Съседите ме побъркват

  • 5 370
  • 67
  •   1
Отговори
# 30
  • Стара Загора
  • Мнения: 6 391
Горката ти...преместете се нали все пак сте на квартира  Thinking

# 31
  • Мнения: 347
Между другото, откакто писах вчера, тропането спря. Или е схванала все пак за какво звънях, или просто детенцето тоя уикенд са си го взели по-рано. Дано да е първото, въпреки че ме съмнява така изведнъж детето да спре да тича. И да наистина е ужасно шумно и не е само в главата ми  Rolling Eyes Crazy, защото и мъж ми се дразни.

# 32
ДЖЕЙН. я сподели какви са начините, че на нашите съседи им остават 15 мин и се качвам да им счупя крачетата . Twisted Evil

Детето е на 3 год и не спира да препуска навсякъде, каката е на 13  висока 180 и минимум 60кг. Правете си извод какви мутанти са родителите.
Преди 30 мин след 2 часа търчане станах да тропна по тавана за да се усетят, но не - напук тва дребното търчи и скача ама яко .  #Cussing out

А уж са културни хора бизнесмени, и нали сме само 6 апартамента гледаме да не се караме, и досега не сме се качвали но като родя живот и здраве юни ще имат да чакат.
Иначе те редово ни правят забележки като се тропне от 2 до 4 ,
 и аз след всяко фиаско в 12 през ноща се каня че на следващия ден на обед ще пусна музиката, но ми минава до тогава.

Така че помагайте да продължавам ли с търпението или да изпростея яко и да се кача, ох а се очертава тук да си живеем до старини.  Sad

# 33
  • София
  • Мнения: 228
coldasice, само не си внушавай ти вина. Не си виновна! Работите по цяла седмица и точно когато имате нужда от почивка, съседите не ви го позволяват, без значение дали е дете или са възрастни. Много неприятно и ти съчувствам.

# 34
  • Мнения: 613
От три месеца сме в нова квартира....

Подкрепям последното мнение. Това, че някой има деца не е твой проблем. Аз самата имам дете. Само веднъж съседката ми отдолу позвъня на вратата. Разбрахме се. Оттогава не е звъняла нито веднъж. Има начин едно дете да се спре. Но това коства усилие, много по-лесно е да се остави просто да тича. Това, обаче също Не е твой проблем.

Не си длъжна да търпиш съседски тормоз, тогава когато работиш /а и да не работиш/ и имаш нужда от почивка. Всеки човек има нужда от почивка. Не и съседско съобразена /визирам случаят/.

Съветвам да станеш по настъпателна. Начини ще намериш.

# 35
  • Мнения: 953
ДЖЕЙН. я сподели какви са начините, че на нашите съседи им остават 15 мин и се качвам да им счупя крачетата . Twisted Evil

Детето е на 3 год и не спира да препуска навсякъде, каката е на 13  висока 180 и минимум 60кг. Правете си извод какви мутанти са родителите.
Преди 30 мин след 2 часа търчане станах да тропна по тавана за да се усетят, но не - напук тва дребното търчи и скача ама яко .  #Cussing out

А уж са културни хора бизнесмени, и нали сме само 6 апартамента гледаме да не се караме, и досега не сме се качвали но като родя живот и здраве юни ще имат да чакат.
Иначе те редово ни правят забележки като се тропне от 2 до 4 ,
 и аз след всяко фиаско в 12 през ноща се каня че на следващия ден на обед ще пусна музиката, но ми минава до тогава.

Така че помагайте да продължавам ли с търпението или да изпростея яко и да се кача, ох а се очертава тук да си живеем до старини.  Sad

ALISA,
не си трови нервите и здравето да тропаш по тавана.
Следващият път им позвъни на вратата и им обясни нормално без крясъци, че имаш нужда от почивка. В твоето състояние само пълен идиот не би се съобразил.
Това че ти правят забележки от 2 до 4 да е тихо е хубаво, като се роди детето ще можеш да изискваш същото от тях.
Недей да пускаш музика в обедната почивка - знаеш ли как се мъчат децата като им се спи, те не трябва да страдат заради простотията на родителите си.

# 36
Права си Candy girl , ние винаги сме се съобразявали с тях заради детето най- малкото винаги като сме правили купони  вкъщи гостите знаят , че над нас има бебе и са много по тихи от това , което всъщност са, и сме ги питали даже дали сме се чували вечерта но не.
А за купони имам предвид на рожденните дни два пъти в годината.Но явно хората са решили че държат блока и ще правят каквото си искат с нас.
Днес обаче след снощното блъскане, аз в 2:15 надух музиката и така 20 мин.  Twisted Evil , но никой не слезна и по добре че колкото съм бясна от снощи и квато рошава бях щеше да и се стъжни.
Така че очаквам голямо тропане довечера но аз пък ще излезна и ще надуя яко чалга. Twisted Evil колкото и да не ми се иска явно ще стават разправии.

