Деца с увреден слух - 3

  • 30 549
  • 292
  •   1
Отговори
# 45
  • Мнения: 2 563
Здравейте отново! Благодаря за отговорите, както казах всяка информация е от полза. Защо мисля че чува ли?! Вярно, че е на почти три години и речника му е силно ограничен. Обаче той има една мания да разглежда брошури-за мобилни телефони, за бяла техника, за хранителни стоки, абе за всичко. Обича да показва с пръст и аз или баща му да казваме какво е. От мобилните казва Нокиа и Сумсук-Самсунг Grinning; вчера само след едно казване каза капе, на кафето. Казва покакал, на портокала, акака-ябълка.Казва много добре мама, маса, тати, кола, бебе, чао и други сега да не се отнасям. Голем фен е на Мечо Пух, имаме пет филма и ги гледа непрекъснато. От там се научи да бяга из къщи и да вика- Олеле мачице, попощ  Grinning- олеле майчице, помощ-реплика на Прасчо. Може да брои до десет, вярно че звучи така-мо, пе, пи, четири, пет, шес, сеем, оем, десет. Но е ясно че брои. Не искам да се разливам в примери, но съм убедена че ме чува и че ме разбира. Скрита под завивката, шепнешком го питам на колко е години и той показва три пръстчета. Моля ви кажете ми дали съм луда и тая напразни надежди. Аз все още вярвам, че дагнозата е грешна.

Така, както го описваш, на мен ще ми е трудно да повярвам, че това дете има 100% загуба на слуха. Не мога да си представя как глухо дете ще научи реплика от анимационен филм.

Вървете в София, повторете изследването.

# 46
  • Мнения: 2 543
Хм... daci_g, това, което разказваш е наистина озадачаващо... Не, че е невъзможно (освен това за репликата от филма, то е наистина смутително!!!) - аз и друг път съм давала пример с едно момиченце, което лично познавам и за което до 3 годишната му възраст никой не се е усъмнил, че не чува. То можеше да казва сравнително сложни неща, при това без изобщо да чува, без остатъчен слух. Rolling Eyes Никой не можеше да повярва, че наистина чак толкова му е увреден слуха. Но така, де. Няма какво да гадаем. Изследването ще покаже каква е действителността. Ние само можем да стискаме палци да е възможно най-малък и лесно предолим проблемът.

# 47
  • Враца
  • Мнения: 871
Стискам палци..всичко да е добре..  Praynig

# 48
  • Мнения: 239
И ние стискаме палци всичко да е наред дано всичко което са ви казали да нее вярно.И Мари казваше някой думички обаче пък телевизора изобщо не го поглеждаше дори не му правеше впечатление дали е усилен или намален но тогава и ние  като му извикахме той се обръщаше и затова и много врем,е загубихме защото си мислехме че чува ,но пък сега с апаратите усилва телевизора особенно когато има музика.Дано доцент Спиридонова ви даде час за по скоро. Peace Praynig  bouquet

# 49
  • в края на града
  • Мнения: 4 446
 daci_g , направети изследване и в София, не знам във Варна какви специалисти са...

Мамо Иги, от д-р Френгов аз съм много доволна (както и майките в квартала). Освен в Транспортна б-ца имаше период, когато даваше прием и в нашата поликлиника, май вече се отказа, за жалост. Добре работи с деца, въпреки, че не е точно детски УНГ, специализирал е в Исул. Не съм много наясно с вашия проблем, но знам, че често се използват подобни тръбички в ушите, когато има проблем със събиране на течност, която не можа да се разкара по други начини. Ако искаш пиши във Здравния форум или разрови, знам, че имаше майки, чиито деца са минали през това. Течността в ушите, както и често възпаляваща се и секретираща сливица може наистина да е причина за намален слух при детето, идеята е да се лекува навреме, за да не стане по-сериозно. Обикновено, когато се излекува причинителят  се възстановява и слуха. На Яни едно от приятелчетата е във вашето положение и Френгов беше препоръчал да се махне сливицата, имаше период, в които също му беше намалял слуха и не чуваше добре, но успяха с лекарства да увладеят ситуацията, дори още не са махнали сливицата... Ако искаш наистина потърси и второ мнение, но освен в Исул не се сещам къде. Абстрахирай се от преживяното и идете и там, все пак там се водят най-големите специалисти в УНГ отделението...

# 50
  • Мнения: 2 531
 daci_g  наиститна е рано да се поставят подобни диагнози! Понеже минахме по вашия път - дълго време се съмняваха за какво ли не преди да се установи че сина ми е с намален слух! Само че да ти кажа той на вашата възраст почти нищо не говореше! Странно е всичко това !
Направи следния тест- застани зад гърба на детето и го накарай да повтаря думи които се приличат по звучене и които той може да каже- например баба / мама  или други подобни! Казвай му ги една по една и постепенно намалявай силата , забележи до каква степен на твоя глас успява да ги повтори правилно като използваш предимчно едната , а от време на време вмяташ другата! Другия вариант е да си пред него и да си с ръка пред устата за да не чете по устните ти и пък да повтаряш с различна сила!

