
  • Мнения: 4 358
Да си кажа и аз. Готвя откакто съм се осъзнала като човек Mr. Green. Първият ми кулинарен опит - във 2 клас -паниран кашкавал незнайно защо във фурната, още по незнайно защо в пласмасова чиния Mr. Green hahaha Joy Ужас. Едва го изчовъркахме с най добрата ми приятелка от фурната. Добре че беше у тях ,защото у нас и пердах можеше да ям hahaha.
Ама не се отказах, защото съм си зъл инат по природа Mr. Green. Оттогава все готвя. Баща ми е страхотен кулинар. Каквото пипне става чудно. Той обаче готви повече традициони неща и като повечето мъже спазва точно рецепти и пропорции. Майка ми милата колкото и да се старае не може като него - тя готви май по задължение, но обича много да си хапва - предимно от гозбите на тате.
Баба ми по бащина линия беше страхотна кулинарка - майсторка на месените неща, на питки и месеници, на родопско чеверме - и сега като пиша осещам вкуса им и така ми липсват и баба и нейните трапези  Sad. Цял живот съм се чудела как успяваше да ни нахрани всичките от една не много голяма тенжерка - достатъчно за да се нахраним без да преядем и настървени за следващия и кулинарен шедьовър.
Аз съм ексериментатор - всичко ново и неопитвано ме привлича. Рядко повтарям рецерта и дори и в традиционните слагам нещо от мене си.
От всички помощения в къщи кухнята ми е най любима - може там да си живея #Crazy Mr. Green.
За мен готвенето е удоволствие, начин да се разтоваря, и определено не готвя по задължение.

# 70
  • 5 етаж в ляво
  • Мнения: 1 408
Готвя и правя сладкиши с голямо удоволствие.На мен пък ми сакарат да спра да готвя ,че идвало лято и трябва да се свалят килограми(не аз разбира се) Joy

# 71
  • Мнения: 2
Много обичам да готвя, не по задължение, а направо ми е хоби. И се ядосвам, когато моя близка ми сподели, че готвенето я изнервя заради губенето на времето. А бях много малка, мама работеше в аптеката и някой трябваше да сготви. Тогава моята баба, която беше невероятна домакиня, застана до мен и малко по малко започнах с уроците. Най много обичах когато мама правеше торти. Заставах до нея, гледах, попивах всички, преглъщах, облизвах останалия крем.....ех, какъв спомен.  Сега прилагам наученото и нямам оплаквания.

# 72
  • Мнения: 33
Предполагам, че цял живот ще се уча да готвя!
Аз не съм от тези жени, които с удоволствие ще готвят всеки ден, напротив - трябва да имам желание и вдъхновение за да го направя. Но и съпругът ми ме улеснява, защото и той обича да готви и така си поделяме кухнята.
А когато ме хване музата, страшно обичам да експериментирам и правя ястия, които никога не сме опитвали вкъщи и винаги се получава/може би е късмета на начинаещия/.

# 73
  • Мнения: 2 309
Аз съм един твърде инфантилен готвач Laughingготвя, когато имам муза, време и желание. За съжаление рядко се случват тези фактори накуп. Нещото, което ме убива е ежедневното готвене и слава богу намерих вариант да не готвя по задължение. Мисля си обаче, че като се развихря добре се получава. Споменавала ли съм как се месят 5 кг.козунак  Laughing

# 74
  • Мнения: 121
Да,и аз обичам точните рецепти и само тогава готвя-по рецепта,никога не импровизирам,защото може никoй да не го яде моето творение.Не мога да кажа,че обичам да готвя,но пак ми доставя удоволствие,когато милото ме похвали след това.По скоро е защото трябва да сготвя на работещото ми момче.А иначе откакто ви открих вас,напълно разнообразихме кухнята си и аз напълнях с 4 кг.
И при мен е така  Mr. Green

Общи условия

Активация на акаунт