Какви са ви усещанията преди, по време и след изпит?

  • 7 186
  • 44
  •   1
Отговори
# 15
  • София
  • Мнения: 1 511
Тъкмо се връщам от изпит.
Обикновено съм спокойна. През студентските си години също бях спокойна. Но аз съм си такъв човек. Не се притеснявам излишно,защото какъв е смисълът да се тормозя. Така или иначе вариантите са само два - или го взимаш или те късат. Mr. Green

Уча само като чета....
Обаче задължително трябва да съм нахранена,защото като съм гладна ми става лошо и ми се вие свят. Преди изпит има обилна закуска (особено сега Joy ).
На самия изпит подсказвам ако мога и търся пропуснатите неща от колегите ми....не се притеснявам да преписвам(стига да има възможност и да съм се подготвила с пищови).
И така-спокойствие му е майката!
Успех на изпитите!  bouquet

# 16
  • Сливен
  • Мнения: 1 022
Ами  newsm78 какво да кажа.
Факт е, че съм станал в 8 часа уж да уча, понеже другата седмица съм на изпит, а ето че вече е дванайсе, а аз вися на компа и само си "отпускам" по още 15 минути Wink
Иначе и аз не мога да уча четейки - много бързо се усещам, че включвам "диагоналната" система.  Confused Преди изпит обикновено ми е каша в главата, особено ако някой около мен започне да коментира това или онова ooooh! Обаче включа ли ... /стига да съм го прочела въпроса де/ .. ник'ви дертове Wink

# 17
  • Мнения: 5 622
Преди изпит- бързам да вляза. Ако може първа, най-добре(ако изобщо се влиза на групи). Мразя да чакам пред кабинета, да гледам излизащите и да треперя какво ще ми се падне на мен..  Stop

Никога не преговарям материята в дена на изпита и още по-зле пред кабинета, докато чакам да вляза. Не сравнявам знанията си с тези на другите.

По време на изпит- тегля си въпросите(или чакам да ги получа), тогава е най-трудно, сърцето ми ще изхвръкне докато обърна и прочета какво ми се е паднало. Човек не може да бъде еднакво добре подготвен по всички въпроси все пак...
Сядам, пиша, не мисля за друго и нищо не чувствам. Бързам да пиша, че знанията напират да излязат....

Ако имам време, за което трябва да приключа, поглеждам часовника за да се ориентирам във времето,с  което разполагам. Радвам се, ако приключа с някои въпроси по-бързо, така ми остава време за други, върху които ще мисля повече...

След изпита- облекчение от добре свършената работа и напрежение, ако ще чакам тепърва да получа резултатите

Успех на твоите изпити!   bouquet

# 18
  • Мнения: 6 993
Мога да копирам мамма.  Mr. Green
Общо-взето, винаги съм вбесена на "простотиите", които ме карат да уча. Псувам и не уча. 2 дни преди изпита прочитам материала. На деня преди изпита пак нищо не чета. Виж, вечерта към 6-7 някъде започвам да се ошашквам, че нищо не знам. И накрая зубря до 2. Ставам в 6 да дозубря. Отивам на изпита с впечетлението, че нищо не знам, но с наглостта да вляза от първите, че да се приключва  Laughing По тоя начин, се изкарват 3ки, обикновено. Laughing Е, веднъж и 6ица ми писаха  Shocked
Като изляза, нищо не помня, просто се прибирам и заспивам  Joy

# 19
  • Мнения: 5 103
спокойна съм, винаги съм подготвена, не съм късана на изпит. Не уча много , много.Поливам изпита задълвително.

# 20
  • Мнения: 3 423
Преди 18 години ми се е случвало и да
имам разстройство или сърцетуп преди
някои изпити, сега си мисля, че не си е
струвало. Сега нямам никакви трепети.
Все пак държа изпити от 1984 година...
Дори не се изпотявам. Хич не ми и пука.
Отпусни душата. Та това е само изпит, бе.

# 21
  • Ямбол
  • Мнения: 28 236
Един преподавател сравняваше изпита със скок с парашут. И беше прав, поне аз така се чувствах, макар да не съм скачала с парашут.
Нашите изпити бяха малко по-различни - на няколко етапа(винаги задължително първо се минава през задачи и чак тогава теория). Сесиите ни бяха кратки, но затова пък по три на година. Време за учене малко(3-4 дни), та, ако не си разбрал нещичко през семестъра, няма начин да научиш всичко през сесията.
Преди изпит си налагах да съм спокойна, по-време на изпит(всички сме вътре) на задачите -ОК, на теория не много ОК, след това поливане и релакс до следващия ден, в който започвам да мисля за другия изпит.

