Съседите ме побъркват

  • 5 352
  • 67
  •   1
Отговори
  • Мнения: 347
От три месеца сме в нова квартира. Хората над нас явно са баба и дято, при които внучето стои през уикенда.Детенцето изглежда е доста буйно и цял ден циркулира из апартамента, а у нас всичко кънти и дрънчи, ама цял ден, без почивка. Не знам какви са им настилките, но се чува все едно 100-килограмов човек тича с дървени чехли. Тоя постоянен, монотонен шум шум направо ме подлудява. Много пъти съм излизала, въпреки че имам нужда да си почина точно вкъщи, само и само да не го чувам известно време. Тази сутрин започна от 7:30 и съответно дори не можах и да се наспя. До сега се опитвах да не се ядосвам и да им вляза в положение, защото времето навън е хладно и явно няма как да го изведат да си изразходва енергията, но тая сутрин ми дойде малко в повече и бях твърдо решена да отида и да направя забележка. Не съм конфликтна личност и не обичам да се разправям, съответно едва се реших да се кача. Когато звъннах на вратата, жената открехна, погледна ме и затвори, без думичка да каже. Супер невъзпитано и грубо ми се стори, но не позвъних пак, а си тръгнах. Знам, че е детенце и няма как да му обясниш, че пречи на някой и да го спреш, щом му се тича, но и аз полудявам вече. Едва си намерихме тая квартира, а вече ми се иска да се преместим. Дайте идеи какво да правя, може и да ме освиркате, ако мислите че преигравам.

# 1
  • Кубрат/ Пишурка
  • Мнения: 4 313

 Свиква се,скъпа! От един момент нататък няма да го чуваш,а после дори ще ти липсва.Така е с панелките! Не разбрах ти дали имаш дете.Ако имаш и то писне - другите пък ще слушат него.
 В нашия блок бяхме все млади семейства и не си придиряхме.Но ако не можеш да търпиш намерете си квартира в къща.

# 2
  • Мнения: 765
Един приятел го прочете това и те съветва да намажеш някаква играчка с отрова и да действаш. Така си гарантираш едно 9 месеца спокойствие докато не генерират новото. Не мисля, че е смешно, но реших да го споделя с вас.

# 3
  • Мнения: 347
Не, baba qnka , нямам дете все още, но си спомням, че когато аз бях малка не ми даваха да тичам вкъщи, за да не тропам на съседите. Това явно е въпрос на възпитание на родителите. И все пак си мисля, че заслужавам поне едно извинение или поне разговор.Направо се чудя това дете кога яде и спи.
барабалекс , благодари от мое име на приятеля си   bouquet , но не е в стила ми.

# 4
  • Мнения: 2 401
Влязох веднага да споделя моя начин за справяне с прости/нагли съседи, ама в твоя случай...
А защо ти е затворила жената като те е видяла?

# 5
  • Мнения: 347
минзухар , не знам защо ми затвори. Аз съседите си не ги познавам, защото сме тук от скоро, но едва ли имат някакви проблеми с нас.

# 6
  • Мнения: 3 376
Хм,ами то само по поведението на бабката можеш да си извадиш извод що за хора са Rolling Eyes

И аз си спомням,че като бях малка ми правеха забележка да не тропам на съседите.Даже баща ми и сега като дойде в нас се опитва да укроти малкия да не тропа,макар че той е мъничък още Crazy

Незнам какъв съвет да ти дам....
Моя мъж казва да си надуете музика,когато спи детето Tired Но понеже и аз имам дете и знам какво е едва ли бих прибягнала до този метод,струва ми се твърде брутален.Но виж можете да го направите когато го няма детето там.Тогава тя сама ще дойде при теб Mr. Green

# 7
  • Мнения: 347
EASpirit , вкъщи имаме озвучаване, с което можем да ги вдигнем във въздуха, но до нас живеят хора, които също имат малко детенце.Не става.

# 8
  • Кубрат/ Пишурка
  • Мнения: 4 313
 Бъди доволна,че е само през уикендите!Толкоз два дена може да се изтърпи! Joy Joy Joy
И съм съгласна,че е и от възпитанието!Моите дъщери бяха научени в 21ч. да си лягат и не сме ги допускали при нас дори като имаме гости.Над нас също бяха с две дъщери,по-малки от моите.Често посрещаха гости и те стояха,докато гостите не си отидеха.Обикновено към 23ч.И се започваха едни ревове,едно викане от майката....Те децата толкова превъзбудени,че се чудят как да заспят,а тя с един креслив глас им се караше да лягат...Мале мила!И това почти през ден.Поотраснаха и чакаха да стане 14ч и като надуят касетофона...А тя вечер след вечеря редовно пускаше прахосмукачка.Прахосмукачката от най-старите,с четки от москвич.
И забележки съм й правила,и метла й подарих...все тая!

Има един изход при теб: Запознай се с бабата,когато детето го няма,покани я на кафе и между другото й подметни за проблема.

# 9
  • Мнения: 2 401
На мен ми го бяха пробвали тоя метод с музиката -  цяла нощ чалга, ама не за отмъщение, а от простотия.  Към 5 ч. си легнаха и щом бебето се събуди лепнах 4 тонколони в редица и им пуснах малко Дет метъл.  Mr. Green 

# 10
  • Мнения: 581
 Можеш да почнеш да дрънчиш по тръбите на парното и почти е сигурно, че ще те потърсят да питат защо го правиш.Тогава най-учтиво може да обясниш с какво ти пречат и да се разберете.
 Когато дъщеря ми беше малка вдигаше страхотен шум, просто обожаваше да тропа, да тупка с топка, да хвърля на пода твърди предмети.Обаче не позволявах това да се случва м/у 14 и 16ч. и вечер след 21ч.През останалото време честно казано не съм я ограничавала.Съседа под нас обаче е отвратителен и затова не съм се съобразявала повече от това.

