В коя седмица на 1-я трисеместър Ви взеха урина и кръв за иследване?

  • 1 832
  • 31
  •   1
Отговори
  • 1
  • 2
  • 3
  • Всички
Здравейте, аз съм в 10-11 г.с .Вчера бях на преглед и едва за следващата седмица  ми дадоха час за изследване за урина и кръв, т.е за задължителните изследвания за 1-я трисеместър: Кръвна група, ПКК, Wass, Хепатит Б.Тогва вече ще съм в 12 седмица т.е края на 1-я трисеместър , няма ли да е малко късно ?

# 1
  • Мнения: 326
Мисля че няма да е късно, на мен ми взеха в 11 седмица. А доктора ги видя едва в 12. Само не забравяй да им напомниш да ти направят микробиология и цитонамазка, че на мен до 16 седмица не ми бяха правили това изследване. Казвам до 16 г.с. защото при мен историята е друга.

# 2
  • Стара Загора
  • Мнения: 6 391
В 10 седмица  Peace

# 3
# 4
  • Мнения: 5 178
и при мен в 13,  то и по-рано е малко трудно, че нали записват за ЖК чак след 11-та седмица
Цитонамазка на бременна не ми се връзва особено, колкото и нежна операция да е ???

# 5
  • София
  • Мнения: 262
Не мисля че е късно. На мен ми направиха първите изследвания в ЖК някъде в 10 г.с. Ти нали така или иначе си пиеш фолиевата киселина и витамините за бременни. Не мисля че има за какво да се притесняваш. Успех

# 6
# 7
# 8
  • Мнения: 194
На мен ми взеха чак в 17 г.с., а БХС ми правиха в 18 г.с. Секрет ми взеха чааааак в 22 г.с.

# 9
  • Мнения: 9 814
6 г.с. ми взеха кръв и дадох урина за изследване. Бях в 4 г.с. като отидох на гинеколог.

# 10
  • Мнения: 367
9-та.Но и аз мисля,че няма какво толкова да се притесняваш и не е късно Peace Wink

# 11
  • Пирдоп
  • Мнения: 127
Момичета, задължително ли се взима цитонамаска, става въпрос за 10-11 седмица, ако месеца преди забременяването има такава и МБ.

# 12
  • Gabrowo->Sofia
  • Мнения: 1 444
12 седмица ме изписаха от Шейново, където полежах около месец за задържане, та в нея седмица или следващата ми бяха първите изследвания, за да ме запишат в ЖК на кварталната поликлиника.

# 13
  • гр.София
  • Мнения: 250
При мене някъде към края на втори началото на третия.Леко бременеене   bouquet

# 14
  • Някъде по Дунава
  • Мнения: 4 760
5 г.с

# 15
  • UK/София
  • Мнения: 7 681

 Пуснаха ми изследвания в 6г.с., включително и микробиология.

# 16
  • Мнения: 11 017
Установих, че съм бременна, когато бях в 6 г.с. Понеже ми се наложи да полежа в болницата, за първи път ми взеха кръв и урина в 7 г.с.
В 10 г.с. ми пуснаха първите изследвания от ЖК - кръв, урина и т.н.

# 17
  • Мнения: 18
В 12 -та седмица. Тогава се регистрирах в консултацията и започнаха да ми правят изследвания всеки месец.

# 18
  • Мнения: 4 406
когато отидеш за първа консултация - т.е. може и по- късно да е. аз отидох да се регистрирам в 14 г. с.

# 19
  • Мнения: 4 621
В 12 седмица Peace

# 20
  • Мнения: 3 157
Да ,,похваля,, Шейново'' по случая-чак в края на 3-и месец ме записаха на консултация,щото до тогава  не било сигурно ще го бъде или не бебето.И толкова-изследванията ми бяха назначени чак за 5-и месец и по случайност ги направих по-рано,защото имах проблем.Може би зависи къде ти следят бременността.

# 21
  • Мнения: 961
В последната седмица на първия триместър - 12 г.с. трябва да е било.

# 22
  • Мнения: 502
в края на 3 месец,тъй като се колебаех къде да се запишя на ЖК. а цитонамазка ми бяха правили 1 седмица преди да разбера че съм бременна и не съм правила друга след това.

# 23
  • Мнения: 728
Чак вория триместър ми направиха изследванията, а цитонамазка не са ми взимали изобщо.

# 24
  • Мнения: 64
В 13 г.с., та нали в БГ на ЖК се записва обикновенно след 12 г.с. Цитонамазка не се взима по време на бременност. Посявка - да, и тя е през втория триместър.

# 25
  • Мнения: 4 784
Пуснаха ми изследвания в 6г.с., включително и микробиология.
След това всяка седмица си пусках изследване за урина, понеже имах високи показатели и трябваше да се следят.

# 26
  • Мнения: 718
В 11 г.с на мен. Но не мисля , че има проблем и да е малко по-късно.

# 27
  • София
  • Мнения: 308
Не се притеснявай, че ще е късно. И на мен ми пуснаха изследвания в 12 г.с., когато ме регистрираха за ЖК. Явно това е практиката в БГ.

# 28
  • Мнения: 85
Здравеите!Така и така става вьпрос за изследвания и искам да ви полпитам някои правил ли си е биохимичен скрининг и в коя седмица?А за крьв и урина аз още не сам си правила, но другата седмица вьзнамерявам да ги направя(11-12 г.с. сам).Имам и още един вьпрос, задьлжително ли се прави микробиология и цитонамазка в началото? Не е ли опасно? Благодаря ви!

# 29
  • Мнения: 135
На мен му пуснаха изследвания и микробиология в 9 г.с.Тогава се записах на ЖК

# 30
  • Мнения: 264
Когато отидох първия път на гинеколог, тогава ми пуснаха изследвания на кръв и урина-8 г.с.

# 31
  • София
  • Мнения: 5 738
В 12 г.с. Peace

Общи условия

Активация на акаунт