# 37
  • Мнения: 304
2 етажа под мен живее сам един младеж (може би е около 25 годишен, не повече), който е с очеизвадни предпочитания към метъла.  През сутрин в 7 се започва адското дране на поредната метъл група. В спалнята ми се чува все едно си надува компютъра до ухото ми, не знам как се чувстват съседите на етажа му, щом при мен се чува толкова.

Да не говорим, че всяка седмица поне по 2 пъти се правят купони, на които се блъска по парното, крещи се, пее се и какво ли още не, което отново звучи все едно е в спалнята ми. Но хайде, купоните са си купони, но сутрин в 7 идва ми в повечко. smile3515. Истината е, че щом продължава вече доста време, явно никой от съседите не е ходил да говори с него, а аз не се престрашавам. Скоро била починала майка му и не го знам какъв е, но определено изглежда някакъв странник. На мен не ми стиска да сляза, защото не го знам каква е откачалка и как ще ми реагира. Искрено обаче (за негово добро) се надявам да се отучи от вредния си навик за събуждане, защото приятеля ми се нанася скоро при мен, а той далеч не е от мълчаливите и деликатните и честно казано малко се притеснявам как по-точно ще го накара да се отучи... newsm53

# 38
  • Мнения: 5 001
2 етажа под мен живее сам един младеж (може би е около 25 годишен, не повече), който е с очеизвадни предпочитания към метъла.  През сутрин в 7 се започва адското дране на поредната метъл група. В спалнята ми се чува все едно си надува компютъра до ухото ми, не знам как се чувстват съседите на етажа му, щом при мен се чува толкова.

Да не говорим, че всяка седмица поне по 2 пъти се правят купони, на които се блъска по парното, крещи се, пее се и какво ли още не, което отново звучи все едно е в спалнята ми. Но хайде, купоните са си купони, но сутрин в 7 идва ми в повечко. smile3515. Истината е, че щом продължава вече доста време, явно никой от съседите не е ходил да говори с него, а аз не се престрашавам. Скоро била починала майка му и не го знам какъв е, но определено изглежда някакъв странник. На мен не ми стиска да сляза, защото не го знам каква е откачалка и как ще ми реагира. Искрено обаче (за негово добро) се надявам да се отучи от вредния си навик за събуждане, защото приятеля ми се нанася скоро при мен, а той далеч не е от мълчаливите и деликатните и честно казано малко се притеснявам как по-точно ще го накара да се отучи... newsm53
За твоя случай просто се обаждаш в полицията.Няма какво да се разправяш с него ти.Полицаите идват и му правят забележка,че ако не спре и дойдат втори път ще го глобят 500 лв мисля беше....
 Аз имах такъв проблем и така го реших...

# 39
  • Мнения: 1 367
Ох,тези проблеми май ги има навсякъде!И в повечето случаи е трудно да се стигне до разумно решение,което да устройва и двете страни.При нас съседите с конкурс да ги бяха избирали,нямаше да се съберат такива....Отгоре завъдиха хлебарки,с които се борим вече 3 години,наводниха ни...Имам чувството,че знаят кога заспива детето и почват едни шумове,сякаш топка за боулинг се търкаля по,пода или местят мебели,или се карат...Отстрани съседката ме чака да отключа вратата,за да излезе и тя,и става пренаселено на площадката-аз с количката,тя с кучето,което все напира към количката.Отдолу жената по цял ден се чуди какви забележки да прави на околните,най-вече на нас,коя от коя по-малоумни,да не изреждам.И няма оправия,с никого не можеш да се разбереш.

# 40
  • София, център
  • Мнения: 3 455
Трябва да са ти много разбрани съседите, за да престанат да тропат, защото ТИ пречат. Повечето хора не се интересуват от останалите, даже точно обратното.

Аз имам съседка над нас, която умишлено тропа, и даже и не крие, че го прави нарочно. Не успях да я преборя, колкото повече я умолявах да престане, толкова тропането ставаше по-силно и в по-неприемливи часове на деня. Не стана и със заплахи с полицията, каза ми, че ще ми пусне контра жалба за психически тормоз. Посли ходи доказвай кой крив и кой прав. Гадно, гнусно, миризливо, дебело и психопатично същество.