# 11
  • София
  • Мнения: 1 749
Имам внучка, която проходи преди три месеца и като стъпва на крачетата си набива и въпреки,че е 13 кг. когато ходи в спалнята долу в хола се чува сякаш тича конче.Да не говориме пък като тропа с играчките.Не смятам,че е невъспитано дете.Просто на тази възраст придобива умения и  се впечатлява от всеки звук.но по времето,когато трябва да се пази тишина самата тя спи.Друг е въпроса, когато примерно и никне зъб,че всичко е по различно.Аз смятам,че си изплашила жената,затова ти е затворила.Дали отиде добронамерено или искаше да се карате?

# 12
  • Мнения: 953
Аз също имам проблеми със съседите.
Няма ден в който детето ми да не се стресне и да се събуди с рев, защото съседката над нас си мести мебелите или кове нещо.
На моменти едва се сдържам да не се кача при нея и аз да й ковна един.
Преди това в продължение на два месеца търпях бутане на стени и други ремонти от хората до нас, но те поне се съобразяваха и не работеха между 14:00-16:00.

# 13
  • Мнения: 347
baba iaga , нито видът ми нито гласът ми могат да уплашат някой, за което често съжалявам. Благодаря на всички за разбирането, защото вече си мислех, че съм луда да се ядосвам на детенцето.  bouquet Нямам желание да отмъщавам на никого, просто бях афектирана от държанието на тази жена. Ако поне беше говорила с мен и се беше извинила изобщо нямаше да пиша.

# 14
  • Мнения: 46 572
Над нас внучето им идва също за събота и неделя, така че знам какво е  Mr. Green но понеже аз самата имам дете, много добре знам за какво става дума.

Не, baba qnka , нямам дете все още, но си спомням, че когато аз бях малка не ми даваха да тичам вкъщи, за да не тропам на съседите. Това явно е въпрос на възпитание на родителите ...

Така мислех, когато нямах деца, особено от моя гледна точка, бях много кротко дете, което като седне на едно място не мърда.
Сега виждам, че не практика е невъзможно да накараш 1-2-3 годишно дете да не тича и да не обикаля от стая в стая. Дъщеря ми е много подвижна и реално не се спира, опитвам се да я задържам минимално време вкъщи, за да не тропа, в часовете за почивка - от 14 до 16 ч. и вечер след 22 ч. също, но не знам до колко успявам.

Е, ако детето тряска нещо в пода или по парното, можем да говорим за възпитание на родителите, но за обикновен шум не съм съгласна, сама е го разбереш когато станеш майка ...

От друга страна, когато беше много кротко бебе и гласчето й не се чуваше, а тогава съседът от долу правеше нон стоп купони със зверски басове, сега се позакроти, но си му го връщаме за тогава  Laughing


... Така е с панелките! ...

Всъщност не е така. Всичко зависи от сградата, най-шумните ми квартири са били в ЕПК и масивна, сталинкса тухла, въпрос на късмет ...

# 15
  • Мнения: 1 447
 Все пак е дете какво да се прави с времето ще свикнеш.
Въпреки,че бабата може да се опита да му обясни,че има и други хора.Но като чета как ти е затворела вратата
явно няма да има обяснения май ще трябва да сменяте квартирата.Дано да попаднете на по точни съседи

# 16
  • Мнения: 676
Напълно разбирам как се чувстваш. Съседите над нас са същите. Имат две прекрасни момиченца, които явно са доста палави. Изобщо не ми пречат през деня, когато бягат по теракота и вдигат шум с играчките - все пак са деца. Аз още нямам деца, но много искам да имам и самия шум и гласчетата им ме радват.
Само че сутрин е нещо ужасно. Започват още от 5-6ч. и явно никой не им прави забележка, а шумът е ужасен точно, когато на човек най-много му се спи и е изморен. През деня и вечер не ми пречат, но сутрин наистина ме побъркват. А този сутрешен шум дори в повечето случаи май не идва от дечицата, а от майката, която ходи с токчета по теракота и ми идва да се кача и да й вдигна един хубавичък скандал.  #2gunfire Но не съм конфликтна личност и не искам да се разправям.
Лошото обаче е, че редовно ходя недоспала на работа, а това се отразява и на работоспособността ми.

Не знам какво да те посъветвам. Аз самата не съм намерила никакво разрешение на въпроса. Ако са разбрани хора - да приказваш с тях съвсем човешки и да им обясниш, че поне сутрин имаш нужда от спокойствие. Но щом са ти затворили вратата под носа - едва ли ще стане нещо съществено.

# 17
  • София
  • Мнения: 1 946
Не знам какъв съвет да ти дам, освен да се заредиш с търпение и да си внушаваш, че не го чуваш.. Бабката е постъпила доста грубо като ти е затворила вратата, но пък иначе децата са си такива - шумни. Поне сте на квартира и ако ви побърква прекалено, можете да я смените.
Нас от много дълго ни тормозят съседските дечица. Измислили са някаква игра с нещо като табуретка или стол на колела и по цял ден го търкалят от единия край на стаята до другия. Много е досадно вечер, когато си изморен на главата ти да минава това по 100 пъти, сякаш живееш под трамвая...
Не съм се оплаквала, защото живот и здраве и ние ще си имаме бебче, което сигурно ще реве посред нощ... та ... опитвам да проявя разбиране.
трудно е, но.. медитирай, мисли си за хубави неща.  Peace
Желая успех!  Hug

# 18
  • Мнения: 347
Ооо, Либи  , тя през седмицата сутрин яко си тътри краката по пода, но аз тогава така или иначе ставам рано за работа и не ми пречи. saxophone , от три месеца се опитвам да си внуша, че не ми пречи, че трябва да се науча да не го чувам, защото е малко детенце, че и моето дете вероятно един ден ще пречи на някого, че преигравам ... Просто тази сутрин ми дойде малко в повече, защото ми се спеше и затова така се получи. Даже вече ме е срам, че изобщо пуснах тази тема, след като попаднах на няколко много тъжни теми тук, пък аз занимавам хората с моите глупости.