# 22
  • Мнения: 1 775
Също уча с писане и научавам най-много последния ден. Обикновено имам късмет на изпити - или ми се пада това, което знам най-добре, или успявам да препиша  Embarassed Mr. Green. Задължително поливам  beer ПРЕДИ изпита.

# 23
  • Мнения: 619
Аз съм нервна и притеснена,отчайвам се предварително,материала е труден,уча вечер след като заспи детето...Свекървата го взима един-два дни преди изпита,което е крайно недостатъчно време за учене...Като прибавим,че съпругът ми неможе да ми помогне особено,тъй като и той учи..картинката става блестяща у нас...По време на изпита съм спокойна винаги,след изпита се радвам и мрънкам:ех,ако имах малко повече време за учене...

# 24
  • Мнения: X
Обикновено съм спокойна. През студентските си години също бях спокойна. Но аз съм си такъв човек. Не се притеснявам излишно,защото какъв е смисълът да се тормозя. Така или иначе вариантите са само два - или го взимаш или те късат. Mr. Green

аз съм по същия начин, земята няма да спре да се върти ако ме скъсат, взела съм страшно много изпити и на повечето най-важното съм го научила докато седя пред кабинета, когато другите преговарят и обсъждат попивам като гъба Simple Smile

# 25
  • Мнения: 674
Преди изпит се чувсвтвам ужасно - и всичко да знам, все си мисля, че нищо не съм научила. Sad
По време на изпит, странно, но ми е спокойно. Все ми е тая ще го взема ли и колко ще имам.
След изпит отиваме в кафето в колегите, коментираме, смеем се, разказваме си разни случки и ми едно такова лекооооо. Laughing

Остават ми 2 пъти такива усещания - 1 изпит и 1 държавен и КРАЙ! Mr. Green

# 26
  • Мнения: 1 318
Последните ми изпити бяха скоро и мога да споделя пресен опит Mr. Green
Преди изпита - отлагане на четенето до последния момент, даже ако може от обща култура Praynig Ако евентуално се наканя - правя си нещо като схеми, за да мога да запомня смисъла, а ако са задачи - решавам някакви примерни и се самоубеждавам, че всичко ми е ясно. Ако има възможност - поливане на изпита предварително Laughing но и задължително лягане с учебника до главата, защото една вечер съм будила една колежка, за да й се карам, че не ми е дала листчето с формулите да преговарям (в 4 сутринта). Пред залата ме хваща безпокойство, но не го показвам, а дори се смея повечко, давам кураж на другите и от време на време си признавам, че разчитам на късмет (не знам защо никой не ми вярва).
По време на изпита - първите минути оглеждам обстановката и тайно завиждам на тези, които със спокойни лица пишат. В главата ми е каша, ядосвам се, че не съм чела внимателно. Обаче по някое време идва просветлението и с малко повече концентрация се справям доста добре.
След изпита - избягвам да приближавам групичките, обсъждащи резултатите, формулите и т.н. (Примерно "На мен ми се получи 9.8, а на теб?" "О, ужас, аз получих 11") Задължително пия кафе, чакам си резултатите спокойно и си обещавам следващия път да положа повечко усилия. Обаче като си видя хубавата оценка, всички обещания биват забравени Mr. Green

# 27
  • София /Абсурдистан
  • Мнения: 11 696
Винаги влизам последна на изпит  Mr. Green Изпитващите вече са уморени, огладняли, пуши им се, писнало им е, не са толкова взискателни и прецизни в изпитването, искат вече да приключват по-бързо и да си ходят да пият кафе. Използвам момента  Mr. Green Винаги ходя супер подготвена и винаги минавам метър  Mr. Green Забавно е Peace

# 28
  • София
  • Мнения: 1 074
Благодаря ви на всички!
Още повече, че сте ми все дружки мили и наистина се почувствах подкрепена Drunk
Мина великолепно (естествено!). Някак се чувствам примирена от възможните мъки покрай изпит, все пак толкова много народ съм изпитвала, че моите страдания (ако изобщо ги има) са плащане в натура за трепетите на децата Wink

И аз уча пишейки, но напоследък съм си променила начина - директно запомням и овладявам. Странно, научила съм се да помня, а преди забравях всичко. Може би просто е увлекателно...

# 29
  • Berlin
  • Мнения: 11 262
пу, тъкмо да се запиша и аз...

Общи условия

Активация на акаунт