Акт 15 ?

  • 24 855
  • 143
  •   1
Отговори
# 90
  • Бургас
  • Мнения: 5 690
Аха, точно на банята вратата е. Май и трите ще са такива, така ми мирише...И все пак  с какво да пробивам-да взимаме ли дрелка или нещо от сорта и колко големи да са тези дупчици newsm78

И само това остана-да слагам шкафове и тъй като ги тъпча по принцип (те затова са предвидени все пак) да вземат да ми изкъртят стената  ooooh! Таман някой да е в банята и в следващия момент да може да се вижда с хората в кухнята  Crossing Arms

# 91
  • MJF
  • Мнения: 8 659
чета и се убеждавам как е изпуснат от какъвто и да е контрол изпълнението на даден строеж.не се мотайте а отивайте да ви правят стените поне от итонг

# 92
  • Бургас
  • Мнения: 5 690
Де да беше единичен случай моя...Но в днешно време като бутнеш пари на правилното място може да си развяваш байряка както си искаш, нали се сещаш  ooooh! Иначе, наистина няма да се помайвам и ще си търся правата, колкото и да съм смотана и притеснителна понякога  Whistling

# 93
  • Мнения: 85
Аха, точно на банята вратата е. Май и трите ще са такива, така ми мирише...И все пак  с какво да пробивам-да взимаме ли дрелка или нещо от сорта и колко големи да са тези дупчици newsm78

И само това остана-да слагам шкафове и тъй като ги тъпча по принцип (те затова са предвидени все пак) да вземат да ми изкъртят стената  ooooh! Таман някой да е в банята и в следващия момент да може да се вижда с хората в кухнята  Crossing Arms
   Laughing

не с дрелка!!!!!
вземи едно макетно ножче или отверка или обикновен кухненски нож и почни да го далбаеш то е гипс и хартия отвън това представлява гипсокартона..

# 94
  • MJF
  • Мнения: 8 659
не може ли с дълъг пирон и чук?

# 95
  • Мнения: 734
Позволете само да споделя мнение....На едни познати банята им беше с Итонг и хванаха бойлера за стената - той тръгна да пада...Итонгът хич не го бива да закрепяш, каквото и да било на него. Иначе ние сме с хоризонтален бойлер в нашата баня, но той се хваща за стената, а не за тавана. Говорих с баща ми, че той е мултифункционален мъж  Joy и той ми обясни тогава, че може да се хване за тавана с някакви скоби, но те се взимат отделно. Но между гипсокартон и газобетон - аз съм за второто.

Но да ти кажа, че този чертеж не знам дали е окончателния, защото има разминавания между него и апартамента (на чертежа има едни прозорци, които в действителност ги няма ).

Много е вероятно това да е окончателния чертеж, но от фирмата да са си правили "подобрения", които да не са документирани. Ние колко проблеми имахме с такова нещо...не си е от работа. Но нашия случай беше по-тежък. Дори в момента по чертеж (окончателния) банята ни трябва да е 1 м встрани, ама не е...

# 96
  • Бургас
  • Мнения: 5 690
Аха  Hug Ще го направя това със сигурност като отидем на оглед, та дори и да ме гледат странно  Whistling А за другите неща ще разчитам евентуално на пенсионирания технически, който смятам да взимам с мен (дано да е в час наистина). после пишем на лист всички забележки, които се прикрепят към Акт 15, който подписваме с особено мнение и чакаме да ни извикат когато е готов Акт 16, за да приемем отстраняване на забележките. Правилно ли съм разбрала процедурата newsm78

# 97
  • MJF
  • Мнения: 8 659
no name  абсолютно си права но понеже при тях се цитира договор, който са подписали и за това поне да е итонг .иначе аз такова нещо и без пари не искам.

# 98
  • MJF
  • Мнения: 8 659
вземете и договора с вас.погледнете в банята щрангове вентилация,в трапезарията също, огледаите дограмата и как е сложена......там като идете нямате бърза работа и прегледайте апартамента. вземете си и ролетка.дерзайте.