# 19
  • София :(
  • Мнения: 215
Хубавото е, че е дете , някак маже да се оправдае - не разбера  все още , енергията му е в излишък и т.н. - съседското момченце - като си отвори очите сутрин почва да реве и да се тръшка и до към 21 - 22 ч. няма спиране. Да им е живо и здраво , въпреки че на двете му сестрички близначки гласчетата не им се чуват. Нооо съседката от горния етаж ме изкарва от всякякво равнонесие - я има 50 кила с напоения дюшек, я няма и толкова, но по 24 часа в денонощие тази жена препуща като подкована слоница или като нацист на парад - вие си харесайте сравнение. Първоначално много се дразнех, сякаш слухът ми беше концентриран в тези звуци, сега вече изобщо не се впечатлявам, стига разбира се да не запрепуща  в 3 посреднощ. Ама какво да я правя - така си ходи , а явно страда и от базсъние. Сигурно и на нея не и е хубаво, добре , че като заспа и топ не може да ме събуди без моето съгласие  Grinning

# 20
  • София /Абсурдистан
  • Мнения: 11 722
На мен ми го бяха пробвали тоя метод с музиката -  цяла нощ чалга, ама не за отмъщение, а от простотия.  Към 5 ч. си легнаха и щом бебето се събуди лепнах 4 тонколони в редица и им пуснах малко Дет метъл.  Mr. Green 
Чудесна идея  Peace

# 21
  • Мнения: 607
  Оплачи се в полицията. Кажи, че цяла седмица работиш и през укенда искаш като всички хора да си починеш . Може пък да се стреснат,ако имат респект от полицията.
 Пиши какво е станало.

# 22
  • София
  • Мнения: 1 946
  Оплачи се в полицията. Кажи, че цяла седмица работиш и през укенда искаш като всички хора да си починеш . Може пък да се стреснат,ако имат респект от полицията.
 Пиши какво е станало.

И какво ще каже на полицията?   newsm78  Че съседското дете ходи шумно? Тича из стаята..?  Joy

# 23
  • Мнения: 750
Не се оставяй съседите дате побъркат.
Побъркай ги ти!

# 24
  • Мнения: 2 401
  Оплачи се в полицията. Кажи, че цяла седмица работиш и през укенда искаш като всички хора да си починеш . Може пък да се стреснат,ако имат респект от полицията.
 Пиши какво е станало.

 Joy Joy Joy

# 25
  • София
  • Мнения: 1 946
Не се оставяй съседите дате побъркат.
Побъркай ги ти!

Въпрос на гледна точка, но не мисля, че това е правилно - да се отвръща на лошото с лошо. Води единствено до ескалиране на проблема.  Naughty

# 26
  • Мнения: 205
Колкото и възпитани да са родителите, не можеш да обясниш на едно малко дете да не ходи, да не скача, да не тича, защото вдига шум.Спомням си като бях малка какво мъчение бе за мен да стоя на едно място.Знам, че е неприятно, но не може да се направи нищо.Виж, ако възрастни хора съвсем осъзнато вдигат шум, тогава нещата са съвсем различни....

# 27
  • Мнения: 529
Е, ако детето тряска нещо в пода или по парното, можем да говорим за възпитание на родителите, но за обикновен шум не съм съгласна, сама е го разбереш когато станеш майка ...

Нас от много дълго ни тормозят съседските дечица. Измислили са някаква игра с нещо като табуретка или стол на колела и по цял ден го търкалят от единия край на стаята до другия. Много е досадно вечер, когато си изморен на главата ти да минава това по 100 пъти, сякаш живееш под трамвая...
Не съм се оплаквала, защото живот и здраве и ние ще си имаме бебче, което сигурно ще реве посред нощ... та ... опитвам да проявя разбиране.

Хубаво е да проявяваш разбиране и да се надяваш друг да не ти се кара за шума, обаче ако всеки човек по време на ремонт си слага шумоизолация на пода (не струва скъпо), ще спести доста главоболия на съседите си. Обаче май не сме свикнали да мислим за това...

# 28
  • по пътя на светлината
  • Мнения: 2 290
  Оплачи се в полицията. Кажи, че цяла седмица работиш и през укенда искаш като всички хора да си починеш . Може пък да се стреснат,ако имат респект от полицията.
 Пиши какво е станало.
Мислиш ли,че полицията ще се занимава с децата да не си играят събота и неделя....? Simple SmileТова дете във всички стаи ли тича....,та толкова ти е шумно?

# 29
  • Мнения: 750
Не се оставяй съседите дате побъркат.
Побъркай ги ти!

Въпрос на гледна точка, но не мисля, че това е правилно - да се отвръща на лошото с лошо. Води единствено до ескалиране на проблема.  Naughty
Явно незнаеш,че може да накараш някой 'тихо' да се побърка! Wink
Не е нужно да му запалиш двора или да пукнеш тонколоните! Sunglasses
Има начини....има! Whistling

# 30
  • Стара Загора
  • Мнения: 6 391
Горката ти...преместете се нали все пак сте на квартира  Thinking

# 31
  • Мнения: 347
Между другото, откакто писах вчера, тропането спря. Или е схванала все пак за какво звънях, или просто детенцето тоя уикенд са си го взели по-рано. Дано да е първото, въпреки че ме съмнява така изведнъж детето да спре да тича. И да наистина е ужасно шумно и не е само в главата ми  Rolling Eyes Crazy, защото и мъж ми се дразни.

# 32
ДЖЕЙН. я сподели какви са начините, че на нашите съседи им остават 15 мин и се качвам да им счупя крачетата . Twisted Evil

Детето е на 3 год и не спира да препуска навсякъде, каката е на 13  висока 180 и минимум 60кг. Правете си извод какви мутанти са родителите.
Преди 30 мин след 2 часа търчане станах да тропна по тавана за да се усетят, но не - напук тва дребното търчи и скача ама яко .  #Cussing out

А уж са културни хора бизнесмени, и нали сме само 6 апартамента гледаме да не се караме, и досега не сме се качвали но като родя живот и здраве юни ще имат да чакат.
Иначе те редово ни правят забележки като се тропне от 2 до 4 ,
 и аз след всяко фиаско в 12 през ноща се каня че на следващия ден на обед ще пусна музиката, но ми минава до тогава.

