За консултантките в България

  • 2 739
  • 52
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 483
Не се доверявам. За мен те са си продавачки, а "консултант" е сложено за благозвучие при набирането на персонал.

Peace

# 16
  • Cофия
  • Мнения: 1 212
Да не слагаме всички под общ знаменатил, има и такива, които си разбират от работата Peace
НО, естествено повечето хал хабер си нямат от това с което са ги сложили да продават Tired

# 17
  • някъде под слънцето...
  • Мнения: 7 222
миналото лято една направо ме срази, търсех козметика на sisley, девой4ето ме изгледа втре6тено и ми обясни като на малоумна 4е  sisley  всъ6тност е виз6ата мода на бенетон..... а не козметика
трябва6е да направя два тегела на главната в Пловдив, за да открия поне една консултантка , която е 4увала не6то за козметиката на sisley....
Да не говорим 4е в не6то подобно на дрогерия, което има6е гръмкото название парфюмерия ми предложиха испанска козметика която била номер едно в Испания , оказа се супермаркетска... и един парфюм, който бил най продавания в Испания( тук  си го купуват  само баби4ките) , но най странното бе6е 4е бяха сложили едни цени( два три пъти по скъпи от колкото тук)

# 18
  • Мнения: 7 723
Не сте прави.
Не знам кой от къде си пазарува,
ама в хубавите, големите и добре заредени
магазини, консултантките не са продавачки.
Уважаващите себе си работодатели,
освен, че държат на компетентността им
им организират и различни курсове на обучение.
Продавачките са на пазара.

# 19
  • Мнения: 3 094
Не се доверявам на консултантки - достатъчно съм им се наслушала на групостите (некомпетентност, заучени фрази за подтикване към бърза покупа, формално подхождане, незнание на езици, липса на елементарни познания по химия и биология) преди години. Знам достатъчно много и то много повече от тях за да се оправям и справям с избора на козметика. ...
Извън България обаче работата е друга......

# 20
  • Мнения: 2 386
В България не обичам да ме консултират, винаги прозира желанието да се пробута стока (която и да е тя) и ми действа напрягащо.
В САЩ пък са тоооолкова са любезни, обясняват ти, дават ти тестери,мостри, брошури, визитки и т.н. (в реномираните магазини за козметика и парфюми), че и там ми става неприятно.

Хм, мисля, че обичам да се самоконсултирам най-вече.  Wink

# 21
  • Мнения: 3 695
не се доверявам - в магазина отивам с нагласата какво точно искам и не се оставям да ме убедят в нещо друго  Laughing

в голям козметичен магазин ми се наложи аз да показвам на "консултантката" как да ми направи тест на Клиник за типа кожа  Sick

# 22
  • Мнения: 304
Консултантите в магазините са учтиви и предлагат найстина това което ти трябва и с вкус само ако са собственици на магазина  girluu  girluu В редки случай служител предлага от сърце

# 23
  • Мнения: 120
Консултантите в магазините са учтиви и предлагат найстина това което ти трябва и с вкус само ако са собственици на магазина  girluu  girluu В редки случай служител предлага от сърце

Има и доста мутреси ентусиастки които са решили ,че могат да  въртят търговия учтиви са но пък им личи ,че до скоро не са знаели какво е дегримьор а сега вече дават съвети.

# 24
  • Варна
  • Мнения: 3 415
След като наскоро се помъчиха да ме убедят, че няма лосиони за тяло на Prada и че едва ли не нямат изобщо бяла козметика...хич не ги слушам, а контакта ми с тях се свежда до това да ми дадат тестер на нещо  Peace

# 25
  • Мнения: 120
След като наскоро се помъчиха да ме убедят, че няма лосиони за тяло на Prada и че едва ли не нямат изобщо бяла козметика...хич не ги слушам, а контакта ми с тях се свежда до това да ми дадат тестер на нещо  Peace

Виж  продавач-консултантите на козметика трябва да имат познания близки до тези на магисър-фармацевтите. Особено в лъскавите магазини и аптеки шансът да сполучиш на знаеща продавачка е много малък там избират момиченца дето са безхаберни но с хубави личица и от провинцията. И аз в един МОЛ  няма да казвам кой да не правя анти реклама ,много се развеселих да ме убеждават ,че нощния крем е лек и става и за дневен защото нямаха нощен.И фондьотена кой всъщност рекламата му е ,че се адаптира към цвета на кожата "COLOUR adapt"бил покривен и много добре ще ми седи.

# 26
  • Варна
  • Мнения: 3 415
Оооо в аптеките, в които ходя никога не съм имала проблеми, консултантките са мили и много компетентни, но за там наистина се изисква образование..говоря единствено и само за лъскавите магазини и молове, където наистина избират момиченца с хубави лица (много си права в случая)  Peace

# 27
  • Мнения: 2 388
Ако са консултантки - доверявам им се напълно, все пак аз не мога да разбирам и да съм специалист по всичко.
Ако са продавачки, разчитам на други източници при избора на покупка.

# 28
Аз съм бъдеща консултантка в две сфери едната е козметика в сериозен магазин и то с изключително добро име. Другото е консултант Психолог , добре съм запозната с процеса на консултирането и в двете сфери. В козметиката  Толкова сериозно ни обучават , че се плаша , от термините, видовете продукти, защото не са 10 или 20 дори не са 100 продукта те са много ама много повече, обучението ни е повече от два месеца, като цяло съм съгласна, че има Консултантки и продавачки , които се опитват да си пробутат продукта , но те са в някакви смешни магазина , но нас не ни учат да продаваме, а да съветваме. Всяка консултантка не те манипулира да си купиш продукт, тя иска най доброто за твоята кожа и не за друго , а защото доверието е най важно след като ти си доволна от продукта , който си си купил пак ще си купиш от там от същата консултантка, тя е длъжда да ти даде мостра да пробваш продукта и след това ако на теб ти е хареса ще се върнеш в магазина.

# 29
  • Мнения: 264
Мимето, това което си написала е прекалено рядко явление  Peace Не малко пъти съм пазарувала и са ме "консултирали" точно в реномирани магазини. Лелката, заради която отворих темата, работи именно в такъв. Искаше да ми пробута крем, който се ползва от 28 нагоре ( и пак повтарям - не заради състроянието на кожата ми). Отказах, след това изреди няколко други, които й обясних, че не харесвам и се намръщи, че й отнемам толкова много време (към 2 минути). В магазин от същата верига пък чаках една мадама да разрови всички шкафчета, за да намери червилото, което иска и да се начерви, за да я попитам за една серия. Компетентен отговор не получих. Да не говорим, че понякога се отвращавам от някой продукт само като му видя тестера - всеки бъркал, мацал, ужас пълен! При бялата козметика рафтовете са потънали в прах, кутиите на продуктите също! Все пак освен да пробват всеки нов фдт и гланц трябва да се постараят и за вида на предлаганите стоки!
На мен не ми пука особено за мнението на консултантките, не купувам според него. Просто искам да знам излезнало ли е нещо ново в България и да получа номално отношение  Peace
А относно даването на тестери даже не ми се коментира

Общи условия

Активация на акаунт