Акт 15 ?

  • 24 848
  • 143
  •   1
Отговори
# 105
  • Мнения: 85
Честно да ти кажа направо съм възмотена!!!Егати и отношенито на тази "шефка" ( извинявам се за израза). Какво означава "да си гледала когато го купуваш" е то бива простотия ама това на нищо неприлича.Можеш ли да пуснеш тук списъка със забележки, който сте направили.И най-добре кажи коя е тази фирма , защото очевидно са пълни идиоти. И как може да има нов договор за предаване на сградата , а дали той е съгласуван...понеже всяка промяна трябва да се съгласува с надзор с община...как да не ти е нужен на теб такаъ договор и най-вероятно те ще ти дадат анекс към първия договор...абе въобще тия ми се струват пълни ама пълни глупаци...човек да не купува хляб ебаси...това е апартамент и то си даваш парите а насреща ти нищо...а по принцип за подписването на акт 15 от тяхна страна ами да може и да го направят просот се подписват с фалшив подпис - практикува се това често когато собствениците ги няма и има съгласието им за това разбира се....а защо не се обърнеш към защита на потребителя...сега ще потърся някаква връзка с тях...

# 106
  • Мнения: 85
виж намерих това:

Комисия за защита на потребителите звено гр.Бургас
Адрес: 8000 гр.Бургас, ул."Александровска" №53, ет.4, пк. 315,
тел. 056 / 841 246
 
може да обясниш случая те и без това им е работата

# 107
  • Бургас
  • Мнения: 5 690
Ето какво съчиних като списък (не е под диктовка на техническото лице, но се водя по моите бележки):

При оглед на апартамент № 8 на етаж 2 в блок Б установих следното:
1.   в банята няма ревизионен отвор за достъп до спирателните кранове, водомерите и др.-ще направят със сигурност, ама реших да го пиша
2.   в коридора до вратата има кабел, който не е вкопан
3.   в спалнята тавана е крив, което се дължи на крива плоча или некачествена шпакловка-изключително крив с една чупка, дето минава от край до край, а онзи се чуди "Ама кое му е кривото?"
4.   в спалнята има цепнатини между отделните парчета гипсокартон
5.   в спалнята има проблемен  уплътнител от долната страна на вратата към терасата-не е точно скъсан, но адски безформен, разтегнат и извън мястото, където трябва да е
6.   в дневната преградната стена между нея и банята е с пукнат гипсокартон в долната си част-надигнат и издут
7.   в дневната вратата към терасата  не се затваря нормално и има проблемен гумен уплътнител от долната страна
8.   в кухнята липсва розетка на комина
9.   в кухнята има залят отвор на тавана, който не е декофриран и шпаклован
10.   на терасата зад водосточната тръба стената не е шпаклована
11.   на терасата прозореца към дневната е монтиран с обратен наклон
12.   по таваните има избили петна от ръжда
13.   всички горни ъгли са неоформени-така ми каза да го напиша техническия-не знам как да ги обясня, ама са криви и ронливи
14.   не са попълнени долните хоризонтални фуги-зеят доста на места, нищо че "Нали ще слагате нещо по пода и ще има первази, какво толкова?"
15.   подът не е изтъркан и почистен от строителните материали и отпадъци-целият е в туфи мазилка, лепило и прочее засъхнали боклуци
16.   не е завършен и оформен района около входната врата-монтирана е вратата, но профила не е направен с картон и шпакловка от външната страна


Дреболии били-да, ама са много и за мен не са дреболии...Много се надявам да стане работата с другия апартамент (в отсрещна кооперация, където няма да има никъде картони-всичко ще е тухла и доста по-качествено), стига да е изгодна цената и да можем да останем толкова време още на квартира, че да го продавам тоя боклук и това е  Crossing Arms Иначе не знам как се водят като фирма-обясниха ми като ги питах преди, че са частни лица и си наемат изпълнители, а имената им са Петко Шарапанов и Румяна Данова, като всички го знаят като строежа на Христо Данов  ooooh!

Последна редакция: ср, 28 май 2008, 16:06 от bradata

# 108
  • София
  • Мнения: 4 064
Изобщо не е толкова лесно да те прескочат, дори и да са "нечии" хора, не се притеснявай. То, реално погледнато, вече всички строители са "нечии". Искай си да ти изпълнят всичко и тогава.Или с особено мнение, но на официалн документ- с входящ номер-да са ти забележките. И с копие за теб, подписано и подпечатано!
За банята-нов договор,стар договор-консултирай се с адвокат. Няма договор ако ти или предишния собственик не сте го подписали! Иначе ще ти кажат" Има нов договор, според който не получавате нищо, но си плащате в срок" . Те май горе-долу това се опитват да направят с теб. Търси си адвокат,който се занимава с недвижими имоти и отивай с него.