# 99
  • Бургас
  • Мнения: 5 690
Да, но като ти се наложи с трици да ловиш маймуни...и като не разбираш много  Whistling Иначе всеки иска хубавото и качественото, но аз бях в патова ситуация и това беше най-доброто, което можех да си позволя за парите, които имах. Сега ми предлагат да го продам и да си взема за тези пари доста по-качествено строен апартамент, но лошото е, че тепърва започват сградата, а аз нямам много време за чакане, тъй като не знам колко време още мога да остана, където съм сега  Tired Вече съм си сложила главата в торбата, но поне оттук-нататък да си отварям очите за да не ме цакат с топла бира, както в един филм  Mr. Green

Благодаря и на теб 6о6ул40

# 100
  • MJF
  • Мнения: 8 659
о ако знаеш колко много са като теб.не си виновна ти ,а че живееш в държава без правила.не е твоя работа да разбираш .
хората купуват.инвеститорите ги лъжат и така докато може.ферман мога да напиша само от историите в нашата сграда а ако почна и за на познати сградите където купиха-направо дебела книга ще стане.затова горе главата и си дръж на твоето .те само такива чакат като клиенти.които си мислят ,че те като са коректни и този на среща е .да ама не.

# 101
  • Мнения: 734
Съвсем съм съгласна, 6o6ul40 . Не знам някой да си е взел апартамент и всичко да му е наред...Проблеми всякакви - разнообразието е голямо. Важното е да извлечеш максимално от ситуацията...
bradata , стискаме палци! Отваряйте си очите на 6 и действайте  Wink

# 102
  • Бургас
  • Мнения: 5 690
Благодаря на всички за помощта и за съветите и за стискането на палци  Hug Надявам се да се справим и да постигнем своето  Praynig После ще докладвам  Wink

# 103
  • Мнения: 85
Непременно пиши какво е станало и ги им посочи точката от договора за мокро помещение - итонг!!!
Успех и от мен!

# 104
  • Бургас
  • Мнения: 5 690
Неприятности и пак неприятности!!! Първо отидох в офиса да се уговоря евентуално за огледа, при което казах на жената там, че ще имам забележки и ако се разписвам, то ще бъде с Особено мнение. Тя се шашна и каза, че не знае как точно трябва да стане това и че трябва да провери и въобще, че трябва да се говори с "шефката". Другото, за което ме уведоми е, че този договор, който аз имам е един от първите и след това са настъпили изменения в частта за стените в банята и входната врата-в моя вариант на договора са итонг/дървена врата, а в новия вариант-гипсокартон/метална. Човекът, от който сме го купили нямал от новия договор (незнайно защо), но бил уведомен и знаел за измененията.Аз пък как да съм сигурна за това, а и копие не ми дадоха или показаха-"не ми трябвало". Днес отидохме на оглед с познатия на майка ми бивш технически и човека се хвана за главата от недомислици и качество  ooooh! Направихме един доста дълъг списък с неща за оправяне и извикахме техническия ръководител на обекта (който е един от хората, продаващи апартаментите, тъй като на нотариалния акт на предишния собственик фигурира и неговото има като продавач). Той, милият, направо се обиди, че не вярвам, че те и сами ще си оправят всичко "Ама как ще ви предадем нещо незавършено  Rolling Eyes ". То това били дреболии-друго щяло да бъде ако ми липсвала стена или нещо друго такова сериозно  Shocked Както и да е, разбрахме се да занесем списъка в офиса, с който после правих отчаяни опити да се свържа до преди малко, когато най-накрая ми вдигнаха и то точно мистичната "шефка". Нарочно я пиша в кавички, защото това за мен е женския вариант на груба, селска мутра от онези години... Обяви ми, че сега идвала от обекта и била огледала и всичко било направено "толкова хубаво и качествено" и веднага да съм отидела в офиса за да подпиша!!! На възражението ми, че има некачествени неща и имам забележки, ехидно се изсмя и ме попита къде съм гледала като съм купувала апартамента-да съм ги кажела тогава, кво съм била чакала досега (това са точните й думи). Ами как да си кажа забележките, когато още се е работело по апартамента и не е бил завършен  ooooh! Много ясно, че щом сега трябва да приема апартамента и да се подпиша за това, сега ще гледам и ще казвам. Накрая когато ми писна да ми вика и успях да се включа с репликата, че въпреки това няма да подпиша, докато не се отстранят забележките, знаете ли какво ми заяви..."Ами тогава си търсете този, от който сте си го купили апартамента и си искайте парите обратно, като знаете толкова!" и ми затвори. ЗАТВОРИ МИ!!! А аз исках уж всичко да е точно и коректно  Thinking Сега в петък сутринта ще ходя да се разправяме и отсега ми се свива всичко  Sick Лошото е, че са "връзкари" доколкото знам и могат да си позволят да бутнат на когото трябва и да ме "прескочат"-нали го има този момент със служебното подписване, ако аз не съм подписала. Бясна съм и ме втриса  #Cussing out

Общи условия

Активация на акаунт