Какви права имам..?

  • 2 498
  • 39
  •   1
Отговори
# 15
  • Стара Загора
  • Мнения: 6 391
И аз мисля,че при раздяла детето ще остане при теб  Peace

# 16
  • Пловдив
  • Мнения: 806
И аз мисля,че при раздяла детето ще остане при теб  Peace
И аз така мисля , но той си има всички права каквито и ти и ... без негово съгласие общо взето неможеш да вземаш решения свързани с детето

# 17
  • София
  • Мнения: 5 724
Правата ви върху детето са еднакви, това че нямате брак , няма никакво значение. Peace

# 18
  • Мнения: 421
 имам доста разводи пред очите си... на моите родители,на брат ми и жена му...и датето все оставаше при майката при все,че и бащата го искаше.Определя се свиждане (което естествено е само на хартия и,ако родителите се разбират сами си определят начина на "поделяне" на детеето)...но все ми се върти из главата,че това свиждане не е 3 дни и половина от седмицата при майката,три дни и половина при бащата.  
Естествено,когато е доказано,че някой не може да полага адекватни грижи,че пие,нама средств или покрив над главата...или пък живее в неподходящ квартал и т.н....нещата се променят.
   (надявам се нещата м/у вас да се оправят и да не се налага да "делите" детето си)

# 19
  • Мнения: 74
Благодаря много за отговорите ВИ!

# 20
  • Мнения: 6 274
ам... аз пък все съм на мнение,че единственото,което е равно по м/у ви са хромозомите в детето  Laughing 
имам доста разводи пред очите си... на моите родители,на брат ми и жена му...и датето все оставаше при майката при все,че и бащата го искаше.Определя се свиждане (което естествено е само на хартия и,ако родителите се разбират сами си определят начина на "поделяне" на детеето)...но все ми се върти из главата,че това свиждане не е 3 дни и половина от седмицата при майката,три дни и половина при бащата.  
Естествено,когато е доказано,че някой не може да полага адекватни грижи,че пие,нама средств или покрив над главата...или пък живее в неподходящ квартал и т.н....нещата се променят.
   (надявам се нещата м/у вас да се оправят и да не се налага да "делите" детето си)

Чакай малко  Stop. Това , при кой остава детето , няма нищо общо с упражняване на родителските права . Защо , вместо да погледнете в Закона , изказвате некомпетентни мнения ?
                                                          
Цитат
                 Упражняване на родителските права и задължения
Чл.72 Родителските права и задължения се упражняват от двамата родители заедно и поотделно . При разногласие между тях спорът се решава от районния съд след изслушване на родителите и ако е необходимо, на детето. Решението може да се обжалва по общия ред.

# 21
  • Мнения: 421
         Djulichka   извинявай за "некомпетентното" мнение,което съм изказала...

              Продължавам,обаче да смятам,че това какво гласят законите в държавата ни и какво става на практика...са две рзлични неща.
              ...и не,че нещо,но точно в това,което си цитирала никъде не успях да прочета,че правата са равни  Laughing   Peace   пише само,че се упражняват от двамата но в какво съотношение  ...
              Е...и без това законите в БГ са направени така,че да могат да се "тълкуват" 
              Та...отговора ми все пак беше изцяло отправен към авторката на темата.Не знам защо реших,че това я интересува.

# 22
  • Мнения: 6 274
А според теб какво трябва да означава , че правата и задълженията се упражняват заедно и поотделно ?
И ние , които отговорихме на авторката , имаме предвид точно законите , а не "какво става на практика" . Нея ако я интересуваше какво става на практика , едва ли би пуснала тема "Какви права имам ?".
И няма нужда да се извиняваш на мен . Самата авторка помоли за такива мнения .  Tired

# 23
  • Мнения: 421

     Е все някога ще я заинтересува и какво се случва след теорията ... и на практика.
   За мен    заедно не означава по равно.. .  може би някъде има по-ясно написани закони по въпроса,не знам.    И в момента се грижим с мъжа ми за детето заедно,но повярвай ми,не по равно  Laughing

# 24
  • Мнения: 6 274
Пак не правиш разлика между Закон и "как стоят нещата при мен" . Аз не мисля да споря повече . Само ще ти кажа , че ако авторката сега реши да изведе детето в чужбина , не само , че няма да може да го направи без писменото съгласие на бащата , а дори и паспорт не може да му извади . Защо ли , ако нямат равни права ?

# 25
  • Мнения: 207
Здравей, имам една приятелка адвокат която я бях питала преди няколко месеца по същия въпрос! Ако някой ден се разделим (недай боже) какво ще стане, детето при кого може да бъде! Приятелката ми ми каза че детето да не остане при мен трябва да съм алкохоличка, нервно болна или с психиатрични отклонения, а също така и наркоманка! Иначе със 100% детето ще бъде с мен! Една друга моя позната ми беше казала че НЕ иска да жени, защото ако един ден се разделят с мъжа и нямало как децата и да бъдат при нея!

# 26
  • Мнения: 6 274
Ехооо , някой прави ли си труда да прочете  какво е попитала авторката  ooooh!? Какви права имат двамата с бащата на детето . А не при кого ще живее то .  Naughty

# 27
  • Мнения: 9 814
Изяснете за какви права става точно въпрос: родителски или такива свързани с попечителство върху наследство и наследяване на родителя. И с подпис и без подпис, детето е еднаква отговорност и на двамата родители.

# 28
  • Мнения: 6 274
Изяснете за какви права става точно въпрос: родителски или такива свързани с попечителство върху наследство и наследяване на родителя. И с подпис и без подпис, детето е еднаква отговорност и на двамата родители.
Франческа , съгласна съм с теб  Peace. Но каквито и да са правата , щом детето е признато от бащата - те са еднакви и за двамата родители . А авторката вече беше помолена да уточни за какво точно става въпрос , но ...

# 29
  • Мнения: 74
Става въпрос за настойнически.Какви права имам аз(не съм алкохоличка,не употребявам наркотици ит.н)и какви таткото.Ако аз не съм съгласна да имаме еднакви родителски права...т.е. не искам той да взема детето толкова колкто и аз имам същото право.Дано да ме разбрахте.Поразрових се в нета и видях,че това което искам аз трябва  се води съдебно дело и съдът решава детето колко ще стои при бащата...

Общи условия

Активация на акаунт