Колко струва коронка

  • 17 405
  • 26
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 13 512
Зависи от коронката - ако е металокерамика е около 150 лв., а само керамика към 300/ поне ма мен толкова ми излезе/

960 лева за 1 зъб. Цирконий и керамика. Във Варна  само Коста Фиалков ги прави.

Малеее, направо са ти одрали кожата.
Oще не са, но другата седмица вече трябва да  го поръчам. В Пловдив ли е 300 лева???

# 16
  • София
  • Мнения: 1 946
На мен две зъболекарки ми казаха да не си слагам коронка. Получавало се някакво задушаване на зъба (не съм сигурна) и не било добре. Новата тенденция е да се слагат някакви метални неща (като арматура) и да се затвори зъба като при пломба от тези фотополимерните. Направиха ми я миналата година. Всичко ми излезе около 100лв. До момента съм много доволна.

# 17
  • София
  • Мнения: 577
На мен две зъболекарки ми казаха да не си слагам коронка. Получавало се някакво задушаване на зъба (не съм сигурна) и не било добре. Новата тенденция е да се слагат някакви метални неща (като арматура) и да се затвори зъба като при пломба от тези фотополимерните. Направиха ми я миналата година. Всичко ми излезе около 100лв. До момента съм много доволна.


Било е нова тенеденция преди доста години. В момента се разчита на добра изолация и на адхезията (залепването) на материала към зъба.

# 18
  • Мнения: 190
Металокерамика-260лв.Изцялокерамична или керамика с цирконий-450лв.

# 19
  • Мнения: 13 512
Металокерамика-260лв.Изцялокерамична или керамика с цирконий-450лв.
Егати цените...   Shocked
е защо във Варна  са двойни????

# 20
  • Мнения: 120
Зависи от коронката - ако е металокерамика е около 150 лв., а само керамика към 300/ поне ма мен толкова ми излезе/

960 лева за 1 зъб. Цирконий и керамика. Във Варна  само Коста Фиалков ги прави.

Малеее, направо са ти одрали кожата.
Oще не са, но другата седмица вече трябва да  го поръчам. В Пловдив ли е 300 лева???

Да и ми взе 300 лева за всичко,/работа + керамичната коронка/

# 21
  • София
  • Мнения: 7 097
Днес бях на зъболекар, за да ми смени старата с нова коронка. Питах го и каза, че самата коронка ще ми струва 200 лв. Явно цената е нормална.
А какво значи подготовка на зъба за коронка, в смисъл дълга ли е тази процедура във времето, че се чудя с колко ходения до кабинета ще мина  Thinking

# 22
  • София
  • Мнения: 577

А какво значи подготовка на зъба за коронка, в смисъл дълга ли е тази процедура във времето, че се чудя с колко ходения до кабинета ще мина  Thinking

Подготовка на зъба означава, ако се налага, да се направи кореново лечение или ре-лечение и да се изгради пънче. Ходенията зависят основно от състоянието на зъба под короната.

# 23
  • Sofia
  • Мнения: 8 221
Нати при смяна на коронка едва ли ще ходиш дълго на зъболекар. Зара е описала какво е точно подготовка.

# 24
  • Мнения: 120
Да, ще ти изпилят зъба и ако няма никакви усложнения , ще ходиш една седмица /или докато е готова коронката/ с временна коронка.

# 25
При моята за изцяло керамична-480,за циркониева около 600 лв.И това включвало работа на зъботехник, абе всичко, но аз при всяко ходене си плащам най-малко по 50лв.Било то за лекарство или за нещо друго вече изгубих представа.Запълваха ми канала и сложиха някакъв щифт, уж така бил по-здрав зъбът-120лв.Май всеки си слага цени каквито иска,ако ни изнася,никой не ни кара насила.Забравих да спомена за металокерамика-350-380лв.

# 26
  • Мнения: 1 733
След малко отивам да ми сложат последната от 5 коронки. Взимат ми по 140 лв.

Общи условия

Активация на акаунт