# 51
  • Мнения: 34
"Направи следния тест- застани зад гърба на детето и го накарай да повтаря думи които се приличат по звучене и които той може да каже- например баба / мама  или други подобни!"
veni-b Не знам защо, но той не изпълнява такива команди. Аз не мога да го накарам да ми каже "дай" или "искам". Гледа ме все едно не ме разбира Rolling Eyes Може би това е единственото нещо, което ме навежда на мисълта, че наистина може да не чува. и аз не знам вече какво да мисля. Благодаря на всички за подкрепата. Работим усилено по въпроса за преглед в София. Дано да успеем да се вредим до седмица-две, щото чакането ме убива повече от това какво ще ми кажат.

# 52
  • Мнения: 179
daci_g досега не се е случвало Д-р Папуров да обърка диагноза. Изпраща ви в София, за потвърждение, уточняване и слухови апарати. Както ти казах и по телефона, стига да се решите със съпруга ти, изследванията могат да бъдат организирани много бързо и лесно.

# 53
  • Мнения: 2 563
daci_g досега не се е случвало Д-р Папуров да обърка диагноза. Изпраща ви в София, за потвърждение, уточняване и слухови апарати. Както ти казах и по телефона, стига да се решите със съпруга ти, изследванията могат да бъдат организирани много бързо и лесно.

А самият тест дава ли false positive?

# 54
  • Мнения: 34
daci_g досега не се е случвало Д-р Папуров да обърка диагноза. Изпраща ви в София, за потвърждение, уточняване и слухови апарати. Както ти казах и по телефона, стига да се решите със съпруга ти, изследванията могат да бъдат организирани много бързо и лесно.
Аз не твърдя, че д-р Папуров е объркал диагнозата - въпреки, че много ми се иска. Доволна съм от неговото отношение и от прегледа. Аз се съмнявам в самия тест. Защото на теста пише 100% negative, а д-р Папуров каза, че не е 100%. Защото имало места от графиката, на които показва че чува. Но аз не ги разбирам тия неща. Знам, че по телефона ми каза, че за една седмица може да уредиш всичко, но аз съм длъжна като майка да проуча всички варианти. Надявам се, че ме разбираш.

# 55
  • София
  • Мнения: 2 262
Пете  Hug!
даси_г стискам палци на твоето детенце, дано всичко се окаже грешка!

# 56
  • Мнения: 179
Трябваше да започна по-отдалече. Значи това което прави доктора е по скоро скрининг, който показва дали има загуба на слуха. Тоест вашия резултат е че има 100%, но не 100% загуба, а 100% потвърждава наличието на такава. Малко объркано го казах май....Както и да е, резултата в всички случай е един и същи: тоест прав или не и до колко ще разберете при по-задълбочени и последващи изследвания. Избери си болница и аз със удоволствие ще съдействам   Hug колкото по-скоро токлкова по-добре за теб и твоето семейство.Отлагането във времето, душевните терзания и самосугестирането не помагат никому.

# 57
  • Мнения: 2 543
Боби, този тест да не е с такъв апарат, с какъвто би трябвало да се прави скрининг на новородените бебета?

# 58
  • Мнения: 34
Трябваше да започна по-отдалече. Значи това което прави доктора е по скоро скрининг, който показва дали има загуба на слуха. Тоест вашия резултат е че има 100%, но не 100% загуба, а 100% потвърждава наличието на такава. Малко объркано го казах май....Както и да е, резултата в всички случай е един и същи: тоест прав или не и до колко ще разберете при по-задълбочени и последващи изследвания. Избери си болница и аз със удоволствие ще съдействам   Hug колкото по-скоро токлкова по-добре за теб и твоето семейство.Отлагането във времето, душевните терзания и самосугестирането не помагат никому.
Писах ти на лични, но ще пиша и тук. Не знам дали те разбрах правилно. Но с две думи искаш да ми кажеш, че Вики може да има 10% намаление на слуха, може да има и 99%, но е 100% сигурно че има някакво намаление.  Вярно е, че бях доста объркана и уплашена във Варна. Още повече, че се наложи да приспиваме два пъти Вики, защото като го обръщаха да му направят на лявото ухо и се събуди, видя сестрата и минаха още 40 мин преди да заспи пак. Честно казано не помня какво точно е казал доктора, но си спомням, че аз го убеждавах че Вики чува и ме разбира. Той от своя страна ми обясняваше за вибрации, периферно зрение и чуване чрез костите. Съвсем се обърках в обясненията си. Утре ще ти се обадя по телефона и ще се разберем.

# 59
  • Мнения: 2 531
veni-b Не знам защо, но той не изпълнява такива команди. Аз не мога да го накарам да ми каже "дай" или "искам". Гледа ме все едно не ме разбира Rolling Eyes Може би това е единственото нещо, което ме навежда на мисълта, че наистина може да не чува. и аз не знам вече какво да мисля.
Ами много е малък и си има мнение по върпроса! Ти не го прави като тест както ти описах а в хода на игрите!  Laughing А иначе като му кажеш дай и включиш жест разбира ли те? А като му викаш ела , или името без да те гледа разбира ли! Въобще това че повтаря сам може да е натрупан слухов опит от преди и скоро да е загубил слуха си! Имате ли някакъв разговор- в смисъл вие питате - той отговаря? При сина ми е по рождениие и нямаше от къде да се научи на такива неща! А дечицата са умни и много неща налучкват понякога!

Общи условия

Активация на акаунт