На наши приятели пък, горният съсед цепи дърва посред нощ на балкона си, който от долния етаж е усвоен към спалнята, и точно там спи детето на приятелите ни. Правени са опити да се усмири съседът, дори до там, че приятелят ни му е предложил той да му нацепи дървата пред блока през деня в съботен или неделен ден, но цепачът гледа тъпо и толкоз!

Трудно има оправия, а като се почне съседска война, нито се знае каква ще бъде продължителността й, нито изходът й в чия полза ще е!

Да дава Бог интелигентни съседи  Praynig

# 41
  • Мнения: 827
Темата от детето ми пречи, защото тича (което как доведе до факта, че е невъзпитано?!? и защо възпитано да е непременно кроткото дете?!?!), и то само уикенда, до - пречи ми съседът, дето цепи дърва на балкона и е откровено луд. Мисля, че разликата е огромна.
Аз искрено се изумявам на очакванията за тишина на хората, живеещи в блок, в софийски квартал. Доколкото разбирам детето не е и някакъв изверг, та да троши стъклени буркани о пода или пък да блъска пак там тенджери.
За мен лично е много по-плашещо едно възпитано в кротост и послушание дете и пак аз смятам, че е нормално едно дете да тича, играе и вдига шум. Ненормално е, че живеем на по-малко от 3м по вертикала, ама това не означава, че децата са ни кривите.
Живея на един от големите булеварди в Сф - и аз искам да не ми свиркат под прозореца, да не се включват алармите на разните автомобили и т.н. И мен ли ще ме посъветвате да се обърна към полицията - а те пък колко врява вдигат ooooh! - май по-добре без тях.
Днес в яслата на дъщеря ми един също откровено луд съсед ми обясни, че нямам право да имам ключ от външната врата на блока, в който е яслата. Страшното в случая е, че този човек работи в охранителна фирма и има разрешително за оръжие, а няма спокойствието да мине покрай теб, без да се заяде за нещо - бтв, и на него децата му пречат, щото плачат Shocked
Имам и още една чуденка - едва ли ще се намери тук някой, който да иска да живее неприродосъобразно (тук и ядене, и пиене и спортуване... включвам), та чудя се колко са природно кротките деца?
Повечето хора не се интересуват от останалите, даже точно обратното.
Интересувам се, даже много, но не и когато някой реши да ми вменява неговите норми за възпитано и съответно - невъзпитано. Има граници, да. Но все пак има и обективна реалност. В този смисъл, да - не е редно да ти тръшнат вратата под носа, когато някой съсед иска да говори с теб.

# 42
  • Мнения: 679
Здравей!
Не прочетох всички мнения. И аз съм имала проблем със съседи, точно когато забременях ... вдигаха страшен шум - редовно се местеха мебели, скачаха, тропаха все едно коне разхождат. Бях се изнервила до такава степен, че най-малкия шум нощно време ме подлудяваше. Не съм заядлив човек, но това положение просто не се издържаше. Правила съм забележка и в 2 часа посред нощ, защото умирам за минута спокойствие и тишина. Разбирам те напълно, опитай да говориш с хората, обясни, че просто искаш събота и неделя да си починеш, не е нужно да се карате. Успех   Hug

# 43
  • Мнения: 105
Комшийката от горния етаж "слончето" , (както я наричаме - защото всичко се тресе като се размърда) която се пада над нас, чисти с прахосмукачката всяка вечер в 22;00.Един друг луд с номера си, на по-горния етаж като си пийне повече излиза на терасата и започва да вика  #Crazy да се самосъжалява и разправя с въображаемия си приятел.Ааа другия от долния, последният му номер беше да си запали огън на терасата зимата, за да се стопли.Една друга от долния етаж, често ни навестява да ни се оплаче, че и било мокро в банята капело от нас .. общо взето много ми е забавно  hahaha

# 44
  • Мнения: 224
И ние сме така само че над нас няма деца  а моми 3 коня който по цял деца ходят с токове из къщи  #Cussing out.И аз съм живяла в блок преди и съм свикнала със шумовете ,но това тук е непоносимо а за моят мъж няма да ви казвам че е бесен правих забележка ,но резултат 0 не им пука въобще .А в ляво и дясно имам по една баба дето не чуват много и гледат телевизор на 100 увеличен  Tired,но  на тях като има направих забележка и сега нямам проблем ,Затова те съветвам поговори  с тях спокойно,ако не поговори с хазаина си той да ги предопреди

Общи условия

Активация на акаунт