Готвенето - въпрос на чест, удоволствие, задължение...

  • 6 781
  • 93
  •   2
Отговори
# 45
  • Мнения: 463
Обичам да готвя... импровизатор съм, но това не пречи да се придържам и към рецепта /първо като я пробвам, а и когато ме е грабнала/... Мама готви само 5-6 неща, но ги прави вкусни или просто ние сме свикнали с вкуса им... Сестра ми и тя като мама - зет ми е кулинара у тях, но няма време и го прави само по поводи.
Аз го правя с желание и затова и става вкусно... само дето напоследък просто нямам време  Sad Sad Sad и се налага да ядем 1 и също нещо по 2-3 пъти Embarassed Всъщност освен импровизатор съм и експериментатор с вкусовете... е не всичко е успешно де Wink Когато чета рецепти всъщност гледам как се съчетават вкусовете и това ме кара да творя и мои си неща. Ами това е Blush

# 46
  • Мнения: 100
токакто се помня все пея(както казват певиците)азс пък откакто се помня все готвя и то с голямо удоволствие

# 47
  • Мнения: 3 034
удоволствие  Peace отчасти и задължение, защото други готвещи вкъщи няма, но не в отрицателния смисъл и не ми тежи, разтоварва ме  Hug

# 48
  • In a surreal moment!
  • Мнения: 2 038
Дишам , живея , готвя !
Готвя , изяждат , харесват , живея ! Laughing

Сега по - подробно . Готвя от малка по подражание на бабите , на майка . В кухнята около печката и масата винаги са ставали най-топлите и задушевни разговори и събития . Аз не само готвя някакво ядене , аз претворявам онези мигове на детинско щастие и се опитвам да достигна бабиното и мамино съвършенство . Макар , те да са ми казвали , че отдавна съм ги надминала , аз нямам усещането и се старая всеки път , сътворявайки някоя вкусота .
Рутината ме увлича , признавам си , минаваме на полуфабрикати , но както тялото , така и мерака имат нужда от почивка .
Липсват ми 2 неща - хубава кухня и деца , на които да отдам знанията , опита си , емоцията си и които да изяждат с апетит всичко поднесено .... живея с надежда !

Мечтая за собствена гостилничка , в която да готвя за редовни клиенти и приятели .


Блонди - благодаря , че попита ! Стана ми хубаво да ти отговоря ! Heart Eyes


п.п. Сетих се нещо ...
Много е важно да има кой да изяде с удоволствие провалите ти !
Благодарна съм на татко и брат ми , че унищожаваха с наслада всичко клисаво , загоряло , пресолено и ...чакаха за още с нетърпение !   
  Laughing Joy

Последна редакция: пн, 07 апр 2008, 02:05 от Другарче

# 49
  • Мнения: 3 367
..на разбиране за здравословност. Готвя за да ядем читава храна и да сме здрави. Не ми е любимо,бих предпочела да спя или да чета,но не ми е спокойно ако няма сготвено. Имам изгадена система,прекарвам минимално време над тиганите,добра съм и кухнята ми се цени от домашните и от приятели,но без това да ми е от особена важност.

# 50
  • Мнения: 1 173
аз готвя рядко-2-3 в седмицата , мъжа ми не иска манджи да яде. Готвя добре , но не съм от типа хора на които им доставя удоволствие. Обичам да изпробвам нови неща , но само ако ми звучат "надеждно" като рецепта. Експерименти от рода "само за проба" не обичам. За мен съставките трябва да си пасват, ако ли не , хич не си правя труда да пробвам.

# 51
  • Мнения: 1 179
За мен готвенето е удоволствие.Но когато разполагам с време.Иначе често вечер бързам да сготвя нещо каквото и да било само и само да не лягаме гладни.Тогава е неприятно задължение.