# 109
  • MJF
  • Мнения: 8 656
според мен дерзай за другия апартамент за който говориш ,като вече си си взела поука от случката до тук.То такива като тези  и с това поведение все още им е бума.Така че се спасявай и се отърви от тези.това което си написала съм го чела и чувала вече ен пъти.само като инфо-отвор в комина  в кухнята прави вече собственика. къде и какъв си идва когато си прави кухнята.неравности по пода ,криви стени,неравни тавани е масово явление.
стискам ти палци да продадеш този и да купиш набелязания.и там ходете на проверка от време на време.когато дадените "майстори" са на място инвеститорите са по сговорливи за отстраняване на очевидните простотии сътворени от персонала им.

# 110
  • Мнения: 85
Първо това изобщо не са дреболий а са си проблеми (какво е имал предвид техническият им като е казал проблем било ако липсвало стена!!!!!!!!! че за какво строителство говорим тогава да липсва стена!!!) очевидно тия са пълни неудачници.
От практиката си мога да ти кажа че всички неща в списъка ти съм ги срещала като проблеми само че не в един апартамент по толкова много.Да неговорим че съм имала забележки рода на  "в банята има около 3 см фугата е по-жълтяла"  и аз незнам от какво беше пожълтяла странно наистина !!! ей това вече е нищо но във фирмата която съм работила са ме научили клиента преди всичко - и не само че им ги отстранявам тези проблеми ами и се извинявам (все пак хората са дали пари за това и за нас може да е дреболия ама си е пропуск и грешка от където и да го погледмнеш) - за това и тези хора ми се струват некоректни , не добри търговци и най-лошото е че са ЛОШИ СТРОИТЕЛИ!!! Щом тавана е кръв - най-вероятно от провисване на плоча не че не се случва ама поне да го оправят , явно на тях не им пука за това което правят.
Още повече че те са на акт 15, значи имат достатъчно време да си оправят "бакиите" както и има все още работници на обекта предполагам които довършват и оправят така че невиждам причина поради която тази жена се е държала така с теб.И тук нестава въпрос за невярване както е казал техническия ( макар че след разговора ти с въпросната шефка е трудно да вярваш на подобен човек) това са си забележки и те са длъжни да ги отстранят наистина не им виждам проблема на тия хора че се пенят толкова...може да са изнервени че така ще им се забави акт 16, но това си е техен проблем в крайна сметка...просто съм изумена , пълни идиоти...и мн се ядосах Simple Smile (sorry за израза) .....
та от тук нататък каква ще ви бъде процедурата?какво смятате да правите?

# 111
  • Бургас
  • Мнения: 5 690
За отвора в комина-такъв има, но няма нищо отгоре-просто една крива дупка  ooooh! Егаси държавата дето сме, ей! Щеше ми се и на мен да се тупна с адвокат, но като не познавам никой, който да ме упъти към подходящ такъв  Thinking Наистина много се надявам да станат нещата с другия апартамент, но там е още много мъгляво и има много "ако"-та, та затова все пак трябва да си държа на своето за настоящия такъв и като не съм много, много запозната  могат да ме премятат както си искат, за съжаление.

Колкото до това, че ще ги бавя, аз нали затова им казах, че мога да подпиша, но с О.М. за да действат нататък, но те явно не искат въобще да се занимават. Такова отношение определено ме изненадва-мислех, че това е останало като манталитет в миналото, но явно не е така. Едва ли не ме заплаши тази "госпожа" !!! Не знам какво ще правя, защото сега ми е такава каша в главата...Аз хубаво искам да подписвам с О.М. и да прилагам забележки, но като не съм сигурна каква е точно процедурата-ако не искат да ми сложат входящ номер и печат, тогава какво?

# 112
  • MJF
  • Мнения: 8 656
amaranta къде са такива технически като теб????не си знаеш цената.нашия технически така и не го видях а ходех през седмица на обекта.инвеститора ми беше и е лъжец от всякъде и какви ли не версии измисляше по телефона а и работниците на обекта за това кой и къде е техническия на обекта.а на мен ми е ясно че той не е 24 часа там ама как един път не се случи този човек там и при един проблем  в банята инвеститора рече ,че той бил техническия на обекта.няма да ти казвам какъв като образование е той,че ще се смеем горчиво.

# 113
  • София
  • Мнения: 4 064
Ако не искат да ти сложат входящ номер и печат-не подписваш. Абе, човек, какво е това мрънкане! Ти даваш пари и искаш нещо насреща. Не ти правят услуга.  Naughty И какво значи не познавам адвокат-ми попитай познати,приятели, все ще ти препоръчат някого.