Така че помагайте да продължавам ли с търпението или да изпростея яко и да се кача, ох а се очертава тук да си живеем до старини.  Sad

# 33
  • София
  • Мнения: 228
coldasice, само не си внушавай ти вина. Не си виновна! Работите по цяла седмица и точно когато имате нужда от почивка, съседите не ви го позволяват, без значение дали е дете или са възрастни. Много неприятно и ти съчувствам.

# 34
  • Мнения: 613
От три месеца сме в нова квартира....

Подкрепям последното мнение. Това, че някой има деца не е твой проблем. Аз самата имам дете. Само веднъж съседката ми отдолу позвъня на вратата. Разбрахме се. Оттогава не е звъняла нито веднъж. Има начин едно дете да се спре. Но това коства усилие, много по-лесно е да се остави просто да тича. Това, обаче също Не е твой проблем.

Не си длъжна да търпиш съседски тормоз, тогава когато работиш /а и да не работиш/ и имаш нужда от почивка. Всеки човек има нужда от почивка. Не и съседско съобразена /визирам случаят/.

Съветвам да станеш по настъпателна. Начини ще намериш.

# 35
  • Мнения: 953
ДЖЕЙН. я сподели какви са начините, че на нашите съседи им остават 15 мин и се качвам да им счупя крачетата . Twisted Evil

Детето е на 3 год и не спира да препуска навсякъде, каката е на 13  висока 180 и минимум 60кг. Правете си извод какви мутанти са родителите.
Преди 30 мин след 2 часа търчане станах да тропна по тавана за да се усетят, но не - напук тва дребното търчи и скача ама яко .  #Cussing out

А уж са културни хора бизнесмени, и нали сме само 6 апартамента гледаме да не се караме, и досега не сме се качвали но като родя живот и здраве юни ще имат да чакат.
Иначе те редово ни правят забележки като се тропне от 2 до 4 ,
 и аз след всяко фиаско в 12 през ноща се каня че на следващия ден на обед ще пусна музиката, но ми минава до тогава.

Така че помагайте да продължавам ли с търпението или да изпростея яко и да се кача, ох а се очертава тук да си живеем до старини.  Sad

ALISA,
не си трови нервите и здравето да тропаш по тавана.
Следващият път им позвъни на вратата и им обясни нормално без крясъци, че имаш нужда от почивка. В твоето състояние само пълен идиот не би се съобразил.
Това че ти правят забележки от 2 до 4 да е тихо е хубаво, като се роди детето ще можеш да изискваш същото от тях.
Недей да пускаш музика в обедната почивка - знаеш ли как се мъчат децата като им се спи, те не трябва да страдат заради простотията на родителите си.

# 36
Права си Candy girl , ние винаги сме се съобразявали с тях заради детето най- малкото винаги като сме правили купони  вкъщи гостите знаят , че над нас има бебе и са много по тихи от това , което всъщност са, и сме ги питали даже дали сме се чували вечерта но не.
А за купони имам предвид на рожденните дни два пъти в годината.Но явно хората са решили че държат блока и ще правят каквото си искат с нас.
Днес обаче след снощното блъскане, аз в 2:15 надух музиката и така 20 мин.  Twisted Evil , но никой не слезна и по добре че колкото съм бясна от снощи и квато рошава бях щеше да и се стъжни.
Така че очаквам голямо тропане довечера но аз пък ще излезна и ще надуя яко чалга. Twisted Evil колкото и да не ми се иска явно ще стават разправии.

# 37
  • Мнения: 304
2 етажа под мен живее сам един младеж (може би е около 25 годишен, не повече), който е с очеизвадни предпочитания към метъла.  През сутрин в 7 се започва адското дране на поредната метъл група. В спалнята ми се чува все едно си надува компютъра до ухото ми, не знам как се чувстват съседите на етажа му, щом при мен се чува толкова.

Да не говорим, че всяка седмица поне по 2 пъти се правят купони, на които се блъска по парното, крещи се, пее се и какво ли още не, което отново звучи все едно е в спалнята ми. Но хайде, купоните са си купони, но сутрин в 7 идва ми в повечко. smile3515. Истината е, че щом продължава вече доста време, явно никой от съседите не е ходил да говори с него, а аз не се престрашавам. Скоро била починала майка му и не го знам какъв е, но определено изглежда някакъв странник. На мен не ми стиска да сляза, защото не го знам каква е откачалка и как ще ми реагира. Искрено обаче (за негово добро) се надявам да се отучи от вредния си навик за събуждане, защото приятеля ми се нанася скоро при мен, а той далеч не е от мълчаливите и деликатните и честно казано малко се притеснявам как по-точно ще го накара да се отучи... newsm53

# 38
  • Мнения: 5 001
2 етажа под мен живее сам един младеж (може би е около 25 годишен, не повече), който е с очеизвадни предпочитания към метъла.  През сутрин в 7 се започва адското дране на поредната метъл група. В спалнята ми се чува все едно си надува компютъра до ухото ми, не знам как се чувстват съседите на етажа му, щом при мен се чува толкова.

Да не говорим, че всяка седмица поне по 2 пъти се правят купони, на които се блъска по парното, крещи се, пее се и какво ли още не, което отново звучи все едно е в спалнята ми. Но хайде, купоните са си купони, но сутрин в 7 идва ми в повечко. smile3515. Истината е, че щом продължава вече доста време, явно никой от съседите не е ходил да говори с него, а аз не се престрашавам. Скоро била починала майка му и не го знам какъв е, но определено изглежда някакъв странник. На мен не ми стиска да сляза, защото не го знам каква е откачалка и как ще ми реагира. Искрено обаче (за негово добро) се надявам да се отучи от вредния си навик за събуждане, защото приятеля ми се нанася скоро при мен, а той далеч не е от мълчаливите и деликатните и честно казано малко се притеснявам как по-точно ще го накара да се отучи... newsm53
За твоя случай просто се обаждаш в полицията.Няма какво да се разправяш с него ти.Полицаите идват и му правят забележка,че ако не спре и дойдат втори път ще го глобят 500 лв мисля беше....
 Аз имах такъв проблем и така го реших...