# 52
  • София
  • Мнения: 3 716
Мога да готвя...не съм страхотна готвачка,но когато ме прихване или както се казва ми дойде музата Crazy,може с дни да не изляза от кухнята....
За първи път сготвих съвсем сама/с книга/ на 14г- мусака.Баща ми е голям чревоугодник и ме похвали...И досега правя страхотна мусака,но лично аз не я обичам....
Готвех много за Валето- и до сега най- вече за него готвя....
С мъжа ми не сме капризни и ядем всичко,но сме най- вече по сладките неща.
Често вечеряме при нашите или при свеки,та спестявам готвенето Laughing
Правя много сладкиши и кексове,дори и торти ...запалих се от форума,най- вече по- лесните и пробвани многократно рецепти.....
За мен готвенето е задължение ,но и удоволствие....само ако не е задължително Mr. Green

# 53
  • Мнения: 799
Обичам да готвя, но не и по задължение.
Ако съм се изкривила цял ден от работа - няма опастност да седна да кълцам мръвки и зеленчуци, за да удовлетворя семейния глад - ядем нещо на бързо, за да можем да ес отдадем на релакс.
В настоение ли съм - и ми се отдава, и импровизирам.
На практика готвя от 20 годишна - до преди това ме изхранваха нашите. Никой не ме е запалил, всичко започна като необходимост, но имам и добра основа - майка ми готви много вкусно и никога не гледа мерки и рецепти (напоследък дори взе да прекалява с експериментите и почна да прави доста несполучливи манджи  Mr. Green).
Най-голямото признание получих от мъжа ми (който като повечето мъже обожава манджите на майка си), когато ми заяви че моите манджи са по-вкусни от на майка му  Mr. Green

# 54
  • T"A
  • Мнения: 2 515
Бях много злояда и не обичах да ям почти нищо. С течение на времето това злоядство се изроди във вкус към определени храни, които си ги приготвям с голямо удоволствие. Най-много ме радва да сготвя на мъжа ми, да седнем и да хапнем заедно  Hug Пък и той го оценява  Wink

Но - понякога ме мързи  Blush И не мога да се науча да готвя в по-големи количества, все нещо бъркам в пропорциите Sad

Откъде и как дойде у вас любовта към готвенето, какво ви носи, по-скоро неприятно ли ви е, кой ви запали, как стана, кога го открихте, дразни ли ви... разкажете  Hug

Всичко започна от това, че обичах готварски книги и предавания, в които се готви - постепенно се навих да се пробвам и на това поле за изява и така    chef

# 55
  • София
  • Мнения: 1 057
Започнах да се задържам в кухнята, едва след като родих. Преди това готвех веднъж, два пъти в седмицата по задължение, не изпитвах никакво удоволствие. От дете не си падах по готвенето. Майка ми и баба ми готвят стандартни ястия, предимно по задължение. Но свекървата съм я признала - много е добра. Може би покрай нея се запалих да правя нестандартни ястия, заради детето също. Повечето идеи ги взимам от тук или от другите готварски форуми. Сега ми харесва готвенето, доставя ми удоволствие. Доволна съм, че повечето ястия ми се получават и това ме амбицира.

# 56
  • Мнения: 224
Когато се омъжих,неможех да готвя,но и нямах желание да се науча.По-късно се наложи свекърва ми да тръгне на работа,като учителка и аз трябваше да се справям с домакинските задължения.Точно тогава викнах неволята на помощ и се научих да готвя и при това много добре.Сега вече за мен е елементарно да приготвям вкусни ястия.Много често импровизирам и се получават едни вкуснотийки...направо пръстите да си оближеш.Обаче има и моменти,в които кухнята ми е омразна и чувствам,че ми е писнало от нея.Всичко е въпрос на настроение и моментно състояние.

# 57
  • Мнения: 765
Готвенето,  ако е само по задължение и с капка нежелание....ястията не вярвам,че се получават вкусни! Но това си е мое лично мнение.
Готвя от малка/по-точно пълня кофата с несполучливите неща от доста време/. За мен готвенето е нещо като хоби и ми доставя голямо удоволствие.
Храната трябва да е приготвена с една лъжичка любов и фантазия, за да е вкусна.
Първо трябва да се консумира с поглед и тогава с уста. Simple Smile

# 58
  • Мнения: 1 298
evak, точно така е.До преди няколко години готвех, защото нещо трябваше да се яде.
Е, въобще не се получаваше. И аз спрях.

Сега го преоткрих. Готвя за удоволствие, определено не по задължение.
Правя различни неща, експериментирам и взе че  се получи. Simple Smile

По никакъв начин не бих сравнила приготвянето на едно ястие с бърсане на прах и миене на баня.
За мен е много повече.

# 59
  • Мнения: 1 518
Готвя само за удоволствие и избягвам готвенето по задължение. Naughty
Най-голяма е тръпката когато приготвяш нещо за пръв път и се питаш дали ще се получи добре. В повечето случаи се получава. Peace

Общи условия

Активация на акаунт