Диети в детската градина

  • 3 685
  • 76
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 25 610
Shocked Стига бе. Не мога да повярвам просто, какво става с този свят?!
Не знам какво да ти кажа, освен да се надяваш да е период, който да отмине. Rolling Eyes

Да, при децата може да е период и може да отмине. Но дали е така и с майките им, които им набиват тези глупости в главите? Същите тези майки-маниачки, които броят и калориите на спермата?
За жалост, от маниите им страдат не само собствените им деца, но и чуждите, както става ясно от тази тема...  Confused

# 16
  • Мнения: 2 211
Shocked Стига бе. Не мога да повярвам просто, какво става с този свят?!
Не знам какво да ти кажа, освен да се надяваш да е период, който да отмине. Rolling Eyes

Да, при децата може да е период и може да отмине. Но дали е така и с майките им, които им набиват тези глупости в главите? Същите тези майки-маниачки, които броят и калориите на спермата?
За жалост, от маниите им страдат не само собствените им деца, но и чуждите, както става ясно от тази тема...  Confused
Сийке, права си! Рибата замирисва от главата.

# 17
  • Мнения: 5 877
Абе, Анет, как ще е грозновата и дебела Дора? Изглежда си като малко дете, с нормални детски пропорции. Много й е любима на Ането, обаче в детската не е популярна, там се "изискват" от дружките Барбита.
Права си ,разбира се,това е и идеята на Дора,да е в противовес на Барби-манията. Замислена е точно да бори модела кльощаво-бял-наконтен-кухоглав на Барби и подобните и. Шкембето и е все на показ,като на нашата щерка Grinning Иначе е грозновата (за моя вкус),куклите Дора спецално които продават тук са доста страховити. На Ния е любима,от нея за запали за испански,само добро сме видяли от Дорината фамилия.
хм, аз пък си мислех, че е направена в името на латино-англосаксонската дружба в южните щати. Поне такава ми се виждаше логиката на испанския и английския с многото повторения.
Аз merchandise не съм виждала с изключение на едно чаршафче с нея, на самото филмче ми се вижда симпатяга.
Сийке, така е. Обаче не знам какво да направя - защо моят личен пример не е по-силен от този на майката на Даяна, да речем?

# 18
  • Мнения: 3 034
да, но не можейки да променим главата, въпросът е какво да правим с опашката ?

# 19
  • Мнения: 25 610
Сийке, така е. Обаче не знам какво да направя - защо моят личен пример не е по-силен от този на майката на Даяна, да речем?

А, това вече не знам. Който го открие, печели веднага Нобеловата награда за педагогика!  Mr. Green
Говорене, говорене и личен пример му е майката. И палене на свещи - дано нещо все пак влезе в малките инати главици...   Tired

# 20
  • София
  • Мнения: 62 595
Дай за пример въздебеличките в ханша и бедрата латино-певачки от вида на Шакира и детето ще се успокои. Laughing

От друга страна след първоначалната изненада за градинските ви неволи се сетих за всеобщата вманиаченост на жените по килограмите.

# 21
  • Мнения: 339
Лелеееее, направо не мога да повярвам  Sick ooooh!

# 22
  • Мнения: 3 271
Стига бе  Sick
Не е за вярване!!!

Междудругото щерката пее една детска песничка "Мила кукла Барби, колкото те обичам, на теб искам да приличам"  ooooh!
Та днес й казах, че аз не искам тя да прилича на нея и т.н. И детето каза "ама мамо, то е само в песента"  Hug

# 23
  • Мнения: 3 367
Анда,по-силен е твоя пример,разбира се.За щерка ти е етап,както на нашия син носенето на фиби, минава. Какво виждат в деня си,какво чуват от нас, къде ядат вечеря 5/седмица,какво правят в неделя следобед и пр.е ,според мен,решаващото.
Хран.разстройства,ако говорим сериозно,са болести, които имат социален компонент,но в основата си са биологични дефицити,които не зависят само от Дора или Барби.
*
Странно ми е колко майки се изненадват от темата. Идете до съседни форуми и вижте тоновете изписани съобщения за кг,диети,Дюкан и роднините му,кантари и мерилки, луна-вода и пр. Не сте ли се правили че пушите като деца копирайки родителите си? Аз съм.Същият феномен- друга форма ; същите въпроси и поведенчески модели седящи пред родителите тогава наши,сега самите нас.
*

Анда, ето да я видиш куклата,страшна си е Grinning
http://www.pe.com/holidays06/giftguide/assets/dora.jpg

# 24
  • usa
  • Мнения: 2 113
Странно ми е колко майки се изненадват от темата. Идете до съседни форуми и вижте тоновете изписани съобщения за кг,диети,Дюкан и роднините му,кантари и мерилки, луна-вода и пр. Не сте ли се правили че пушите като деца копирайки родителите си? Аз съм.Същият феномен- друга форма ; същите въпроси и поведенчески модели седящи пред родителите тогава наши,сега самите нас.