# 39
  • Мнения: 1 367
Ох,тези проблеми май ги има навсякъде!И в повечето случаи е трудно да се стигне до разумно решение,което да устройва и двете страни.При нас съседите с конкурс да ги бяха избирали,нямаше да се съберат такива....Отгоре завъдиха хлебарки,с които се борим вече 3 години,наводниха ни...Имам чувството,че знаят кога заспива детето и почват едни шумове,сякаш топка за боулинг се търкаля по,пода или местят мебели,или се карат...Отстрани съседката ме чака да отключа вратата,за да излезе и тя,и става пренаселено на площадката-аз с количката,тя с кучето,което все напира към количката.Отдолу жената по цял ден се чуди какви забележки да прави на околните,най-вече на нас,коя от коя по-малоумни,да не изреждам.И няма оправия,с никого не можеш да се разбереш.

# 40
  • София, център
  • Мнения: 3 455
Трябва да са ти много разбрани съседите, за да престанат да тропат, защото ТИ пречат. Повечето хора не се интересуват от останалите, даже точно обратното.

Аз имам съседка над нас, която умишлено тропа, и даже и не крие, че го прави нарочно. Не успях да я преборя, колкото повече я умолявах да престане, толкова тропането ставаше по-силно и в по-неприемливи часове на деня. Не стана и със заплахи с полицията, каза ми, че ще ми пусне контра жалба за психически тормоз. Посли ходи доказвай кой крив и кой прав. Гадно, гнусно, миризливо, дебело и психопатично същество.

На наши приятели пък, горният съсед цепи дърва посред нощ на балкона си, който от долния етаж е усвоен към спалнята, и точно там спи детето на приятелите ни. Правени са опити да се усмири съседът, дори до там, че приятелят ни му е предложил той да му нацепи дървата пред блока през деня в съботен или неделен ден, но цепачът гледа тъпо и толкоз!

Трудно има оправия, а като се почне съседска война, нито се знае каква ще бъде продължителността й, нито изходът й в чия полза ще е!

Да дава Бог интелигентни съседи  Praynig

# 41
  • Мнения: 827
Темата от детето ми пречи, защото тича (което как доведе до факта, че е невъзпитано?!? и защо възпитано да е непременно кроткото дете?!?!), и то само уикенда, до - пречи ми съседът, дето цепи дърва на балкона и е откровено луд. Мисля, че разликата е огромна.
Аз искрено се изумявам на очакванията за тишина на хората, живеещи в блок, в софийски квартал. Доколкото разбирам детето не е и някакъв изверг, та да троши стъклени буркани о пода или пък да блъска пак там тенджери.
За мен лично е много по-плашещо едно възпитано в кротост и послушание дете и пак аз смятам, че е нормално едно дете да тича, играе и вдига шум. Ненормално е, че живеем на по-малко от 3м по вертикала, ама това не означава, че децата са ни кривите.
Живея на един от големите булеварди в Сф - и аз искам да не ми свиркат под прозореца, да не се включват алармите на разните автомобили и т.н. И мен ли ще ме посъветвате да се обърна към полицията - а те пък колко врява вдигат ooooh! - май по-добре без тях.
Днес в яслата на дъщеря ми един също откровено луд съсед ми обясни, че нямам право да имам ключ от външната врата на блока, в който е яслата. Страшното в случая е, че този човек работи в охранителна фирма и има разрешително за оръжие, а няма спокойствието да мине покрай теб, без да се заяде за нещо - бтв, и на него децата му пречат, щото плачат Shocked
Имам и още една чуденка - едва ли ще се намери тук някой, който да иска да живее неприродосъобразно (тук и ядене, и пиене и спортуване... включвам), та чудя се колко са природно кротките деца?
Повечето хора не се интересуват от останалите, даже точно обратното.
Интересувам се, даже много, но не и когато някой реши да ми вменява неговите норми за възпитано и съответно - невъзпитано. Има граници, да. Но все пак има и обективна реалност. В този смисъл, да - не е редно да ти тръшнат вратата под носа, когато някой съсед иска да говори с теб.

# 42
  • Мнения: 679
Здравей!
Не прочетох всички мнения. И аз съм имала проблем със съседи, точно когато забременях ... вдигаха страшен шум - редовно се местеха мебели, скачаха, тропаха все едно коне разхождат. Бях се изнервила до такава степен, че най-малкия шум нощно време ме подлудяваше. Не съм заядлив човек, но това положение просто не се издържаше. Правила съм забележка и в 2 часа посред нощ, защото умирам за минута спокойствие и тишина. Разбирам те напълно, опитай да говориш с хората, обясни, че просто искаш събота и неделя да си починеш, не е нужно да се карате. Успех   Hug

# 43
  • Мнения: 105
Комшийката от горния етаж "слончето" , (както я наричаме - защото всичко се тресе като се размърда) която се пада над нас, чисти с прахосмукачката всяка вечер в 22;00.Един друг луд с номера си, на по-горния етаж като си пийне повече излиза на терасата и започва да вика  #Crazy да се самосъжалява и разправя с въображаемия си приятел.Ааа другия от долния, последният му номер беше да си запали огън на терасата зимата, за да се стопли.Една друга от долния етаж, често ни навестява да ни се оплаче, че и било мокро в банята капело от нас .. общо взето много ми е забавно  hahaha

