Спешна кампания за Богомил!

  • 6 829
  • 59
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 32

Дани,не се притеснявай,просто сега офертите са цялата сума по престоя в болницата,а не разбито както преди,като цяло е същата като цената включва и евентуални усложнения ,а ако има остатък ти го връщат по банков път PeaceЕстествено тази цена си е в болницата ,а престоя извън нея???????И за това трябват пари TiredХора дайте да помогнем Praynig Praynig Praynig

ОХ..поолекна ми малко - помислих, че това е цената само за операцията и като прибавих и другите неща - упойка, престой и т.н. .... ми това са си още доста пари Thinking
Спирам да се притеснявам - нека първо дойде офертата и тогава ще му мислим!

# 16
Изчетох постингите и не се учудвам. В България правят операции на ретината (затова не финансират операции в чужбина)-но има много неуспешни (нека да ме извинят офтамолозите). Единствената клиника в която сме оправяли кашите е в Белгия (ако някой се интересува на лични мога да му дам адрес и телефон), Тази в Германия не сме я ползвали, но също е добър вариант.  Операциите в Белгия са правени при доктор Клаус, но е необходим перфектен превод на епикризите, сканирани снимки на ретината и уговорка за прием. След приемането ни в ЕС -таксите паднаха, но пак си е доста. СЛЕД ОПЕРАЦИИТЕ СЕ СПАЗВА СТРОГ РЕЖИМ ПОНЕ 1 МЕСЕЦ, всяко своеволие води до отлепяне на ретината.
Има вече един лаф : "И болните емигрираха от България" Какво се крие зад това: Родители, чиито деца са хронично болни, нуждаят се от специализирани операции, а парите не стигат- започват работа извън БГ в ЕС с трудов договор, след това легализират престоя на цялото семейство и по-късно на детето се провежда лечението. Това е истината, в името на децата си готов да прескочиш някои морални принципи (други българи лапат помощи, защото ги мързи да работят, което е по-лошия вариант).
Имам племенница, която непрекъснато е по операции и до момента сме се финансирали сами, но е много трудно да се справи човек финансово.

Последна редакция: нд, 13 апр 2008, 13:22 от karmelita

# 17
  • Мнения: 32
Изчетох постингите и не се учудвам....

Здравей "karmelita" - аз съм майката на Богомил.
Искам да те попитам дали знаеш кои доктори в България правят такива операции, защото когато аз се интересувах ми споменаха само за проф.Дъбов, който евентуално би се наел - просто от любопитство питам, защото и аз знам, че не са успешни, ако въобще се правят.
За клиниката в Белгия научих след като бяхме ходили в Германия- нали никой не ти казва каде можеш да си лекуваш детето и всеки търси и се оправя както може-а биха могли да те насочат, да ти кажат и това което е по-редно да те изпратят, защото повечето деца стигат до клиниките в които може да им се помогне твърде късно, когото шансовете значително са намалели ...
Много ще се радвам ако пишеш във темата, защото сигурно има много майки които незнаят на къде да се насочат и всяка информация би била полезна.

# 18
  • Мнения: 60
никой не ти казва каде можеш да си лекуваш детето и всеки търси и се оправя както може-а биха могли да те насочат, да ти кажат и това което е по-редно да те изпратят, защото повечето деца стигат до клиниките в които може да им се помогне твърде късно, когото шансовете значително са намалели ... 

Ето това не мога да си го обясня! Защо нашите лекари не казват на хората нищо и оставят родителите да се лутат сами? Откъде се взе това бездушие и липса на всякаква професионална етика и интерес?

Не могат да го проумеят и лекарите в ЕС и САЩ, с които се налага в сейв-дарина да се свързваме. Първо решават, че сме някакви посредници. После, когато им обясним, че сме благотворителна инициатива, донякъде им става ясно, но пак не могат да разберат защо към тях не се обръщат колеги, а трябва да обясняват елементарни неща на родителите или на нас. Да не говорим колко се удължава кореспонденцията, докато се разберем.

Досега единствено лекарката на Светльо установи контакт с проф. Бадер и лекарите на Гошко с трансплантолозите в Питсбърг. Всички други отказват  Close

После се чудим защо българската медицина не се развива. Ами как да се развива като всички ги е налегнала вялост и незаинтересованост  Angry

# 19
  • Мнения: 32
Наистина е точно така, а на всичкото отгоре нашите лекари искат да видят документи от клиниките където са правени операциите - какво точно е правено !!! А как да стане....?
Лекарите в чужбина недоумяват, как така трябва да водят кореспонденция с родителите и да обясняват медицинското състояние на децата ни на нас! При тях не е прието да дават документи от клиниката на родителите-трябва лекар да изиска информацията и тогава пращат документи!
Как да им обясниш, че нашите лекари не се интересуват от децата ни!!!

# 20
  • Мнения: 5 401
Ще преведа пари другата седмица. Сигурна съм, че ще съберем сумата и се надявам операцията да е успешна!

daniella_76, сина ти е прекрасен!!