аз се очудвам, защото анда говори за деца в детската градина. ти си се правила, че пушиш на ужким, а тук става дума за гладуване. не мога да си представя, че четири-пет годишни деца като им застърже на стомаха, няма да ядат, защото се страхуват, че ще надебелеят. даниел например като каже, че е гладен и не му дам храна на момента, изпада в истерия. ако ставаше дума за деца на 9-10-12 години мога да си го представя, албена е разказвала вече за съученичка с анорексия, но за 4-5 годишни деца ми звучи невероятно Thinking...

# 25
  • Мнения: 3 491
Анет, абе откъде я изнамери тая Дора, в първия момент помислих, че томахавка държи.  Joy
Моите момчета също си имаха Дора като по-малки, но си беше ... Дора, мила, лъчезарна, и симпатично закръглена с авантюристичен поглед.
По темата, да кажа и аз като тебе - колкото по-спокойно и без драми се подхожда в такива случаи, толкова по-добре ми се струва, защото иначе започва да ги гложди отвътре. "Ние не мислим така", "в нашето семейство това не е прието", и толкова,колкото да могат децата да се научат да казват "не", без да навлизат в излишно засукани ситуации, и да използват стандартни фрази за отбиването на удари, без да се натоварват емоционално. Аз по едно време се връзвах много на тема религия, защото нали агностици се пишем. Но като понамалих приказките и обясненията, и децата позамлъкнаха. Чувала съм едното да казва, като го питат,  "ние не ходим на църква", нещо като в "нашето семейство не пазим диети".  Ама да видим докога.

# 26
  • Мнения: 4 406
хм, а имат ли 4 годишните деца такава воля, че да гладуват умишлено и осъзнато? на мен това ми се струва невероятно, но какво се учудваме- само 5 минути реклама бълват наставления за използване на поне 5 продукта за отслабване...

# 27
  • Мнения: 5 877
Анет, абе откъде я изнамери тая Дора, в първия момент помислих, че томахавка държи.  Joy
Моите момчета също си имаха Дора като по-малки, но си беше ... Дора, мила, лъчезарна, и симпатично закръглена с авантюристичен поглед.
По темата, да кажа и аз като тебе - колкото по-спокойно и без драми се подхожда в такива случаи, толкова по-добре ми се струва, защото иначе започва да ги гложди отвътре. "Ние не мислим така", "в нашето семейство това не е прието", и толкова,колкото да могат децата да се научат да казват "не", без да навлизат в излишно засукани ситуации, и да използват стандартни фрази за отбиването на удари, без да се натоварват емоционално. Аз по едно време се връзвах много на тема религия, защото нали агностици се пишем. Но като понамалих приказките и обясненията, и децата позамлъкнаха. Чувала съм едното да казва, като го питат,  "ние не ходим на църква", нещо като в "нашето семейство не пазим диети".  Ама да видим докога.
E, аз не мога  с ръка на сърцето да кажа, че чак никога не пазим диети в нашето семейство, но се случва рядко и общо взето тихомълком, когато на мама не й стават дънките.  Laughing
Със сигурност обаче тя няма нужда и не би й било полезно.
Сега ще пишем заедно менюто за седмицата, дано да яде каквото си поръча. Хубавото от цялата работа е, че изведнъж много й се яде риба.

# 28
  • Мнения: 3 034
Анда, детето ти е умно. да се надяваме, че няма да се заплесне по манията да бъде слаба. освен това децата сигурно я харесват заради начина, по който си играят, а не заради начина, по който изглежда. като го осъзнае, ще и мине желанието да не яде.

Марена много се впечатлява от визуални обяснения. така че при нас снимките на болни от анорексия свършиха чудна работа.
макар че тя по принцип от известно време е една капризна на ядене....

много ми харесва тази Дора. толкова е миличка, детска, наивна. бих й взела на щерката такава кукла, но не съм виждала по магазините.

# 29
  • Мнения: 2 732
Ужас ! Моята и без да и казва някой за диети почти нищо не яде .Остава някой да и каже да пази диета и вече ще припадна Wink

Общи условия

Активация на акаунт