# 44
  • Мнения: 224
И ние сме така само че над нас няма деца  а моми 3 коня който по цял деца ходят с токове из къщи  #Cussing out.И аз съм живяла в блок преди и съм свикнала със шумовете ,но това тук е непоносимо а за моят мъж няма да ви казвам че е бесен правих забележка ,но резултат 0 не им пука въобще .А в ляво и дясно имам по една баба дето не чуват много и гледат телевизор на 100 увеличен  Tired,но  на тях като има направих забележка и сега нямам проблем ,Затова те съветвам поговори  с тях спокойно,ако не поговори с хазаина си той да ги предопреди

# 45
  • Мнения: 301
Е,да споделя и моята горчивина от съседите.Над нас гледат в апартамента 70 килограмова овчарка
Няма да казвам ,че когато няма никой в апартамента това куче постоянно вие,влачи и събаря нещо ShockedДа не говоря пък за миналата година излизах на разходка с децата и чаках асансьора,като пристигна с отварянето на вратата кучето излезе от там на задните си крака и моят син се напишка от страх(беше на 3 години).И да незабравим да споменем,че синът им е металист и събота и неделя задължително свири по-цял ден на ел.китара Mr. Green(все пак поне стана добър от едно известно време за разлика от преди) А по въпроса за възпитанието какво да ви кажа и мъжът и жената са лекари
Не не ме побъркват просто уикендите вече не си седим вкъщи за да предотвратя някои побой от съпругът ми.Едвам го удържам и забележки им правихме и нестава и нестава .Та в скоро време може да ни пишат и по весниците

# 46
  • Мнения: 553
свикни да живееш на музика почивните дни- радио, ТV или диск,  нещо което не те дразни и поглъща тези шумове, без да е толкова силно че да се натрапва.  Wink

# 47
  • Мнения: 1 172
Поискай съдействие от хазяите си. Ако не се разреши проблема, си намери друга квартира. Не си длъжна да търпиш шумотевиците на съседите си, и си в изгодната позиция - това не е твоят дом и е лесно да го смениш. Дори и генериран от малко дете, шумът си е тормоз.

# 48
  • Мнения: 347
Всъщност, май избързах с преценката си за тия хора, защото от миналата седмица, когато им звънях, е много тихо. Вече си мисля, че тропането не е било от дете, защото аз дете не съм виждала, но шумът наистина беше като бързо тичане на малък човек и то само в почивните дни.

# 49
  • по пътя на светлината
  • Мнения: 2 290
 smile3506 newsm62 newsm62

# 50
  • Мнения: 1 103
Ние пък нашите сме ги дресирали Mr. Green.Моят мъж ги прави халипави  Rolling Eyes НО те си заслужават.Съседа спира колата винаги на нашето място като се прибираме  надуваме  клаксона до  дупка докато той не слезе да си премести колата.Вече се научи да не спира.Дядото отдолу е глух и гледа телевизия - увеличено до края но му спряхме кабеларката и решихме проблема . Съседите отсреща си смениха дограмата защото првим си купони и стоим до късно а там спи детето .Не казвам че е правилно но все пак всеки си живее живота Thinking.Така че се радвай  Mr. Greenче не си ни съседка  #Crazy

# 51
При нас пък проблема е друг. Съседите от ляво са с малки дечица и по-малкото непрестанно плаче, ама като казвам плаче- то направо си се дере, милото. На 2-3 годинки е и стаята му е точно до спалнята ни. През деня, ако сме си у нас се търпи, но вечер..... Sad Те си спят родителите му в тяхната си стая, а то в стаичката си( близо до нашата спалня Close) се къса да реве.
Но честно да ви кажа, все пак е детенце, то няма вина милото, така че се опитваш да издържиш и това е.
Но най-гадното е присъствието на другата ми съседка на етажа и нейните изпълнения Close Това жалко създание е такава напаст!!!Не мога спокойно да си се прибера у нас и да се наспя. Толкова са шумни като " се обичат " представителите на другия пол, че не е истина. Отврат е, понякога не знам дали не са до главата ми  Shocked Twisted Evil Sad
Отначало ми бе неудобно да ги притеснявам, ама ти не спира бе, направо ужас! Не знам имам чувството, че порно канал да пусне човек ще са по-сдържани там.
И това по-всяко време и през деня и вечер, когато ти се иска на се наспиш, защото утре си пак на работа! Ужас ви казвам Sad То детският плач от съседите ми действа вече, направо като приспивна песен сравнен с техните крясъци и дране на котки Twisted Evil

# 52
  • Мнения: 301
Ние също сме в ЕПК, но на 1 етаж (моя син е на 2.5 години и особено като е лошо времето и не сме били навън дълго) eми полудsва вкъщи детето  - търчи, пищи, тропа и с обяснения, молби и прочие не можеш да го спреш - енергиs има човечето и трябва да си я изхаби. Хубавото е, че под нас няма никой, та не пречим с тичането ама викането  Embarassed. Периодично се извинявам на комшиите ама.... ooooh!
Иначе и аз се дразнеx като този над нас започне в14:00 да кове нещо или пък да си мести мебелите в 24:00  Shocked
Свиква се  newsm78

# 53
  • Мнения: 576
Детето няма да спре да тича. Трябва да си измислиш начин - или си смени квартирата или просто трябва да свикнеш. Повярвай има и много по-лоши съседи - пускат силно музика ВСЯКА нощ, ГЛУХИ БАБИ, огромни ДЕНОНОЩНО ЛАЕЩИ псета...... и т. н.
Всичко е в реда на нещата.

# 54
  • Мнения: 192
Ние пък нашите сме ги дресирали Mr. Green.Моят мъж ги прави халипави  Rolling Eyes НО те си заслужават.Съседа спира колата винаги на нашето място като се прибираме  надуваме  клаксона до  дупка докато той не слезе да си премести колата.Вече се научи да не спира.Дядото отдолу е глух и гледа телевизия - увеличено до края но му спряхме кабеларката и решихме проблема . Съседите отсреща си смениха дограмата защото првим си купони и стоим до късно а там спи детето .Не казвам че е правилно но все пак всеки си живее живота Thinking.Така че се радвай  Mr. Greenче не си ни съседка  #Crazy

А ти си радвай че не си моя!
Докато живеех в апартамент на едни такива "отворковци" от село им се случиха доста неприяти случки.
В края на краищата се отказаха и от "тяхното" място, и от силната музика и от всички останали простотии които правеха.

