Февруарските дечица крачат във редица!

  • 9 443
  • 285
  •   1
Отговори
# 30
  • Мнения: 687
Тюх, как изпуснах разгара на спора Mr. Green Но май нямаше да съм много ползотворна в наливането на масло в огъня, понеже и моята позиция е по-умерена. Не съм фен на крайностите, затова дори да не одобрявам нещо, се опитвам да не го осъждам. Уиш, в интерес на истината, умишлено се изказа по-провокативно, точно за да се разрази спор, но те разбирам, защото и аз понякога го правя и няма лошо.  А Ели пък си е имала малко насъбрано през седмицата и се възползва да излее малко скорпионски сарказъм. А принципният спор кърмене/некърмене, "първа/втора ръка" майки, показно/дискретно кърмене явно никога няма да има край, но на мен лично ми е адски досаден. Виж дебатът порара vs. овесени ядки си е друго нещо! hahaha Овесени ядки АЗ не мога да ям и това си е - нито със захар, нито с мед, нито с плодове, нито с мляко. Е, чат-пат тормозя Миа да яде такъв бъркоч.... Виж попарката съм много доволна, че я преоткрих покрай нея eat
Радостче, я се не излагай!  Naughty  Помня, че направи всичко възможно да кърмиш и не се отказа пред трудностите. Това мисля, че е много по-важно! И на всички ни писва в кризисни периоди и си е съвсем в реда на нещата. По-добре е да разпускаме напрежението от време на време, ако не може да ги пратим на екскурзия при баба и дядо, то поне да си помрънкаме и посъскаме на воля, да се разпеним, да се разпалим... а малко след това като ни мине да се засмеем и да се кажем "Е, за кво толкова се ядосвах?!" Виж ако просто си търсиш повод да се самообвиняваш - това вече е друга работа  Mr. Green  (както сама каза) 

# 31
  • Мнения: 19 355
Здравейте отново!
моята принцеса се казва Мари и е родена на 24.02.07.

Не бих искала да паникьосвам майките , чиито дечица спят надупени или сядат на "W" понякога, а само да ви заостря вниманието към тези неща.  Само да поясня, че и крачетата на Симона на са криви и нейните тазобедрени стави бяха супер на 2 месеца, но като ходи, ходилата и са насочени леко навътре и бях изумена да разбера, че причината е в пози за сън и игра, пък и обувките играят важна роля. За позата за сядане "W" научих наскоро и оттогава и оправям крачетата винаги, когато я видя така и мога да кажа, че има ефект.
Според Драганов, ако не се коригират причините за походката преди да тръгне на ясла / ДГ  нямало оправяне докато тръгне на училище детето, пък и се задълбочавал проблема  и физономията й щяла да се промени от по-вечето падания Simple Smile.
Хайде лека и безаварийна !
Сядането на W със стъпалата назад ли означава? Малката също стъпва с ходилата навътре, но все още не може да ходи сама де.
Да ви питам вашите деца с обувки или по чорапи проходиха?

# 32
  • Мнения: 2 818
Виви, Ангел проходи по нещо като цвички. Сега ходи по чорапи с подметки.
Когато бях малка седях непрекъснато на W. Краката хич не са ми криви , дори са ми хубави  Mr. Green
Днес си припомних един бисер от миналата година, който чух в болницата първата вечер след раждането http://www.vbox7.com/play:131bc69b   newsm57

Последна редакция: сб, 05 апр 2008, 15:50 от Maktub

# 33
  • Бургас
  • Мнения: 615
Запис и от мен Laughing.

# 34
  • София
  • Мнения: 1 504
В къщи сме с ламинат и много се пързаля...чорапките с подметки не се оказаха удачен вариант, защото ги сваляше непрекъснато....та си ползвахме буйките и си проходи с тях...
Кати не сяда на W, но спи по корем....невиждам как ще я следя през ноща и ще я обръщам.... newsm78. Възглавница съм сложила от преди 3 месеца, но тя си я слага под корема обикновено...