# 114
  • Бургас
  • Мнения: 5 690
И аз точно това си мислех-защо ли не попаднах на някой като amaranta и тяхната фирма, защото все пак нещата не зависят само от техническия  Tired
Лельо Огг, извинявай ако съм ти досадила с моето "мрънкане", но съм се парила и за съжаление съм такава патица, че не винаги успявам да устоявам на своето и да се боря за него. Притеснявам се и щом питам тук, значи няма на кой да разчитам. За адвокати разпитвах всичките си роднини и познати още когато го купувах и пак не открих никой. Извинявам се, че питам толкова, но за да мога да им се репча трябва все пак да знам каква е процедурата по закон, за да не изпадам в смешни за тях и конфузни за мен ситуации  Peace

# 115
  • Мнения: 85
amaranta къде са такива технически като теб????не си знаеш цената.нашия технически така и не го видях а ходех през седмица на обекта.инвеститора ми беше и е лъжец от всякъде и какви ли не версии измисляше по телефона а и работниците на обекта за това кой и къде е техническия на обекта.а на мен ми е ясно че той не е 24 часа там ама как един път не се случи този човек там и при един проблем  в банята инвеститора рече ,че той бил техническия на обекта.няма да ти казвам какъв като образование е той,че ще се смеем горчиво.

ами за радост ли е или за съжеление незнам ама вече не съм технически ( поиздигнах се малко )  - много задължения и много отговорнисти и много проблеми, но на нас предимно собствениците бяха чужденци , а то с тях трудно се излиза на глава ( макар че не съм правила деление между тях и българи   Thinking ) , и като се има предвид че тогава комплекса беше с 10 години гаранция така че май си бяхме задължени да го правим, а шефа даже оправи целия покрив на кооперация пусната от преди 1 година за това че някой е нарушил хидроизолацията ...просто има фирми които държат явно на качеството , и такива като тази които изобщо не им пука, че и как се държат с клиенти....

# 116
  • MJF
  • Мнения: 8 656
bradata то мойте инвеститори са двама авери.но аз до проблема с банята,кривата стена и неизолираната тераса познавах само единия.когато водех борбата"моя" да се появи на обекта се уговаряхме многократно и първия ден ми върза тенекия.аз на обекта а той не.обаче от пазача,който вече ме познаваше разбрах ,че другия е тук.втория беше с такова арогантно поведение ,че чак ме развесели.при мен когато съм много ядосана от някакъв абсурд и ми говорят на черното бяло ме напушва смях.иначе рискувам да налетя на физическа разправа.
стената бе оправена,терасата я изолираха повторно а грешката в банята я оправяше вече мой майстор.тези случки са в периода акт 15-акт 16.от съседите ми само още двама идваха често като мен да следят какво става.дали ни слагат червени тухли,дали запълват дупки с пластмасови чашки от кафе или бутилки минерална вода и т.н. оригинални строителни хрумвания.май почвам фермана и затова спирам до тук.

# 117
  • Мнения: 85
amaranta къде са такива технически като теб????не си знаеш цената.нашия технически така и не го видях а ходех през седмица на обекта.инвеститора ми беше и е лъжец от всякъде и какви ли не версии измисляше по телефона а и работниците на обекта за това кой и къде е техническия на обекта.а на мен ми е ясно че той не е 24 часа там ама как един път не се случи този човек там и при един проблем  в банята инвеститора рече ,че той бил техническия на обекта.няма да ти казвам какъв като образование е той,че ще се смеем горчиво.

ами за радост ли е или за съжеление незнам ама вече не съм технически ( поиздигнах се малко )  - много задължения и много отговорнисти и много проблеми, но на нас предимно собствениците бяха чужденци , а то с тях трудно се излиза на глава ( макар че не съм правила деление между тях и българи   Thinking ) , и като се има предвид че тогава комплекса беше с 10 години гаранция така че май си бяхме задължени да го правим, а шефа даже оправи целия покрив на кооперация пусната от преди 1 година за това че някой е нарушил хидроизолацията ...просто има фирми които държат явно на качеството , и такива като тази които изобщо не им пука, че и как се държат с клиенти....

ако ти трябва само консултация с адвокат - мисля че мога да ти помогна т.е. да му обясня въпросите та да ми отговори той , или искаш такаъв с който да идеш във фирмата т.е. той да те представлява?

# 118
  • Бургас
  • Мнения: 5 690
Ами ако не те затруднява да му обясниш ситуацията, ще е добре да ме посъветва как да действам, че в петък трябва да ходя, а пък ако се наложи впоследствие и да ме представлява  Praynig

# 119
  • Мнения: 85
ОК сега ще поразпитам....

Общи условия

Активация на акаунт