# 55
  • Мнения: 347
Ооо и ние имаме две глухи баби - майка и дъщеря, но са от страната на кухнята и само там се чуват  Crazy.

# 56
  • Мнения: 111
Не съм чела цялата тема и затова се обръщам директно към авторката - мила, не се ядосвай! Само ще навредиш на себе си. Опитай се да се абстрахираш от шума. Тези хора явно са доста нагли и прости, щом се държат по този начин. Ние живяхме 15 години с такива съседи и от опит знам, че не помага нищо. Какво означава, че е детенце и не могат да го озаптят? Аз гледам трето дете и такова чудо при нас не е имало - да тича цял ден вкъщи. Хората, гледащи деца, първо са длъжни да ги възпитават и да ги учат, че има някакви норми на поведение, и граници, които не трябва да се прекрачват (имам предвид това, че на децата от най-ранна възраст трябва да се обяснява как да се държат, живеейки сред хора). И второ, длъжни са да осигурят начин за изразходване на излишната енергия, различен от търчането вкъщи. За тичане има паркове и детски площадки, а когато времето е лошо, има много други интересни занимания на закрито, които не включват разрушаване на блока, примерно.
Мисля, че ако в периода между 14:00 и 16:00 часа и между 22:00 и 08:00 часа съседите ти нарушават спокойствието ти, вдигайки шум, можеш да викнеш полиция. Но пак ти казвам, срещу хорската простотия нищо не помага. Мога само да ти съчувствам  Hug

Последна редакция: сб, 26 апр 2008, 18:42 от Щипалка

# 57
  • Мнения: 187
Погледнато от твоя страна и при условие,че нямаш деца, естествено е да кажеш-колко лошо дете и т.н.Аз имам син на 3Год..и 5мец.,мога да кажа че е доста палав,но не и невъзпитан.Тази зима боледуваше по-често и се налагаше зимните месеци да се гледаме в къщи.Винаги съм се стремяла в часовете от 14-16h,да пазим тишина.Отстрани погледнато си казваш- как може да не накараш едно дете да слуша,е не винаги се получава.Той е дете и има много енергия,колкото и да се опитвам да разнообразявам игрите му с такива като оцветяване,четене на книжки или разни фигурки от пластелин в едни момент му омръзва и почва да бяга или скача,още повече че зимата няма голям избор не места на които да се отиде.Честно казано предпочитам детето ми на тази възраст да бяга отколкото да стой пред компютъра.

# 58
  • София
  • Мнения: 2 227
Peace
Най-накрая да прочета едно свястно мнение.

Всъщност, май избързах с преценката си за тия хора, защото от миналата седмица, когато им звънях, е много тихо. Вече си мисля, че тропането не е било от дете, защото аз дете не съм виждала, но шумът наистина беше като бързо тичане на малък човек и то само в почивните дни.
Не си виждала дете ама бързаш да "захапеш" Rolling Eyes.

П. П. До сега не съм чула да има закон срещу растящи дечица.

# 59
  • Мнения: 953
Ние пък нашите сме ги дресирали Mr. Green.Моят мъж ги прави халипави  Rolling Eyes НО те си заслужават.Съседа спира колата винаги на нашето място като се прибираме  надуваме  клаксона до  дупка докато той не слезе да си премести колата.Вече се научи да не спира.Дядото отдолу е глух и гледа телевизия - увеличено до края но му спряхме кабеларката и решихме проблема . Съседите отсреща си смениха дограмата защото првим си купони и стоим до късно а там спи детето .Не казвам че е правилно но все пак всеки си живее живота Thinking.Така че се радвай  Mr. Greenче не си ни съседка  #Crazy


Ха ха ха,
не знам къде живееш но тук от свиркане никой не се впечатлява, а кабелните техници са 24/7 на работа, полицията също работи 24/7 , най-много да си изпросите бой.
Понятие мое парко място без да си платил за него няма, а за купоните след 22:00 идва полиция.

Последна редакция: нд, 27 апр 2008, 08:42 от Candy girl

# 60
  • по пътя на светлината
  • Мнения: 2 290
Ние пък нашите сме ги дресирали Mr. Green.Моят мъж ги прави халипави  Rolling Eyes НО те си заслужават.Съседа спира колата винаги на нашето място като се прибираме  надуваме  клаксона до  дупка докато той не слезе да си премести колата.Вече се научи да не спира.Дядото отдолу е глух и гледа телевизия - увеличено до края но му спряхме кабеларката и решихме проблема . Съседите отсреща си смениха дограмата защото првим си купони и стоим до късно а там спи детето .Не казвам че е правилно но все пак всеки си живее живота Thinking.Така че се радвай  Mr. Greenче не си ни съседка  #Crazy
Shocked

# 61
  • В подножието на планината
  • Мнения: 813
 В нашият блок пък ние сме тези,които вдигат шум,защото синът ми наскоро проходи,а до преди това пълзеше с невероятна скорост и тропане.Веднъж дойдоха да ни помолят да сме по-тихи,извиних им се няколко пъти,но все още синът ми вдига много шум,хвърля предмети от високо.Много ми е неудобно от цялата ситуация,но няма какво да направя.Понякога се усещам как в продължение на часове му повтарям  не пипай това,не пипай онова,защото вдига много шум,и как той се изнервя от всички тези забрани.Съседите обаче понасят всичко със невероятно търпение,за което съм им много благодарна.Синът ми е още много малък за да разбере обясненията ми ,но се надявам след време да е тих като съседските деца.