# 35
  • Мнения: 255
Бре, кво нещо съм изпуснала.  Thinking Влизам в темата, тя дръпнала 2 страници и то в събота, мисля си кво ли е чудо станало, пък то чесане на женски езици. От всичко само не разбрах защо Wish толкова навътре взе нещата, но тя си знае.  Peace Кърмих точно 37 дена, няма да обяснявам защо. Ако съм била гузна, то е било към детето ми и хич не ми пука за кърмещите и некърмещите, загърбила съм въпроса и гледам напред. В живота ми има доста по-интересни дилеми. И точно в момента искрено се вълнувам за срещата на Рали и Марти след толкова дълга раздяла, радвам се за тях.  Hug
Момичета, не се косете с безсмислени спорове.

П.С. Хи-хи, Ели, това за умрелите животни беше наистина малко грубо.  Grinning

Последна редакция: сб, 05 апр 2008, 22:19 от AvrorA

# 36
  • Мнения: 1 516

Я виж каква музика слушаш, а после ще ми говориш за умрели животни  Joy hahaha Joy hahaha Joy

# 37
  • Мнения: 255

Я виж каква музика слушаш, а после ще ми говориш за умрели животни  Joy hahaha Joy hahaha Joy

 rotfImao rotfImbo

# 38
  • Мнения: 2 818
 smile3532   superuu

Между другото ЕмиР не знаех историята ти и да си призная аз лично не съм сигурна, че бих издържала. Браво да упоритостта и вярата! Браво и на Радостче! Аз може и много да тръбя, но не съм съвсем сигурна, че бих се справила при вашите обстоятелства.  Peace


П.П. Това с умрелите животни съм забелязала, че само вегетарианците се впечатляват как така някои ядат такива неща, при това с кеф. На месоядните не им прави впечатление, поне по мои наблюдения (а ако им направи или постят или са на път към вегетарианството). Ако все пак някой много се е засегнал се извинявам Simple Smile

# 39
  • Мнения: 687
Ееее, Ели от къде го изрови тоя хубостник бре  Joy Бях го позабравила, но с радост (и хилене  Mr. Green)  си го припомних.    Сещам се, че и аз като малка постоянно седях на W - дори като седях на стол пак така сядах и все ми правеха забележка нашите, обаче после несъзнателно пак така си заставах. А и аз скромно мога да кажа, че краката ми са съвсем прави.
Виви, странно - линийката ти показва друга възраст на Мари - 1 г. 1 м. 4 дни, т.е. че е родена на 01.03. Или от сега си крие възрастта малката  Wink

# 40
  • София
  • Мнения: 969
Е как може такова нещо да се изпокарате чак. Аз това никога не бих си позволила да се изпокарам с някоя майка, която не е кърмила и и която има своя си гледна точка.
Аз съм кърмила навън, но много рядко и то на някои усамотени местенца и то, когато Валето беше мъничко бебе. Просто си има по-срамежливи хора и по-отракани. По принцип няма нищо лошо, но ако се показва цяла гърда навън вече би ме смутило, нищо че съм кърмачка, както и бих се почувствала страшно неудобно някой мен да ме види. Но аз съм си такава и да ви кажа, че ми беше неудобно като влязох да раждам мъж да ме преглежда  Blush, но аз просто съм си такава. Затова съм ходила и винаги при жена гинеколог, айде сега смейте ми се  Laughing
Попара и аз не съм давала, а много други нещица със сиренце и масло.

# 41
  • Мнения: 687
Аз предлагам да приключим с тоя спор и малко да разведрим темата с по-приятни емоции покрай предстоящите празници Wink Все пак Великден наближава!

# 42
  • Мнения: X
...каза Ясна и сложи красиви великденски украси, тематични за предстоящите празници  Hug
Браво!!!

# 43
# 44
  • София
  • Мнения: 1 481
Яс, благодаря ти, че ни сложи на тортата  Simple Smile
Бурни страсти са се вихрили, гледам.
Ние пък си имахме бурни дни и нощи удома, във връзка с растящи кучешки зъби. Денонощно мрънкане и рев за щяло и нещяло   smile3511
Но снощи Ева заспа на дивана при баща си, решихме да не я будим и си остана там. Спали са си заедно без проблем, но аз се събудих в 5 и изпаднах в паника , че детето го няма  Joy
Днес ходихме в зоопарка и на  Ева й беше забавно, за пръв път се вози и на въртележка.
Сега съм в офанзива по качване на снимки по сайтове и usb-та, защото лаптопа ми парави проблеми и се притесних, че мога да изгубя скъпоценните кадри  Shocked

Общи условия

Активация на акаунт