трябва ли да я отбия, за да прояде?

  • 1 542
  • 25
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 1 081
Петя, много е права  Бу за опитването поне 10-15 пъти, преди да прояде детето дадена храна. Мартин доскоро не искаше да пипне банан, отвращаваше се от миризмата-от една седмица насам яде по кило на ден, какво да ти кажа, просто изведнъж се нахвърли върху баща си, който ядеше, и така, а преди това как ли не го предлагах, на какво ли не го правех...Просто дръж плодовете на видно място(в нас винаги има пълна купа на масата), яж с апетит пред нея, но не й предлагай, изчакай да си поиска сама. Или й носи плод за похапване навън-като са улисани в игра, и малко гладни, и като има само банан или ябълка, а пък вземе ли и друго дете-100% ще прояде:) Също и на парченца, в чиния-да си ги хваща с ръце.

# 16
  • Мнения: 505
Нашата дъщеря се храни сама с лъжица от много малка - може би 10-11 месечна. Много се цапа и след всяко хранене е преобличане, но просто не дава на никой (много рядко само на баща си) да я храни. На нея й и забавно, а на мене ми е по-лесно така, отколкото да тичам с лъжицата.

# 17
  • Мнения: 4 242
Ето един интересен факт, моята Ива е захранена след 6 месец, започна да хапва около стотина грама храна, различна от кърма на около година и половина, до тогава само по лъжичка- две но с огромно нежелание. За злояда я имахме до към 2.5г, всички казваха "отбивай и ще прояде", да ама не. Забременях и кърмата ми се превърна в мижави количества коластра, Ивата си посукваше в продължение на няколко месеца веднъж дневно или дори на няколко дни, но символично, гърдите празни. Намали обаче драстично твърдата храна, дори отслабна. След раждането разбира се възобнови сукането и то доста интензивно, храни се повече от добре от тогава, наляла се е много само за 2 месеца. Толкоз за отбиването и прояждането  Mr. Green

# 18
  • Мнения: 1 947
   И аз ще те подкрепя, Петя, да не отбиваш детето си в този момент - представяш ли в какво чудо ще се видиш при болки от зъбоникнене, след като така сте свикнали с кърменето? Simple Smile Моят личен опит премина и през този етап, както и съм чувала "Трябва да яде повече". Какво "трябва" знае само детето. Мисля, че при вас, е важно да убедиш съпруга си да не я тормози, защото това наистина може да я направи злояда. Ако не вярва - нека прочете тук. Единомислието в семейството по отношение на отглеждането и възпитанието на детето са на челно място.Wink Аз съм отбита рязко на около годинка и просто съм започнала да "стачкувам" като нищичко не съм кусвала, вместо да проям, побъркала съм майка ми, но тя едва сега осъзна, че това е станало заради отбиването. Кърмете си се на воля, ако искаш - не слагай детето на масата, когато ядете - нека само да дойде и да си поиска. Забелязала съм, че ако не предлагаш храна, децата по се интересуват какво правят мама и тате на масата.

# 19
  • Мнения: 9 973
имам позната със същия проблем,детето е на вашата възраст.яде по 1/3 пюре на ядене и само кърма.наддава си добре и педито и й е казала да си карат така щом няма индикации,че нещо не е наред.бебето си набавяло всичко необходимо от кърмата Hug

# 20
  • Мнения: 250
Може да се каже че и при нас е такова положението.Аз също много се притеснявам и се нервя като отказва да яде,но напоследък започвам да свиквам с положението.Вече ми е по-важно да хапва каквото реши той от твърдата храна,а не толкова количеството.Когато ядем почти винаги си иска и хапва от нашата храна.До преди 1 седмица също не ядеше плодове,но сега яде ябълка,круша,банан.Аз също чакам с нетърпение сезонните плодове и зеленчуци.Опитах се да огранича кърменията,но без особен успех-като реши че иска цок идва и започва да ми дърпа блузата.От вчера е с хрема и е само на кърма.По-важното е че е жизнен и не прилича на дете на което му липсва храна или нещо друго.