# 62
  • Мнения: 59
Ние също сме в ЕПК, но на 1 етаж (моя син е на 2.5 години и особено като е лошо времето и не сме били навън дълго) eми полудsва вкъщи детето  - търчи, пищи, тропа и с обяснения, молби и прочие не можеш да го спреш - енергиs има човечето и трябва да си я изхаби. Хубавото е, че под нас няма никой, та не пречим с тичането ама викането  Embarassed. Периодично се извинявам на комшиите ама.... ooooh!
Иначе и аз се дразнеx като този над нас започне в14:00 да кове нещо или пък да си мести мебелите в 24:00  Shocked
Свиква се  newsm78
И ние сме така. Все се мисля, че не сме идиоти, но иди го обясни на съседите от горния етаж. Пречило им детето като тичало. Ми дете е как да го заставя да спре. Да не би да го вържа.? Ще тича сега му е времето. Аз защо не тичам. Мислите ли, че се чува тичанете на горния етаж? Извинявала съм се на съседит от долния етаж, те казват че не им пречим.Дали е възможно?

# 63
  • Мнения: 444
Ние също сме в ЕПК, но на 1 етаж (моя син е на 2.5 години и особено като е лошо времето и не сме били навън дълго) eми полудsва вкъщи детето  - търчи, пищи, тропа и с обяснения, молби и прочие не можеш да го спреш - енергиs има човечето и трябва да си я изхаби. Хубавото е, че под нас няма никой, та не пречим с тичането ама викането  Embarassed. Периодично се извинявам на комшиите ама.... ooooh!
Иначе и аз се дразнеx като този над нас започне в14:00 да кове нещо или пък да си мести мебелите в 24:00  Shocked
Свиква се  newsm78
И ние сме така. Все се мисля, че не сме идиоти, но иди го обясни на съседите от горния етаж. Пречило им детето като тичало. Ми дете е как да го заставя да спре. Да не би да го вържа.? Ще тича сега му е времето. Аз защо не тичам. Мислите ли, че се чува тичанете на горния етаж? Извинявала съм се на съседит от долния етаж, те казват че не им пречим.Дали е възможно?

спокойно, при нас днес към 6,30 часа сутринта съседите от горе си местеха мебелите, а онзи ден в неделя към 7,30 часа сутринта режеха дърва с трион на терасата... и да беснея полза няма, но ако си намеря един здрав буфер с кеф ще ги побъркам в най-смотаните часове на деня когато спят или почиват.... не се издържа, ужасно е, за съжаление не съм намерила решенние все още  #2gunfire #Cussing out

# 64
  • Мнения: 142
Изобщо не се оплаквайте. Съседи са ми т.нар. предаване "Комиците". Живота ми започва сутрин с идването на чистачката им и завършва с пренасянето на реквизита им в 11 през нощта! Внасят и изнасят цялата си покъщнина при всяко предаване. Думкат, пеят, свирят, правят скечове зад стената на спалнята ми, правят си кастинги хорицата с по 20-30 души...

Според рейтингите най-гледаното предаване в България не може да си позволи офис в нормална офис сграда, а се тъпче в маломерен тристаен апартамент!

Ето линк към другата ми тема, който го интересува клюката да чете: http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=291652.0




# 65
  • Мнения: 141
това с шума е наистина неприятно, но когато става въпрос за дете- просто не може да му се забрани. А и децата имат толкова енергия, че няма начин да не щуреят и дивеят Simple Smile
Що се отнася обаче до отношението на въпросната баба- просто нямам думи. Това е супер неуважително и аз бих изпаднала в дива ярост от такава постъпка #Cussing out  Амаха... Със сигурност бих наговорила хиляди простотии пред вратата й и то толкова нависоко, че да чуят и съседите.
Над нас например живее една дама, която редовно си изтупва одеялата върху прането ми( всяка неделя в 9:30 часа се започва).. това направо ме влудява и редовно излизам на терасата да се разправям. То бива бива простотии, ама чак толкова... Аз си изтупвам нещата на прозореца на стълбището...

А иначе ще ви разкажа една смешна история от моите тинейджърски години. Имах много добра приятелка и постоянно си ходехме на гости. В повечето случаи аз бях у тях, щото баща й военен и много не я пускаше да " се скита" Simple Smile Но това е друга тема.
Та всеки път като бях у тях се чуваше ужасен шум от съседите им отгоре. После разбрах, че жената нарочно ходи с токчета върху мраморен под, за да им прави "мръсно" Simple Smile Абе болен мозък...
Та бащата на моята дружка беше много изобретателен- или събота и неделя пускаше една касета на Металика да се върти цял ден и излизаха някъде на разходка или пък правеше други щуротии. Туй с музиката е малко кофти, щото страдат и другите невинни хора, но...
Много обаче се бях "възхитила" на една друга негова идея. Беше взел една тръба и като зашумят отгоре, той допираше тръбата  до тавана( демек на техния под) и викаше силно отдолу Simple Smile Хахаха Simple Smile

# 66
  • Мнения: 1 844
абе то че е детенце-детенце е,щурее,тича,играе...ама пък все пак не са длъжни всички в блока да се съобразяват с режима му.явно баба му е вдигнала ръце от него и не иска да се занимава,та го е оставила да вилнее из цялата къща.
и как така ти е тропнала вратата под носа?!егати простотията...
мен ако питаш,отивай и говори с тях-обясни им,че шумът е нетърпим и постоянен.нека поне не почва от рано сутринта и в следобедните часове. #Cussing out

# 67
Абе жена нали писа, че си под наем
ИЗНЕСЕТЕ СЕ.
Ние имахме проблеми със съседи, но апартамента е наш, ремонтиран и не можехме да си позволим да се махнем. Имаме малко дете, на което също не разрешавам да тропа с моите обучвки на ток, за да не пречи на баткото долу (който никога нищо не е казвал).
Ние сме имали съседи DJ с цялото си оборудване, строителни работници и т.н.-наематели разбира се. Съпругът ми до момента се е оправял с всички - в началото с добро, накрая издивя и единия дори си изпати, защото беше нагъл и налиташе на бой, а е наполовина на съпруга ми.
Т.е. ужасно е да имаш смотани съседи, добре че се махам от тъпите панелки, дано новото строителство е по-добро))))

Общи условия

Активация на акаунт