Сложих линк към темата на сайта на СНБМ: http://www.snbm.org/index.php?p=6

# 21
  • Мнения: 32
Ще преведа пари другата седмица. Сигурна съм, че ще съберем сумата и се надявам операцията да е успешна!

daniella_76, сина ти е прекрасен!!

Сложих линк към темата на сайта на СНБМ: http://www.snbm.org/index.php?p=6

Много ти благодаря...за ВСИЧКО!!!
Толкова много хора се отзоваха, че просто не зная какво да напиша, защото всичките прекрасни думи нестигат за да изразя благодарността си ....   bouquet
Вярвам, че очичките на Боги този път ще се оправят, защото толкова много хора с чисти помисли и намерения са му го пожелали от сърце и душа!!!
БЛАГОДАРЯ ВИ

# 22
  • Мнения: 977
Незнам как съм пропуснала тази тема...

Както и да е. Мисля, че сумата не е голяма да се даде шанс на детенцето да вижда.
И съм сигурна, че ние ще му помогнем за това!  Hug

За държавата, в лицето на нейните чиновници, не искам да коментирам!  #Cussing out

# 23
  • Мнения: 5
daniella_76, от все сърце ти пожелавам детенцето ти да се оправи! Praynig И аз ще дам моя скромен принос.
Знам, че най-вероятно сте проучили всякакви възможности, но понеже и аз имам проблеми с очите, знам че д-р Облашка от Вита е един от много добрите специалисти в тази област (млада е, но все пак). Не знам дали би могла да бъде от полза...
Колкото до чиновниците  #Cussing out- сигурно е банална идея, но мисля, че Господари на ефира с удоволствие биха се заели с тях.

# 24
  • Мнения: 167
Докато четях поста си мислех - колко хубаво, че сме член на ЕС ще може да се лекува детето безплатно и после като прочетох че здравната каса е отказала и направо ми причерня. Ще се опитам да се включа и аз с помощ за детенцето надявам се в началото на другия месец да не е късно. Искам да питам - здравната каса като отказва така - дава ли някакво обяснение и има ли институция пред която това обяснение би могло да се обжалва. Защото е нелепо да платят за софтуер няколко милиона и да не могат да отделят 7000Е за операция на дете. Аз съм потресена! За това не живея в България...

# 25
  • София
  • Мнения: 1 825
Днес точно такава тема бе обект на обсъждане в едно предаване по Нова телевизия. Дори ставаше въпрос за операция на очите, като съпругата на болния обясняваше, че ако се е съобразявала със ЗК, то сега е трябвало да бъде вдовица. В репортажа бе казано, че адвокати съветват подобни операции да се извършват в чужбина, след което парите да бъдат изискани от ЗК. Разбира се, ЗК ще откаже при всички такива случаи, но пациентът ще обжалва в съда, дори и пред институциите на ЕС и ще спечели. Водещата постави въпроса пред министъра на здравеопазването, а той каза, че не е запознат и не може да се намеси.

Надявам се да съм разбрала правилно, защото трябваше да пазя тишина, не успях да увелича звука на телевизора и се напъвах да чуя през цялото време.

P.s. Ще помогна на малкия и на родителите му с каквото мога. Господ да пази децата на България!

# 26
  • Мнения: 908
Боги и майка му са вече в Германия. За утре е насрочен прегледът му. Дано резултатите да са повече от добри!!!  Praynig Praynig Praynig

# 27
  • Мнения: 32
Здравейте на всички!
Двамата с Боги вече сме си вкъщи! Операцията на дясното оче е направена-остава да се молим,  ретината да остане на мястото си и очето да започне да възвръща функциите си или поне част от тях - за нас това ще е успех.
Насрочиха ни  дата за операция и на лявото оче за 17.06.2008 - много е скоро, но професора настоя за дата до един месец - вероятно има  някакви съображения. Аз съм доста притеснена защото незнам дали ще успеем да съберем необходимата сума до тогава, но се надявам, че всички заедно ще се справим!
Благодаря на всички за помощта и съпричасността ви към нашите проблемите!
Вярвам, че доброто се връща!

# 28
  • Мнения: 167
Мила Даниела, стискам палци и пожелавам на Боги да всичко да мине добре и да може да вижда добре и с двете си очички. Моля се с вас. Praynig Praynig Praynig

# 29
  • Мнения: 977
Даниела, каква сума е необходима за операцията на лявото оченце?

Радвам се, че едната вече е минала успешно /надявам се да няма усложнения/!


Здравейте на всички!
Двамата с Боги вече сме си вкъщи! Операцията на дясното оче е направена-остава да се молим,  ретината да остане на мястото си и очето да започне да възвръща функциите си или поне част от тях - за нас това ще е успех.
Насрочиха ни  дата за операция и на лявото оче за 17.06.2008 - много е скоро, но професора настоя за дата до един месец - вероятно има  някакви съображения. Аз съм доста притеснена защото незнам дали ще успеем да съберем необходимата сума до тогава, но се надявам, че всички заедно ще се справим!
Благодаря на всички за помощта и съпричасността ви към нашите проблемите!
Вярвам, че доброто се връща!

Общи условия

Активация на акаунт