# 21
  • Мнения: 1 428
Казват, че за да прояде нещо детето, трябва да го е опитвало повече пъти - поне 5-15, ако правилно помня Simple Smile Ти предлагай, все някога ще поиска. Особено ако ги ядеш пред нея с апетит и видимо им се наслаждаваш.
                                                                                                                                                                                                                          Peace         

# 22
  • Мнения: 325
Хех, май пусках същата тема преди няколко месеца  Laughing Не се шашкай и не отбивай, няма да има смисъл(според мен, де). Аз поне стигнах до този извод за себе си. Нико вече е почти на 1,5 година и хапва по 100гр. трвърда храна в добрите дни. Примирила съм се. Опитвам се да осъзная факта, че всяко дете наистина е различно. И не се интересувам вече кое познато дете колко яде.
За тъпкането с лъжицата...  Embarassed срам ме е, но понякога не се сдържам, но поне вече се опитвам да се контролирам, което е крачка напред.
Въоръжаваме се с търпение, май друго не ни остава Simple Smile

# 23
  • Мнения: 2 732
Не отбивай детето ! Като начало първо предлагай твърдата храна ,колкото изяде -после и давай да суче .Или през хранене и давай да суче .Моята също отказваше да яде искаше само да суче .Също се тревожех .Не я отбих обаче .Тя го направи сама на 1.4 месеца .
А след като се отби пак не ядеше хубаво  Rolling Eyes.Плодове изобщо не искаше .Така че по-добре си я кърми а като се отбие сама ще видиш на къде ще тръгнат нещата с храненето

# 24
  • Мнения: 941
мисля че причината не е в кърменето,
Моята щерка и намалих дневните кърмения  на 10-11м защото изобщо не искаше да яде, но после уж прояде но на една година драстично намали храната си, тогава я кърмех само вечер, и въпреки това тя не желаеше да яде почти нищо през деня, караше само на закуска, този период при нас продължи месеци, мисля че ще отмине и при вас, ти поне кърмиш и така детето получава нужните си храни
Не му се ядосвай, не го насилвай да яде, или подбери нещата които обича да яде и го храни известно време с тях,
Апетита ще му се върне, но първо трябва да му възвърнеш интереса към самото хранене

# 25
  • Мнения: 13 807
Какво значи злоядо дете??Според мен ние правим децата злояди...като ги насилваме или предлагаме храни, които не им харесват...Сега от опит..имахме период в който бебека си цокаше когато си поискаше и тогава количествата твърда храна бяха малки, но после аз редуцирах кърменията, защото направих няколко мастита......Според мен едно качествено цокане на каквато и да е възраст си е едно хранене/не поцоцкване, а хубаво кърмене/ , а и поцокцкванията също си засищат...така че нормално ако цока през целия ден, да не иска да се храни с друго...та тя си е сита...Кати когато цока, също отказва твърдата храна..или яде малки количества..ето вчера напримерно...сутринта имах работа и се прибрах чак на обяд...отказа пюрето и обяда й беше кърма...нацока се в 13,30 и огладня към 16,00, което означава, че кърмата си засища...ако й бях предложила храна към 14 едва ли щеше да яде..или може би щеше да хапне 2 3 лъжички и аз щях да се притеснявам, че яде малко...ЯВно теб те притеснява това, че сте само на кърма...затова ти трябва да промениш нещата...като намалиш кърменията...Относно тяхното ограничаване...еми има хиляди начини да разсеяш 1годишно дете...и да не му даваш цица, ако си решила, че това ти е проблема...а явно е проблем...Не мисля, че трябва да я отбиваш...ще е голям стрес за детето, но почни с ограничаване на кърменията...след като това те притеснява...

съжалявам но немога да се съглася , че ние прави децата злояди.
Аз имам едно такова вкъщи на 10 години, с проява на злоядо от самото раждане. Кърмата ми течеше а то не желаеше да суче, направихме контролно сукане и се хванахме за главата , то изсуква 30 гр а аз след това изцеждам 150. Как ли не опитвахме , в края на първи месец като стана ясно че сме зле в наддаване по съвет на педито започнах да цедя и да й давам от бутилка със срязан биберон та да й тече в устата. Като захранихм се наложи да я храним с песни и танци. Педито предложи да не насилваме а дъщеря ми изкара три дена с по една купичка кисело мляко на ден ... И така и досега. Така че ДА има злояди деца, но щом малката ти суче значи не е точно злояда.

Според мен кърменето не пречи на захранването. Малкия ни е на година и почти три месеца яде нормално твърда храна - 4 пъти на ден , но и цока поне 4 пъти на ден и на корем нощем. Ако обаче вадим зъбче или сме с грип - преминаваме почти само на кърмене. После ( след седмица до 10 дена ) нещата се възстановяват.
Проблемът е един според мен - липсата на подкрепа от страна на таткото.
Поздрави и успехи

Общи условия

Активация на акаунт